0:11 (0:5)
Polska
Sobota 01.02.2020, 19:00 • Pembroke, Malta • Reprezentacja Polski • 3. runda

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:32:54)

Polska zakończyła turniej na Malcie z trzema zwycięstwami, kompletem punktów, efektownym bilansem goli 22:2. Przed Biało-Czerwonymi drugi etap eliminacji do mistrzostw Europy.

Wzorowa skuteczność reprezentantów Polski. Po udanej pierwszej połowie nie wcisnęli hamulca i nie przeszli w tryb ekonomiczny. Po przerwie podopieczni Błażeja Korczyńskiego byli jeszcze skuteczniejsi. Doprowadzili do wyniku aż 11:0. Taki rezultat musi się podobać i budzić uznanie niezależnie od niskiej klasy przeciwnika. Samo spotkanie totalnie bez historii. Nie było sensu skupiać się na pojedynczych i niezgrabnych atakach Maltańczyków. W tej konfrontacji rządzili Polacy i pokazuje to wynik.

40:00

38:30
    Akcja indywidualna Giancarlo Sammuta zaskoczyła Biało-Czerwonych i to była jedna z tych nielicznych sytuacji na przestrzeni meczu, w których musiał ich ratować bramkarz.

38:05
    Malta przed ostatnimi szansami na poprawienie kompromitującego rezultatu. Piłka w jej posiadaniu, ale zawsze przesuwają na czas goście.

37:10
    Polska ponownie wyczekuje na błąd przeciwnika, a że potrafi bezwzględnie odpowiedzieć szybkim atakiem albo bezpośrednim strzałem to już wiadomo.

36:04
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki TOMASZ LUTECKI.

Nieśmiały gwizd na hali. Tego już za wiele nawet dla wyrozumiałych kibiców na Malcie. Akcja dwójkowa zakończona strzałem, a może bardziej wepchnięciem futsalówki z bliska do siatki. Najważniejsze, że skuteczne.

34:10
    Sprawnie przebiega to spotkanie. Futsaliści zbliżają się do ostatnich minut i wiadomo, którzy z nich zejdą zadowoleni z boiska.

33:20
    Nie udało się gospodarzom uniknął kompromitującego rezultatu. Teraz pozostało już tylko uratowanie resztek wrażenia golem honorowym, jednak Polska nie rozdaje prezentów za darmo.

32:19
    Strzelcem bramki ROBERT GŁADCZAK.

Polacy strzelają gole z taką częstotliwością, że nie opłaca się odwracać głowy od boiska. Efektownie! Po wrzutce z rzutu rożnego Robert Gładczak huknął z woleja tak, że piłka jeszcze odbiła się od poprzeczki zanim wylądowała w siatce. Dwucyfrówka!

31:30
    Sebastian Leszczak strzelił z dystansu. Piłka po tej próbie przeleciała obok bramki Malty. Tym razem Polacy mniej zadowoleni ustawili się na swoich pozycjach obronnych.

30:50
    Przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Malty.

30:39
    Bramkę z 10 metrów zdobywa SEBASTIAN LESZCZAK.

Mocne uderzenie z przedłużonego rzutu karnego prosto do siatki. Przeciwnik Sebastiana Leszczaka bronił intuicyjnie i wyglądało to bardziej jak zasłanianie się przed lecącą z ogromną prędkością piłką.

30:38
    Mark Zammit napomniany żółtą kartką za piąty w tej części spotkania faul Malty.

30:35
    Przedłużony rzut karny przyznany reprezentacji Polski. Krótka narada, który z zawodników ma wziąć na siebie wykonanie tego stałego fragmentu gry.

30:10
    Strzelcem bramki ADAM WĘDZONY.

Przyjemnie dla Polski, a niebezpiecznie dla Malty zbliżamy się do dwucyfrowego rezultatu. Druga połowa należy do Adama Wędzonego, który tym razem strzelił gola do odsłoniętej bramki po szybkim kontrataku złożonym z dwóch podań, a także po wymanewrowaniu bramkarza.

