Lechia – Raków 1:3 (koniec) | Wisła K. – Śląsk 1:3 (koniec) | Legia – Jagiellonia 1:2 (koniec)
Wisła Kraków
1:3 (1:1)
Śląsk Wrocław
Sobota 29.08.2020, 17:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • PKO Ekstraklasa • 2. runda

Śląsk Wrocław zwycięża w Krakowie z Wisła 3:1! Goście byli zabójczo skuteczni i wracają do domów z kompletem punktów. Bohaterem spotkania Robert Pich, który strzelił dwa gole. Dziękuję za uwagę! (19:26:39)

90+3
    Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Sobota i niewiele się pomylił!

90+2
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Róbert Pich, na boisku pojawia się Przemysław Bargiel.

90+1
    O trzy minuty przedłużony został mecz w Krakowie.

90
    Wszystko wskazuje na to, że Śląsk po dwóch spotkaniach będzie miał komplet punktów. Wisła przy piłce, ale daleko od pola karnego rywali.

88
    Długo nie podnosił się z murawy Klemenz i arbiter przerwał grę.

87
    Rzut wolny dla Białej Gwiazdy w środkowej strefie boiska.

86
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Dawid Szot, na boisku pojawia się Aleksander Buksa.

86
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Gieorgij Żukow, na boisku pojawia się Łukasz Burliga.
    85. Waldemar SOBOTA - 1:3

85
    Gol dla Śląska!
    Tym razem z jedenastu metrów uderzał WALDEMAR SOBOTA i potężnym strzałem umieścił piłkę w siatce!

84
    Kolejny rzut karny dla Śląska Wrocław! Klemenz wyraźnie podciął Picha!

84
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Mateusz Praszelik, na boisku pojawia się Maciej Pałaszewski.

83
    Wrocławianie spokojnie czekają na rywali na własnej połowie boiska.

82
    Żółtą kartkę otrzymuje Piotr Celeban (Śląsk Wrocław).

80
    Dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Budują swój atak na połowie rywali zawodnicy Białej Gwiazdy.

Gole: 40. Pawelec (sam.) – 17. Pich (kar.), 75. Pich, 85. Sobota (kar.)

Kartki:   17. Szot (WIS) – 67. Puerto (SLA), 82. Celeban (SLA)

Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 2:9. Rzuty rożne: 13:2. Spalone: 1:0. Foule: 8:15.
    Wisła Kraków: Lis – Szot (86. Buksa), Janicki, Klemenz, Sadlok – Savić (64. Michał Mak), Żukow (86. Burliga), Błaszczykowski (C), Basha, Yeboah (74. Silva) – Bećiraj.
    Zmiany: Buchalik – Michał Mak, Burliga, Hoyo-Kowalski, Silva, Chuca, Kuveljić, D. Abramowicz, Buksa.

Śląsk Wrocław: Putnocky – Celeban, Puerto, Golla (C), Pawelec – Sobota, Łabojko – Pich (90+2. Bargiel), Praszelik (84. Pałaszewski), Musonda (58. Samiec-Talar) – Piasecki (57. Scalet).
    Zmiany: Szromnik – Tamas, Boruń, Szpakowski, Pałaszewski, Łyszczarz, Bargiel, Scalet, Samiec-Talar.

Główny: Szymon Marciniak
    Asystenci: Paweł Sokolnicki, Bartosz Kaszyński
    Techniczny: Jacek Lis
    VAR: Paweł Gil