ŁKS – Zagłębie L. 3:2 (koniec) | Śląsk – Korona 2:1 (koniec) | Lechia – Legia 0:2 (koniec)
Piast – Arka 1:0 (koniec)
Śląsk Wrocław
2:1 (1:0)
Korona Kielce
Środa 04.03.2020, 18:00 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 25. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:56:35)

Posiadanie piłki: 49% : 51%.
    Strzały na bramkę: 5:3.
    Strzały niecelne: 5:5.
    Rzuty rożne: 4:6.
    Spalone: 0:2.
    Faule: 14:17.

Korona nie załamała się golem straconym krótko przed zejściem do szatni i w drugiej połowie odpowiedziała na niego. Po lobie Erika Pacindy zrobiło się 1:1. Ostatnie słowo w tym meczu należało do zmiennika Erika Exposito, który swoim uderzeniem ustalił wynik na 2:1 dla Śląska. Wyżej notowana drużyna triumfuje po ostatnim gwizdku.

90+4

90+3
    Ostatnie szanse przyjezdnych na doprowadzenie do remisu, ale są dość daleko od bramki Matusa Putnockiego.

90+2
    Erik Exposito poczęstował Marka Kozioła uderzeniem z dystansu. Po chwili jeszcze pomyłka doświadczonego bramkarza i nieomal sam sobie strzelił gola wykopując piłkę w plecy przeciwnika.

90+1
    Matus Putnocky skutecznie interweniował na przedpolu po dośrodkowaniu, które zahamowało po odbiciu się od nogi jednego z broniących gospodarzy.

90
    Doliczone cztery minuty.

89
    Jakub Żubrowski napomniany żółtą kartką za faul. To czwarte napomnienie dla podopiecznych Mirosława Smyły w tym spotkaniu.

88
    Trener zespołu ze stolicy Dolnego Śląska postanowił wzmocnić defensywę w ostatnich minutach.

87
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Filip Marković, na boisku pojawia się Diego Živulić.

86
    Mało czasu zostało gościom, żeby odpowiedzieć na drugiego gola Śląska. Na dodatek to podopieczni Vitezslava Lavicki nadal pozostają na połowie przeciwnika i przeprowadzają niebezpieczne ataki.
    84. Erik EXPÓSITO - 2:1

84
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki ERIK EXPÓSITO.

Trener Śląska może triumfować, ponieważ jego zmiennik odzyskał prowadzenie. Erik Exposito w odpowiednim momencie zdobył przestrzeń w polu karnym Korony Kielce i wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła. Na kilka minut przed końcem spotkania gospodarze ponownie mają czego bronić.

83
    Zbigniew Dobrynin wybrał się z żółtym kartonikiem w okolicę ławek rezerwowych.

82
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Petteri Forsell, na boisku pojawia się Rodrigo Zalazar.

80
    Mobilizują się piłkarze obu drużyn do ostatniego szturmu. Kompromisowy wynik nie jest satysfakcjonujący.

79
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Erik Pačinda, na boisku pojawia się Michal Papadopulos.

Gole: 43. Płacheta, 84. Expósito – 64. Pačinda

Kartki:   71. Łabojko (SLA) – 45+3. Szymusik (KRN), 56. Gnjatić (KRN), 68. Pačinda (KRN), 89. Żubrowski (KRN)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 4:6. Spalone: 0:2. Foule: 14:17.
    Śląsk Wrocław: Putnocky – Musonda, Puerto, Tamas, Stiglec – Łabojko, Mączyński (C) (60. Pich) – Marković (87. Živulić), Chrapek, Płacheta – Raičević (73. Expósito).
    Zmiany: Kajzer – Cotugno, Celeban, Pich, Expósito, Szpakowski, Živulić, Samiec-Talar, Gąska.

Korona Kielce: Kozioł – Spychała, Gnjatić, Márquez, Szymusik – Radin, Żubrowski (C) – Pućko (46. Djuranović), Forsell (82. Zalazar), Pačinda (79. Papadopulos) – Cecarić.
    Zmiany: Osobiński – Tzimopoulos, Kiełb, Zalazar, Djuranović, Theobalds, Sowiński, Lisowski, Papadopulos.

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź)