Radomiak – Puszcza 2:0 (koniec) | Górnik Ł. – Arka 2:0 (koniec)
Radomiak Radom
2:0 (2:0)
Puszcza Niepołomice
Środa 21.10.2020, 17:00 • Stadion MZOS Znicz, Pruszków • Fortuna 1 Liga • 4. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Przyczyna odwołania meczu w pierwotnym terenie:

Mecz Fortuna I ligi, w którym Radomiak Radom miał zagrać przeciwko Puszczy Niepołomice, został odwołany. Decyzja ma związek z potwierdzonymi pozytywnymi wynikami testu na obecność wirusa wywołującego COVID-19 u dwóch zawodników Puszczy.

Puszcza Niepołomice również rozegrała poprzednie spotkanie na wyjeździe i zremisowała 1:1. Podopieczni Tomasza Tułacza stracili gola po uderzeniu Joana Romana, tyle że nie pozwolili Miedzi Legnica nacieszyć się prowadzeniem. Ekspresowo wyrównał Michał Czarny, który w swoim stylu wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Drużyna z województwa mazowieckiego wykazała się ambicją w Opolu. Co prawda przegrywała z Odrą i rywalizowała w dziesięciu przeciwko jedenastu przeciwnikom, ale zdołała doprowadzić do remisu. Leandro pokonał Kacpra Rosę strzałem z rzutu karnego za faul na Karolu Podlińskim.

Radomiak wystartował bardzo obiecująco, tyle że po trzech zwycięstwach otwierających sezon nastąpiła seria trzech porażek. Została ona przerwana dopiero w piątek, kiedy to podopieczni Dariusza Banasika zremisowali 1:1 w wyjazdowym spotkaniu z Odrą Opole.

Zapraszamy na relację na żywo z zaległego meczu Fortuna I ligi. Radomiak zmierzy się w nim z Puszczą Niepołomice. Wojciech Krztoń rozpocznie rywalizację w środę o godzinie 17.

Radomiak Radom: Kochalski – Jakubik, Cichocki, Bodzioch, Bogusz, Kaput, Lewandowski, Leandro, Gąska, Kozak, Podliński.

Rezerwowi: Kryczka – Świdzikowski, Banasiak, Scheidt, Nowakowski, Ebwelle, Szymański, Angielski.

Puszcza Niepołomice: Kobylak – Bartków, Czarny, Stępień, Mikołajczyk, Serafin, Żurek, Skrzypczak, Żytek, Tomalski, Spławski.

Rezerwowi: Górski – Bartosz, Uwakwe, Stefanik, Klisiewicz, Klec, Knap, Rakoczy.

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

1

2
    Radomiak w białych koszulkach i getrach, a także zielonych spodenkach. Puszcza Niepołomice rozpoczęła rywalizację w niebieskich strojach z białymi akcentami.

3
    Nużące rozegranie między obrońcami Puszczy Niepołomice, a gospodarze nie kwapili się w ogóle z przekroczeniem linii środkowej boiska i zastosowaniem czegoś więcej niż średni pressing.

4
    Wreszcie przejęli futbolówkę podopieczni Dariusza Banasika. Odegranie na prawe skrzydło do Leandro zostało zablokowane i ekipa z Radomia musiała zadowolić się wrzutem z autu w środku pola.

5
    Jakub Serafin wykonał niebezpiecznie wyglądające dośrodkowanie z lewego skrzydła, ale składający się do oddania uderzenia kompan z Puszczy Niepołomice walczył nieprzepisowo o pozycję w pobliżu bramki Mateusza Kochalskiego.

7
    Faul broniącego zawodnika Radomiaka i Puszcza mogła zagrozić Mateuszowi Kochalskiemu wrzutką z rzutu wolnego. Golkiper nie interweniował na przedpolu w stu procentach pewnie, ale wyłapał futbolówkę.

8
    Ładnie to uderzył z fałsza Łukasz Spławski. Do strzelenia efektownego gola zabrakło centymetrów. Piłka kopnięta zza pola karnego przeleciała nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Radomiaka.

10
    Od rzutu wolnego blisko koła środkowego Radomiak. W ostatnich minutach gospodarze koncentrowali się na odpieraniu ataków podopiecznych Tomasza Tułacza.

11
    Uciekła piłka radomianom pod nogi Gabriela Kobylaka.

12
    Przyspieszenie Miłosza Kozaka na lewej stronie boiska. Płaskie dośrodkowanie byłego zawodnika między innymi Chrobrego Głogów wylądowało pod nogami broniącego niepołomiczanina.

13
    Uraz Michała Czarnego i niewykluczone, że niebawem Tomasz Tułacz będzie musiał przeprowadzić wymuszoną zmianę w swojej defensywie. Na razie doświadczony zawodnik pozostaje na placu.

15
    Na zakończenie pierwszego kwadransa rywalizacji wyraźnie przeciągnięte dośrodkowanie Michała Mikołajczyka z lewego skrzydła w pole karne Radomiaka. Nie było możliwości wykorzystania go do oddania strzału.

16
    Gabriel Kobylak podniósł głos w polu karnym Puszczy Niepołomice i wykazał się chwytem po bezpańskim zagraniu, które nie wiadomo, czy miało być uderzeniem czy dośrodkowaniem.

18
    Przewinienie blisko pola karnego Radomiaka na Bartoszu Żurku i to niezła szansa do zatrudnienia Mateusza Kochalskiego bezpośrednim uderzeniem.

20
    Przed wykonaniem rzutu wolnego sędzia jeszcze pofatygował się do sztabowców Radomiaka, żeby udzielić im reprymendy za przesadne protestowanie. Po strzale ze stałego fragmentu gry odgwizdane kolejne przewinienie. Tym razem gracza z Niepołomic stojącego w murze.

21
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Czarny, na boisku pojawia się Stefanik.

22
    Jak już wspomnieliśmy, wprowadzenie zmiennika za Michała Czarnego jest spowodowana urazem podstawowego defensora.

22
    Mateusz Lewandowski napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko środka boiska na Wiktorze Żytku.

24
    Nie pierwsze tego popołudnia beznadziejne podanie w kierunku domagającego się gry na prawym skrzydle Leandro.

25
    Mateusz Kochalski tak wykonał wykop stojącej futbolówki, że wylądowała ona poza boiskiem. Gospodarzom potrzebna jest większa koncentracja przy wykonywaniu teoretycznie prostych zagrań.

26
    Nie jest to dotychczas konfrontacja obfitująca w klarowne sytuacje podbramkowe. Najciekawsze uderzenie oddał Łukasz Spławski, ale piłka nie poleciała w lustro bramki Mateusza Kochalskiego.

29
    Ucieka piłka radomianom, dużo przypadku w poczynaniach gospodarzy, ale żeby być sprawiedliwym, to również gra ofensywna Puszczy Niepołomice nie powoduje piania z zachwytu. Dużo walki.

31
    Akcja przeprowadzona przez drużynę z województwa mazowieckiego z wykorzystaniem prawego skrzydła. Zapędził się tam kompletnie bez sensu Gabriel Kobylak, ale nie było kary za błąd młodości.

32
    Bartosz Żurek przechwycił piłkę kopniętą z prawego skrzydła przed pole karne Puszczy Niepołomice.

33
    Pierwsza realna możliwość pokonania strzałem bramkarza Puszczy Niepołomice. Obiecująca próba, ale zabrakło odrobiny precyzji i piłka przeleciała po niewłaściwej z perspektywy Radomiaka stronie słupka.

34
    Gol dla Radomiaka!
    Strzelcem bramki DAMIAN GĄSKA.

Nie trzeba było długo czekać na kolejny niebezpieczny atak Radomiaka. Tym razem piłka już wylądowała w bramce Puszczy Niepołomice. Damian Gąska przyczaił się między obrońcami w niebieskich strojach i po wrzutce z prawego skrzydła idealnie przymierzył głową w narożnik. Gabriel Kobylak nawet nie udawał, że interweniuje i odprowadził piłkę wzrokiem do siatki.

36
    Nieśmiała odpowiedź przegrywającego zespołu, ale beznadziejne podanie prostopadłe zostało przechwycone przez Mateusza Kochalskiego.

37
    Bartosz Żurek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie wślizgiem.

38
    Puszcza Niepołomice jeszcze w szoku po stracie bramki. Do pewnego momentu niewiele wskazywało na możliwość przeprowadzenia skutecznego ataku przez Radomiaka.

40
    Pięć minut do końca podstawowego czasu w pierwszej połowie i Puszcza Niepołomice pojawiła się z futbolówką na połowie Radomiaka. Podbudowani zdobyciem prowadzenia podopieczni Dariusza Banasika rozbroili rozegranie przyjezdnych.

41
    Strzelcem bramki DAMIAN JAKUBIK.

Efektowne trafienie! Strzelił aż miło. 2:0 dla Radomiaka. Damian Jakubik skorzystał z wolnego miejsca przed polem karnym i huknął lewą stopą w narożnik bramki Puszczy Niepołomice. Tym razem rzucił się Gabriel Kobylak, ale nie był w stanie powstrzymać szybującej precyzyjnie piłki.

44
    Puszcza poddenerwowana stratą drugiego gola i na połowie przeciwnika, ale nie wykrowała szansy na poprawienie wyniku. Czujnie w defensywie ekipa z województwa mazowieckiego.

45
    Doliczona minuta.

45+1

Świetny kwadrans zamykający pierwszą połowę meczu w wykonaniu Radomiaka. Gospodarze wcześniej mieli niewiele do zaproponowania, ale kiedy już przyspieszyli, to wypracowali sobie konkretną zaliczkę 2:0. Do bramki Gabriela Kobylaka oddali uderzenia Damian Gąska oraz Damian Jakubik.

46

46
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Skrzypczak, na boisku pojawia się Rakoczy.

46
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Żurek, na boisku pojawia się Bartosz.

47
    Denerwują się po swoich nieudanych zagraniach piłkarze z Niepołomic. Po fatalnym dla nich ostatnim kwadransie pierwszej połowy czas będzie pracować na korzyść Radomiaka.

50
    Korner dla Puszczy Niepołomice. Za jego wykonanie zabrał się bez specjalnego pośpiechu Jakub Serafin. Odchodzące dośrodkowanie tego zawodnika otworzyło szansę na strzelenie gola przed Łukaszem Spławskim, ale pogubił się kilkanaście metrów przed bramką.

52
    Przewinienie na zawodniku Puszczy Niepołomice w kole środkowym i kolejna szansa na stworzenie sytuacji podbramkowej dzięki stałemu fragmentowi gry.

54
    Dalekie podanie na aferę wykonane w pole karne Radomiaka. Sytuacja została wyjaśniona przez aktywnego na przedpolu Mateusza Kochalskiego.

56
    Konsekwentnie w obronie podopieczni Dariusza Banasika, którzy przerwali rozegranie Radomiaka na prawym skrzydle. Próbowali tam zrobić przewagę Mateusz Bartków oraz Michał Rakoczy.

58
    Wojciech Krztoń puścił grę mimo żywiołowych protestów Radomiaka. Piłka została posłana do rozpędzonego na prawym skrzydle Jakuba Bartosza, któremu jakby zabrakło energii do oddania groźnego strzału z kilkunastu metrów. Trafił prosto w Mateusza Kochalskiego!

60
    Godzina rywalizacji za zawodnikami. Nerwowo zrobiło się na murawie, a rwane i szarpane tempo odpowiada bardziej będącym na prowadzeniu radomianom.

62
    Przyjezdni domagali się podyktowania rzutu karnego za rzekome zagranie ręką broniącego zawodnika Radomiaka. Sędzia nie zinterpretował wydarzeń tak samo jak niepołomiczanie.

63
    Radomiak przeprowadził kontratak, który doczekał się podsumowanie aż dwoma strzałami. Pierwsze z nich zostało zablokowane przez defensora Puszczy Niepołomice, a drugie z dalszej odległości było niecelne.

66
    Radomiak oddalił grę od własnego pola karnego. W uderzeniach jego zawodników oddawanych po powrocie z szatni na boisko wyraźnie brakuje dokładności.

67
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Żytek, na boisku pojawia się Knap.

68
    Mateusz Bartków napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne jeszcze na połowie przeciwnika.

71
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Spławski, na boisku pojawia się Klisiewicz.

74
    Nie ma wielkiego widowiska w drugiej połowie. Radomiak nie tylko umiejętnie broni, ale nawet przycisnął w ostatnich minutach coraz mocniej zrezygnowaną Puszczę Niepołomice. Tomasz Tułacz przeprowadził komplet zmian, ale niewiele z tych roszad wynika.

75
    Krótka przerwa w grze spowodowana niegroźnym urazem. Mobilizują się do ostatniego kwadransa rywalizacji gospodarze.

77
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Lewandowski, na boisku pojawia się Angielski.

78
    Uderzenie głową zawodnika Puszczy Niepołomice, ale ponad bramką strzeżoną przez Mateusza Kochalskiego. Wysokie wyjście w powietrze nie poszło w parze z odpowiednim przymierzeniem.

79
    Karol Angielski zameldował się na boisku uderzeniem zza pola karnego. Futbolówka przeleciała obok bramki strzeżonej przez Gabriela Kobylaka. Tym samym wznowienie młodzieżowego reprezentanta Polski.

81
    Poddenerwowani gospodarze, ponieważ ich bramkarz Mateusz Kochalski został solidnie poturbowany w momencie wykonywania interwencji na przedpolu.

82
    Kąsają swoimi kontratakami gospodarze. Ponownie uderzenie jednego z nich zza pola karnego, ale zarazem znów niecelne i Gabriel Kobylak nie musiał interweniować.

85
    Bramkarz Radomiaka zachował się skutecznie na przedpolu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i coraz więcej wskazuje na to, ze zachowa on czyste konto w konfrontacji z Puszczą Niepołomice.

87
    Radomiak od rzutu wolnego w pobliżu koła środkowego i zawodnikom z Mazowsza nie spieszyło się z przetransportowaniem futbolówki w pobliże bramki Gabriela Kobylaka. Krótkie rozegranie.

88
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Gąska, na boisku pojawia się Banasiak.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+2
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Leandro, na boisku pojawia się Świdzikowski.

90+4

To, co najważniejsze w Pruszkowie, wydarzyło się w kwadransie poprzedzającym przerwę. Stosunkowo niemrawi na początku spotkania podopieczni Dariusza Banasika nagle przyspiszyli i zdobyli potrzebną do zwycięstwa przewagę 2:0. Do bramki Gabriela Kobylaka przymierzyli Damianowie Gąska oraz Jakubik. Puszcza Niepołomice próbowała coś zdziałać w drugiej połowie, ale w jej uderzeniach albo brakowało dokładności albo energii. Tym samym Radomiak wygrał po czterech kolejkach bez zdobycia kompletu punktów i po raz pierwszy w historii z Puszczą w roli gospodarza. Przyjezdni zostali poskromieni po pięciu kolejkach bez porażki.

Posiadanie piłki: 49% : 51%.
    Strzały na bramkę: 4:1.
    Strzały niecelne: 7:4.
    Rzuty rożne: 0:2.
    Spalone: 1:3.
    Faule: 13:22.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:58:49)

Gole: 34. Gąska, 41. Jakubik

Kartki:   22. Lewandowski (RAM) – 37. Żurek (PSZ), 68. Bartków (PSZ)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 4:1. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 0:2. Spalone: 1:3. Foule: 13:22.
    Radomiak Radom: Kochalski – Jakubik, Cichocki, Bodzioch, Bogusz, Kaput, Lewandowski (77. Angielski), Leandro (90. Świdzikowski), Gąska (88. Banasiak), Kozak, Podliński.

Zmiany: Kryczka – Świdzikowski, Banasiak, Scheidt, Nowakowski, Ebwelle, Szymański, Angielski.

Puszcza Niepołomice: Kobylak – Bartków, Czarny (21. Stefanik), Stępień, Mikołajczyk, Serafin, Żurek (46. Bartosz), Skrzypczak (46. Rakoczy), Żytek (67. Knap), Tomalski, Spławski (71. Klisiewicz).

Zmiany: Górski – Bartosz, Uwakwe, Stefanik, Klisiewicz, Klec, Knap, Rakoczy.

Sędziowie: Wojciech Krztoń (Olsztyn)