ŁKS – Odra O. 2:1 (koniec) | Stomil – GKS T. 1:2 (koniec) | Sandecja – Miedź 2:0 (koniec)
Zagłębie S. – Termalica 1:1 (koniec) | GKS Bełchatów – Górnik Ł. 1:2 (koniec)
GKS Bełchatów
1:2 (0:1)
Górnik Łęczna
Sobota 27.02.2021, 16:00 • GIEKSA Arena, Bełchatów • Fortuna 1 Liga • 18. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Mecz 18. kolejki Fortuna I Ligi, w którym Brunatni podejmą Górnik Łęczna rozgrywany na stadionie przy ulicy Sportowej, rozpocznie rundę wiosenną w Bełchatowie.

Gospodarze obecnie zajmują 15. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 14 punktów. Goście natomiast nową rundę rozgrywek rozpoczynają z pozycji wicelidera z 32 oczkami.
    Warto też wspomnieć, że w przerwie zimowej belchatowianie dosyć mocno przebudowali swój skład. W związku z tym czeka nas na pewno ciekawe starcie.

1

1
    Gospodarze rozpoczynają spotkanie od środka.

3
    Brzydki faul na Winsztalu przed polem karnym, sędzia dyktuje rzut wolny.

4
    Kolejna sporna sytuacja, w której faulowany w polu karnym był Winsztal. Sędzia nie dyktuje 11stki

7
    Dośrodkowanie dos Santos z lewego skrzydła na głowę Kalinkowskiego, który oddaje strzał nad bramką Niźnika.

11
    Bardzo agresywna gra drużyny Górnika, kolejny faul na zawodniku z Bełchatowa w przeciągu kilku minut.

15
    Nieprzyjemne dośrodkowanie dos Santosa z lewej strony, które mogło zaskoczyć Niźnika.

18
    Przerwanie niebezpiecznej kontry rywala.

21
    Gol dla Łęcznej!
    Strzelcem bramki WOJCIECHOWSKI.

22
    Dośrodkowanie Krykuna z lewego skrzydła prosto na głowę Wojciechowskiego, który pewnie umieścił piłkę w siatce.

30
    Piłkarze Górnika po zdobytej bramce mocno cofnęli się na własnej połowie, czekając na kontrę.

32
    Bardzo brzydki faul na Krykunie.

40
    Uderzenie głową Krykuna, ale piłka leci prosto w ręce Niźnika.

43
    Żółtą kartkę otrzymuje Cierpka (Górnik Łęczna).

44
    Niebezpieczne wyglądający faul na Sierczyńskim, ale zawodnik zdołał zejść z boiska o własnych siłach.

45+2
    Sędzia dolicza do pierwszej połowy 2 minuty.

45+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Stromecki (Górnik Łęczna).

45+2

46

47
    Wroński faulowany na wysokości pola karnego, sędzia dyktuje rzut wolny.

48
    Gol dla GKS-u!
    Strzelcem bramki BATOR.

49
    Po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopada Bator i trafia do siatki z bliskiej odległości.

52
    Brzydki faul na Sierczyńskim przed polem karnym, sędzia dyktuje rzut wolny dla gospodarzy.

54
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Kukułowicz, Cieepka, na boisku pojawia się Mak, Struski.

56
    Żółtą kartkę otrzymuje Krykun (Górnik Łęczna).

64
    Bardzo dobra próba zza pola karnego Hilbrychta, ale piłkę łapie Gostomski.

65

68
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Laskowski, na boisku pojawia się Żurek.

70
    Uderzenie Wrońskiego z pola karnego, ale piłka uderza tylko w boczną siatkę.

74
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Garncarczyk, na boisku pojawia się Koziara.

84
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Winsztal, Bator, na boisku pojawia się Łapiński, Flaszka.

84
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Wojciechowski, na boisku pojawia się Banaszak.

89
    Dwie świetne interwencje Niźnika po dużym zamieszaniu w polu karnym. Dzięki jego interwencji belchatowianie wciąż są w grze.

90+3
    Sędzia główny do drugiej połowy spotkania dolicza co najmniej 3 min.

90+3

Gospodarze mimo walki i determinacji nie potrafili przełamać niemocy i strzelić chociażby bramki na remis. Rywal okazał się silniejszy i potwierdził wysoką formę i pozycję wicelidera tabeli. (17:48:52)

Dominik Trząsalski

Gole: 48. Bator – 21. Wojciechowski, 65. Wojciechowski

Kartki:   18. Bartków (BCH), 32. Winsztal (BCH) – 43. Cierpka (LCZ), 45+2. Stromecki (LCZ), 56. Krykun (LCZ)

GKS Bełchatów: Niźnik – Szymorek, Hilbrycht, Winsztal, Laskowski, Gancarczyk, Wroński, Zalepa, Sierczyński, Bartków, Bator
    Górnik Łęczna: Gostomski – Midzierski, Dos Santos, Orłowski, Stromecki, Kukułowicz, Krykun, Kalinkowski, Baranowski, Cierpka, Wojciechowski

Sędziowie: Sędzia główny: Piotr Urban, asystenci: Filip Sierant i Marcin Ciepły, sędzia techniczny: Zbigniew Dobrynin