Puszcza – Lechia 3:1 (koniec) | Warta – Cracovia 0:1 (koniec) | ŁKS – Legia 2:3 (koniec)
Warta Poznań
0:1 (0:1)
Cracovia
Wtorek 09.02.2021, 17:30 • Grodzisk Wielkopolski • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:38:11)

Zieloni wyeliminowani.

Na pierwszego gola w Grodzisku Wielkopolskim nie trzeba było długo czekać. Już w 12. minucie Rivaldinho wykorzystał podanie Pellego van Amersfoorta i posłał piłkę między nogami Adriana Lisa do bramki. Cracovia objęła prowadzenie 1:0 i praktycznie nie drżała o nie w pierwszej połowie. Po przerwie pojawiły się sytuacje podbramkowe Zielonych. Nie wykorzystali ich Bartosz Kieliba, Mateusz Kuzimski oraz Robert Janicki. W ten sposób obrońca trofeum utrzymał skromną zaliczkę i wystąpi w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. Pasy mało wykreowały, ale zaliczka dała im komfort zarządzania wynikiem.

90+7

90+7
    Ostatnia minuta, ostatnie szanse i nadzieje poznaniaków na wyeliminowanie Cracovii.

90+6
    Strącenie obok bramki Cracovii. Mateusz Kuzimski nie zdołał zatrudnić, a tym bardziej pokonać Karola Niemczyckiego po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Mateusza Kupczaka.

90+4
    Diego Ferraresso poradził sobie w konfrontacji na prawym skrzydle z Mateuszem Kuzimskim. Cracovia musi przetrwać już wyłącznie przez trzy minuty, żeby cieszyć się z awansu.

90+3
    Upadek w polu karnym Mateusza Kuzimskiego. W momencie kreatywnego zagrania sprzed szesnastki był na spalonym, dlatego późniejsza konfrontacja była bez znaczenia.

90+2
    Podanie w pole karne Cracovii wykonane przez Jana Grzesika. Sytuacja została wyjaśniona przez niepokonanego od początku widowiska Karola Niemczyckiego.

90
    Doliczone siedem minut do podstawowego czasu.

90
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Jakóbowski, na boisku pojawia się Jaroch.

90
    Daniel Pik napomniany żółtą kartką za przewinienie na Aleksie Ławniczaku.

89
    Karol Niemczycki interweniował z powodzeniem po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

88
    Nie spieszy się podopiecznym Michała Probierza, o czym świadczy krótkie rozegranie rzutu rożnego. Szaleje z kolei Piotr Wtorek, który ma jeszcze możliwość wprowadzenia dwóch zawodników z ławki rezerwowych.

87
    Przewinienie na Pellem van Amersfoorcie i futbolówka została przyznana zawodnikom z Krakowa.

86
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Sadiković, na boisku pojawia się Ziewiec.

84
    Przerwa w grze spowodowana urazem Damira Sadikovicia. Gdyby tak sumiennie pozbierać zmarnowane minuty, to Zbigniew Dobronin powinien doliczyć już od ośmiu do dziewięciu.

Gole: 12. Rivaldinho

Kartki:   27. Jakóbowski (WAR), 47. Żurawski (WAR) – 90. Pik (CRA)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 0:1. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 6:3. Spalone: 3:1. Foule: 19:13.
    Warta Poznań: Lis – Grzesik, Ławniczak, Kieliba, Kiełb – Rybicki (65. Czyżycki), Trałka (65. Janicki), Kupczak, Jakóbowski (90. Jaroch) – Żurawski (74. Sopoćko) – Kuzimski.

Zmiany: Bielica – Ivanov, Kuzdra, Kopczyński, Czyżycki, Janicki, Jaroch, Burman, Sopoćko.

Cracovia: Niemczycki – Rapa, Szymonowicz, Marquez, Zaucha (61. Pik) – Sadiković (86. Ziewiec) – Rivaldinho, Thiago (78. Fiolić), Loshaj, Hanca (61. Siplak, 78. Ferraresso) – Van Amersfoort.

Zmiany: Hrosso – Siplak, Alvarez, Fiolić, Piszczek, Ziewiec, Dytjatjew, Ferraresso, Pik.

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź)