FC Reiter – Lubawa 2:4 (koniec) | Red Dragons – Red Devils 2:2 (koniec)
Red Devils Futsal Club
Środa 04.11.2020, 20:00 • Pniewy • FOGO Futsal Ekstraklasa • 2. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

W środowy wieczór zespół Red Dragons Pniewy podejmie we własnej hali futsalistów Red Devils Chojnice. Spotkanie to zostanie rozegrane w ramach zaległej, 2. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy.

Oba zespoły przystąpią do tego spotkania po zaciętych bojach. Gospodarze pokonali 4:3 AZS UŚ Katowice. Red Devils Chojnice ulegli natomiast drużynie z Lubawy 2:3.

Drużyny dzielą w tabeli jedynie 2 punkty. Goście zdobyli do tej pory 10 "oczek" w dziewięciu meczach, co daje i 10. miejsce w tabeli. Red Dragons Pniewy zajmują 13. pozycję – zdobyli 8 punktów w sześciu spotkaniach.

Historia spotkań między Red Dragons, a Red Devils pokazuje, że żadna z drużyn nie odpuszcza! Ostatnie dwa mecze skończyły się remisami 4:4. Oby i w tym razem w hali przy ul. Wolności nie zabrakło bramek i fantastycznych akcji. Pierwszy gwizdek już w środę, punktualnie o 20:00!

Red Dragons Pniewy: Ł.Błaszczyk, R.Roj – Kubiak, M.Roj, Kostecki, Skrzypek, Tchumburidze, Hoły, Stankowiak, Miałkas, Baklanov Gładyszewski, P.Błaszczyk

Red Devils Chojnice: Kollar, Kartuszyński – Sobański, Burdiuh, Storozhuk, Laskowski, Mallouk, Arriazu, Medon, Laskowski, Świtoń Kaczorowski, Perkovic

1
    Bramkarz Red Devils wychodzi daleko i przecina podanie do zawodnika gospodarzy.

2
    Po raz pierwszy w tym meczu fauluję goście z Chojnic.

2
    Hoły w pięknym rajdzie prawą stroną boiska starł się z zawodnikiem gości. Upadł na parkiet i domagał się odgwizdania faulu. Skończyło się jedynie na wyrzucie z autu.

3
    Drugie przewinienie zespołu z Chojnic. Po prawej stronie boiska faulowany zawodnik Red Dragons.

3
    Dobrze rozegrany rzut wolny, Kostecki uderza jednak obok bramki gości.

4
    Ależ agresywnie grają goście. W środku pola fauluje Laskowski.

5
    Kollar broni groźny strzał Błaszyka.

6
    Pierwszy faul gospodarzy. Z wolnego nad bramką uderza Alejandro Arriazu Asensio

6
    Przerwa w grze. Na parkiecie zderzyło się dwóch zawodników gości. Asensio ucierpiał w tym starciu, ale po chwili jest już gotowy wrócić do gry.

6
    Wspaniały rajd Kosteckiego! Zawodnik gospodarzy został zatrzymany przez dwóch piłkarzy z Chojnic.

7
    Skrzypek uderza ponad bramką.

7
    Co za sytuacja! Błaszczyk wyrzucił piłkę spod swojej bramki, a ta minęła słupek o centymetry. Wystarczyło jedynie ją musnać!

8
    Przemysław Laskowski podaje wysoko piłkę do Patryka Laskowskiego, a ten mocno uderza ponad poprzeczką.

9
    Krótko rozegrany rzut rożny przez Red Devils. Nad bramką Lisowski.

10
    Gospodarze ponownie w natarciu. Najpierw próbował Gładyszewski, a następnie Błaszyk – po rozegraniu rzutu rożnego. Dwukrotnie lepszy bramkarz z Chojnic.

11
    Najgroźniejsza okazja gospodarzy. Gładyszewski wykłada piłkę do Roja, a ten wychodzi sam na sam z bramkarzem. Piłka mija jednak słupek.

11
    Gol dla Red Dragons!
    Strzelcem bramki ANDREY BAKLANOV.
    Kropnął nie do obrony! Szalona radość zawodnika.

11
    Żółtą kartkę otrzymuje ADRIAN SKRZYPEK (Red Dragons Pniewy).

12
    Gospodarze mieli okazję na podwyższenie! Kostecki przejął piłkę i ruszył na bramkę ekipy z Chojnic. Zaplątał się jednak w dryblingu, a rywale zdążyli wrócić. Wynik bez zmian.

12
    Czwarte przewinienie Red Devils Chojnice.

12
    Timeout dla gospodarzy.

12
    Baklanov próbował powtórzyć swój strzał. Tym razem uderzył mocno z rzutu wolnego. Niecelnie.

13
    Skrzypek próbuje przebić się lewą stroną. Jego strzał łatwo zablokowany.

13
    Kolejny raz na bramkę strzela Baklanov. Dostał piłkę z rzutu rożnego, ale zbyt mocno uderzył.

14
    Perkovic mocno uderza na bramkę gospodarzy. Dostał piłkę na wolną przestrzeń ale zabrakło celności.

16
    Co za okazja Red Devils! Storozhuk przedryblował niemal cały zespół i próbował pokonać bramkarza podcinką. Z linii bramkowej wybijają jednak gospodarze. Zabrakło kilku centymetrów!

17
    Świetne podanie do Hołego, ten jednak nie opanował piłki przy linii bocznej.

17
    Hoły wychodzi sam na sam jednak pierwszy do piłki dopada bramkarz gości.

18
    Dalekie wybicie Błaszczyka do Kosteckiego. Ten w walce z obrońcą, tuż pod polem karnym wywalczył rzut rożny. Źle jednak rozegrali go zawodnicy Red Dragons. Piłka wyszła poza boisko.

