25 25 25
Joker Świecie
0
17 21 17
Czwartek 11.03.2021, 18:00 • Hala im. Ignacego Łukasiewicza, Police • Tauron Liga • 19. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:28:17)

Przyspieszenie w odpowiednim momencie trzeciego seta zagwarantowało Chemikowi zwycięstwo 25:17 oraz 3:0 w meczu. MVP spotkania została wskazana Natalia Mędrzyk z Chemika.

Koniec meczu

25:17
    Indy Baijens zamknęła mecz blokiem.

24:17
    Piłki meczowe po ataku Indy Baijens.

23:17
    Olga Strantzali efektownym blokiem na Joannie Sikorskiej.

22:17
    Po powrocie zawodniczek na boisko kiwnęła Paulina Bałdyga.

21:17
    Atakowała z powodzeniem Natalia Mędrzyk. Być może ostatnia w meczu przerwa na żądanie szkoleniowca Jokera Świecie.

20:17
    Po wideo weryfikacji piłka przyznana gospodyniom. Olga Strantzali co prawda atakowała niedokładnie, ale skacząca w bloku zawodniczka Jokera Świecie dotknęła siatki.

19:17
    Indy Baijens potwierdza wyższość na środku siatki Chemika.

18:17
    Po wideo weryfikacji utrzymana decyzja i piłka po stronie świecianek.

18:16
    Jeszcze raz blokiem gospodynie. W nim dłonie Indy Baijens. Przerwa na żądanie szkoleniowca Jokera Świecie.

17:16
    Grupa Azoty Chemik Police na prowadzeniu dzięki blokowi Olgi Strantzali.

16:16
    Oliwia Urban popełniła błąd serwisowy.

15:16
    Natalia Mędrzyk popełniła błąd serwisowy.

15:15
    Natalia Mędrzyk w kontrataku po nieudanym ataku Magdaleny Jurczyk.

14:15
    Martyna Gorzkiewicz popełniła błąd serwisowy.

13:15
    Ponownie skierowanie piłki do Oliwii Urban okazało się fortunnym rozwiązaniem.

13:14
    Agnieszka Kąkolewska konsekwentnie w większości akcji.

12:14
    Magdalena Jurczyk blokiem na Natalii Mędrzyk.

12:13
    Oliwia Urban na zakończenie przedłużonej akcji po dłoniach Pauliny Bałdygi.

12:12
    Wyrównanie atakiem Agnieszki Kąkolewskiej.

11:12
    Joanna Sikorska również nie jest nieomylna w ofensywie.

10:12
    Katarzyna Urbanowicz swoim atakiem nie pozwala na przeprowadzenie pościgu gospodyniom.

10:11
    Indy Baijens skuteczna po stronie Chemika.

9:11
    Joanna Sikorska ciągnie wózek po stronie powoli ustępującego beniaminka.

9:10
    Martyna Łukasik poprawiła się po niedawnym niepowodzeniu.

8:10
    Joanna Sikorska atakowała po dłoniach skaczącej w bloku Olgi Strantzali.

8:9
    Agnieszka Kąkolewska blokiem na Katarzynie Marcyniuk.

7:9
    Martyna Łukasik katastrofalnie w ataku.

7:8
    Joker Świecie znajduje się na skromnym prowadzeniu po błędzie technicznym Agnieszki Kąkolewskiej. Pomaga Chemik swoimi pomyłkami.

7:7
    Tym razem przyjęły gospodynie, a Natalia Mędrzyk po raz 10. w meczu atakowała skutecznie.

6:7
    Martyna Gorzkiewicz zaserwowała asa.

6:6
    Natalia Mędrzyk próbowała uratować drużynę z Polic nieczystym odbiciem.

6:5
    Natalia Mędrzyk atakowała po dłoniach Martyny Gorzkiewicz.

5:5
    Katarzyna Urbanowicz atakowała i Joker Świecie nie daje swoim przeciwniczkom za wygraną.

5:4
    Indy Baijens dostała żwawo możliwość zrehabilitowania się w ataku.

4:4
    Indy Baijens zmarnowała piłkę przechodzącą po serwisie Olgi Strantzali.

4:3
    Olga Strantzali prosto w boisko w pierwszym tempie.

3:3
    Joanna Sikorska atakowała nie do obrony na stronę Chemika.

3:2
    W pierwszym tempie nieskuteczne gospodynie, jednak dostała możliwość poprawienia się Indy Baijens.

2:2
    Zadowolone Chemiczki po ataku w wykonaniu Olgi Strantzali. Po wideo weryfikacji okazało się, że Greczynka nie przymierzyła w boisko.

2:1
    Atakowała z powodzeniem Martyna Łukasik.

1:1
    Piłka przyznana przyjezdnym po błędzie nieczystego odbicia Pauliny Bałdygi.

1:0
    Katarzyna Sokół dała sygnał zawodniczkom do rozpoczęcia rywalizacji w trzecim secie. Na prowadzeniu Chemik.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

Ta partia odrobinę trudniejsza dla zespołu z województwa zachodniopomorskiego. Stracił osiem punktów z rzędu i żeby zwyciężyć 25:21 musiał odrabiać stratę do przeciwnika.

25:21
    Natalia Mędrzyk wykorzystana w kontrataku i podsumowała drugiego seta.

24:21
    Piłki setowe dla gospodyń po ataku Natalii Mędrzyk.

