Jastrzębie – ŁKS 0:3 (koniec) | Puszcza – Odra O. 1:0 (koniec) | Widzew – Resovia 2:0 (koniec)
Radomiak – Zagłębie S. 0:0 (koniec) | Korona – Sandecja 1:0 (koniec)
Korona Kielce
1:0 (1:0)
Sandecja Nowy Sącz
Sobota 14.11.2020, 18:00 • Stadion Miejski, Kielce • Fortuna 1 Liga • 12. kolejka

Wynik z pierwszej połowy nie uległ zmianie. Korona Kielce pokonała Sandecję Nowy Sącz 1:0 po trafieniu Jacka Kiełba. W drugiej części spotkania proporcje nieco się odwróciły i to goście lepiej prezentowali się na boisku, jednak zaledwie do mniej więcej 70. minuty. Po tym okresie inicjatywę znów przejęli podopieczni Macieja Bartoszka. Samo spotkanie stało na wyrównanym poziomie, ale samych okazji strzeleckich nie było za wiele. Tym samym Korona nieco wspina się w ligowej tabeli, a Sandecja nadal zamyka stawkę. Sytuacja "Sączersów" robi się niepokojąca. To na tyle z Suzuki Areny, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. (19:53:53)

90+3

90+2
    Szywacz włączył się w akcję ofensywną i wypuścił Petrovicia na wolne pole! Ten przegrał pojedynek z Pietrzekiewiczem!

90
    Spotkanie potrwa jeszcze minimum trzy minuty.

89
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Korzym, na boisku pojawia się Boczek.

89
    Centra w kierunku Kiełba za wysoka. Podgórski zdecydował się na uderzenie z woleja, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

87
    Szuferyn faulował Lisowskiego na połowie Sandecji. Sędzia pokazał obrońcy gości drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Ostatnie minuty Sandecja będzie musiała grać w osłabieniu.

85
    Przewinienie Korzyma na Diazie w środku pola.

83
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Długosz, na boisku pojawia się Lisowski.
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Gąsior, na boisku pojawia się Diaz.

81
    Szymusik otrzymał żółtą kartkę za taktyczny faul na skrzydle.

80
    Płaskie dośrodkowanie Kasprzaka było za mocne dla Dziwniela. Od autu bramowego Kozioł.

79
    Skrzydłowy Korony został ukarany za swoje wejście żółtą kartką.

79
    Jednak goście szybko przejęli piłkę i za sprawą Ogorzałego ruszyli na bramkę Kozioła. Zawodnik Sandecji był faulowany przy narożniku boiska przez Podgórskiego.

78
    Walka o piłkę w głębi pola przerwana przez sędziego, który przyznał rzut wolny Koronie.

76
    Rzut wolny dla Sandecji w środku pola. Teraz wydaje się, że Korona przejęła inicjatywę na murawie.

74
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Kordas, na boisku pojawia się Grzelak.
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Łysiak, na boisku pojawia się Cetnarski.

71
    Ponownie w roli głównej Szymusik. Tym razem zawodnik Korony dostał piłkę na ósmym metrze i posłał swój strzał wysoko nad poprzeczką.

70
    Tym razem Łysiak centrował spod chorągiewki, zrobił to wyraźnie za mocno. Od bramki Pietrzekiewicz.

70
    Szymusik wywalczył rzut rożny na prawej flance.

Radosław Łączkowski

Gole: 17. Kiełb

Kartki:   79. Podgórski (KRN), 81. Szymusik (KRN) – 63. Ogorzały (SAN), 67. Szufryn (SAN)   87. Szufryn (SAN)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 9:8. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 6:4. Spalone: 2:3. Foule: 21:18.
    Korona Kielce: Kozioł – Szymusik, Tzimopoulos, Szywacz, Kordas (74. Grzelak), Podgórski, Gąsior (83. Diaz), Kaczmarski (66. Petrović), Kiełb, Łysiak (74. Cetnarski), Długosz (83. Lisowski).

Zmiany: Osobiński – Cetnarski, Petrović, Firlej, Diaz, Grzelak, Lisowski, Basiuk, Górski

Sandecja Nowy Sącz: Pietrzekiewicz – Piter-Bucko, Szufryn, Dziwniel, Danek – Małkowski (62. Victor), Walski, Ogorzały, Chmiel (68. Mandrysz), Kasprzak – Korzym (89. Boczek).

Zmiany: Tokarz – Huesca, Kamiński, Victor, Basta, Żołądź, Kałahur, Mandrysz, Boczek

Sędziowie: Wojciech Myć