19
    Kostecki przejął w środku pola, poczekał na Baklanova i oddał mu piłkę. Ten jednak trafia prosto w bramkarza.

19
    Timeout dla gości.

20
    Storozhuk drybluje pod bramką gospodarzy jednak traci piłkę. Z kontrą wychodzą Red Dragons jednak tracą piłkę po ostrej interwencji jednego z graczy. Sędziowie nie odgwizdali jednak faulu.

20
    Dziwna decyzja arbitra. Po kontakcie w środku pola odgwizduje piąty faul po stronie gospodarzy.

20

Bardzo nerwowe spotkanie po obu stronach. Wydaje się, że mecz od początku wymknął się arbitrom spod kontroli. Goście od pierwszej minuty grali bardzo agresywnie, co z czasem udzieliło się również gospodarzom. Przez większość spotkania na boisku dominowała drużyna Red Dragons Pniewy. Świetnie rozegrany rzut rożny dał im prowadzenie. Pod koniec meczu do głosu doszli Chojniczanie, jednak nie udało im się przekuć okazji na gola. Zapowiada się gorąca druga połowa!

21

21
    Zaczynają Red Devils Chojnice.

21
    Od mocnego uderzenia zaczynają goście. Piłka trafia jednak wprost w bramkarza.

21
    Żółtą kartkę otrzymuje KRISTIAN MEDON (Red Devils Chojnice).

21
    Co za chaos! Po uderzeniu z rzutu wolnego piłka wpada do bramki gości. Szał radości przerwał jednak sędzia. Jego zdaniem piłka została wybita z rąk bramkarza. Od bramki Red Devils.

22
    Żółtą kartkę otrzymuje PATRYK LASKOWSKI (Red Devils Chojnice).

23
    Trzecie przewinienie w ciągu trzech minut. Red Devils Chojnice znów ostro zaczynają połowę.

23
    Kollar broni potężny strzał Baklanova.

25
    Czwarte przewinienie gości, a do końca tylko 16 minut!

26
    Skrzypek uderza ponad bramką w pełnym biegu. Kolejny raz piłkę nad poprzeczką sparuje Kollar.

27
    Piękna dwójkowa akcja Hołego i Kosteckiego. Uderzenie znów jednak odbija bramkarz.

27
    Asensio błyskawicznie przedarł się pod pole karne gospodarzy ale tuż przed strzałem ostro wchodzi w niego Skrzypek. Uratował zespół przed stratą gola, ale zainkasował drugą żółtą kartkę. Musi zejść z boiska.

27
    Idealnie wykonany rzut wolny. Bramkarz bez szans. Gospodarze w jednej akcji stracili kapitana drużyny i gola.

29
    Bramka wyraźnie napędziła Red Devils Chojnice. Sporo walki w środku pola. Dryblingami popisują się jedni i drudzy.

29
    Tchumburidze mocno uderza na bramkę, ale piłka odbija się od obrońcy i trafia pod nogi Hołego. Ten jednak nie dał rady oddać strzału – dobrze interweniował bramkarz.

31
    Gospodarze wychodzili z kontrą jednak Gładyszewski niecelnie podaje do Hołego.

31
    Idealne dogranie na linię pola karnego. Laskowski odwrócił się i uderzył po ziemii.

31
    Piąty faul popełniają goście.

32
    Potężne uderzenie Gładyszewskiego po rozegraniu rzutu z autu. Kollar kolejny raz pewnie interweniuje.

32
    Fatalnie traci Tchumburidze. Asensio nie radzi sobie jednak w kontrataku.

33
    Wspaniała akcji braci Laskowskich. Piłka znów jednak minimalnie mija bramkę.

33
    Mamy wyrównanie! Kollar odbija pierwszy strzał jednak nie poradził sobie z dobitką.

34
    Baklanov uderza piłkę z lewej strony boiska. Podczas interwencji zderzyło się dwóch zawodników gości. Mamy krótką przerwę w grze.

34
    Tchumburidze zatrzymany po prawej stronie boiska. Poprawka po rzucie z autu też nieudana.

35
    Fantastyczny strzał z dystansu Błaszyka. Kollar jednak wyciągnął się jak struna i sprował piłkę na bok. Świetny mecz bramkarza Red Devils.

37
    Żadna z drużyn nie chce popełnić błędu. Szachują się w środku pola i walczą o piłkę.

37
    Kosteckiemu znów zabrakło centymetrów. Dostawił nogę w polu karnym ale to nie wystarczyło.

38
    To była piłka meczowa! Burdiuh nie trafia na niemal prostą bramkę. Został idealnie obsłużony przez kolegów, strzał jednak wysoko ponad poprzeczką.

38

39
    Sprytnie rozegrane rzutu wolnego przez gości. Kilkukrotnie piłka odbijała się od zawodników ustawionych na linii bramkowej!

40

40
    Piłka z rzutu rożnego trafia pod nogi Hołego, ten zbyt nerwowo uderza i piłka mija bramkę.

40
    Gospodarze bez bramkarza. Tchumburidze w plastronie.

Powiedzieć, że był to emocjonujący mecz to jak nic nie powiedzieć. Goście znów agresywnie ruszyli do ataku. W trzy minuty popełnili trzy faul, ale z nożem na gardle grało im się jeszcze lepiej. Wyrównali i wyszli na prowadzenie. Mogli zdobyć trzecia bramkę, gdyby Burdiuh wykorzystał stuprocentową okazję. Gospodarze uciekli jednak spod młota i wyrównali. Trzeci mecz z rzędu między Red Dragons, a Red Devils kończy się remisem. (21:51:35)