0:11 (0:5)
Polska
Sobota 01.02.2020, 19:00 • Pembroke, Malta • Reprezentacja Polski • 3. runda

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:32:54)

Polska zakończyła turniej na Malcie z trzema zwycięstwami, kompletem punktów, efektownym bilansem goli 22:2. Przed Biało-Czerwonymi drugi etap eliminacji do mistrzostw Europy.

Wzorowa skuteczność reprezentantów Polski. Po udanej pierwszej połowie nie wcisnęli hamulca i nie przeszli w tryb ekonomiczny. Po przerwie podopieczni Błażeja Korczyńskiego byli jeszcze skuteczniejsi. Doprowadzili do wyniku aż 11:0. Taki rezultat musi się podobać i budzić uznanie niezależnie od niskiej klasy przeciwnika. Samo spotkanie totalnie bez historii. Nie było sensu skupiać się na pojedynczych i niezgrabnych atakach Maltańczyków. W tej konfrontacji rządzili Polacy i pokazuje to wynik.

40:00

38:30
    Akcja indywidualna Giancarlo Sammuta zaskoczyła Biało-Czerwonych i to była jedna z tych nielicznych sytuacji na przestrzeni meczu, w których musiał ich ratować bramkarz.

38:05
    Malta przed ostatnimi szansami na poprawienie kompromitującego rezultatu. Piłka w jej posiadaniu, ale zawsze przesuwają na czas goście.

37:10
    Polska ponownie wyczekuje na błąd przeciwnika, a że potrafi bezwzględnie odpowiedzieć szybkim atakiem albo bezpośrednim strzałem to już wiadomo.

36:04
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki TOMASZ LUTECKI.

Nieśmiały gwizd na hali. Tego już za wiele nawet dla wyrozumiałych kibiców na Malcie. Akcja dwójkowa zakończona strzałem, a może bardziej wepchnięciem futsalówki z bliska do siatki. Najważniejsze, że skuteczne.

34:10
    Sprawnie przebiega to spotkanie. Futsaliści zbliżają się do ostatnich minut i wiadomo, którzy z nich zejdą zadowoleni z boiska.

33:20
    Nie udało się gospodarzom uniknął kompromitującego rezultatu. Teraz pozostało już tylko uratowanie resztek wrażenia golem honorowym, jednak Polska nie rozdaje prezentów za darmo.

32:19
    Strzelcem bramki ROBERT GŁADCZAK.

Polacy strzelają gole z taką częstotliwością, że nie opłaca się odwracać głowy od boiska. Efektownie! Po wrzutce z rzutu rożnego Robert Gładczak huknął z woleja tak, że piłka jeszcze odbiła się od poprzeczki zanim wylądowała w siatce. Dwucyfrówka!

31:30
    Sebastian Leszczak strzelił z dystansu. Piłka po tej próbie przeleciała obok bramki Malty. Tym razem Polacy mniej zadowoleni ustawili się na swoich pozycjach obronnych.

30:50
    Przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Malty.

30:39
    Bramkę z 10 metrów zdobywa SEBASTIAN LESZCZAK.

Mocne uderzenie z przedłużonego rzutu karnego prosto do siatki. Przeciwnik Sebastiana Leszczaka bronił intuicyjnie i wyglądało to bardziej jak zasłanianie się przed lecącą z ogromną prędkością piłką.

30:38
    Mark Zammit napomniany żółtą kartką za piąty w tej części spotkania faul Malty.

30:35
    Przedłużony rzut karny przyznany reprezentacji Polski. Krótka narada, który z zawodników ma wziąć na siebie wykonanie tego stałego fragmentu gry.

30:10
    Strzelcem bramki ADAM WĘDZONY.

Przyjemnie dla Polski, a niebezpiecznie dla Malty zbliżamy się do dwucyfrowego rezultatu. Druga połowa należy do Adama Wędzonego, który tym razem strzelił gola do odsłoniętej bramki po szybkim kontrataku złożonym z dwóch podań, a także po wymanewrowaniu bramkarza.

Gole: 4. Leszczak, 6. Marek, 11. Gładczak, 15. Solecki, 19. Marek, 23. Wędzony, 26. Lutecki, 31. Wędzony, 31. Leszczak (10 m rzut karny), 33. Gładczak, 37. Lutecki

Kartki:   31. Zammit (MAL)   26. Mifsud (MAL)

Malta: Vella (Mifsud) – Azzopardi, Sammut, Mangion, Telissi – Sciortino, Musu, Milijić, Frendo, M. Borg, Zammit, Abulezz, Ciancio.

Polska: Kałuża (Nawrat) – Łopuch, Zastawnik, Kriezel, Lutecki – Wędzony, Gładczak, Solecki, Leszczak, Elsner, Marek, Wojciechowski.

Sędziowie: Farkas, Bosković – Peric