Radomiak – Chrobry 2:0 (koniec) | Odra O. – Warta 2:0 (koniec) | Stomil – Chojniczanka 1:0 (koniec)
GKS Bełchatów – Zagłębie S. 2:1 (koniec)
Radomiak Radom
2:0 (1:0)
Chrobry Głogów
Sobota 13.06.2020, 12:40 • Stadion im. Braci Czachorów, Radom • Fortuna 1 Liga • 25. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:40.

Sobotę z Lajfami rozpoczynamy w Radomiu! W ramach 25. kolejki Fortuna 1 Ligi tutejszy Radomiak podejmie Chrobrego Głogów.

Gospodarze z dorobkiem 40 punktów zajmują obecnie czwartą lokatę w tabeli. W poprzedniej kolejce Radomiak pokonał na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz 2:1.

Dużo niżej znajdują się przyjezdni. Chrobry jest na trzynastym miejscu z 30 punktami uzbieranymi do tej pory. Przed tygodniem głogowianie na własnym terenie pokonali GKS Bełchatów 2:1.

W rundzie jesiennej 2:0 wygrał Radomiak. Jak będzie tym razem? Przekonajcie się, śledząc naszą relację w sobotnie wczesne popołudnie!

Pełne zestawienie:

Radomiak Radom:
    Miszta – Jakubik, Cichocki, Świdzikowski (C), Banasiak – Michalski, Kaput, Karwot, Makowski, Mikita – Fundambu

Rezerwowi:
    Kryczka – Pietrzyk, Grudniewski, Lewandowski, Nowakowski, Sokół, Nowak

Chrobry Głogów:
    Szromnik – Ilków-Gołąb, Praznovsky, Michalec, Stolc, Kozak, Drewniak, Mandrysz, Ziemann, Benedyczak, Kowalczyk

Rezerwowi:
    Abramowicz – Ratajczak, Banaszewski, Diduszko, Juraszek, Kubica, Piła, Piotrowski

Tomasz Marciniak (Płock).

1

3
    Przy piłce w środku pola gospodarze.

6
    Głogowianie wywalczyli rzut rożny, ale niewiele z tego wynikło.

8
    Jak na razie częściej przy piłce utrzymują się przyjezdni.

10
    Długo wymieniają się teraz podaniami zawodnicy Radomiaka, ale to wszystko ma miejsce daleko od pola karnego rywali.

11
    Uderzenie na bramkę Chrobrego, ale zabrakło precyzji. Z piątego metra wznawia grę golkiper gości.

12
    Ożywili się radomianie. Tym razem próbowali przedrzeć się prawym skrzydłem, jednak dobrze w destrukcji zagrali rywale.

13
    Ilków-Gołąb umiejętnie zastawił piłkę i ta wyszła poza linię końcową. Od bramki Szromnik.

14
    Zbyt głębokie dośrodkowaniu Jakubika w pole karne Chrobrego i piłka wylądowała w objęciach golkipera.

15
    Ziemann faulowany w środku pola. Rzut wolny dla przyjezdnych.

16
    Banasiak od wrzutu z autu na wysokości pola karnego Radomiaka.

18
    W ostatnich minutach nieco częściej znajdują się przy piłce gospodarze, ale w dalszym ciągu czekamy na klarowne sytuacje strzeleckie.

19
    Dośrodkowanie Banasiaka do Fundambu, którego strzał pewnie wybronił jednak Szromnik.

21
    Dość wysoko na połowę rywali podeszli teraz głogowianie.

23
    Drugi z rzędu rzut rożny dla Radomiaka. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

24
    Wybija piłkę Praznovsky i kolejny korner dla miejscowych.

25
    Chwila oddechu dla przyjezdnych, którzy jednak dość szybko za darmo oddali piłkę rywalom.

26
    Zbyt mocna wrzutka do Banasiaka i piłka opuściła plac gry.

29
    W dalszym ciągu niewiele dzieje się na boisku w Radomiu. Miejmy nadzieję, ze zawodnicy obu zespołów jeszcze się rozkręcą.

30
    Nieprzepisowo zaatakowany Cichocki, ale bez kartki dla Praznovsky'ego.

31
    Przerwa na uzupełnienie płynów.

33
    Głogowianie zrezygnowali z wysokiego pressingu i teraz czekają na zawodników Radomiaka na własnej połowie boiska.

34
    Rzut wolny dla Radomiaka z okolic trzydziestego metra od bramki przyjezdnych.

35
    Bezpośrednie uderzenie Karwota, ale bardzo niecelne.

36
    Kolejny rzut wolny z podobnej odległości, ale dla Chrobrego.

37
    Zagranie Kozaka z kolei zbyt lekkie i piłkę bez większych problemów wyłapał Miszta.

38
    Taktyczne przewinienie Kaputa na Benedyczaku i żółtą kartką upomniany został zawodnik Radomiaka.

40
    Zagranie Mikity do Fundambu zablokowane. Od autu radomianie.

41
    Rykoszet po uderzeniu Makowskiego, ale będą wykonywać jeszcze rzut rożny gospodarze.

41
    Praznovsky wygrywa kolejny pojedynek główkowy i pewnie wybija piłkę poza pole karne.

42
    Gol dla Radomiaka!
    Miejscowi obejmują prowadzenie! MICHAŁ KAPUT uderzeniem zza pola karnego pokonał Szromnika! Piłka odbiła się jeszcze od słupka i dopiero ugrzęzła w siatce.

44
    Bez pomysłu na grę w ofensywie dziś goście. Radomiak prowadzi zasłużenie.

45
    O dwie minuty przedłużona została pierwsza połowa sppotkania.

45+2

Pierwsza połowa za nami! Do przerwy w pełni zasłużone prowadzenie gospodarzy. Czy głogowianie przebudzą się po zmanie stron? Przekonamy się niebawem!

46

46
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Kozak, na boisku pojawia się Banaszewski.

48
    Cichocki wygrał walkę o piłkę w środku pola i Radomiak rusza z akcją lewym skrzydłem.

49
    Kolejna nieudana próba ataku głogowian. Łatwo gubią futbolówkę przyjezdni.

50
    Spóźniona interwencja Karwota i kolejny gracz gospodarzy indywidualnie upomniany.

51
    Mieli rzut wolny zawodnicy Chrobrego, ale obyło się bez zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Misztę.

55
    Faulowany Fundambu i od rzutu wolnego wznawiają grę gospodarze.

57
    Dużo aktywniej w drugiej połowie grają goście. Zobaczymy, czy będą w stanie doprowadzić do wyrównania.

59
    Przypadkowe zagranie ręką jednego z zawodników Radomiaka i akcja gospodarzy została przerwana przez arbitra.

60
    Godzina gry w Radomiu już za nami. Przed momentem w środku pola faulował Karwot.

60
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Kowalczyk, na boisku pojawia się Piotrowski.

62
    Nabił Banasiaka Ziemann i rzut rożny będą wykonywać goście.

63
    Małe zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie bez najmniejszego problemu wyłapał piłkę Miszta.

64
    Długa piłka Drewniaka za plecy obrońców do Benedyczaka, który jednak dał się dogonić rywalowi. Tylko korner dla Chrobrego.

65
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Karwot, na boisku pojawia się Lewandowski.

66
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Fundambu, na boisku pojawia się Sokół.

67
    Ilków-Gołąb sfaulował Benedyczaka. Nie spieszą się ze wznowieniem gry gospodarze.

70
    Dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Obecnie gra jest wyrównana.

71
    Zupełnie nieudane wykonanie rzutu rożnego przez gospodarzy.

74
    Gra toczy się na połowie Radomiaka, jednak gospodarze skutecznie bronią dostępu do własnego pola karnego.

75

77
    Przedłużyła się nieco ta przerwa. Banasiak od rzutu wolnego na połowie przyjezdnych.

79
    Nieco ponad dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Miejmy nadzieję, że końcówka będzie ciekawsza niż ostatnie minuty.

80
    Ostre wejście Lewandowskiego i arbiter dyktuje rzut wolny dla głogowian.

81
    Zupełnie nieudane wykonanie stałego fragmentu gry przez Drewniaka. Miszta bez pośpiechu od bramki.

82
    Faul Kaputa niemal na linii pola karnego! Druga żółta kartka dla zawodnika z Radomia i Chrobry będzie grał w przewadze!

83
    Tym razem nieco lepsze wykonanie rzutu wolnego przez Drewniaka, ale i tak przyjezdnym nie udało się oddać celnego strzału.

84
    Żółtym kartonikiem upomniany jeszcze szkoleniowiec Radomiaka.

86
    Dobre wyjście z linii bramkowej zanotował Miszta, wyłapując piłkę przed nadbiegającym rywalem.

87
    Sokół przewrócony w polu karnym przez Michalca i arbiter dyktuje rzut karny dla Radomiaka!

87
    Żółtą kartkę otrzymuje Michalec (Chrobry Głogów).

88
    Pewnie wykorzystana jedenastka przez PATRYKA MIKITĘ i gospodarze są już bardzo blisko końcowego triumfu!

88
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Mandrysz, na boisku pojawia się Kubica.

90
    Jeszcze faul Michalskiego na Banaszewskim i arbiter po raz kolejny sięga po kartkę.

90+1
    Aż o cztery minuty przedłużony został mecz w Radomiu.

90+1
    Znakomita okazja gości, ale Banaszewski z bliskiej odległości posłał piłkę ponad poprzeczką!

90+2
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Mikita, na boisku pojawia się Grudniewski.

90+4
    Do samego końca walczą o choćby honorowego gola goście, ale bez skutku.

90+5

Spotkanie w Radomiu dobiegło końca! Gdy Kaput dostał czerwoną kartkę wydawało się, że Chrobry może powalczyć o remis, ale po chwili po rzucie karnym miejscowi podwyższyli prowadzenie. Trzy punkty zasłużenie zgarnia Radomiak. Dziękuję za uwagę! (14:34:46)

Gole: 42. Kaput, 88. Mikita (kar.)

Kartki:   38. Kaput (RAM), 50. Karwot (RAM), 90. Michalski (RAM) – 87. Michalec (CHR1)   82. Kaput (RAM)

Miszta – Jakubik, Cichocki, Świdzikowski (C), Banasiak – Michalski, Kaput, Karwot (65. Lewandowski), Makowski, Mikita (90+2. Grudniewski) – Fundambu (66. Sokół)