Clearex – Jelcz-Laskowice 3:3 (koniec) | Rekord – AZS UŚ 18:1 (koniec) | Jagiellonia – PA Nova Gliwice 5:1 (koniec)
Lubawa – Ruda Śląska 3:0 (koniec) | Piast – Zduńska Wola 1:2 (koniec) | Red Dragons – Red Devils 4:4 (koniec)
Piast Gliwice
1:2 (1:1)
Gatta Active Zduńska Wola
Sobota 29.02.2020, 18:00 • Arena Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 17. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:52:10)

Euforia zduńskowolan w Gliwicach. Przyjezdni zwyciężyli po raz pierwszy w historii w tym mieście. 2:1 to końcowy wynik. Po przerwie o wszystkim zdecydowało uderzenie Daniela Krawczyka. Piast długo atakował z wycofanym bramkarzem, mimo to nie zdołał doprowadzić do remisu.

40:00

39:30
    Sebastian Szadurski zablokowany w momencie oddawania uderzenia po wstrzeleniu Marka Bugańskiego. Oczekiwanie na ostatnią syrenę... jeszcze próbowali gliwiczanie, ale bezskutecznie.

39:05
    Ostatnia minuta nadziei gospodarzy na odebranie punktów skoncentrowanym i zmobilizowanym przeciwnikom.

38:10
    Przerwa na żądanie trenera przyjezdnych.

37:55
    Sebastian Szadurski kolejnym śmiałkiem chętnym do wyrównania. Po jego uderzeniu Dariusz Słowiński interweniował i na dodatek mógł liczyć na asekurację ze strony swoich kompanów.

37:10
    Końcówka spotkania i wciąż skromne prowadzenie Gatty Active Zduńska Wola. Piast Gliwice powrócił do manewru z wycofaniem bramkarza.

36:50
    Kolejna próba Michała Cygnarowskiego i Dariusz Słowiński ponownie daje do zrozumienia, że pokonanie go jest skomplikowanym zadaniem.

35:40
    Czas ucieka nieubłaganie gospodarzom, którzy co prawda zyskali pewną optyczną przewagę, ale po przerwie ani razu nie znaleźli sposobu na trafienie do bramki zduńskowolan.

34:55
    Michał Cygnarowski strzelił mocno, a na dodatek celnie, jedna Gatta Active Zduńska Wola została uratowana przez czujnego na posterunku między słupkami Dariusza Słowińskiego.

34:08
    Czwarte przewinienie po stronie Piasta Gliwice.

33:55
    Gliwiczanie na moment zrezygnowali z wykorzystywania lotnego bramkarza.

33:20
    Dariusz Słowiński pozostał na posterunku i przed momentem interweniował w komitywie z Igorem Sobalczykiem. Uderzenie aktywnego Germana Romero Amaro zostało zablokowane.

32:20
    Piast Gliwice z trudem przebija się przez ciasno ustawionych w defensywie przeciwników.

31:45
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Dariusza Słowińskiego. Igor Sobalczyk po wznowieniu rywalizacji oddał piłkę gospodarzom.

30:20
    Trener gospodarzy namawia swoich podopiecznych do częstego oddawania strzałów. Piast Gliwice, mając przewagę zawodnika w polu, rozgrywa wysoko i zmusza do głębokiej obrony przeciwnika.