ŁKS – Zagłębie L. 3:2 (koniec) | Śląsk – Korona 2:1 (koniec) | Lechia – Legia 0:2 (koniec)
Piast – Arka 1:0 (koniec)
Śląsk Wrocław
2:1 (1:0)
Korona Kielce
Środa 04.03.2020, 18:00 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 25. kolejka

Drużyna z Kielc jest najmniej bramkostrzelna w PKO Ekstraklasie. Zdobyła zaledwie 13 goli w 24 kolejkach. Z rozregulowanymi celownikami przystąpiła również do rundy wiosennej. Dopiero w poprzednim, przegranym 1:2 meczu z Lechią Gdańsk przerwała niemoc pod bramką przeciwnika.

Korona ma o 16 punktów mniej od Śląska Wrocław i walczy o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Drużyna prowadzona przez Mirosława Smyłę jest przedostatnia w tabeli, a jej strata do będącej na najniższej bezpiecznej lokacie Wisły Kraków wynosi siedem "oczek".

Drużyna z Wrocławia może awansować do najlepszej trójki w tabeli PKO Ekstraklasy. Potrzebuje do tego zwycięstwa z Koroną Kielce. Zagra u siebie, gdzie dotychczas sześć razy wygrała, pięć razy zremisowała i poniosła jedną porażkę z Legią Warszawa.
    Vitezslav Lavicka przed pojedynkiem z Koroną.

Śląsk spróbuje zrehabilitować się za porażkę 1:3 w derbach z KGHM Zagłębiem Lubin. Drużyna z Wrocławia została wypunktowana przez regionalnego konkurenta po przerwie. Nie potrafiła przeciwstawić się atakom przeprowadzanym przede wszystkim przez duet Damjan Bohar oraz Sasa Zivec.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu we Wrocławiu. Śląsk zmierzy się na własnym stadionie z Koroną Kielce. Pierwszy gwizdek Zbigniewa Dobrynina w środę o godzinie 18.

Śląsk Wrocław: Putnocky – Musonda, Puerto, Tamas, Stiglec – Łabojko, Mączyński (C) – Marković, Chrapek, Płacheta – Raičević.

Rezerwowi: Kajzer – Cotugno, Celeban, Pich, Expósito, Szpakowski, Živulić, Samiec-Talar, Gąska.

Korona Kielce: Kozioł – Spychała, Gnjatić, Márquez, Szymusik – Żubrowski (C), Forsell – Pućko, Radin, Pačinda – Cecarić.

Rezerwowi: Osobiński – Tzimopoulos, Kiełb, Zalazar, Djuranović, Theobalds, Sowiński, Lisowski, Papadopulos.

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
    Ustawienie Śląska Wrocław.
    Wybrańcy trenera Mirosława Smyły.

Sędzia asystent musiał związać siatkę. Kontrola tym razem pokazała, że jest w niej niepożądana luka.

1
    2. Tak wyglądała prezentacja drużyn.

3
    Śląsk Wrocław w zielonych strojach z białymi akcentami, a Korona Kielce w żółto-czerwonych pasiakach. Pierwsza akcja z wykorzystaniem lewego skrzydła przez gospodarzy.

4
    Niezmiennie w nieśmiałym natarciu Śląsk. Gospodarze mieli już korner, a dośrodkowanie spod chorągiewki powstrzymał na przedpolu Marek Kozioł.

5
    Szarża na lewej stronie boiska Mateja Pucki, ale zbyt oczywistym dryblingiem nie oszukał przeciwników i ratował się faulem na Michale Chrapku.

7
    Mateusz Spychała poradził sobie z przeciwnikiem na wysokości własnego pola karnego i sędzia nakazał wznowienie od bramki Markowi Koziołowi.

9
    Jeszcze raz lewe skrzydło wrocławian i obecny tam Dino Stiglec. Defensor Śląska wrzucił wyższy bieg, ale nie miał szans na dopadnięcie do piłki.

10
    Pierwsze tak długie rozegranie złocisto-krwistych. Krzysztof Mączyński zabrał piłkę Petteriemu Forsellowi i akcja Korony Kielce bez efektu.

11
    Pierwsze uderzenie na bramkę kielczan. Jakub Łabojko uruchomił Przemysława Płachetę, a młodzieżowiec huknął z kilkunastu metrów dokładnie tam, gdzie stał i był skoncentrowany Marek Kozioł.
    11. Przemysław Płacheta strzelił prosto w bramkarza Korony!

13
    Dalekie podanie przez dwie linie do rozpędzonego Mateja Pucki, a dynamicznego skrzydłowego wyprzedził poza własnym polem karnym Matus Putnocky.

14
    Jeszcze okazja dla Korony Kielce i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Petteriego Forsella blisko bramki składał się do strzału Bojan Cecarić, jednak był na spalonym.

16
    Poczuli się pewniej na boisku podopieczni Mirosława Smyły, jednak nie można powiedzieć, że poważnie zagrażają Matusowi Putnockiemu w bramce Śląska.

17
    Podanie na skrzydło, ale nawet szybkiemu Przemysławowi Płachecie nie udało się dogonić futbolówki.

20
    Pierwsze uderzenie na bramkę Matusa Putnockiego. Bramkarz gospodarzy nie miał problemu z przechwyceniem futbolówki sunącej po murawie po uderzeniu Erika Pacindy.
    20. Erik Pacinda strzelił w Matusa Putnockiego.

21
    Od rzutu wolnego przyjezdni, ponieważ sędzia Zbigniew Dobrynin zobaczył przewinienie Filipa Markovicia próbującego wywalczyć sobie miejsce w polu karnym.

22
    Nieporozumienie Mateusza Spychały z Petterim Forsellem blisko pola karnego gospodarzy.

23
    Przerwa w grze spowodowana bolesnym urazem Grzegorza Szymusika, który interweniował we własnym polu karnym.

24
    Gra wznowiona i były zawodnik Błękitnych Stargard w barwach Korony Kielce powinien kontynuować walkę z Wojskowymi.

26
    Dobiega końca drugi kwadrans rywalizacji i można ponarzekać już na tempo widowiska, ale tak nieśmiało, z nadzieją na przyspieszenie w dalszej części konfrontacji.

27
    Najlepsza dotąd sytuacja podbramkowa. Michał Chrapek przestawił sobie defensora z Kielc w polu karnym i główkował obok spojenia słupka z poprzeczką po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Dino Stigleca!
    27. Michał Chrapek główkował nieznacznie obok bramki.

29
    Michał Chrapek tym razem nie główkował, a próbował strzałem nogą zaskoczyć Marka Kozioła. Problem w tym, że trafił w dobrze ustawionego defensora.

30
    Rozegranie na połowie przyjezdnych, ale w przejęciu inicjatywy nie pomagają takie pomyłki jak przed momentem Lubambo Musondy.

31
    Bojan Cecarić zatrzymał faulem Przemysława Płachetę. Gwizdek sędziego i słowne ostrzeżenie dla napastnika Korony.

32
    Piłka sunęła po linii pola karnego przyjezdnych i najszerzej ustawiony zawodnik z Kielc nie pozwolił jej przejść do adresata.

33
    Korona Kielce wymieniła podania. Raz jedni, raz drudzy są w ataku pozycyjnym, ale słowo atak jest odrobinę na wyrost.

34
    Jakubowi Żubrowskiemu nie udało się uruchomić prostopadłym podaniem Bojana Cecaricia. Defensor Śląska Wrocław był ustawiony w odpowiednim miejscu.
    Jubileuszowy mecz Krzysztofa Mączyńskiego.

37
    Erik Pacinda zagrał beznadziejnie z rzutu wolnego i jedyną osobą, która mogła zdążyć do piłki był Matus Putnocky.

39
    Nic, naprawdę nic ciekawego, a podobno w meczu ŁKS-u Łódź z KGHM Zagłębiem Lubin moc wrażeń.

40
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Przemysława Płachety. Kolejna okazja, żeby Mirosław Smyła porozmawiał przy linii ze swoimi podopiecznymi.

41
    Korona Kielce blisko objęcia prowadzenia! Petteri Forsell uruchomił ciekawym i precyzyjnym dograniem Grzegorza Szymusika, a boczny defensor znalazł sposób na oddanie uderzenia głową między wrocławianami. Piłka przetoczyła się nieznacznie obok słupka!
    41. Grzegorz Szymusik strzelił nieznacznie obok bramki.

43
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW PŁACHETA.

Śląsk na prowadzeniu. Gospodarze żwawo odpowiedzieli na niebezpieczny atak Korony i wpakowali piłkę do siatki. Rajd Lubambo Musondy na prawym skrzydle zakończył się przytomnym podaniem w środek pola karnego. Skorzystał z niego Przemysław Płacheta i pewnym strzałem pokonał bezradnego Marka Kozioła.
    43. Przemysław PŁACHETA - 1:0

45
    Doliczone dwie minuty.

45+3
    Grzegorz Szymusik napomniany żółtą kartką za faul blisko własnego pola karnego na Filipie Markoviciu.

45+3

Pierwsza połowa ożywiła się w końcówce. Korona Kielce ponownie nie potrafiła wykorzystać swojej sytuacji podbramkowej, a Śląsk Wrocław odpowiedział skutecznym atakiem. Dzięki strzałowi Przemysława Płachety gospodarze prowadzą 1:0 po nieco ponad 45 minutach.
    Śląsk zdążył wyjść na prowadzenie.

Piłkarze powoli powracają z szatni na boisko.

46

46
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Matej Pućko, na boisku pojawia się Uroš Djuranović.

47
    Krzysztof Mączyński popracował blisko linii środkowej boiska i nie pozwolił na napędzenie ataku przyjezdnych przez Jakuba Żubrowskiego.

48
    Sędzia asystent zasygnalizował spalonego i nie pozwolił złocisto-krwistym na kontynuowanie ataku.

49
    Przewinienie Filipa Markovicia na Grzegorzu Szymusiku i piłkarz Korony Kielce ponownie potrzebuje wsparcia medyków.

50
    Ogromna szansa dla Korony na wyrównanie. Nie mają szczęścia przyjezdni, szwankuje ich skuteczność. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła strzelił Erik Pacinda. Interweniował Matus Putnocky i jeszcze mógł liczyć na asekurację Israela Puerto blisko linii bramkowej!
    50. Erik Pacinda nie wykorzystał szansy na pokonanie Matusa Putnockiego!

52
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne przyjezdnych ostało zneutralizowane. W odpowiedzi atak złocisto-krwistych zakończony niecelnym strzałem zza pola karnego Petteriego Forsella.

54
    Nie zrazili się podopieczni Mirosława Smyły i wywalczyli dla siebie rzut rożny.

55
    Słupek! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w kierunku bliższego słupka główkował Uros Djuranović. Co prawda był odwrócony plecami do bramki, jednak nieomal pokonał Matusa Putnockiego. Coraz bliżej wyrównania są goście.
    55. Uros Djuranović główkował w słupek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

56
    Ognjen Gnjatić napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

57
    Gra przerwana przez sędziego po dośrodkowaniu Przemysława Płachety z rzutu wolnego. Jeden z atakujących wrocławian przewinił.

58
    Krzysztof Mączyński pobiegł dynamicznie we własne pole karne i po interwencji Matusa Putnociego na przedpolu asekurował swojego bramkarza i wyekspediował futbolówkę.

60
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Krzysztof Mączyński, na boisku pojawia się Róbert Pich.

62
    Ostre starcie Grzegorza Szymusika z Robertem Pichem. Tym razem sędzia przyznał piłkę zawodnikom w zielonych strojach z białymi elementami.

64
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki ERIK PAČINDA.

Wyrównanie, na które zanosiło się od początku drugiej połowy spotkania. Erik Pacinda skorzystał z nieudanego wyjścia poza własne pole karne Matusa Putnockiego. Słowak zachował się nieodpowiedzialnie i niechlujnie, a piłkarz przyjezdnych przelobował go. Nie uratował sytuacji w bramce Israel Puerto!
    64. Erik PAČINDA - 1:1

66
    Po wyrównaniu piłkarze z Kielc starają się pójść za ciosem. Teraz to sytuacja Śląska jest trudniejsza z psychologicznego punktu widzenia.

68
    Erik Pacinda napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie blisko linii bocznej boiska.

69
    Filip Marković sam na sam z Markiem Koziołem. Piłkarz Śląska miał dużo czasu, żeby znaleźć sposób na pokonanie doświadczonego bramkarza, mimo to wpadł w jego nogi i nawet nie oddał niebezpiecznego strzału. To może być kosztowne dla gospodarzy.

71
    Jakub Łabojko napomniany żółtą kartką za ratowanie się faulem po stracie piłki.

72
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Petteriego Forsella piłka spadła pod nogami Bojana Cecaricia. Uderzenie napastnika z Kielc przyblokowane, a zahamowana futbolówka wylądowała tylko w bocznej siatce.

73
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Filip Raičević, na boisku pojawia się Erik Expósito.

75
    Jeszcze kwadrans na poprawienie rezultatu jest przed obiema drużynami. Trenerzy zastanawiają się jak jeszcze pomóc swoim podopiecznym.

76
    Przygotowuje się do wejścia na boisko z ławki rezerwowych Michal Papadopulos.

77
    6149 kibiców obserwuje mecz z trybun.

78
    Po dośrodkowaniu Przemysława Płachety z rzutu rożnego piłka przeleciała ponad głowami wszystkich zawodników stłoczonych w polu karnym przyjezdnych.

79
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Erik Pačinda, na boisku pojawia się Michal Papadopulos.

80
    Mobilizują się piłkarze obu drużyn do ostatniego szturmu. Kompromisowy wynik nie jest satysfakcjonujący.

82
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Petteri Forsell, na boisku pojawia się Rodrigo Zalazar.

83
    Zbigniew Dobrynin wybrał się z żółtym kartonikiem w okolicę ławek rezerwowych.

84
    Strzelcem bramki ERIK EXPÓSITO.

Trener Śląska może triumfować, ponieważ jego zmiennik odzyskał prowadzenie. Erik Exposito w odpowiednim momencie zdobył przestrzeń w polu karnym Korony Kielce i wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła. Na kilka minut przed końcem spotkania gospodarze ponownie mają czego bronić.
    84. Erik EXPÓSITO - 2:1

86
    Mało czasu zostało gościom, żeby odpowiedzieć na drugiego gola Śląska. Na dodatek to podopieczni Vitezslava Lavicki nadal pozostają na połowie przeciwnika i przeprowadzają niebezpieczne ataki.

87
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Filip Marković, na boisku pojawia się Diego Živulić.

88
    Trener zespołu ze stolicy Dolnego Śląska postanowił wzmocnić defensywę w ostatnich minutach.

89
    Jakub Żubrowski napomniany żółtą kartką za faul. To czwarte napomnienie dla podopiecznych Mirosława Smyły w tym spotkaniu.

90
    Doliczone cztery minuty.

90+1
    Matus Putnocky skutecznie interweniował na przedpolu po dośrodkowaniu, które zahamowało po odbiciu się od nogi jednego z broniących gospodarzy.

90+2
    Erik Exposito poczęstował Marka Kozioła uderzeniem z dystansu. Po chwili jeszcze pomyłka doświadczonego bramkarza i nieomal sam sobie strzelił gola wykopując piłkę w plecy przeciwnika.

90+3
    Ostatnie szanse przyjezdnych na doprowadzenie do remisu, ale są dość daleko od bramki Matusa Putnockiego.

90+4

Korona nie załamała się golem straconym krótko przed zejściem do szatni i w drugiej połowie odpowiedziała na niego. Po lobie Erika Pacindy zrobiło się 1:1. Ostatnie słowo w tym meczu należało do zmiennika Erika Exposito, który swoim uderzeniem ustalił wynik na 2:1 dla Śląska. Wyżej notowana drużyna triumfuje po ostatnim gwizdku.

Posiadanie piłki: 49% : 51%.
    Strzały na bramkę: 5:3.
    Strzały niecelne: 5:5.
    Rzuty rożne: 4:6.
    Spalone: 0:2.
    Faule: 14:17.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:56:35)

Gole: 43. Płacheta, 84. Expósito – 64. Pačinda

Kartki:   71. Łabojko (SLA) – 45+3. Szymusik (KRN), 56. Gnjatić (KRN), 68. Pačinda (KRN), 89. Żubrowski (KRN)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 4:6. Spalone: 0:2. Foule: 14:17.
    Śląsk Wrocław: Putnocky – Musonda, Puerto, Tamas, Stiglec – Łabojko, Mączyński (C) (60. Pich) – Marković (87. Živulić), Chrapek, Płacheta – Raičević (73. Expósito).
    Zmiany: Kajzer – Cotugno, Celeban, Pich, Expósito, Szpakowski, Živulić, Samiec-Talar, Gąska.

Korona Kielce: Kozioł – Spychała, Gnjatić, Márquez, Szymusik – Radin, Żubrowski (C) – Pućko (46. Djuranović), Forsell (82. Zalazar), Pačinda (79. Papadopulos) – Cecarić.
    Zmiany: Osobiński – Tzimopoulos, Kiełb, Zalazar, Djuranović, Theobalds, Sowiński, Lisowski, Papadopulos.

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź)