0:2 (0:0)
Górnik Łęczna
Wtorek 03.11.2020, 12:30Fortuna Puchar Polski • 1/16 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

We wtorkowe wczesne popołudnie czekają nas emocje związane z Fortuna Pucharem Polski. We Wrocławiu miejscowa Ślęza zmierzy się z Górnikiem Łęczna.

Gospodarze to jedna z niżej notowanych drużyn w tej fazie rozgrywek – wrocławianie są trzecioligowcem. W poprzedniej rundzie pokonali na własnym terenie Wigry Suwałki 2:1.

Przyjezdni z kolei rywalizują w pierwszej lidze. W I rundzie pucharu mierzyli się z Polonią Nysa. W wyjazdowym meczu wygrali 3:1.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:30. Składy obydwu drużyn podamy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Poznaliśmy składy wyjściowe!

Ślęza Wrocław:
    Al-Ani – Stańczak, Diduszko, Szydziak, Traczyk, Dyr, Olejniczak (C), Stępień, Samiec, Muszyński, Kluzek

Górnik Łęczna:
    Gostomski – Midzierski (C), Orłowski, Pajnowski, Tymosiak, Kalinkowski, Struski, Banaszak, Krykun, Goliński, Rozmus.

1

2
    Atak gości lewą stroną boiska. Muszyński wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny.

4
    Tym razem korner wywalczyli miejscowi.

5
    Niecelne uderzenie na bramkę Górnika. Z piątego metra zaczyna Gostomski.

6
    Z ostrego kąta uderzał Krykun, ale czujnie interweniował Al-Ani.

7
    Oddalili zagrożenie spod własnej bramki wrocławianie.

8
    Rzut wolny dla łęcznian w środkowej strefie boiska.

10
    Diduszko dopadł do piłki przed polem karnym Górnika, ale uderzył zupełnie nieudanie.

11
    Walczył na prawym skrzydle o piłkę Stańczak, ale ostatecznie to rywale rozpoczną od autu.

13
    Od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska rozpoczną gospodarze.

15
    Obiecująco zapowiadała się akcja Ślęzy, ale ostatecznie obyło się bez strzału na bramkę gości.

16
    Wrocławianie podeszli wysoko pod rywali, chcąc zmusić ich do błędu.

17
    Groźne uderzenie Tymosiaka z dystansu, jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką bramki rywali!

19
    Midzierski z Golińskim próbowali zagrać na jeden kontakt, ale drugiemu z nich uciekła piłka. Od autu miejscowi.

20
    Ostre wejście Stępienia na wysokości linii środkowej, ale póki co arbiter nie decyduje się na sięgnięcie po kartkę.

21
    Zbyt mocne zagranie z głębi pola do Szydziaka. Z piątego metra piłkę do gry wprowadzi Gostomski.

22
    Zablokowane uderzenie Struskiego. Kolejny rzut rożny dla Górnika.

24
    Na własnej połowie boiska faulowany Struski.

25
    I jeszcze jeden korner dla ekipy z Lubelszczyzny,.

25
    Niecelny strzał głową Midzierskiego.

27
    Szydziak nie opanował piłki po dośrodkowaniu Stańczaka.

28
    Wrocławianie znów nie potrafili zatrudnić Gostomskiego. Muszą popracować nad wykończeniem gospodarze.

30
    Szydziak w czysty sposób powstrzymywany przed polem karnym Górnika, ale chwilę później sfaulowany został Olejniczak.

31
    Niezbyt udane wykonanie rzutu wolnego przez gospodarzy i piłka opuściła plac gry.

32
    W środkowym sektorze boiska faulowany Krykun.

34
    Spokojnie na własnej połowie wymieniają się podaniami gospodarze.

36
    Niespełna dziesięć minut pozostało do końca pierwszej połowy spotkania. W dalszym ciągu utrzymuje się bezbramkowy rezultat.

37
    W łatwy sposób wrocławianie oddali teraz piłkę rywalom.

38
    Z dystansu uderzał Banaszak, ale nie miał kłopotów z interwencją golkiper Ślęzy.

40
    Od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska wznowię grę miejscowi.

41
    Strzał na bramkę gości, ale Rozmus skutecznie zablokował tę próbę.

43
    Sporo teraz chaosu i ostrej gry w środku pola i arbiter po raz pierwszy sięga po kartkę. Upomniany Diduszko.

44
    Żółtą kartkę otrzymuje Kalinkowski (Górnik Łęczna).

44
    Czujna interwencja bramkarza Ślęzy i kolejny rzut rożny dla Górnika.

45

Do przerwy bez goli w starciu trzecioligowej Ślęzy Wrocław z pierwszoligowym Górnikiem Łęczna. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

47
    Bez zmian w obydwu zespołach.

48
    Strzał Struskiego skutecznie zablokowany przez jednego z rywali.

50
    Od bramki wznawia grę Al-Ani.

51
    Stracił piłkę Olejniczak i faulem jego błąd próbował naprawić Dyr. Żółta kartka dla zawodnika Ślęzy,

53
    Dośrodkowanie w pole karne wrocławian i pewnie wyłapuje piłkę golkiper gospodarzy.

54
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Goliński, na boisku pojawia się Stasiak.

