Ślęza Wrocław
0:2 (0:0)
Górnik Łęczna
Wtorek 03.11.2020, 12:30Fortuna Puchar Polski • 1/16 finału

Bez niespodzianki we Wrocławiu! Nie mieli łatwo zawodnicy Górnika, ale ostatecznie pokonali Ślęzę 2:0 i awansowali do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Dziękuję za uwagę! (14:21:14)

90+4

90+3
    Rzut wolny dla Ślęzy na połowie gości.

90+1
    Ależ znakomicie interweniował golkiper Ślęzy po strzale Śpiączki z najbliższej odległości!

90+1
    O trzy minuty przedłużył arbiter to spotkanie.

90
    Trwa odliczanie do końcowego gwizdka. Oddalili grę od własnej bramki łęcznianie.

88
    Zbyt mocne zagranie w pole karne do Stępienia. Piłkę przechwycił golkiper drużyny gości.

87
    Od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska wznawiają grę wrocławianie.

85
    Doskonała okazja na strzelenie gola kontaktowego, ale dwukrotnie świetnie interweniował Gostomski!

84
    Ostra dyskusja między zawodnikami Górnika i arbitrem. Domagali się rzutu wolnego łęcznianie.

83
    Z kontratakiem ruszają miejscowi.

81
    Niespełna dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Górnik Łęczna o krok od awansu do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

80
    W okolicach własnego pola karnego faulowany był jeden z defensorów Górnika.

78
    Potrójna zmiana w drużynie gości. Za Orłowskiego, Kalinkowskiego i Struskiego wchodzą Stromecki, Cierpka i Kukułowicz.

77
    Z ostrego kąta próbował Śpiączka, ale posłał piłkę ponad poprzeczkę.

76
    Zablokowane uderzenie Krykuna przez Samca. Od rzutu rożnego przyjezdni.

74
    Zmiana w drużynie Ślęza Wrocław: z boiska schodzi Dyr, na boisku pojawia się Bohdanowicz.

74
    Kolejna podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Za Diduszko i Kluzka pojawili się Wawrzyniak i Gil.

73
    Bardzo groźnie pod bramką Górnika po strzale Muszyńskiego, ale świetnie interweniował Gostomski!

73
    Rzut rożny wywalczyli gospodarze.

71
    Gol dla Łęcznej!
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego minął się z piłką golkiper Ślęzy. Do niepilnowanej bramki ze spokojem skierował piłkę PRZEMYSŁAW BANASZAK!

70
    Dwadzieścia minut do końca regulaminowego czasu gry. Wreszcie próbują coś zdziałać w ofensywie wrocławianie.

68
    Żółtym kartonikiem za utrudnianie gry Gostomskiemu został napomniany Samiec.

67
    Rzut wolny dla Ślęzy na połowie rywali. Dośrodkowywał Dyr, ale piłka wylądowała w objęciach Gostomskiego.

65
    Podwójna zmiana w zespole gospodarzy. Za Stańczaka i Traczyka na murawie pojawili się Stempin oraz Kotyla.

64
    Wykrakane! Po dośrodkowaniu z lewej flanki strzałem głową piłkę do bramki skierował BARTOSZ ŚPIĄCZKA! Wejście smoka snajpera Górnika, który na murawie pojawił się niecałe trzy minuty temu!

63
    Gra nieustannie toczy się pod bramką Ślęzy. Pachnie golem dla ekipy gości.

62
    Dośrodkowanie Orłowskiego z rzutu wolnego. Skakał Śpiączka, ale minął się z futbolówką.

61
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Tymosiak, na boisku pojawia się Śpiączka.

61
    Krótka przerwa w grze związana z jakimś urazem odniesionym przez Kalinkowskiego. Wszystko wskazuje jednak na to, ze gracz Górnika będzie w stanie kontynuować grę.

60
    Właśnie mija godzina gry we Wrocławiu. Wyraźna przewaga Górnika, ale wciąż bez goli.

59
    Kąśliwa centra Orłowskiego z prawego skrzydła, ale zdołali wybić piłkę gospodarze.

58
    Spore nerwy w środku pola. Arbiter żółtą kartką upomniał jednego z członków sztabu szkoleniowego Ślęzy.

57
    Bardzo dobrze interweniował Muszyński i Górnik nie będzie miał nawet rzutu rożnego.

57
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego i nie zdołali stworzyć nic sensowego piłkarze z Łęcznej.

56
    Krykun przewracany tuż przed polem karnym rywali. Może być za moment groźnie pod bramką miejscowych.

54
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Goliński, na boisku pojawia się Stasiak.

53
    Dośrodkowanie w pole karne wrocławian i pewnie wyłapuje piłkę golkiper gospodarzy.

51
    Stracił piłkę Olejniczak i faulem jego błąd próbował naprawić Dyr. Żółta kartka dla zawodnika Ślęzy,

50
    Od bramki wznawia grę Al-Ani.

48
    Strzał Struskiego skutecznie zablokowany przez jednego z rywali.

47
    Bez zmian w obydwu zespołach.

46

Do przerwy bez goli w starciu trzecioligowej Ślęzy Wrocław z pierwszoligowym Górnikiem Łęczna. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45

44
    Czujna interwencja bramkarza Ślęzy i kolejny rzut rożny dla Górnika.

44
    Żółtą kartkę otrzymuje Kalinkowski (Górnik Łęczna).

