Legia – Pogoń 1:2 (koniec) | Piast – Cracovia 1:1 (koniec) | Śląsk – Lechia 1:2 (koniec)
Lech P. – Jagiellonia 4:0 (koniec)
Lech Poznań
4:0 (4:0)
Jagiellonia Białystok
Niedziela 19.07.2020, 17:30 • Stadion Poznań • PKO Ekstraklasa • Runda 37

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Pora na mecz Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok. Początek spotkania w stolicy Wielkopolski został zaplanowany na godzinę 17:30. Emocji zabraknąć nie powinno!

Lech Poznań ma na swoim 63 punkty, co jest drugim wynikiem w tabeli PKO Ekstraklasy. Jagiellonia do tej pory zgromadziła 52 „oczka” i zajmuje w zestawieniu miejsce nr 7.

Faworytem tego spotkania są oczywiście gospodarze. Zobaczymy, czy to właśnie oni zwyciężą, czy może jednak Jagiellonia sprawi jakąś niespodziankę.
    Ostatnie akcenty sezonu.

Śledźcie naszą relację live. Do usłyszenia!

Lech Poznań: Szymański – Gumny, Šatka, Crnomarković, Puchacz – Kamiński, Moder, Tiba, Jóźwiak – Ramirez – Gytkjaer.
    Rezerwowi: Mleczko – Muhar, Žamaletdinov, Dejewski, Skóraś, Kostewycz, Szymczak, Marchwiński, Butko.

Jagiellonia Białystok: Dziekoński – A. Kadlec, Błyszko, Szymanowicz, Bodvarsson – Makuszewski, Romanczuk, Pospisil, Přikryl – Imaz – Puljic.
    Rezerwowi: Węglarz – Struski, Olszewski, Mystkowski, Wdowik, Toporkiewicz, Bida, Borysiuk.

Sędziowie: Paweł Raczkowski.

1

1
    Ruszyliśmy z meczem w stolicy Wielkopolski! Miejmy nadzieję, że emocji dziś nie zabraknie.

2
    I już się zadymiło nad murawą stadionu w Poznaniu. Kibice Kolejorza odpalili pirotechnikę.

3
    Dymi się coraz mocniej. Chyba będzie konieczność przerwania gry. Tak to zawsze wygląda w takich przypadkach.

3
    I rzeczywiście. Czekamy aż się "oddymi".

5
    Gramy dalej, choć widoczność w dalszym ciągu jest ograniczona.

6
    Fantastyczna kombinacja gospodarzy. Tiba wpakował piłkę do siatki, ale bramka nie została uznana. Spalony.

7
    A jednak jest to jeszcze sprawdzone. Jeśli był ofsajd, to bardzo, ale to bardzo minimalny!

7
    Sędziowie mają do podjęcia bardzo trudną decyzję. Trudno przewidzieć, jaki będzie ostateczny werdykt. Pan Raczkowski czeka na sygnał z wozu VAR.

8
    Przedłuża nam się ta weryfikacja. Gwizdy na trybunach.

9
    Dziwna sytuacja. Trwa to bardzo długo. Sędziowie chyba chwycili za linijki.

6
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki PEDRO TIBA. A jednak mamy trafienie! Czyli sędzia Raczkowski pierwotnie nie miał racji. Przepiękna akcja i Lech obejmuje prowadzenie.
    6. Pedro TIBA - 1:0

10
    Możemy grać dalej. Ten mecz rozkręca nam się bardzo mozolnie. Najpierw przerwa ze względu na pirotechnikę, a teraz bardzo długi VAR.

11
    Białostoczanie zaatakowali, lecz nic z tego nie wynikło. Dobrze zachowała się defensywa poznańskiego Kolejorza.

12
    Znakomita atmosfera na trybunach. Zgromadzeni kibice prowadzą głośny doping.

13
    Strzelcem bramki CHRISTIAN GYTKJAER. I kolejna znakomita akcja Kolejorza kończy się precyzyjnym strzałem i trafieniem. Nic dodać, nic ująć.
    13. Christian GYTKJAER - 2:0

14
    Widać, że Kolejorz złapał duży luz i teraz cieszy się grą. Wygląda to naprawdę nieźle.

15
    Kwadrans gry już za nami. Na tablicy wyników rezultat 2:0.

17
    Na razie to ewidentnie mecz pod dyktando miejscowych. Goście nie mają praktycznie nic do powiedzenia.

18
    Lech gra bez specjalnej presji. Widać niesamowitą lekkość w poczynaniach zawodników Kolejorza.

19
    Kolejorz spokojnie wymienia podania. Obecnie gra toczy się w okolicach środka boiska.

20
    Nieuznane trafienie Imaza. Znalazł się na spalonym co pokazał VAR!
    20. Nie ma bramki Imaza.

21
    Upiekło się teraz Moderowi. Bo to właśnie po jego błędzie przyjezdni ruszyli z szalenie groźną akcją, po czym wpakowali piłkę do siatki.

22
    Moder generalnie jest dzisiaj jakiś nieobecny. Chyba już rozpoczął wakacje.

23
    Kolejna akcja Jagiellonii. Tym razem uderzał Makuszewski, ale piłka nie znalazła drogi do bramki.

24
    Ależ dzieje się w Poznaniu! Teraz Jóźwiak huknął jak z armaty w poprzeczkę. Dobijał Gytkjaer, ale chybił. A ponadto był na spalonym.

25
    Posiadanie piłki: 59-41%.
    27.

28
    Generalnie praktycznie wciąż coś się tutaj dzieje. Ten mecz może się podobać, szczególnie fanom Lecha.

29
    Coś zdziałać próbuje też Jaga. Powoli rozkręcają nam się białostoczanie.

30
    Strzały: 3-2.
    Strzały celne: 2-0.

31
    Około kwadrans do końca I połowy. Należy się spodziewać, że sędzia Raczkowski trochę dorzuci, bo przecież były interwencje VAR, była też przerwa ze względu na race.

32
    Strzelcem bramki JAKUB KAMIŃSKI. Tiba idealnie podał do kolegi z drużyny, który ze stoickim spokojem wpakował ją do siatki. Nic dodać, nic ująć. Świetnie zrobili to miejscowi.
    32. Jakub KAMIŃSKI - 3:0

33
    Lech gra dzisiaj koncert. Kolejorz może tylko żałować, że sezon już się kończy.

35
    Wygląda to tak, jakby z Jagiellonii uszło już powietrze.

36
    Aktualnie zdecydowanie przeważają poznaniacy. Pokazują, że prowadzą nie przez przypadek.

39
    Strzelcem bramki CHRISTIAN GYTKJAER. Kolejna bramka gospodarzy. Są dzisiaj absolutnie bezlitośni.
    39. Christian GYTKJAER - 4:0

40
    Lech dzisiaj robi co chce. Wyborny. Niesamowicie wyborny mecz Kolejorza.

41
    Fani Lecha pewnie są teraz bardzo zaciekawieni, czy będą tutaj kolejne gole gospodarzy i kiedy ewentualnie zatrzyma się licznik podopiecznych Żurawia.

42
    Tymczasem kiepsko wykonany rzut wolny przez gospodarzy.

45
    I sędzia dorzuca pięć minut.

45+1
    Jaga chce zakończyć tę pierwszą połowę jakimś dobrym akcentem. Białostoczanie starają się zaatakować.

45+2
    Teraz goście egzekwowali rzut rożny, lecz nie przyniosło im to nawet szczątkowych korzyści.

45+3
    Niecelne uderzenie sprzed pola karnego zaaplikował teraz Makuszewski.

45+4

Premierowa odsłona dzisiejszego meczu w Poznaniu już za nami. Do przerwy w pełni zasłużenie prowadzi Lech.

46

46
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Maciej Makuszewski, na boisku pojawia się Przemysław Mystkowski.

46
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Jakov Puljic, na boisku pojawia się Ariel Borysiuk.

47
    Lech Poznań znów próbował groźnie zaatakować. Poszło podanie do Jóżwiaka, który ostatecznie nie zdołał oddać strzału.

48
    I znów Lech szarpnął do przodu. No niesamowicie zmobilizowani są dziś gospodarze.

49
    Kolejna niesamowicie groźna akcja poznańskiej Lokomotywy. Zapachniało golem numer pięć!

50
    Rzuty rożne: 4-1.

52
    Teraz nieźle kombinowali przyjezdni, lecz finalnie absolutnie nic z tego nie wynikło. W porę połapali się we wszystkim rywale.

53
    Pewna interwencja Szymańskiego po centrze jednego z białostoczan.

55
    Poznaniacy spokojnie klepią piłkę. Nie ma jakiegokolwiek pośpiechu. Oni są pewni swego.

56
    Nie jest to jakieś porywające widowisko. Po przerwie tempo siadło.

57
    Powiewa nudą.

58
    Kolejorz chyba jest już zadowolony z tego wyniku. Nie ma w sumie co się dziwić. Wygląda on naprawdę bardzo okazale.

60
    Pedro Tiba próbował zaniepokoić Dziekońskiego. Tym razem nic z tego.

61
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Pedro Tiba, na boisku pojawia się Filip Marchwiński.

62
    Spokojnie teraz białostoczanie. Może to im coś da.

64
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Jakub Kamiński, na boisku pojawia się Michał Skóraś.

65
    Za Kamińskim kolejny bardzo udany występ. Wygląda na to, że będą z niego ludzie. Oj będą.

66
    Zabawna sytuacja. Kamiński usiadł na ławce rezerwowych, naciągnął maseczkę i... od razu spuścił ją na szyję :).

67
    I teraz próbują podkręcić tempo białostoczanie. Ciekawe, czy zdobędą tutaj choćby trafienie honorowe.

70
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Tomáš Přikryl, na boisku pojawia się Bartosz Bida.

71
    Posiadanie piłki: 57-43%

72
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Christian Gytkjaer, na boisku pojawia się Filip Szymczak.

72
    Wyjątkowy moment w tym spotkaniu! Gytkjaer żegnany przez kibiców Lecha na stojąco.

73
    Gytkjaer podziękował wszystkim i usiadł na ławce rezerwowych. Przypomnijmy, że to ostatni jego mecz w barwach Kolejorza.

74
    Na spokojnie Lechici. Oni już mogą grać na zupełnym luzie.

75
    Kwadrans do końca spotkania. Tutaj już raczej nic spektakularnego się nie wydarzy.

77
    No cóż, ta druga połowa jest bardzo mocno przeciętna. Nie dzieje się tyle, co w pierwszej partii.

78
    Skóraś oddał niezłe uderzenie. Na posterunku był jednak bramkarz Jagiellonii.

79
    Czekamy na ostatnie fragmenty tego spotkania. Już dawno jest po ptakach.

80
    Akcje Lecha są zdecydowanie mniej dynamiczne niż w pierwszej połowie. Oczywiście nadal poznaniacy grają do przodu, ale bez iskry, jaką widzieliśmy wcześniej.
    82. Tymczasem w Poznaniu.

83
    Po tym spotkaniu poznaniacy odbiorą srebrne medale za wicemistrzostwo Polski. To oczywiście wiąże się też ze sporą gratyfikacją finansową.

85
    Białostoczanie jeszcze próbują coś tutaj wyczarować. Ciekawe czy coś z tego wyniknie.

86
    Rzut rożny dla Kolejorza. Za moment będzie szansa dla gospodarzy na zdobycie kolejnego gola.

87
    Tym razem nie było nawet próby strzału.

88
    I jeszcze jeden korner dla Lecha. Tym razem próbował trafić Marchwiński, ale nic z tego.

89
    Ramirez zdecydował się na oddanie strzału z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur. Potem zanotował też kiepską dobitkę.

90

Bezdyskusyjne zwycięstwo Lecha. Gospodarze w wielkim stylu pieczętują wicemistrzostwo Polski. Wszystko zostało powiedziane już w I połowie. (19:23:54)

Mateusz

Gole: 6. Tiba, 13. Gytkjaer, 32. Kamiński, 39. Gytkjaer

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
    Strzały celne: 8:0. Strzały niecelne: 11:4. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 3:2. Foule: 8:9.
    Lech Poznań: Szymański – Gumny, Šatka, Crnomarković, Puchacz – Kamiński (64. Skóraś), Moder, Tiba (61. Marchwiński), Jóźwiak – Ramirez – Gytkjaer (72. Szymczak).
    Zmiany: Mleczko – Muhar, Žamaletdinov, Dejewski, Skóraś, Kostewycz, Szymczak, Marchwiński, Butko.

Jagiellonia Białystok: Dziekoński – A. Kadlec, Błyszko, Szymanowicz, Bodvarsson – Makuszewski (46. Mystkowski), Romanczuk, Pospisil, Přikryl (70. Bida) – Imaz – Puljic (46. Borysiuk).
    Zmiany: Węglarz – Struski, Olszewski, Mystkowski, Wdowik, Toporkiewicz, Bida, Borysiuk.

Sędziowie: Paweł Raczkowski