Puszcza – Lechia 3:1 (koniec) | Warta – Cracovia 0:1 (koniec) | ŁKS – Legia 2:3 (koniec)
Warta Poznań
0:1 (0:1)
Cracovia
Wtorek 09.02.2021, 17:30 • Grodzisk Wielkopolski • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:38:11)

Zieloni wyeliminowani.

Na pierwszego gola w Grodzisku Wielkopolskim nie trzeba było długo czekać. Już w 12. minucie Rivaldinho wykorzystał podanie Pellego van Amersfoorta i posłał piłkę między nogami Adriana Lisa do bramki. Cracovia objęła prowadzenie 1:0 i praktycznie nie drżała o nie w pierwszej połowie. Po przerwie pojawiły się sytuacje podbramkowe Zielonych. Nie wykorzystali ich Bartosz Kieliba, Mateusz Kuzimski oraz Robert Janicki. W ten sposób obrońca trofeum utrzymał skromną zaliczkę i wystąpi w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. Pasy mało wykreowały, ale zaliczka dała im komfort zarządzania wynikiem.

90+7

90+7
    Ostatnia minuta, ostatnie szanse i nadzieje poznaniaków na wyeliminowanie Cracovii.

90+6
    Strącenie obok bramki Cracovii. Mateusz Kuzimski nie zdołał zatrudnić, a tym bardziej pokonać Karola Niemczyckiego po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Mateusza Kupczaka.

90+4
    Diego Ferraresso poradził sobie w konfrontacji na prawym skrzydle z Mateuszem Kuzimskim. Cracovia musi przetrwać już wyłącznie przez trzy minuty, żeby cieszyć się z awansu.

90+3
    Upadek w polu karnym Mateusza Kuzimskiego. W momencie kreatywnego zagrania sprzed szesnastki był na spalonym, dlatego późniejsza konfrontacja była bez znaczenia.

90+2
    Podanie w pole karne Cracovii wykonane przez Jana Grzesika. Sytuacja została wyjaśniona przez niepokonanego od początku widowiska Karola Niemczyckiego.

90
    Doliczone siedem minut do podstawowego czasu.

90
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Jakóbowski, na boisku pojawia się Jaroch.

90
    Daniel Pik napomniany żółtą kartką za przewinienie na Aleksie Ławniczaku.

89
    Karol Niemczycki interweniował z powodzeniem po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

88
    Nie spieszy się podopiecznym Michała Probierza, o czym świadczy krótkie rozegranie rzutu rożnego. Szaleje z kolei Piotr Wtorek, który ma jeszcze możliwość wprowadzenia dwóch zawodników z ławki rezerwowych.

87
    Przewinienie na Pellem van Amersfoorcie i futbolówka została przyznana zawodnikom z Krakowa.

86
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Sadiković, na boisku pojawia się Ziewiec.

84
    Przerwa w grze spowodowana urazem Damira Sadikovicia. Gdyby tak sumiennie pozbierać zmarnowane minuty, to Zbigniew Dobronin powinien doliczyć już od ośmiu do dziewięciu.

83
    Płaskie wstrzelenie Mateusza Czyżyckiego z lewego skrzydła w kierunku Mateusza Kuzimskiego. Futbolówka została przechwycona przez Karola Niemczyckiego.

82
    Kompletne nieporozumienie w szeregach obronnych Cracovii, a Diego Ferraresso główkował metr ponad własną bramką. Karol Niemczycki spojrzał z przerażeniem na wprowadzonego niedawno z ławki rezerwowych zawodnika.

81
    Daniel Pik jest w stanie grać dalej i konfrontować się z zawodnikami Warty Poznań.

80
    Przerwa w grze spowodowana urazem Daniela Pika po ostrej konfrontacji z Janem Grzesikiem. Ponownie sztabowcy Cracovii wbiegli na boisko.

79
    Wbrew początkowym przewidywaniom Michal Siplak nie był w stanie dokończyć spotkania z powodu urazu.

78
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Siplak, na boisku pojawia się Ferraresso.

78
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Thiago, na boisku pojawia się Fiolić.

77
    Przerwa w grze spowodowana urazem Michala Siplaka. Nie wygląda na to, żeby wprowadzony z ławki rezerwowych skrzydłowy musiał przymusowo opuścić boisko.

75
    Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu Robert Janicki oddał płaski strzał zza linii pola karnego. Odpowiednia energia, jednak piłka przeturlała się metr obok słupka w bramce Cracovii.

74
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Żurawski, na boisku pojawia się Sopoćko.

74
    Mateusz Kuzimski oraz Bartosz Kieliba wyszli w powietrze między kilkoma przeciwnikami. Strzelił głową ten pierwszy i przeniósł futbolówkę nieznacznie nad poprzeczką po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Przegrywają rywalizację w powietrzu krakowianie!

73
    Michał Jakóbowski uruchomił podaniem Mateusza Czyżyckiego. Jego uderzenie z dystansu zostało zablokowane przez wyskakującego z pola karnego defensora.

72
    Tym razem piłka szybowała, a po chwili sunęła po murawie w szesnastkę Cracovii. Nie bez problemu wybronili się podopieczni Michała Probierza. Zanosi się na skomplikowaną dla nich końcówkę.

70
    Centrował Cornel Rapa, ale kopnięta przez niego futbolówka nie została wykorzystana do oddania strzału ani przez Rivaldinho, ani Pellego van Amersfoorta.

69
    Chaos. Jak tak mają grać piłkarze do końca dnia, to oby bez dogrywki, obojętnie dla kogo zapadnie rozstrzygnięcie w podstawowym czasie.

67
    Jakub Kiełb interweniował we własnym polu karnym w rywalizacji z Rivaldinho. Autor dotychczas jedynego gola już składał się do oddania strzału.

66
    Po anulowaniu decyzji o przyznaniu Cracovii rzutu karnego powinna jeszcze zmobilizować się do zdecydowanego ataku Warta Poznań. Gospodarze mają jeszcze trochę czasu nawet na odwrócenie wyniku.

65
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Rybicki, na boisku pojawia się Czyżycki.

65
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Trałka, na boisku pojawia się Janicki.

65
    Decyzja o przyznaniu rzutu karnego Cracovii została anulowana po obejrzeniu powtórek.

64
    Zbigniew Dobrynin jeszcze przyjrzy się sytuacji na monitorze.

63
    Rzut karny dla Cracovii przyznany za faul Łukasza Trałki na Danielu Piku!

61
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Hanca, na boisku pojawia się Siplak.

61
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Zaucha, na boisku pojawia się Pik.

60
    Nagle sytuacja podbramkowa! Piłka przetoczyła się metr obok bramki Cracovii po strzale Bartosza Kieliby. Pod naporem Cornela Rapy, z niewygodnej pozycji, główkował nieznacznie obok celu po dośrodkowaniu Łukasza Trałki.

59
    Ponownie faul Jana Grzesika. Prawy defensor starał się wyłuskać piłkę na wysokości pola karnego przeciwnika, ale musi postarać się to zrobić zgodnie z przepisami.

57
    Strącenie piłki poza lustro bramki poznaniaków po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wznowienie przyznane Adrianowi Lisowi, a Cracovia zyskała możliwość ustawienia się w defensywie.

56
    Gdyby było tak samo dużo sytuacji podbramkowych jak przewinień, to można byłoby piać z zachwytu nad poziomem widowiska. Czasu na poprawienie się i zmienienie proporcji jest jeszcze dużo.

55
    Ponownie przewinienie odgwizdane przez Zbigniewa Dobrynina. Tym razem przesadził na połowie przeciwnika Jan Grzesik.

54
    Florian Loshaj utrudniał Łukaszowi Trałce wznowienie gry od rzutu wolnego.

52
    Sergiu Hanca na spalonym w momencie zgrania piłki na lewej stronie boiska. Ze stojącej piłki Warta Poznań, ale 90 metrów od bramki Karola Niemczyckiego.

51
    Przewinienie na Mariuszu Rybickim na wysokości koła środkowego. Dużo fauli po powrocie zawodników z szatni na boisko.

49
    Wznowiona rywalizacja w centrum boiska. Warta Poznań musi przetransportować piłkę w kierunku bramki Karola Niemczyckiego.

48
    Maciej Żurawski przechwycił futbolówkę po błędzie Ivana Marqueza. W momencie oddawania uderzenia został wybity z rytmu, dlatego kopnął kreta zamiast zatrudnić Karola Niemczyckiego.

47
    Maciej Żurawski zagotował się i sfaulował ostrym wślizgiem Ivana Marqueza. Żółta kartka.

46

Piłkarze sposobią się do wznowienia rywalizacji na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.

Pierwsza połowa pojedynku w Grodzisku Wielkopolskim nie była naszpikowana sytuacjami podbramkowymi. Prowadzi po niej 1:0 Cracovia, której niemoc strzelecką w rundzie wiosennej przerwał swoim strzałem Rivaldinho po podaniu Pellego van Amersfoorta. Warta Poznań odpowiedziała nielicznymi groźnymi atakami, ale podopieczni Piotra Tworka są z reguły bardziej niebezpieczni po powrocie z szatni na boisko.

45+1

45
    Doliczona minuta.

44
    Szansa na wyrównanie w przedostatniej minucie podstawowego czasu w pierwszej połowie. Po wymianie podań z Mariuszem Rybickim możliwość pokonania Karola Niemczyckiego miał Mateusz Kuzimski, jednak nie trafił w piłkę. Zrobiło się cieplej w mroźnych warunkach.

42
    Przewinienie Jakuba Kiełba na własnej połowie i Cracovia od rzutu wolnego na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem Zbigniewa Dobrynina w pierwszej połowie.

41
    Damir Sadiković zagrał na wyprzedzenie i nie pozwolił gospodarzom na przedostanie się lewym skrzydłem w pole karne strzeżone przez Karola Niemczyckiego.

39
    Zbyt dalekie podanie do Mateusza Kuzimskiego i piłka uciekła Warcie Poznań po zmrożonym boisku w objęcia Karola Niemczyckiego.

38
    Mateusz Kuzimski popełnił faul na umiejętnie zastawiającym dostęp do futbolówki Dawidzie Szymonowiczu. Futbolówka przyznana drużynie z województwa małopolskiego.

36
    Rivaldinho nie potrafił odegrać futbolówki do Pellego van Amersfoorta. Gracze ofensywni Cracovii byli osamotnieni na połowie beniaminka PKO Ekstraklasy.

35
    Poznaniacy schowali się w średnim pressingu. Szukają pomysłu na siebie w minutach poprzedzających zejście do szatni na przerwę.

34
    Cracovia przejęła futbolówkę w swoje posiadanie, ale nie zaproponowała w ostatnich minutach interesującego rozegrania. Sergiu Hanca przewrócił się na lewym skrzydle i nie doczekał się nawet przyznania rzutu wolnego jego drużynie.

32
    Nieudane rozegranie Cracovii. Zepsuł banalne podanie Dawid Szymonowicz.

31
    Dośrodkowanie Cornela Rapy zostało zatrzymane przez odpowiednio rozstawionych w defensywie podopiecznych Piotra Tworka.

30
    Minęły dwa kwadranse rywalizacji w Grodzisku Wielkopolskim i na razie przebiega ona na zasadach zaproponowanych przez obrońcę trofeum. Cracovia objęła prowadzenie i nie pozwala gospodarzom na częste kreowanie sytuacji podbramkowych.

28
    Dla odmiany ucierpiał Maciej Żurawski, w którego pozbieraniu ze zmrożonego boiska pomógł Michał Probierz.

27
    Michał Jakóbowski napomniany żółtą kartką za powstrzymanie ostrym faulem Thiago.

27
    Po interwencji Dawida Szymonowicza następny rzut rożny dla Warty Poznań. Piłka nie przeszła pierwszego defensora po dośrodkowaniu Łukasza Trałki.

26
    Pelle van Amersfoort zwolnił wypad Cracovii i ostatecznie swoim strzałem zza pola karnego trafił w nogi ustawionego blisko Jana Grzesika.

24
    Potrzebował chwili na dojście do siebie po upadku Maciej Żurawski. Gra została wznowiona dalekim wykopem przez Karola Niemczyckiego.

23
    Mariusz Rybicki poradził sobie z Patrykiem Załuchą, a cała akcja zakończyła się dośrodkowaniem Michała Jakóbowskiego i zbyt wysokim strzałem głową Macieja Żurawskiego. Połowiczna szansa poznaniaków na wyrównanie.

21
    Podanie przed pole karne Cracovii do Mariusza Rybickiego, który ułożył sobie futbolówkę na lewej stopie i oddał uderzenie z dystansu. Jego jakość pozostawiała bardzo dużo do życzenia. Pudło.

20
    W odpowiednim momencie wyjście na przedpole Karola Niemczyckiemu i nie pozwolił na przechwycenie futbolówki Mariuszowi Rybickiemu.

19
    Podanie crossowe do Thiago, którego dośrodkowanie nie zostało podsumowane groźnym strzałem przez Rivaldinho. Poluje na dublet uskrzydlony pierwszym golem Brazylijczyk.

18
    Patryk Zaucha nie porozumiał się w odpowiednim tempie z kompanem z klubu i łupem młodzieżowca okazał się wyłącznie wrzut z autu.

16
    Pasy skutecznie w działaniach obronnych i nawet podparcie ataku przez Bartosza Kielibę nie pomogło w wykreowaniu sytuacji podbramkowej Warciarzom.

15
    Poskromione kolejne dośrodkowanie Łukasza Trałki z rzutu wolnego. Cracovia nie dopuszcza do piłki przeciwników z Poznania.

14
    Przewinienie Ivana Marqueza na Mariuszu Rybickim blisko linii bocznej boiska.

13
    Pierwsza konkretna sytuacja podbramkowa wykorzystana i drużyna z Krakowa może teraz pokazać, jak zarządza wynikiem.

12
    Gol dla Cracovii!
    Strzelcem bramki RIVALDINHO.

Koniec niemocy strzeleckiej Pasów w rundzie wiosennej! Rivaldinho dał prowadzenie gościom w meczu o ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski. Przytomne podanie Pellego van Amersfoorta, którego wysiłku nie zmarnował Rivaldinho. Brazylijczyk oddał strzał między nogami Adriana Lisa w sytuacji sam na sam.

11
    Pelle van Amersfoort przyspieszył na lewej stronie boiska, a jego dogranie w pole karne zostało zmarnowane przez Floriana Loshaja. Uderzenie środkowego pomocnika Cracovii na wiwat.

10
    Dośrodkowanie Cornela Rapy zostało wyłapane na przedpolu przez Adriana Lisa. Wcześniej Rivaldinho miał ochotę na zdobycie prowadzenia dla Cracovii strzałem z przewrotki.

9
    Cracovia ma problem z ustabilizowaniem gry i na dobre odebraniem futbolówki podopiecznym Piotra Tworka.

8
    Zieloni, dziś tylko z przydomka, prezentują się na początku spotkania w ataku pozycyjnym.

7
    Dobre zachowanie Jana Grzesika w obronie, a zainicjowana przez niego akcja zakończyła się strzałem Mateusza Kupczaka obok bramki po podaniu Mariusza Rybickiego.

5
    Już trzeci rzut rożny dla Warty Poznań. Łukasz Trałka jest egzekutorem stałych fragmentów gry. Po jego dośrodkowaniu Aleksowi Ławniczakowi nie udało się z odpowiednią energią strącić piłki w bramkę Karola Niemczyckiego.

4
    Thiago koncertowo zepsuł kontratak, do którego Cracovia organizowała się w trzech przeciwko jednemu defensorowi Warty Poznań.

3
    Daleki wrzut z autu w pole karne Cracovii w kierunku Mateusza Kuzimskiego. Nie bez problemu interweniowali podopieczni Michała Probierza.

2
    Dwa rzuty rożne wykonane przez Łukasza Trałkę. Pierwsze z dośrodkowań doświadczonego pomocnika było bardziej niebezpieczne dla Cracovii.

2
    Gospodarze w ciemnych koszulkach i spodenkach z białymi elementami. W bardziej standardowych strojach Cracovia, która wybiegła na boisko w biało-czerwonych pasiakach.

1

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Ławniczak, Kieliba, Kiełb – Rybicki, Trałka, Kupczak, Jakóbowski – Żurawski – Kuzimski.

Rezerwowi: Bielica – Ivanov, Kuzdra, Kopczyński, Czyżycki, Janicki, Jaroch, Burman, Sopoćko.

Cracovia: Niemczycki – Rapa, Szymonowicz, Marquez, Zaucha – Sadiković – Rivaldinho, Thiago, Loshaj, Hanca – Van Amersfoort.

Rezerwowi: Hrosso – Siplak, Alvarez, Fiolić, Piszczek, Ziewiec, Dytjatjew, Ferraresso, Pik.

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna Pucharu Polski. Warta Poznań zmierzy się w nim z Cracovią. Początek rywalizacji we wtorek o godzinie 17:30.

Oba kluby rywalizują w PKO Ekstraklasie. Na początek rundy wiosennej zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku w Grodzisku Wielkopolskim. Warta Poznań zagrała skutecznie po obu stronach boiska i odniosła istotne zwycięstwo 1:0 dzięki trafieniu Jakuba Kiełba.

Zieloni stoczyli w poprzednich rundach twarde boje z niżej notowanymi przeciwnikami. Z Błękitnymi Stargard zremisowali 3:3, po czym pokonali ich w konkursie rzutów karnych. Następnie podopieczni Piotra Tworka zapewnili sobie wygraną 3:1 z Sokołem Ostróda w dogrywce.

Również obrońca trofeum rywalizował już w trwającej edycji Fortuna Pucharu Polski w dogrywce. Strzelił w niej rozstrzygającego gola na 2:1 Chrobremu Głogów. Następnie Cracovia odniosła zwycięstwo 1:0 ze Świtem Skolwin. We wtorek po raz trzeci będzie walczyć o awans na wyjeździe.

W weekend w PKO Ekstraklasie lepiej zaprezentowała się Warta Poznań. Beniaminek zremisował 1:1 z Lechią Gdańsk dzięki bramce Mariusza Rybickiego z podania Mateusza Kuzimskiego. Cracovia poniosła porażkę 0:1 z Pogonią Szczecin i przez 90 minut oddała tylko jedno uderzenie celne.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Gole: 12. Rivaldinho

Kartki:   27. Jakóbowski (WAR), 47. Żurawski (WAR) – 90. Pik (CRA)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 0:1. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 6:3. Spalone: 3:1. Foule: 19:13.
    Warta Poznań: Lis – Grzesik, Ławniczak, Kieliba, Kiełb – Rybicki (65. Czyżycki), Trałka (65. Janicki), Kupczak, Jakóbowski (90. Jaroch) – Żurawski (74. Sopoćko) – Kuzimski.

Zmiany: Bielica – Ivanov, Kuzdra, Kopczyński, Czyżycki, Janicki, Jaroch, Burman, Sopoćko.

Cracovia: Niemczycki – Rapa, Szymonowicz, Marquez, Zaucha (61. Pik) – Sadiković (86. Ziewiec) – Rivaldinho, Thiago (78. Fiolić), Loshaj, Hanca (61. Siplak, 78. Ferraresso) – Van Amersfoort.

Zmiany: Hrosso – Siplak, Alvarez, Fiolić, Piszczek, Ziewiec, Dytjatjew, Ferraresso, Pik.

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź)