ŁKS – Zagłębie L. 3:2 (koniec) | Śląsk – Korona 2:1 (koniec) | Lechia – Legia 0:2 (koniec)
Piast – Arka 1:0 (koniec)
Piast Gliwice
1:0 (1:0)
Arka Gdynia
Środa 04.03.2020, 20:30 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 25. kolejka
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Ten niezbyt interesujący mecz dobiegł już końca. Piast Gliwice zasłużenie pokonuje Arkę Gdynia, choć nie zagrał koncertowo. Przyjezdni zaprezentowali fatalną postawę. Byli jedynie tłem dla gospodarzy. (22:23:48)

90+4

90+3
    Arkowcy nieśmiało próbowali zaatakować, lecz absolutnie nic im to nie dało. Nie zrobili żadnego wrażenia na Piaście.

90+2
    Piast przejął inicjatywę i stara się wymieniać podania na połowie przeciwnika. Gliwiczanie wiedzą, że czas upływa na ich korzyść.

90
    Sędzia doliczył jeszcze cztery minuty.

89
    Zupełna końcówka tego niezbyt interesującego spotkania. Jeszcze są jakieś próby ataków, ale niewiele z tego wynika.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Davit Schirtladze (Arka Gdynia).

87
    Ależ było groźnie! Gdyby Nemanja Mihajlović zachował się nieco lepiej, to być może mielibyśmy 1:1.
    86. Najjaśniejsze ogniwo Arki.

85
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 3 363 widzów.

84
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Martin Konczkowski, na boisku pojawia się Bartosz Rymaniak.

82
    Co prawda Jodłowiec dziś bramki nie zdobył, ale pozostawił po sobie naprawdę dobre wrażenie. Walczył, główkował i straszył rywali.

81
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Tomasz Jodłowiec, na boisku pojawia się Kristopher Vida.

79
    Marko Vejinović próbował zaskoczyć golkipera Piasta. W końcu coś ciekawego ze strony gości.
    78. A propos tego noża na gardle - chyba jeszcze jest duży luz...

77
    Czas mija, a Arka nadal nie prezentuje praktycznie nic. Bardzo słaby mecz w wykonaniu gdyńskiego zespołu. Oj bardzo słaby.

76
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Michał Nalepa, na boisku pojawia się Davit Schirtladze.

76
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Piotr Parzyszek, na boisku pojawia się Patryk Tuszyński.

74
    Niebawem na boisku pojawi się Tuszyński. Zastąpi Parzyszka, który strzelił jedyną dotychczas bramkę.

73
    Jodłowie oddał dzisiaj naprawdę dużo uderzeń głową. Uporczywie próbuje, wierząc, że w końcu coś mu wpadnie.

72
    Jodłowiec znów postraszył Steinborsa! Tym razem golkiper Arki sparował ładnego lobika.

71
    Teraz będziemy mieli jeszcze rzut rożny dla Piasta Gliwice. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na statystykę kornerów. W niej zdecydowanie prowadzi Piast: 12:0!

70
    Nuda. Wielka nuda. Nie dzieje się praktycznie nic. Dobrze, że za 20 minut to spotkanie już się zakończy.

68
    Dośrodkowania: 19-2.

67
    Kolejny w tym spotkaniu rzut wolny dla Piasta Gliwice. Gospodarze próbowali centrować w pole karne, ale nic z tego nie wynikło.

66
    Kiepski wrzut z autu w wykonaniu jednego z Arkowców. Nie porywa na kolana to spotkanie. Nie oszukujmy się, wygląda to mocno przeciętnie.

65
    Około pół godziny do końca tego spotkania. Arka znajduje się w ataku.

64
    Nadal mamy przewagę Piasta. Gdynianie wciąż nie potrafią jakoś zaskoczyć rywala.

62
    Zawada wszedł na boisko i już szuka szansy na pokazanie swoich umiejętności. Moe właśnie ten powiew świeżości pomoże Arce.

61
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Fabian Serrarens, na boisku pojawia się Oskar Zawada.

60
    Kolejna dobra próba Konczkowskiego. Widać, że ma sporą chrapkę na ustrzelenie gola!

59
    Strzały: 14-2
    Strzały celne: 7-1

58
    Tymczasem sędzia Myć napomniał kierownika Arki żółtym kartonikiem. To chyba jedyny reprezentant gdyńskiego zespołu, który próbuje walczyć...

57
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Frederik Helstrup, na boisku pojawia się Luka Marić.

57
    Żółtą kartkę otrzymuje Marko Vejinović (Arka Gdynia).

55
    Wygląda na to, że Helstrup ma jakieś problemy z kostką.

54
    Tymczasem szykuje się wymuszona zmiana w Arce Gdynia. Kontuzji nabawił się Helstrup.

53
    Jedyne, z czego mogą cieszyć się goście, to to, że na razie przegrywają tylko 0:1. Więcej pozytywów nie ma.

52
    Groźnie przymierzył teraz Konczkowski. Ależ słaba jest dzisiaj Arka Gdynia.

51
    Raz jeszcze Jodłowiec! Tym razem nie zdołał posłać futbolówki w światło bramki.

50
    Tymczasem na uderzenie zdecydował się Jodłowiec. Z problemami interweniował Steinbors. Zrobiło się gorąco, oj zrobiło się!

48
    Piast znów w natarciu. Gliwiczanie szukają mocnego wejścia w drugą połowę.

47
    "My chcemy gola, hej Piaście my chcemy gola" – skandują teraz głośno sympatycy gliwickiego zespołu.

46
    Najwyższy czas na drugą odsłonę tego pojedynku. Ciekawe, czy Arka zaprezentuje nam coś lepszego niż w trakcie pierwszych 45 minut.

46

Czas na przerwę. Póki co mamy w pełni zasłużone prowadzenie Piasta Gliwice. Arka nie zaprezentowała nic, co mogłoby dać jej trafienie. Zdecydowana przewaga gospodarzy. Goście znad morza muszą się otrząsnąć, jeśli chcą tutaj cokolwiek zdziałać.

45+1

45+1
    Jeszcze jeden celny strzał przed przerwą. W ręce golkipera uderzył Sokołowski.

45
    Regulaminowy czas gry już za nami. Znów próbuje Piast Gliwice.

44
    Mało interesująca końcówka tej odsłony dzisiejszego spotkania. Nie dzieje się praktycznie nic.

40
    Wiele wskazuje na to, że przed przerwą Arka nie zdoła zaprezentować niczego szczególnego. Trener gdynian musi wstrząsnąć swoimi zawodnikami.

39
    Mikkel Kirkeskov trochę za długo zwlekał z oddaniem strzału. Ostatecznie uderzył celnie, ale zupełnie niegroźnie. Pewnie interweniował bramkarz.

38
    Faule: 2-7.

37
    Piast jest zdecydowanie lepiej zorganizowanym zespołem. Gospodarze też popełniają błędy, ale mimo to zasłużenie prowadzą.
    36. To dobre określenie stanu murawy.

35
    Za około dziesięć minut pierwsza połowa zostanie zakończona. Na razie goście są kompletnie bezbarwni.

34
    Niezłe dośrodkowanie w pole karne gdyńskiej Arki, jednak żaden z gliwiczan nie zdołał oddać uderzenia głową.

33
    I znów miejscowi będą egzekwować rzut rożny. Ciekawe co tym razem zaserwują swoim przeciwnikom.

32
    I kolejna nieudana akcja, ale jednak akcja Piasta. Gliwiczanie próbują pójść za ciosem.

31
    Około kwadrans do zakończenia pierwszej połowy. Bardzo ciekawe, jak Arka zareaguje na tę pierwszą bramkę Piasta.

30
    Strzały: 4-2.
    Strzały celne: 2-1.
    29. Piotr PARZYSZEK - 1:0

29
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki PIOTR PARZYSZEK. Najpierw uderzył Felix, a po chwili piłka odbiła się od słupka i trafiła pod nogi Parzyszka. Ten bez kłopotu wpakował ją do siatki.

29
    Trzeba odnotować, że w kiepskim stanie jest gliwickie boisko. Sporo dziur i wyrw. To na pewno nie pomaga graczom obu zespołów.

28
    Nie ma co ukrywać, aktualnie nie mamy zbyt wielu emocji. Czekamy na rozwój wydarzeń.

26
    Miejscowi starają się napierać prawą stroną boiska. Arka jest jednak bardzo czujna. Teraz we właściwy sposób zachował się Jakub Wawszczyk.

25
    Małe zamieszanie w polu karnym Arki i... uderzenie prosto w objęcia bramkarza.

24
    Nieudane dośrodkowanie w pole karne Arki. Trochę niemocy w poczynaniach Piasta. Niby próbuje, niby się stara, ale niewiele w tym wszystkim jest jakości.

23
    I kolejny rzut wolny w tym spotkaniu. Znów będą go egzekwować gospodarze dzisiejszego spotkania.

22
    Wynik nadal ani drgnie. Wciąż lepszą grę prezentują gospodarze, którzy zdecydowanie częściej przedzierają się pod pole karne rywala.

21
    Posiadanie piłki: 53-47%.

20
    Początek meczu jest w miarę interesujący, choć brakuje jakości. Tyczy się to obu ekip.

19
    Gdynianie przedarli się do ataku, lecz nic im to nie dało. Bez dobrego dośrodkowania, a co dopiero tu mówić o jakimkolwiek strzale.

18
    Arka spokojnie wymienia się podaniami. Nie ma jakiegokolwiek pośpiechu po stronie gdyńskiego zespołu.

17
    Wyszło słabo. Dwóch piłkarzy Piasta na ofsajdzie. Przekombinowali.

16
    Za moment może być bardzo groźnie. Gliwiczanie szykują się do wykonania rzutu wolnego. Ciekawe, jak to rozwiążą.

15
    Kwadrans rywalizacji za nami. Póki co lepsze wrażenie sprawiają gliwiczanie.

14
    Ładnie zaatakowali teraz goście z Gdyni. Pomysł był naprawdę dobry, jednak koniec końców Arka jedynie postraszyła przeciwników.
    13. Na razie mamy 0:0.

12
    Arka powoli budzi się do życia. Gliwiczanie próbują możliwie jak najszybciej kończyć ataki przeciwników.

11
    "Gaz na całego i walczyć do upadłego" – wykrzykują teraz kibice gliwickiego Piasta.

10
    Dziesięć minut gry już za nami. Póki co bez stuprocentowych sytuacji z obu stron.

9
    I ponownie przyspieszają gospodarze tego spotkania. Widać, że oni są naprawdę mocno rozochoceni.

8
    Tymczasem pierwszą pewną interwencję zanotował Plach. Strzał rywala nie zrobił na nim większego wrażenia.

7
    Nieudana próba natarcia zawodników Piasta. Teraz piłkę zagarnęli gdynianie i to oni będą starali się coś ciekawego wymyślić.

6
    Wysoka intensywność tego meczu. Gliwiczanie okupują pole karne przeciwników. Arka musi być szalenie czujna.

4
    Gliwiczanie rozpoczynają od mocnych uderzeń. Piast od początku atakuje i próbuje jak najmocniej postraszyć gdyński zespół.

3
    I jeszcze jeden korner dla gospodarzy. Steinbors miał pewne trudności. Po uderzeniu głową łapał piłkę "na raty".

2
    Stały fragment gry dla gliwickiego Piasta. Za moment gospodarze wznowią rywalizację z narożnika boiska.

1
    Rusza dzisiejsze spotkanie w Gliwicach. Gospodarze w granatowych strojach, natomiast przyjezdni zagrają w żółto-niebieskich kompletach.

1

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z tego spotkania. Ruszamy kilka chwil przed godziną 20:30. Do usłyszenia!

Arka Gdynia znajduje się w zdecydowanie gorszej sytuacji. Drużyna z Trójmiasta musi wziąć się w garść i zrobić coś, co pozwoli uciec ze strefy spadkowej. Do tej pory gdynianie zainkasowali zaledwie 25 „oczek”, co klasyfikuje ich na czternastym miejscu w tabeli. Arka ma sześć zwycięstw, siedem remisów i jedenaście porażek.

Piast Gliwice to zespół, który plasuje się na siódmym miejscu w ligowej tabeli. Dotychczas gliwiczanie zapisali na swoim koncie jedenaście zwycięstw, cztery remisy, a także dziewięć porażek. W sumie Piast może pochwalić się dorobkiem 37 punktów.
    Tak prezentuje się tabela rozgrywek.

Trwa 25. kolejka PKO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Gliwicach, gdzie tamtejszy Piast zmierzy się z Arką Gdynia. Początek rywalizacji został zaplanowany na godzinę 20:30. Emocji na pewno nie zabraknie!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.