Skra – Olimpia E. 0:1 (koniec) | Śląsk II – Olimpia G. 2:1 (koniec) | Chojniczanka – Hutnik 4:1 (koniec)
Bytovia – GKS K. 1:2 (koniec) | Motor – Lech II P. 1:0 (koniec) | KKS – Pogoń Sdl. 0:1 (koniec)
Wigry – Polkowice 0:0 (poz.)
Chojniczanka Chojnice
4:1 (2:0)
Hutnik Kraków
Środa 02.12.2020, 17:00 • Stadion Miejski, Chojnice • 2. Liga • 16. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Hutnik rywalizował w poprzednim meczu z regionalnym konkurentem Chojniczanki i odniósł zaskakujące zwycięstwo. Na Suchych Stawach rozprawił się 3:1 z Bytovią Bytów. Patryk Kieliś pomógł gospodarzom dubletem, a jednego gola dołożył Dawid Linca. Bytovia odpowiedziała jedynie trafieniem Pawła Zawistowskiego.

Hutnik Kraków jest na przedostatnim miejscu w tabeli z 13 punktami wywalczonymi w 15 meczach. Bilans beniaminka to cztery zwycięstwa, jeden remis oraz 10 porażek. W Chojnicach spróbuje pokusić się o sprawienie niespodzianki.

Drużyna z województwa pomorskiego straciła kontakt z klubami będącymi na miejscach premiowanych awansem. Chojniczanka pozostaje natomiast w strefie barażowej. Na własnym stadionie punktuje regularnie i spróbuje to potwierdzić w środę.

Chojniczanka spróbuje poprawić się po kompletnie nieudanym występie w meczu z Sokołem Ostróda. Podopieczni Adama Noconia przegrali na terenie beniaminka 0:3. Do ich bramki oddali uderzenia kolejno Dawid Wolny, Rafał Siemaszko oraz Tomasz Gajda.

Zapraszamy na relację na żywo z drugoligowego meczu w Chojnicach. Chojniczanka zmierzy się w nim z Hutnikiem Kraków. Ewa Augustyn da zawodnikom sygnał do rozpoczęcia rywalizacji w środę o godzinie 17.

Chojniczanka Chojnice: Banach – Grobelny, Grolik, Klabnik, Wachowiak, Kona, Ziętarski, Napołow, Mikołajczak, Klichowicz, Skrzypczak.

Rezerwowi: Lewandowski – Bartosiak, Mudra, Rakowski, Golański, Emche, Czajkowski, Trojanowski, Orlik.

Hutnik Kraków: Smug – Jaklik, Stawarczyk, Kędziora, Olszewski, Kieliś, Drąg, Świątek, Ozimek, Sobala, Linca.

Rezerwowi: Dul – Antoniak, Tetych, Matysek, Hajduk, Jodłowski, Hafez.

Sędzia: Ewa Augustyn (Gdańsk).

1

3
    Pierwsze próby przedostania się pod bramkę przeciwnika. Próbują piłkarze wariantu z wykorzystaniem środkowych pomocników, a także skrzydłowych.

5
    Michał Grobelny napomniany wcześnie żółtą kartką za ostre przewinienie.

6
    Przedłużała się przerwa spowodowana urazem poszkodowanego zawodnika Hutnika Kraków w wyniku przewinienia Michała Grobelnego. Spoglądał w jego kierunku z pewnym niepokojem szkoleniowiec.

8
    Drużyna z Chojnic próbuje na dobre przejąć inicjatywę, ale samo rozgrywanie futbolówki to na razie za mało, żeby zaskoczyć skoncentrowanych i przygotowanych w defensywie przeciwników.

10
    Piłka uciekła podopiecznym Adama Noconia poza boisko, więc wznowienie zostało przyznane Dawidowi Smugowi. Krótkie rozegranie.

13
    Gol dla Chojniczanki!
    Strzelcem bramki MATEUSZ KLICHOWICZ.

Chojniczanka nie potrzebowała nawet kwadransa na zdobycie prowadzenia. Mateusz Klichowicz oddał uderzenie, którego nie zdołał poskromić Dawid Smug w bramce beniaminka. Hutnik ma problem!

15
    Na razie rywalizacja ze wskazaniem na Chojniczankę, której udało się zdobyć wcześnie prowadzenie. Czas pokaże, czy gospodarze będą w stanie umiejętnie zarządzać wynikiem.

17
    Hutnik starał się odpowiedzieć na gola Mateusza Klichowicza przyspieszeniem w centrum boiska, ale zostało ono poskromione.

19
    Reagują przewinieniami w trudniejszych momentach gospodarze. Od rzutu wolnego na połowie przeciwnika klub z województwa małopolskiego.

21
    Dłuższy atak Hutnika Kraków na obrzeżach pola karnego przeciwnika, ale nie udało się przyjezdnym znaleźć miejsca do oddania uderzenia i sprawdzenia umiejętności młodego Banacha.

23
    Pierwsza w meczu szansa na zaskoczenie Jakuba Banacha i pozostałych zawodników Chojniczanki z rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu strzał, ale blokują gospodarze.

24
    Wybronili się podopieczni Adama Noconia po rzucie rożnym i przystąpili do rozegrania ataku pozycyjnego.

25
    Futbolówka w ostatniej minucie często zmieniała właściciela w pobliżu koła środkowego. Żadnemu zawodnikowi nie udało się zaprowadzić porządku.

25

Z krótkiego chaosu w centrum boiska wynikła bramka dla Chojniczanki. Ponownie piłka trafiła do Mateusza Klichowicza, do którego na razie należy to spotkanie. Dublet skompletowany i dużo czasu na hat-tricka.

27
    Nie potrzeba długi analiz, żeby zobaczyć, że mecz kompletnie nie układa się przyjezdnym z południa Polski. Nie potrafią zatrzymać znanego zresztą z województwa małopolskiego Mateusza Klichowicza.

30
    Dwa kwadranse konfrontacji na Stadionie Miejskim w Chojnicach szczęśliwe dla gospodarzy. Po drugiej zmianie rezultatu ponownie Chojniczanka skasowała próby odpowiedzenia.

31
    Szansa na zadanie trzeciego ciosu krakowianom z rzutu rożnego. Była seria dośrodkowań, której efektem jest wyłącznie następny korner.

33
    Tym razem po rozegraniu rzutu rożnego futbolówka została przechwycona przez zawodników z Krakowa.

34
    Przewinienie. Bez kartki dla przesadnie agresywnego zawodnika Hutnika, ale Chojniczanka miała możliwość niebezpiecznego wykonania rzutu wolnego.

35
    Bronią się przyjezdni, ale od kilku minut sporadycznie opuszczają okolicę własnego pola karnego. Chojniczanka ma możliwość przećwiczenia schematów wykonania stałych fragmentów gry.

37
    Przekombinowane rozegranie w wykonaniu będącego na prowadzeniu zespołu, a całe zamieszanie na połowie Hutnika zostało wyjaśnione chwytem przez jego bramkarza.

38
    Rzut rożny dla Chojniczanki. To już szósty taki stały fragment gry dla jedenastki z województwa pomorskiego.

39
    Ostatnim rozegraniem rzutu rożnego gospodarze nic nie wykreowali, a jeszcze sprowokowali do przeprowadzenia kontrataku Hutnika Kraków. Musieli gnać chojniczanie do obrony.

40
    Faul zawodnika z Krakowa kilka metrów od własnego pola karnego.

41
    Długo zastanawiali się gospodarze, jak wykorzystać rzut wolny w dogodnym miejscu boiska. Może za długo i nic skutecznego nie wymyślili.

43
    Zaledwie kilka minut pozostało na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie spotkania i powinni się zainteresować tym przede wszystkim gracze z Małopolski.

44
    Jeszcze wrzucona futbolówka w pobliże bramki Dawida Smuga, gdzie kolejnym golem gospodarze chcieli odebrać przeciwnikom nadzieję na zapunktowanie przy schodzeniu do szatni.

45
    Doliczona minuta.

45+1

Chojniczanka na odpowiedniej drodze do odniesienia zwycięstwa z Hutnikiem Kraków. Gospodarze mają dwubramkowe prowadzenie dzięki strzałom Mateusza Klichowicza. Na boisku zarysowała się wyraźna przewaga podopiecznych Adama Noconia. Beniaminek na razie bez uderzenia celnego.

46

46
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Jaklik, na boisku pojawia się Jodłowski.

47
    Pora na drugą połowę spotkania. Piłkarze powrócili do rywalizacji po kwadransie spędzonym w szatniach w towarzystwie szkoleniowców. Ciekawe, czy doszło do zasadniczej zmiany strategii na mecz.

48
    Hutnik próbował swoim niebezpiecznym atakiem przedrzeć się w pobliże bramki Jakuba Banacha. Nie zostawili w szatni koncentracji gracze defensywni Chojniczanki.

50
    Chojniczanka przechwyciła futbolówkę i stara się ją starannie rozgrywać w centralnej części boiska.

52
    Od autu drużyna prowadzona przez Adama Noconia, która ponownie jest na połowie przeciwnika.

52
    Ponownie rzuty rożne wykonywane przez chojniczan. Był to częsty obrazek również w pierwszej połowie spotkania.

53
    W przerwie tylko szkoleniowiec Hutnika Kraków zdecydował się na przeprowadzenie roszady personalnej w swojej jedenastce. Na razie w Chojniczance wszystko funkcjonuje zgodnie z planem trenera.

55
    Uderzenie celne oddane na bramkę przyjezdnych. Tym razem Dawid Smug nie pozwolił sobie na przepuszczenie piłki do siatki. Sposób na jego pokonanie zna dotychczas wyłącznie Mateusz Klichowicz.

57
    Przewinienie w polu karnym Hutnika Kraków i będzie ogromna szansa na trzeciego gola dla Chojniczanki.

59
    Szymon Skrzypczak (Chojniczanka Chojnice) nie wykorzystał rzutu karnego. Zmarnowana jedenastka przez doświadczonego napastnika. Złe uderzenie i poradził sobie z nim Dawid Smug!

60
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Sobola, na boisku pojawia się Hafez.

61
    Strzelcem bramki SZYMON SKRZYPCZAK.

Szybka poprawka rozdrażnionego napastnika Chojniczanki. Szymon Skrzypczak przymierzył z ruchomej piłki i powiększył prowadzenie zaledwie dwie minuty po zmarnowaniu rzutu karnego.

63
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Klabnik, na boisku pojawia się Bartosiak.

65
    Kapitan gospodarzy ominął w środku pola dwóch przeciwników, ale nie znalazł miejsca do oddania strzału i jeszcze postanowił przegrać akcję przez skrzydło.

68

Gdyby kibice postanowili przyznać nagrodę najlepszemu zawodnikowi meczu, to prawdopodobnie żaden nie będzie mieć wątpliwości. Mateusz Klichowicz z hat-trickiem!

70
    Ekipa miejscowa znalazła się z futbolówką blisko pola karnego przeciwnika. Tylko jednak przez moment zanosiło się na to, że stworzy niebezpieczną sytuację podbramkową.

72
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Skrzypczak, na boisku pojawia się Emche.

72
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Klichowicz, na boisku pojawia się Orlik.

72
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Ziętarski, na boisku pojawia się Czajkowski.

74
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Linca, na boisku pojawia się Matysek.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu w rozstrzygniętym pojedynku. Chojniczanka musi wyłącznie zachować koncentrację i hamować nieśmiałe ataki zdemobilizowanego przeciwnika.

77
    Konfrontacja na skrzydle i górą wyszedł z niej obrońca gospodarzy. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

80
    Wymiana podań w centrum boiska. Po niej nie udało się wyklarować dogodnej sytuacji podbramkowej i niebawem futbolówka zmieniła właściciela. Przyda się obu drużynom więcej opanowania w ostatnich 10 minutach podstawowego czasu.

82
    Cztery zmiany przeprowadzone przez szkoleniowca Chojniczanki, natomiast trener Hutnika Kraków zdecydował się na wprowadzenie z ławki rezerwowych trzech podopiecznych.

83
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Napołow, na boisku pojawia się Trojanowski.

83
    Gol dla Hutnika!
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF ŚWIĄTEK.

Trafienie honorowe i jednak młodemu Jakubowi Banachowi nie uda się zejść z boiska z zachowanym czystym kontem. Krzysztof Świątek poprawił rezultat z perspektywy beniaminka. Powalczył do końca Hutnik.

85
    Drużyna z Krakowa odrobinę poprawiła sobie samopoczucie i jeszcze szuka możliwość uczynienia wyniku korzystniejszym. Bez Mateusza Klichowicza, który został zmieniony, nie klei się gra równie dobrze Chojniczance.

87
    Marcin Trojanowski napomniany żółtą kartką za przewinienie.

88
    Wymiana podań z udziałem wszystkich środkowych pomocników gospodarzy. Jeden z nich już szykował się do zatrudnienia swoim strzałem bramkarza, a najlepiej pokonanie go, ale interweniował defensor.

90
    Doliczony czas.

90+3

Chojniczanka wyraźnie poprawiła się w porównaniu z poprzednim, przegranym 0:3 meczem z Sokołem Ostróda. Do zwycięstwa 4:1 poprowadził ją Mateusz Klichowicz. Do hat-tricka tego zawodnika jego trafienie dołożył Szymon Skrzypczak, a honor beniaminka uratował Krzysztof Świątek.

Posiadanie piłki: 56% : 44%.
    Strzały na bramkę: 8:3.
    Strzały niecelne: 3:4.
    Rzuty rożne: 7:4.
    Spalone: 1:2.
    Faule: 14:19.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:53:41)

Gole: 13. Klichowicz, 25. Klichowicz, 61. Skrzypczak, 68. Klichowicz – 83. Świątek

Kartki:   5. Grobelny (CHO), 87. Trojanowski (CHO)

Spudłowany karny!: 59. Skrzypczak (CHO), bramkarz Smug obronił

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 8:3. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 1:2. Foule: 14:19.
    Chojniczanka Chojnice: Banach – Grobelny, Grolik, Klabnik (63. Bartosiak), Wachowiak, Kona, Ziętarski (72. Czajkowski), Napołow (83. Trojanowski), Mikołajczak, Klichowicz (72. Orlik), Skrzypczak (72. Emche).

Zmiany: Lewandowski – Bartosiak, Mudra, Rakowski, Golański, Emche, Czajkowski, Trojanowski, Orlik.

Hutnik Kraków: Smug – Jaklik (46. Jodłowski), Stawarczyk, Kędziora, Olszewski, Kieliś, Drąg, Świątek, Ozimek, Sobala (60. Hafez), Linca (74. Matysek).

Zmiany: Dul – Antoniak, Tetych, Matysek, Hajduk, Jodłowski, Hafez.

Sędziowie: Ewa Augustyn (Gdańsk)