Unia J. – ŁKS 0:2 (koniec) | Pogoń Sdl. – Radomiak 0:1 (koniec)
Unia Janikowo
0:2 (0:2)
ŁKS Łódź
Sobota 31.10.2020, 13:00 • Stadion Miejski, Janikowo • Fortuna Puchar Polski • 1/16 finału

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:52:11)

Faule: 5:10.

ŁKS powrócił w dobrym stylu do rywalizacji po kwarantannie spowodowanej zakażeniami koronawirusem. Podopieczni Wojciecha Stawowego awansowali do najlepszej "16" Fortuna Pucharu Polski. W wygranym 2:0 pojedynku z Unią Janikowo przyjezdni wypracowali sobie przewagę w pierwszej połowie. Uderzenia do bramki Gracjana Fabiszewskiego oddali Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti oraz Samuel Corral. Unia Janikowo miała najlepszy fragment w minutach poprzedzających przerwę, jednak nie potrafiła ani razu pokonać Dawida Arndta. Druga część meczu była generalnie spokojna i ŁKS już nie podwyższył swojego prowadzenia. Nie zmienia to faktu, że pierwszoligowiec zasłużenie pozostaje w rozgrywkach.

90+2

90+1
    Podanie za plecy do Bartosza Machaja. Trochę zwolniła akcja Unii Janikowo, ale była jeszcze podsumowana dośrodkowaniem. Musieli wykazać się łodzianie i wyekspediowali piłkę na korner.

90
    Doliczone dwie minuty do podstawowych.

89
    Płaskie wstrzelenie w pole bramkowe wykonane przez Pirulo. Futbolówka została poskromiona zanim którykolwiek z podopiecznych Wojciecha Stawowego zdołał oddać uderzenie.

88
    Ponownie Unia Janikowo rozkręciła się w ostatnich minutach połowy, ale strzelenie gola jej nie wychodzi.

87
    Najlepsza szansa na trafienie Unii Janikowo w drugiej połowie. W pole karne ŁKS Łódź poszybowało kolejne dośrodkowanie, a Dawid Arndt nie popisał się swoim zachowaniem na przedpolu. Aż trzech gospodarzy spóźniło się do futbolówki i nie zdołało wepchnąć jej z bliska do siatki.

86
    Wrzutka Tomasza Kowalczuka ze stałego fragmentu gry. Poradzili sobie w defensywie przyjezdni.

85
    Unia Janikowo wywalczyła korner. Piłka odbiła się po dośrodkowaniu od Kamila Dankowskiego.

84
    Przeciągnięte dośrodkowanie Kamila Dankowskiego. Piłka jeszcze dotarła do zamykającego atak Piotra Gryszkiewicza, jednak trudno nazwać to strącenie strzałem. Od bramki Gracjan Fabiszewski.

83
    Bartosz Machaj napomniany żółtą kartką za zbędnie ostre przewinienie na Jowinie Radzińskim.

82
    Trener Unii Janikowo ma jeszcze możliwość przeprowadzenia zmian, natomiast Wojciech Stawowy już wprowadził pięciu podopiecznych z ławki rezerwowych.

81
    Patryk Gryszkiewicz nie pokazał jeszcze żadnemu zawodnikowi żółtego kartonika. Było przed momentem całkiem ostre przewinienie na Jowinie Radzińskim.

79
    Stuprocentowa szansa na gola Przemysława Sajdaka! Przed zmiennikiem Wojciecha Stawowego znajdował się wyłącznie Gracjan Fabiszewski. Miękkie uderzenie w sytuacji sam na sam ponad bramkarzem, ale jednocześnie niecelne.

79
    Przemysław Kędziora nareszcie miał możliwość spróbowania swojego strzału. Futbolówka była w skomplikowanym miejscu i oddał uderzenie z ostrego kąta ponad poprzeczką w bramce ŁKS Łódź.

78
    Kompletnie nieudane podanie Piotra Gryszkiewicza i futbolówka uciekła przyjezdnym poza boisko. Gra wznowiona wrzutem z autu przez Unię Janikowo.

Gole: 22. Ibe-Torti, 27. Corral

Kartki:   83. Machaj (UJA)

Posiadanie piłki: 29 % : 71 %.
    Strzały celne: 2:4. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 3:1. Spalone: 1:1. Foule: 5:10.
    Unia Janikowo: Fabiszewski – Hulisz (58. Dziurzyński), Jakubowski, Urbański, Garstka (56. Hartwich), Wrześniewski, Kowalczuk, Machaj, Radomski, Goździk, Kędziora.

Zmiany: Syldatk – Rajnisz, Hartwich, Kowalski, Dziurzyński, Ciarkowski.

ŁKS Łódź: Arndt – Dankowski, Moros, Rozwandowicz (46. Celea), Sobociński (71. Radziński), Srnić (46. Gryszkiewicz), Tosik, Dominguez, Pirulo, Ibe-Torti (75. Sajdak), Corral (75. Sekulski).

Zmiany: Malarz – Bąkowicz, Gryszkiewicz, Sekulski, Celea, Sajdak, Radziński.

Sędziowie: Patryk Gryckiewicz (Toruń)