Chojniczanka – Stal Rz. 2:1 (koniec) | KKS – Lech II P. 2:0 (koniec)
Chojniczanka Chojnice
2:1 (1:1)
Stal Rzeszów
Sobota 21.11.2020, 16:00 • Stadion Miejski, Chojnice • 2. Liga • 14. kolejka

Chojniczanka Chojnice pokonuje u siebie Stal Rzeszów 2:1 po emocjonującej rywalizacji. Tym samym gospodarze przerwali passę trzech meczów bez zwycięstwa. Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia za sprawą bramki Mateusza Klichowicza, później oglądaliśmy wyrównany mecz, jednak klarownych okazji strzeleckich było już mniej. Pod koniec przyjezdni próbowali odrobić straty, ale znów zabrakło skuteczności w kluczowych podaniach. To na tyle z Chojnic, dziękujemy za uwagę. (18:03:11)

90+5

90+4
    Kolejny strzał Reimana obok bliższego słupka bramki.

90+4
    Uderzenie Reimana obok bramki, ale sędzia nakazuje powtórzenie wolnego.

90+3
    Rzut wolny dla Stali na około dwudziestym piątym metrze po faulu Trojanowskiego na Fojucie!

90+3
    Szczepanek nie utrzymał piłki w boisku. Gospodarze wznawiają z autu i myślą tylko urwaniu kilku kolejnych sekund.

90+2
    Za mocne podanie w pole karne Sokoła do Goncerza. Bramkarz Chojniczanki złapał piłkę.

90+1
    Stal rzuciła się do ataku, a Chojniczanka pilnuje ustawienia na własnej połowie.

90
    Cztery minuty doliczone do spotkania.

90
    Napołow utrzymał się w narożniku boiska jednocześnie kradnąc czas.

88
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Skrzypczak, na boisku pojawia się Emche.
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Wachowiak, na boisku pojawia się Grobelny.

88
    Rzut rożny dla gości, piłka trafiła na dwudziesty metr. Strzał Reimana bardzo wysoko nad poprzeczką.

87
    Napołow wyszedł z szybką kontrą, ale nie zdecydował się na centrę do niepilnowanego Skrzypczaka. Po kilku sekundach skrzydłowy gospodarzy faulował rywala.

87
    Centrę Wolskiego głową wybił Grolik.

86
    Sokół obronił uderzenie Reimana z ostrego kąta!

85
    Rzut rożny dla Stali po interwencji Bartosiaka.

83
    Wymiana podań gości na prawej stronie. Centra Olejarki, a chwilę później futbolówkę otrzymał Głowacki, który nie trafił czysto w piłkę. Złapał ją Sokół.

81
    Prostopadłe podanie Olejarki do Goncerza za mocne dla napastnika Stali.

80
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Klichowicz, na boisku pojawia się Trojanowski.

79
    Góra zablokował centrę Golańskiego po akcji Napołowa na skrzydle.

78
    Szybka kontra Stali, jednak podanie Sadzawickiego do Goncerza wychwycił Sokół.

78
    Zablokowanie zagranie Napołowa do środka w kierunku Golańskiego.

76
    Za mocne podanie Golańskiego na skrzydło do Napołowa.

75
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów: z boiska schodzi Sławek, na boisku pojawia się Goncerz.

74
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów: z boiska schodzi Szeliga, na boisku pojawia się Wolski.

73
    Źle wykonany rzut rożny w wykonaniu Chojniczanki. Stal próbowała wyjść z kontrą, ale gospodarze zdołali wrócić na pozycje.

71
    Zawodnicy Stali domagali się rzutu karnego. Ich zdaniem jeden z piłkarzy Chojniczanki miał zagrać piłkę ręką po stracie Wachowiaka. Sędzia nakazuje grać dalej.

70
    Uderzenie zza pola karnego Napołowa wylądował na aucie.

69
    Zamieszanie pod bramką Sokoła po stracie Napołowa na skrzydle. Olejarka znów wpadł w pole karne, ale został uprzedzony przez defensywę Chojniczanki.

67
    Rzut rożny dla Stali, ale źle wykonany. Chwilę później Sławek przejął futbolówkę, jednak centrę zablokował Czajkowski.

66
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Orlik, na boisku pojawia się Napołow.
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Ziętarski, na boisku pojawia się Golański.

65
    Zagranie Sadzawickiego za lekkie w pole karne Sokoła.

64
    Kompletnie nieudany przerzut Ziętarskiego na lewe skrzydło.

62
    Cofnięta Chojniczanka wyraźnie liczy na kontry. Szybkie podanie Ziętarskiego do Skrzypczaka, ale ten był na spalonym.

61
    Skrzypczak zatrzymany na skrzydle przez Szeligę.

60
    Za miękkie dośrodkowanie gości z prawej strony wyłapał Sokół.

58
    Olejarka spóźnił się z interwencją i faulował Grolika na połowie Chojniczanki.

57
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów: z boiska schodzi Kłos, na boisku pojawia się Michalik.

56
    Ziętarski zatrzymany w polu karnym Stali po próbie wypuszczenia przez Skrzypczaka.

54
    Niecelne uderzenie głową Kony po centrze Skrzypczaka z prawej flanki.

53
    Naciskany przez Orlika Sławek nie zdołał zacentrować piłki w pole karne Sokoła.

51
    Trochę za mocne podanie Klichowicza do Wachowiaka na lewej stronie. Od bramki Bieszczad.

49
    Stal próbuje odrobić straty, ale defensywa Chojniczanki zachowuje czujność w ustawieniu się.

46
    Gol dla Chojniczanki!
    Gospodarze wyszli naładowani na druga połowę i teraz błyskawicznie wychodzą na prowadzenie! Świetne prostopadłe podanie Ziętarskiego do MATEUSZA KLICHOWICZA! Skrzydłowy "Chojny" ruszył sam na sam z Bieszczadem i strzałem na dalszy słupek trafia na 2:1!

46
    Bieszczad wyjściem z bramki uprzedził Orlika.

46

Chojniczanka Chojnice do przerwy remisuje ze Stalą Rzeszów 1:1. Oba zespoły skutecznie wykorzystały rzuty karne. Spotkanie wydaje się być wyrównane. Pierwsze minuty przemawiały na korzyść przyjezdnych, głównie za sprawą Reimana i Głowackiego. Jednak później do głosu doszła Chojniczanka, która mogła zwiększyć dorobek bramkowy przy uderzeniach Wachowiaka i Klichowiciza. Mamy nadzieję, że po przerwie również zobaczymy emocjonujące zawody.

45+2

45+1
    Bardzo niecelne zagranie Klichowicza na drugie skrzydło do Skrzypczaka.

45
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45
    Mudra nie był w stanie zabrać się z piłką i Stal wyprowadziła szybki atak. Krótkie podanie do Szczepanka, ale ten przestrzelił.

44
    Chojniczanka mogła szybko strzelić drugą bramkę. Minimalnie za słabe zagranie Skrzypczaka do środka w kierunku Orlika.

43
    Identyczna sytuacja jak przy trafieniu Reimana. SZYMON SKRZYPCZAK posłał piłkę w prawy róg, a Bieszczad wybrał inną stronę do interwencji!

42
    Tym razem rzut karny dla Chojniczanki po zagraniu ręką Fojuta przy centrze Klichowicza!

40
    Nieudana centra z rzutu rożnego Orlika i Stak wyszła z błyskawiczną kontrą! Olejarka przebiegł połowę boiska, ale przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką!

39
    Jednak sędzia zdecydował się na pokazanie żółtej kartki bramkarzowi Stali.

38
    Gospodarze domagają się czerwonej kartki po wyjściu z bramki Bieszczada i faulu na Klichowiczu!

36
    Orlik chciał wyłuskać piłkę, ale spóźnił się z interwencją. Żółta kartka dla zawodnika Chojniczanka.

35
    Zablokowane dośrodkowanie Mudry na skrzydle.

33
    Szybki atak Chojniczanki. Orlik przytomnie zagrał w pole karne do Klichowicza, ten uderzył z pierwszej piłki, ale zdecydowanie za wysoko.

32
    Kłos faulował Wachowiaka przy polu karnym Chojniczanki.

31
    Gol dla Stali Rzeszów!
    WOJCIECH REIMAN zmylił bramkarza i pewnie zamienił rzut karny na gola!

29
    Sokół został ukarany żółtą kartką za to wejście.

29
    Doszło do zderzenia w polu karnym, obaj piłkarze są opatrywani na murawie.

28
    Rzut karny dla Stali! Prostopadłe zagranie do Kłosa, który został sfaulowany przez Sokoła!

27
    Bardzo nieudane zagranie Kony za plecy rywali. Od bramki Bieszczad.

27
    Efektowne uderzenie Wachowiaka zza pola karnego trafiło w słupek! Kolejny rzut rożny dla Chojniczanki!

26
    Znów okazja dla Chojniczanki po centrze Mudry. Uderzenie Klichowicza odbiło się od Fojuta.

25
    Uderzenie Ziętarskiego prosto w mur.

25
    Rzut wolny dla Chojniczanki po faulu na Konie i złym wyrzucie Bieszczada.

24
    Dwójkowa akcja Mudry i Orlika na skrzydle. Dośrodkowanie tego pierwszego na Skrzypczaka wyłapał Bieszczad.

23
    Piłka opuściła plac gry po centrze Orlika spod chorągiewki.

22
    Głowacki zablokował uderzenie Orlika z prawej strony boiska. Rzut rożny dla gospodarzy.

21
    Tym razem za słabe uderzenie Reimana z daleka. Spokojna interwencja Sokoła.

19
    Błąd Sokoła mógł wykorzystać Olejarka po zagraniu Sławka! Arbiter doszukał się faulu zawodnika Stali.

18
    Za mocna centra Orlika na dalszy słupek do Klichowicza.

17
    Niecelne podanie Mudry do Ziętarskiego. Mimo to nadal Chojniczanka w natraciu.

15
    Próba długiego zagrania na skrzydło do Głowackiego. Defensywa Chojniczanki zachowała czujność i zneutralizowała zagrożenie.

14
    Orlik faulował Głowackiego na połowie Stali.

12
    Kolejna akcja gości. Szczepanek odegrał do Olejarki, jednak został na spalonym.

11
    Dośrodkowanie na bliższy słupek w kierunku Reimana. Ten efektownie strącił piłkę, jednak ta przeleciała minimalnie obok bramki!

9
    Zablokowane uderzenie Kłosa zza pola karnego Sokoła. Chwilę później rzut rożny dla Stali.

9
    Atak Stali prawą flanką. Szczepanek odegrał do środka w pole karne do Reimana. Na szczęście dla gospodarzy drugi z piłkarzy przyjezdnych skiksował.

7
    Rzut wolny dla Chojniczanki. Zagranie górą od Kony do Ziętarskiego, ale ten został na spalonym.

5
    Chojniczanka wymienia podania na własnej połowie, ale nie może znaleźć miejsca na zaatakowanie rywali.

4
    Sławek faulował Grolika na trzydziestym metrze od bramki Sokoła.

2
    Zamieszanie pod bramką Bieszczada. Gospodarze domagali się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką rywali przy strzale Ziętarskiego. Piłka trafiła do Klichowicza, którego strzał zablokował Fojut.

1
    Grolik chciał wypuścić Orlika na prawej stronie, ale defensywa Stali zgarnęła futbolówkę.

1

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek spotkania.

Chojniczanka Chojnice: Sokół – Mudra, Grolik, Bartosiak, Wachowiak – Czajkowski, Kona – Orlik, Ziętarski, Klichowicz – Skrzypczak.

Rezerwowi: Lewandowski – Kasperowicz, Grobelny, Sacharuk, Golański, Emche, Napołow, Trojanowski, Szołtys

Stal Rzeszów: Bieszczad, Sadzawicki, Fojut, Góra, Głowacki, Kłos, Reiman, Szeliga, Sławek, Szczepanek, Olejarka.

Rezerwowi: Kaczorowski – Wolski, Sylwestrzak, Goncerz, Skrzecz, Michalik, Kotwica, Kostkowski, Musik

Sędziowie: Maciej Pelka – Maciej Cebulski, Maciej Śliwiński – Szymon Lizak.

Oba zespoły znajduję się w kryzysie i chcą za wszelką cenę z niego wyjść. W końcu cel na ten sezon jest ten sam – awans do Fortuna 1 Ligi. Kto jako pierwszy wyjdzie na prostą? Mecz Chojniczanka Chojnice – Stal Rzeszów rozpocznie się o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo.

Uwaga kibiców obu drużyn będzie zwrócona na trzech zawodnikach. Artur Pląskowski w poprzednim sezonie występował w Stali, a teraz gra w Chojniczance. Jednak szanse na jego sobotni występ nie są wielkie, ponieważ dopiero wrócił do treningów. W drugą stronę powędrował Bartosz Wolski. W kadrze Stali znajduje się również Krystian Pieczara, który występował w Chojnicach w sezonie 2011/2012 i rundzie jesiennej 2012/2013.

Tyle samo punktów do czołówki traci Stal Rzeszów. "Żurawie" tak samo jak Chojniczanka, również znalazły się w małym kryzysie. Cztery ostatnie mecze to porażki z Wigrami Suwałkii 1:2 i Motorem Lublin 0:1 oraz remis z Bytovią Bytów 3:3. Stal w poprzednim sezonie walczyła w barażach o awans do Fortuna 1 Ligi. Teraz powinno być podobnie, ponieważ Górnik Polkowice i Wigry Suwałki zaczynają już nieco odjeżdżać pozostałym ekipom. Podopieczni Krzysztofa Łętochy mają tyle samo oczek co Chojniczanka, ale rozegrali mecz więcej.

"Chluba Grodu Tura" znalazła się w dołku. Po wyjazdowym remisie z Wigrami Suwałki podopieczni Adama Noconia podzielili się punktami z Motorem Lublin, a dwa tygodnie temu przegrali derby Pomorza z Bytovią Bytów 2:3. W Chojniczance pojawiły się również drobne braki kadrowe. Od kilku meczów brakuje Roberta Ziętarskiego i Artura Pląskowskiego. Za nadmiar kartek pauzowali nominalni stoperzy: Marcin Grolik i Martin Klabnik. Drugi z nich został zawieszony na trzy mecze przez komisję ligi. Przez te czynniki Chojniczanka spadła na 5. miejsce w tabeli, a strata do lidera z Polkowic wynosi już 9 punktów.

W najbliższą sobotę czeka nas rozpoczęcie 14. kolejki 2. Ligi. Tę serię gier zostanie zainaugurowana w Chojnicach, gdzie Chojniczanka zmierzy się ze Stalą Rzeszów.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.