Hutnik – Śląsk II 2:5 (koniec)
Hutnik Kraków
2:5 (0:2)
Śląsk II Wrocław
Środa 11.11.2020, 13:00 • Stadion Miejski Hutnika, Kraków • 2. Liga • 11. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:59:31)
    Komplet punktów jedzie do Wrocławia.

Kanonada beniaminków. Konfrontacja Hutnika Kraków ze Śląskiem II Wrocław zakończyła się wysokim wynikiem 5:2. Przyjezdni mieli w tym meczu nawet wyższą zaliczkę, ponieważ prowadzili już 4:0. Krzysztof Świątek potrafił zmniejszyć o połowę przewagę przeciwnika, ale ostatnie słowo w sprawie wyniku powiedział inny zmiennik Mateusz Młynarczyk. Na pewno nie zabrakło mocnych wrażeń. 16 strzałów celnych mówi samo za siebie. Jeden został oddany w rzutu karnego, ale powstrzymał go Dawid Smug. Obrona obu ekip dostaje ocenę niedostateczną, ale akurat zawodnicy ofensywni mają się czym pochwalić. Śląsk wrócił w dobrym stylu do walki po przerwie spowodowanej koronawirusem i powiększył z punktu do czterech dystans między nim a Hutnikiem w tabeli.

90+3
    Śląsk II Wrocław odzyskał futbolówkę i już wymienia podania bez dużego ciężaru w postaci pressingu ambitnego, ale pokonanego przeciwnika z Krakowa.

90+2
    Wrzutem z autu wznowią rywalizację krakowianie, ale to wszystko w znacznej odległości od bramki Michała Szromnika.

90
    Rozpoczęły się minuty doliczone przez Roberta Marciniaka.

88
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki MATEUSZ MŁYNARCZYK.

Również zmiennik trenera wrocławian dołączył do listy strzelców. Mateusz Młynarczyk przywrócił Śląskowi trzybramkowe prowadzenie i utemperował desperackie ataki Hutnika Kraków. Z kolei w obozie przyjezdnych ulga. Piękna akcja indywidualna!

87
    Zmiana w drużynie Śląsk II Wrocław: z boiska schodzi Samiec-Talar, na boisku pojawia się Szymański.
    Efektowne trafienie z tego meczu.

85
    Niebezpiecznie po dośrodkowaniu. Futbolówka wracała w pobliże bramki Dawida Smuga, a tam składający się do oddania uderzeń przyjezdni byli blokowani.

84
    Rzut rożny wywalczony przez Śląsk II Wrocław. Chwila na złapanie oddechu dla nieco rozregulowanej w ostatnich minutach defensywy.

82
    Piotr Stawarczyk napomniany żółtą kartką za przerwanie faulem kontrataku Śląska.

80
    10 minut do końca podstawowego czasu, a trener Hutnika Kraków postanowił wymienić dwa ofensywne ogniwa. Nowa energia w obozie gospodarzy.

78
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Hafez, na boisku pojawia się Sobala.

78
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Linca, na boisku pojawia się Matysek.

78
    Gol dla Hutnika!
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF ŚWIĄTEK.

Niebawem trzeba będzie odwoływać słowa o rozstrzygniętym meczu. Krzysztof Świątek swoim dubletem zmniejszył o połowę prowadzenie Śląska II Wrocław. To on przywraca pozytywne fluidy w obozie gospodarzy. Kanonada na Suchych Stawach.

76
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Bargiel, na boisku pojawia się Kotowicz.

Gole: 57. Świątek, 78. Świątek – 14. Samiec-Talar, 17. Bergier, 48. Samiec-Talar, 54. Bergier, 88. Młynarczyk

Kartki:   37. Olszewski (HUT), 82. Stawarczyk (HUT) – 56. Poprawa (SL2), 69. Wypart (SL2)

Spudłowany karny!: 38. Bergier (SL2), bramkarz Smug obronił

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 8:8. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 9:1. Spalone: 2:2. Foule: 15:19.
    Hutnik Kraków: Smug – Olszewski (46. Ozimek), Jaklik, Stawarczyk, Antoniak, Kędziora (46. Świątek), Drąg, Reczulski, Kieliś, Hafez (78. Sobala), Linca (78. Matysek).

Zmiany: Dul – Zając, Świątek, Sobala, Ozimek, Tetych, Matysek, Jodłowski, Hajduk.

Śląsk II Wrocław: Szromnik – Cotugno (64. Krocz), Poprawa, Wypart, Boruń, Szpakowski (76. Młynarczyk), Makowski, Bargiel (76. Kotowicz), Lewkot, Samiec-Talar (87. Szymański), Bergier.

Zmiany: Tysiak – Żivulić, Kotowicz, Młynarczyk, Krocz, Ahmed, Szymański, Fediuk.

Sędziowie: Robert Marciniak (Kraków)