56
    Krykun przewracany tuż przed polem karnym rywali. Może być za moment groźnie pod bramką miejscowych.

57
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego i nie zdołali stworzyć nic sensowego piłkarze z Łęcznej.

57
    Bardzo dobrze interweniował Muszyński i Górnik nie będzie miał nawet rzutu rożnego.

58
    Spore nerwy w środku pola. Arbiter żółtą kartką upomniał jednego z członków sztabu szkoleniowego Ślęzy.

59
    Kąśliwa centra Orłowskiego z prawego skrzydła, ale zdołali wybić piłkę gospodarze.

60
    Właśnie mija godzina gry we Wrocławiu. Wyraźna przewaga Górnika, ale wciąż bez goli.

61
    Krótka przerwa w grze związana z jakimś urazem odniesionym przez Kalinkowskiego. Wszystko wskazuje jednak na to, ze gracz Górnika będzie w stanie kontynuować grę.

61
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Tymosiak, na boisku pojawia się Śpiączka.

62
    Dośrodkowanie Orłowskiego z rzutu wolnego. Skakał Śpiączka, ale minął się z futbolówką.

63
    Gra nieustannie toczy się pod bramką Ślęzy. Pachnie golem dla ekipy gości.

64
    Gol dla Łęcznej!
    Wykrakane! Po dośrodkowaniu z lewej flanki strzałem głową piłkę do bramki skierował BARTOSZ ŚPIĄCZKA! Wejście smoka snajpera Górnika, który na murawie pojawił się niecałe trzy minuty temu!

65
    Podwójna zmiana w zespole gospodarzy. Za Stańczaka i Traczyka na murawie pojawili się Stempin oraz Kotyla.

67
    Rzut wolny dla Ślęzy na połowie rywali. Dośrodkowywał Dyr, ale piłka wylądowała w objęciach Gostomskiego.

68
    Żółtym kartonikiem za utrudnianie gry Gostomskiemu został napomniany Samiec.

70
    Dwadzieścia minut do końca regulaminowego czasu gry. Wreszcie próbują coś zdziałać w ofensywie wrocławianie.

71
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego minął się z piłką golkiper Ślęzy. Do niepilnowanej bramki ze spokojem skierował piłkę PRZEMYSŁAW BANASZAK!

73
    Rzut rożny wywalczyli gospodarze.

73
    Bardzo groźnie pod bramką Górnika po strzale Muszyńskiego, ale świetnie interweniował Gostomski!

74
    Kolejna podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Za Diduszko i Kluzka pojawili się Wawrzyniak i Gil.

74
    Zmiana w drużynie Ślęza Wrocław: z boiska schodzi Dyr, na boisku pojawia się Bohdanowicz.

76
    Zablokowane uderzenie Krykuna przez Samca. Od rzutu rożnego przyjezdni.

77
    Z ostrego kąta próbował Śpiączka, ale posłał piłkę ponad poprzeczkę.

78
    Potrójna zmiana w drużynie gości. Za Orłowskiego, Kalinkowskiego i Struskiego wchodzą Stromecki, Cierpka i Kukułowicz.

80
    W okolicach własnego pola karnego faulowany był jeden z defensorów Górnika.

81
    Niespełna dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Górnik Łęczna o krok od awansu do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

83
    Z kontratakiem ruszają miejscowi.

84
    Ostra dyskusja między zawodnikami Górnika i arbitrem. Domagali się rzutu wolnego łęcznianie.

85
    Doskonała okazja na strzelenie gola kontaktowego, ale dwukrotnie świetnie interweniował Gostomski!

87
    Od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska wznawiają grę wrocławianie.

88
    Zbyt mocne zagranie w pole karne do Stępienia. Piłkę przechwycił golkiper drużyny gości.

90
    Trwa odliczanie do końcowego gwizdka. Oddalili grę od własnej bramki łęcznianie.

90+1
    O trzy minuty przedłużył arbiter to spotkanie.

90+1
    Ależ znakomicie interweniował golkiper Ślęzy po strzale Śpiączki z najbliższej odległości!

90+3
    Rzut wolny dla Ślęzy na połowie gości.

90+4

Bez niespodzianki we Wrocławiu! Nie mieli łatwo zawodnicy Górnika, ale ostatecznie pokonali Ślęzę 2:0 i awansowali do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Dziękuję za uwagę! (14:21:14)

Gole: 64. Śpiączka, 71. Banaszak

Kartki:   43. Diduszko (SLW), 51. Dyr (SLW), 68. Samiec (SLW) – 44. Kalinkowski (LCZ)

Al-Ani – Stańczak (65. Stempin), Diduszko (74. Wawrzyniak), Szydziak, Traczyk (65. Kotyla), Dyr (74. Bohdanowicz), Olejniczak (C), Stępień, Samiec, Muszyński, Kluzek (74. Gil)

Gostomski – Midzierski (C), Orłowski (78. Stromecki), Pajnowski, Tymosiak (61. Śpiączka), Kalinkowski (78. Cierpka), Struski (78. Kukułowicz), Banaszak, Krykun, Goliński (54. Stasiak), Rozmus