43
    Sporo teraz chaosu i ostrej gry w środku pola i arbiter po raz pierwszy sięga po kartkę. Upomniany Diduszko.

41
    Strzał na bramkę gości, ale Rozmus skutecznie zablokował tę próbę.

40
    Od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska wznowię grę miejscowi.

38
    Z dystansu uderzał Banaszak, ale nie miał kłopotów z interwencją golkiper Ślęzy.

37
    W łatwy sposób wrocławianie oddali teraz piłkę rywalom.

36
    Niespełna dziesięć minut pozostało do końca pierwszej połowy spotkania. W dalszym ciągu utrzymuje się bezbramkowy rezultat.

34
    Spokojnie na własnej połowie wymieniają się podaniami gospodarze.

32
    W środkowym sektorze boiska faulowany Krykun.

31
    Niezbyt udane wykonanie rzutu wolnego przez gospodarzy i piłka opuściła plac gry.

30
    Szydziak w czysty sposób powstrzymywany przed polem karnym Górnika, ale chwilę później sfaulowany został Olejniczak.

28
    Wrocławianie znów nie potrafili zatrudnić Gostomskiego. Muszą popracować nad wykończeniem gospodarze.

27
    Szydziak nie opanował piłki po dośrodkowaniu Stańczaka.

25
    Niecelny strzał głową Midzierskiego.

25
    I jeszcze jeden korner dla ekipy z Lubelszczyzny,.

24
    Na własnej połowie boiska faulowany Struski.

22
    Zablokowane uderzenie Struskiego. Kolejny rzut rożny dla Górnika.

21
    Zbyt mocne zagranie z głębi pola do Szydziaka. Z piątego metra piłkę do gry wprowadzi Gostomski.

20
    Ostre wejście Stępienia na wysokości linii środkowej, ale póki co arbiter nie decyduje się na sięgnięcie po kartkę.

19
    Midzierski z Golińskim próbowali zagrać na jeden kontakt, ale drugiemu z nich uciekła piłka. Od autu miejscowi.

17
    Groźne uderzenie Tymosiaka z dystansu, jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką bramki rywali!

16
    Wrocławianie podeszli wysoko pod rywali, chcąc zmusić ich do błędu.

15
    Obiecująco zapowiadała się akcja Ślęzy, ale ostatecznie obyło się bez strzału na bramkę gości.

13
    Od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska rozpoczną gospodarze.

11
    Walczył na prawym skrzydle o piłkę Stańczak, ale ostatecznie to rywale rozpoczną od autu.

10
    Diduszko dopadł do piłki przed polem karnym Górnika, ale uderzył zupełnie nieudanie.

8
    Rzut wolny dla łęcznian w środkowej strefie boiska.

7
    Oddalili zagrożenie spod własnej bramki wrocławianie.

6
    Z ostrego kąta uderzał Krykun, ale czujnie interweniował Al-Ani.

5
    Niecelne uderzenie na bramkę Górnika. Z piątego metra zaczyna Gostomski.

4
    Tym razem korner wywalczyli miejscowi.

2
    Atak gości lewą stroną boiska. Muszyński wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny.

1

Poznaliśmy składy wyjściowe!

Ślęza Wrocław:
    Al-Ani – Stańczak, Diduszko, Szydziak, Traczyk, Dyr, Olejniczak (C), Stępień, Samiec, Muszyński, Kluzek

Górnik Łęczna:
    Gostomski – Midzierski (C), Orłowski, Pajnowski, Tymosiak, Kalinkowski, Struski, Banaszak, Krykun, Goliński, Rozmus.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:30. Składy obydwu drużyn podamy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Przyjezdni z kolei rywalizują w pierwszej lidze. W I rundzie pucharu mierzyli się z Polonią Nysa. W wyjazdowym meczu wygrali 3:1.

Gospodarze to jedna z niżej notowanych drużyn w tej fazie rozgrywek – wrocławianie są trzecioligowcem. W poprzedniej rundzie pokonali na własnym terenie Wigry Suwałki 2:1.

We wtorkowe wczesne popołudnie czekają nas emocje związane z Fortuna Pucharem Polski. We Wrocławiu miejscowa Ślęza zmierzy się z Górnikiem Łęczna.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

Gole: 64. Śpiączka, 71. Banaszak

Kartki:   43. Diduszko (SLW), 51. Dyr (SLW), 68. Samiec (SLW) – 44. Kalinkowski (LCZ)

Al-Ani – Stańczak (65. Stempin), Diduszko (74. Wawrzyniak), Szydziak, Traczyk (65. Kotyla), Dyr (74. Bohdanowicz), Olejniczak (C), Stępień, Samiec, Muszyński, Kluzek (74. Gil)

Gostomski – Midzierski (C), Orłowski (78. Stromecki), Pajnowski, Tymosiak (61. Śpiączka), Kalinkowski (78. Cierpka), Struski (78. Kukułowicz), Banaszak, Krykun, Goliński (54. Stasiak), Rozmus