28:30
    Biało-Czerwoni kontrolują sytuację na boisku nawet kiedy pozwalają gospodarzom na wymienienie kilkunastu podań.

27:10
    Malta z kolejnym golem w bagażu, ale przynajmniej nie musiała czekać z uzupełnieniem składu. Obie reprezentacje w komplecie.

25:44

Wcześnie udokumentowana golem przewaga liczebna reprezentacji Polski. Tomasz Lutecki musnął piłkę po strzale z dystansu Tomasza Kriezela. Pograli po obwodzie podopieczni Błażeja Korczyńskiego, a Maltańczycy cofnęli się za głęboko.

25:23
    Czerwona kartka dla Clinta Mifsuda. Rezerwowy golkiper odesłany do szatni za zagranie ręką poza polem bramkowym. Między słupkami ponownie Vella.

25:23
    Pressing grających w białych strojach reprezentantów Polski. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Stefan Vella interweniował rękami poza polem bramkowym.

23:30
    Polska nie wróciła na boisko rozegrać drugiej połowy w trybie ekonomicznym, a szuka kolejnych goli, żeby zakończyć udany turniej z fanfarami.

22:15

Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza, czyli od strzału do bramki reprezentacji Malty. Po szybkim rozegraniu rzutu wolnego piłka przegrana po obwodzie, a centralnie ustawiony Adam Wędzony wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła Mikołaja Zastawnika.

21

Polska gra koncertowo w tym meczu. Wcześnie otworzyła wynik, następnie sprawdziła się w ataku pozycyjnym, jak i w wymierzaniu kary przeciwnikom za dziecinne straty w środku pola. Przeciwnik nie prezentuje wysokich umiejętności, ale brawa dla Biało-Czerwonych za udokumentowanie wyższości wynikiem 5:0 po 20 minutach. Kanonada może trwać po powrocie futsalistów z szatni na boisko.

20:00

18:24
    Strzelcem bramki MICHAŁ MAREK.

Stefan Vella ponownie wziął się za rozgrywanie piłki blisko koła środkowego. Robi to wyjątkowo niezgrabnie, a karę po przechwycie wymierzył tym razem strzałem do odsłoniętej bramki Michał Marek. Dublet tego zawodnika.

16:30
    Jeszcze kilka minut w pierwszej połowie i Polska pozwoliła operować piłką przeciwnikom. Ci robią to wyjątkowo niezgrabnie.

15:40
    Kilka pomysłów na zaskoczenie reprezentacji Polski już obejrzeliśmy, ale wszystkie nieskuteczne. Publiczność już też raczej jest świadoma przewagi umiejętności gości.

14:18
    Strzelcem bramki DOMINIK SOLECKI.

Wygląda to na porządną demolkę. Stefan Vella pobiegł jak ułan na połowę reprezentacji Polski, a to skończyło się idealnym lobem za kołnierz bramkarza. Dominik Solecki pokazał, że ma precyzję w stopie.

13:55
    Celne uderzenie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, jednak prosto w bramkarza reprezentacji Malty. Ten nie miał prawa przepuścić piłki.

13:05
    Futsaliści pojawili się ponownie na parkiecie, a Michał Kałuża musiał poskromić akcję Giancarlo Sammuta. Maltańczyk strzelał z ostrego kąta.

12:00
    Przerwa na żądanie trenera gospodarzy.

10:51

Tym razem akcja bramkowa przeprowadzona przez środek boiska. Robert Gładczak nie prowadził piłki, a natychmiast poczęstował Stefana Vellę potężnym uderzeniem.

10:05
    Półmetek pierwszej połowy meczu za futsalistami. Polska w posiadaniu piłki, jednak brakowało pomysłu na rozegranie ostatniego ataku.

08:05
    Malta ma problem ze zbudowaniem niebezpiecznego ataku. Błażej Korczyński niezmiennie mobilizuje podopiecznych do dynamicznego przesuwania się po boisku.

06:45
    Giancarlo Sammut zatrudnił Michała Kałużę. Po interwencji bramkarza kontratak Polaków i Stefan Vella odpowiedział swoją obroną na tę golkipera rywali.

06:30
    Dobra gra Polaków, którzy od razu wzięli sprawy w swoje ręce i nie pozwalają nabrać powietrza w płuca Maltańczykom.

05:09

Rośnie przewaga reprezentacji Polski. Mikołaj Zastawnik zakręcił przeciwnikiem na lewym skrzydle. Po jego mocnym wstrzeleniu odpowiednio ustawiony Michał Marek dostawił stopę i uderzył z bliska do siatki.

04:40
    Dopiero stracony gol obudził gospodarzy. Drużyna z Malty wybrała się po raz pierwszy w pobliże bramki Michała Kałuży.

03:31
    Strzelcem bramki SEBASTIAN LESZCZAK.

To musiało się tak skończyć. Na szczęście. Polska na prowadzeniu po płaskim strzale z ostrego kąta. Sebastian Leszczak odrobinę zaskoczył Maltańczyków, że nie szukał podania, a wszedł w pojedynek z defensorem.

02:30
    Polska przyciska od początku spotkania, a Stefan Vella jest jedynym zawodnikiem z Malty będącym w centrum uwagi.

01:50
    Stefan Vella tym razem nie odbijał piłki, a popisał się skutecznym chwytem po strzale Mikołaja Zastawnika ze znacznego dystansu. Miał czas na przygotowanie się do tej interwencji.

00:55
    Polska w białych strojach z czerwonymi akcentami. Pierwsze uderzenie zespołu Błażeja Korczyńskiego i interweniował nogami Stefan Vella po próbie Tomasza Luteckiego.

1

Futsaliści wyszli z szatni na parkiet. Gospodarze powitani dość owacyjnie. Hymny narodowe.

Malta: Vella (Mifsud) – Azzopardi, Sammut, Mangion, Telissi – Sciortino, Musu, Milijić, Frendo, M. Borg, Zammit, Abulezz, Ciancio.

Polska: Kałuża (Nawrat) – Łopuch, Zastawnik, Kriezel, Lutecki – Wędzony, Gładczak, Solecki, Leszczak, Elsner, Marek, Wojciechowski.

Sędziowie: Farkas, Bosković – Peric.

Polska rozegra w sobotę trzeci mecz w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy. Przeciwnikiem Biało-Czerwonych będzie Malta. Początek konfrontacji w sobotę o godzinie 19.

Polska rozpoczęła rywalizację w turnieju w Pembroke od zwycięstwa 5:2 z Grecją. Najlepszym strzelcem tego pojedynku był Michał Kubik, który oddał trzy uderzenia do bramki. Po jednym trafieniu dołożyli Michał Marek oraz Tomasz Lutecki.

W drugiej konfrontacji ze Szwedami reprezentacja Polski odniosła jeszcze bardziej przekonujące zwycięstwo 6:0. Tym razem skutecznością błysnął Mikołaj Zastawnik. Po jednym golu dołożyli Sebastian Leszczak, Dominik Solecki i Sebastian Wojciechowski.
    Polacy zdemolowali Szwedów.

Polska jest w tabeli liderem z sześcioma punktami, 11 golami strzelonymi i dwoma straconymi. Po dwóch kolejkach bardzo iluzorycznie zagrażała Biało-Czerwonym reprezentacja Szwecji, która zdobyła trzy punkty i sześć bramek, a wpuściła 10.

Malta przegrała 4:6 ze Szwecją, a także zremisowała 1:1 z Grecją. Po dwóch meczach ma zaledwie jeden punkt i jest przedostatnia w tabeli. Może już wyprzedzić jedynie drugi w stawce zespół ze Skandynawii.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Gole: 4. Leszczak, 6. Marek, 11. Gładczak, 15. Solecki, 19. Marek, 23. Wędzony, 26. Lutecki, 31. Wędzony, 31. Leszczak (10 m rzut karny), 33. Gładczak, 37. Lutecki

Kartki:   31. Zammit (MAL)   26. Mifsud (MAL)

Sędziowie: Farkas, Bosković – Peric