Znicz – Olimpia E. 0:0 (koniec) | Pogoń Sdl. – Bytovia 2:1 (koniec) | Gryf – Błękitni 1:3 (koniec)
Polkowice – Lech II P. 1:1 (koniec) | Stal S. W. – Skra 1:2 (koniec) | GKS K. – Stal Rz. 3:2 (koniec)
Widzew – Legionovia 1:2 (koniec)
Gryf Wejherowo
1:3 (0:0)
Błękitni Stargard
Sobota 13.06.2020, 17:00 • Stadion WKS Gryf, Wejherowo • 2. Liga • 25. kolejka

Dwie różne połowy w wykonaniu gospodarzy. Pierwsza część bardzo wyrównana druga to już znacząca przewaga gości udokumentowana trzema bramkami. Dziś drużyną lepszą bardziej wybieganą byli goście i zasłużenie wygrywają ten mecz. Na dziś to już wszystko zapraszam na kolejne spotkania z Wejherowa. (18:55:32)

90+4

90+2
    Na spalonym złapany jeszcze jeden z piłkarzy Błękitnych.

90+1
    Zbyt lekko uderzał Gęsior i Sasiak nie miał problemu przy tym strzale.

90
    Sędzia dolicza cztery minuty do regulaminowych 90.

89
    Żółtą kartkę otrzymuje Bednarski (Błękitni Stargard).

88
    Gol dla Gryfa!
    NIKODEM SROKA z metra wbija piłkę do bramki po kapitalnym podaniu Lisieckiego.

86
    Kompanicki starał się opanować piłkę w polu karnym ale zabrakło mu nie wiele. Ten mecz jest już chyba rozstrzygnięty do końca już tylko kilka minut.

85
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Kankowski, na boisku pojawia się Sroka.

84
    Rzut rożny dla Gryfa. Jest szansa na honorową bramkę.

83
    Z wolnego mocno uderzał Gabor ale trawił w mur.

82
    Mocne dośrodkowanie w pole Gryfa ale tym Ferra bardzo dobrze wyłapał to dośrodkowanie.

81
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Łysiak, na boisku pojawia się Bednarski.

80
    Żółtą kartkę otrzymuje Baranowski (Gryf Wejherowo).

79
    Zagubieni gospodarze w tej drugiej połowie to kompletnie inny zespół niż ten który grał w pierwszej połowie.

78
    Gol dla Błękitnych!
    MATEUSZ BOCHNIAK zamyka to dośrodkowanie i wbija z metra piłkę do pustej bramki.

76
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Sanocki, na boisku pojawia się Kompanicki.

76
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Paczuk, na boisku pojawia się Bochniak.

75
    Tak jak przed kilkoma minutami WOJCIECH FADECKI ponownie pewnie wykonuję jedenastkę i zdobywa drugą bramkę w tym meczu.

74
    Kolejny karny dla gości !!!!!!!!!

74
    Kolejny błąd bramkarza Gryfa i Marcin Burkhardt wybija piłkę z lini bramkowej.

73
    Czy Gryf da radę jeszcze o coś powalczyć ?? Goście szukają drugiej barmki.

72
    Ta bramka to ewidentny błąd bramkarza Gryfa musi on o tym jak najszybciej zapomnieć. Pozostało około 18 minut do regulaminowych 90.

71
    Pewny strzał WOJCIECHA FADECKIEGO i w końcu goście zdobywają bramkę.

70
    Żółtą kartkę otrzymuje Ferra (Gryf Wejherowo).

70
    Karny i zółta kartka dla Ferry !!!!!!!!

69
    Sanocki przed szansą ale jego uderzenie jest blokowane.

68
    Bardzo mocne uderzenie na bramkę z wolnego w wykonaniu gości, Zabrakło nie wiele . Bramka dla gości wisi w powietrzu.

66
    Zdecydowanie przyjezdni podkręcili tempo tego meczu coraz bliżej są zdobycia bramki. Fadecki nie trafia w piłkę i sporo szczęścia ponownie mają gospodarze.

65
    Źle złożył się do strzału Gabor i goście ruszają z kontrą.

64
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Pek, na boisku pojawia się Przygoda.

63
    Coraz bardziej zdeterminowani są goście aby zdobyć w końcu bramkę w tym meczu.

61
    Fadecki upada w polu karnym ale nie ma jedenastki choć zawodnik gości nie może się pogodzić z tą decyzją arbitra.

60
    Godzina gry za bani i wciąż remis.

59
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Gawron, na boisku pojawia się Polkowski.

58
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Pilarski, na boisku pojawia się Baranowski.

57
    Bardzo dobrze Kankowski podaje do Gęsiora ten uderza z pierwszej piłki ale kapitalnie broni Sasiak!!!

56
    Słabe podanie Gawrona i piłka w rekach Ferry. Gryf jest bardzo cofnięty cały zespół gospodarzy znajduję się na swojej połowie.

55
    Zdecydowanie lepiej przedstawiają się goście po 10 minutach drugiej połowy jedyne czego im brakuje to skutecznego zakończenia którejś z akcji.

54
    ..kolejny rożny. Marcin Burkhardt dośrodkował mocno i Sikorski nie zdołał już oddać celnego strzału.

53
    Po akcji Lisieckiego będzie kolejny stały fragment gry dla Gryfa

51
    Mocne uderzenie na bramkę Ferry ale piła o centymetry mija bramkę Gryfa.

50
    Po strzale Cywińskiego z lini bramkowej wybija jeden z obrońców Gryfa. Wciąż mamy remis ale było bardzo blisko bramki dla przyjezdnych.

49
    Kapitalnie podał Paczuk do Fadeckiego a ten z dwóch może trzech metrów nie trafił do pustej bramki!! Ależ to była okazja dla zawodnika gości.

47
    Było groźnie pod bramką gości najpierw uderzał Lisicecki ale jego uderzenie zostało zablokowane a po wrzutce w pole karne dobrze interweniował Sasiak.

46
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Godlewski, na boisku pojawia się Lisiecki.

46

Koniec pierwszej połowy tego spotkania. Jak na razie nie obserwowaliśmy żadnej bramki choć kilka niezłych okazji było. Pierwsze 45 minut było wyrównane i wynik tego meczu pozostaję sprawą otwartą. Za 15 minut wracamy do Wejherowa na Wzgórze Wolności.

45+1

45+1
    Zablokowany strzał Kankowskiego i będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

45
    Fadecki z kilku metrów z prawej strony uderzał mocno ale tylko w boczną siatkę. To powinna być bramka dla gości. Tymczasem sędzia dolicza minute do regulaminowych 45.

45
    Dośrodkowanie z lewej flanki w pole karne Gryfa ale łapie ją Ferra.

43
    Po starciu z Kankowksim ucierpiał Ostrowski i mamy chwilę przerwy.

42
    Kilka minut dzieli nas od końca pierwszej połowy. Czekamy wciąż na pierwszego gola w tym meczu. Atak Gryfa zatrzymany i od bramki Sasaiak.

40
    Minął czterech rywali Fadecki ale podanie do kolegi z zespołu zostało zablokowane.

39
    Żółtą kartkę otrzymuje Nowicki (Gryf Wejherowo).

38
    Zamieszanie w polu karnym Błękitnych kończy się strzałem kapitana Gryfa Burkhardta ale o tej próbie jak najszybciej zapomnieć musi zawodnik gospodarzy.

37
    Dobra interwencja Sasiaka. Dośrodkował Burkhardt ale bramkarz gości zdołał ją wybić poza boisko.

36
    Żółtą kartkę otrzymuje Gawron (Błękitni Stargard).

35
    Zza boiska dobiegają odgłosy kibiców Gryfa. Mimo że nie mogą być na stadionie dopingują swój zespół.

33
    Po próbie strzału Szreka piła przeszła wzdłuż lini bramkowej i nikt jej nie zdołał umieścić w bramce Ferry.

32
    Zmieniamy strony i tym razem przyjezdni będą mieli szanse na dośrodkowanie z rzutu rożnego. Słaba ta wrzutka i jeszcze gorszy strzał od bramki Ferra.

31
    Uderzał Sławek zamykając to dośrodkowanie ale uderzył lekko i w boczną siatkę.

30
    Z wolnego dobrze dośrodkował Burkhardt uderzał Gabor piła otarła jednego z gości i będzie rzut rożny.

29
    Żółtą kartkę otrzymuje Ostrowski (Błękitni Stargard).

28
    Bardzo wyrównany ten mecz. Jak na razie remis byłby sprawiedliwym wynikiem.

27
    Mocne dośrodkowanie Łysiaka ale ponownie nikt nie zamyka tej akcji strzałem. Ferra od bramki.

26
    Po interwencji Sławka rzut rożny dla gości.

25
    Już zza boiska dośrodkowywał Gabor i od bramki ponownie grę wznawiać będzie Sasiak.

24
    Pewne i zdecydowane wyjście Sikorskiego uprzedził on napastnika gości i powstrzymał ten atak.

23
    Faulowany jest Godlewski a faulującemu zawodnikowi arbiter przekazał kilka słów. Kartki jak na razie nie ma.

21
    Po jednej dobrej okazji na koncie obu drużyn ale wciąż mamy remis 0:0.

20
    Z dwóch metrów uderzał zawodnik gości miał trudną pozycję i przeniósł piłkę ponad poprzeczką. Ale to była chyba najlepsza sytuacja w tym meczu dla przyjezdnych.

18
    Dobrze podał Godlewski do Sikorskiego, Zawodnik Gryfa dobrze przyjął piłę ale uderzył lekko i bramkarz Błękitnych broni to uderzenie.

16
    Słaby strzał Sławka z dystansu i od bramki Sasiak.

15
    Bardzo dobrze obrońca Gryfa powstrzymał Paczuka. To mogła być groźna akcja.

14
    Zamknięty na własnej połowie Gryf jak na razie broni się dobrze.

12
    Uderzał Kankowski ale na bramce dobrze spisał się Sasiak.

11
    Atakują goście dwa razy próbował dośrodkować Łysiak ale nie udało się zakończyć się tej akcji strzałem.

10
    Nowicki nie zdołał opanować piłki ale trzeba też dodać że samo podanie było za mocne.

8
    Zbyt mocne podanie do Paczucha i od bramki zacznie Ferra.

7
    Lekkie dośrodkowanie w pole Gryfa najwyżej wyskoczył Fadecki uderzył celnie ale zbyt lekko i broni Ferra bez jakiś większych problemów.

6
    Ostatnie dwie trzy minuty to przewaga gości długo utrzymują się przy piłce.

4
    Rzut rożny dla gości. Łysiak będzie dośrodkowywał . Obrońcy Gryfa wybijają poza własną szesnastkę jeszcze uderza Fadecki ale niecelnie.

3
    Na pozycji spalonej złapany został Kamil Kankowski.

2
    Z prawej strony zbyt mocno dośrodkował Kankowski i piłka poszybowała ponad poprzeczką.

1
    Gramy gospodarze na żółto-czarno goście na biało-niebiesko.

1

Gryf Wejherowo: Ferra – Gęsior, Kankowski, Sikorski,Gabor, Sławek, Godlewski, Pilarski, Burkhardt, Pek, Nowicki

Rezerwowi: Wika,Mycio, Lisiecki, Baranowski, Przygoda Poręba, Sroka, Kolus,Lademann

Błękitni Stargard: Sasiak – Cywiński, Gawron, Łysiak, Sanocki, Sitkowski, Fadecki, Szrek, Krawczun, Paczuk, Ostrowski

Rezerwowi: Skuza, Bednarski, Polkowski, jabłoński, Theus, Kompanicki, Bochniak,

Sędziowie: Maciej Pelka (Poznań).

Jesteśmy już na stadionie w Wejherowie. Pogoda bardzo dobra do gry około 20 stopni ale pochmurno. Oba zespoły już się rozgrzewają około 10 minut przed meczem podane zostaną składy obu drużyn.

Serdecznie zapraszam dom śledzenia naszej relacji z tego meczu. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17.

Komentowanie meczu bez kibiców jest trudne bo to co robią piłkarze komentatorzy i wszyscy ludzie związani z klubem jest dla fanów. Całą radość z tego co robimy czerpiemy z kibiców. Mam nadzieje że jutrzejszy mecz będzie ewenementem i uda się doprowadzić do sytuacji że ponownie trybuny zapełnią się sympatykami tego jakże wspaniałego sportu.

Ten mecz będzie rozstrzygnięty na remis nie ma szans:) Ostatnie trzynaście potyczek między oboma zespołami kończyły się zwycięstwem jednej z ekip. Błękitni wygrywali 7 razy Gryf 6 remisów brak. Czy i sobotnie spotkanie zakończy się bez podziału punktów!!

W pierwszym meczu po przerwie Gryf przegrał w Wejherowie z Pogonią Siedlce pechowo 2-3. W ostatniej kolejce natomiast zremisował w derbach z Bytovią w Bytovie 1-1 po bramce Gęsiora w ostatniej minucie meczu. Goście natomiast tydzień temu wygrali 4-3 ze Zniczem Pruszków przed własną publicznością a kolejkę wcześniej wywieźli jeden punkt z bardzo trudnego terenu w Rzeszowie.

Ten sezon dla obu zespołów ma zupełnie oblicze. Błękitni wciąż liczą się w walce o miejsca gwarantujące walkę o pierwszą ligę. Gryf natomiast całkowicie przebudował schemat swojej drużyny bardzo ją odmłodził ale ten zabieg jak na razie nie daje efektów. Gospodarze sobotniego meczu zajmują ostatnie miejsce i ich szanse na utrzymanie stają się matematyczne.

Jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa na kolejny mecz Gryfa Wejherowo w ranach drugoligowych rozgrywek. Tym razem rywalem żółto-czarnych będzie ekipa Błękitnych Stargard Szczeciński. Cieszy powrót po przerwie spowodowanej koronawirusem ale smucą na pewno puste trybuny. Dzień meczowy jest świętem piłki a brak fanów na trybunach jest przykrym obrazem oby ten stan rzeczy trwał jak najkrócej.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.