23:21
    Po powrocie zawodniczek z przerwy na boisko zapunktowała atakiem Wiktoria Kowalska. Przerwa na żądanie szkoleniowca Chemika.

23:20
    Katarzyna Marcyniuk zepsuła atak po stronie Jokera Świecie. Przerwa na żądanie szkoleniowca przyjezdnych.

22:20
    Natalia Mędrzyk w kontrze po nieudanej próbie zakończenia akcji przez Magdalenę Jurczyk.

21:20
    Katarzyna Urbanowicz popełniła błąd serwisowy.

20:20
    Olga Strantzali popełniła błąd serwisowy.

20:19
    Chemik ma 20. punkt jako pierwszy w drugim secie po poprawce Indy Baijens.

19:19
    Indy Baijens koncertowo zepsuła szansę na wypracowanie dwupunktowej zaliczki policzankom.

19:18
    Martyna Łukasik również musi pomóc swoim koleżankom z zespołu.

18:18
    Joanna Sikorska przypomniała o sobie w elemencie ataku.

18:17
    Agnieszka Kąkolewska i pytanie, czy Chemikowi uda się uciec w tej fazie drugiego seta.

17:17

17:16
    Na prowadzeniu mistrz Polski, a blokiem popisała się ponownie Olga Strantzali.

16:16
    Wyrównanie blokiem Olgi Strantzali na Magdalenie Jurczyk.

15:16
    Piłka po bloku, co pokazała wideo weryfikacja. Przyda się więcej czujności sędziom w tym drugim secie.

14:16
    Po powrocie na boisko skuteczna w ataku Natalia Mędrzyk.

13:16
    Martyna Łukasik popełniła błąd dotknięcia siatki i pierwsza przerwa na żądanie trenera Ferhata Akbasa.

13:15
    Oliwia Urban atakowała z powodzeniem po dłoniach Natalii Mędrzyk.

13:14
    Katarzyna Marcyniuk nie wystawiała piłki zgodnie z siatkarskimi przepisami.

12:14
    Agnieszka Kąkolewska atakowała bez zarzutu na środku siatki.

11:14
    Po wideo weryfikacjach piłka przyznana Jokerowi Świecie.

11:13
    Indy Baijens popełniła błąd serwisowy.

11:12
    Agnieszka Kąkolewska atakowała z następnej przechodzącej piłki. Przerwa na żądanie szkoleniowca zespołu ze Świecia.

10:12
    Natalia Mędrzyk poczekała na przechodzącą piłkę po serwisie Indy Baijens.

9:12
    Indy Baijens musiała poprawiać po nieskutecznej Natalii Mędrzyk.

8:12
    Paulina Bałdyga dotknęła siatki, kiedy próbowała blokować Oliwię Urban.

8:11
    Przełamanie Chemika, a atakowała w jego szeregach Indy Baijens.

7:11
    Katarzyna Marcyniuk zaserwowała asa.

7:10
    Indy Baijens dotknęła siatki i po raz siódmy z rzędu zapunktowały przyjezdne.

7:9
    Paulina Bałdyga nie poradziła sobie ponownie na siatce i rewelacyjna seria Jokera Świecie trwa.

7:8

7:7

7:6
    Joanna Sikorska w kontrataku po kompletnie nieudanym kiwnięciu Pauliny Bałdygi.

7:5
    Długa rywalizacja i Katarzyna Marcyniuk okazała się w niej najskuteczniejszą zawodniczką.

7:4
    Katarzyna Marcyniuk poradziła sobie przy siatce z Indy Baijens.

7:3
    Martyna Gorzkiewicz swoim błędem pomaga wypracować przewagę podopiecznym Ferhata Akbasa.

6:3
    Olga Strantzali atakowała i nie podbiła już tej piłki Oliwia Urban.

5:3
    Agnieszka Kąkolewska popełniła błąd serwisowy.

5:2
    Z przechodzącej piłki Chemik po serwisie Agnieszki Kąkolewskiej.

4:2
    Długa wymiana w Policach i ponownie blokiem Martyna Łukasik.

3:2
    Agnieszka Kąkolewska w pierwszym tempie po zbyt banalnym serwisie przeciwniczki.

2:2
    Katarzyna Marcyniuk zrewanżowała się gospodyniom odpowiednim atakiem.

2:1
    Natalia Mędrzyk przytomnie wybiła piłkę po dłoniach Katarzyny Marcyniuk.

1:1
    Paulina Bałdyga popełniła błąd serwisowy.

1:0
    Martyna Łukasik blokiem na Joannie Sikorskiej.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

Początek wyraźnie dla faworyta z Polic, ale rywalizacja wyrównała się w drugiej fazie seta. Na odrobienie strat do podopiecznych Ferhata Akbasa było jednak zdecydowanie za późno.

25:17

24:17
    Katarzyna Urbanowicz zaserwowała asa.

24:16

24:15
    Piłki setowe dla gospodyń po ataku Indy Baijens.

23:15
    Przedłużona akcja i Olga Strantzali pomyliła się w ataku.

23:14
    Weronika Kowalska z piłki przechodzącej po kolejnym błędzie w przyjęciu Natalii Mędrzyk.

23:13

23:12

23:11
    Paulina Bałdyga blokiem na Wiktorii Kowalskiej.

22:11
    Katarzyna Marcyniuk zmarnowała możliwość odrobienia cząstki strat w kontrataku.

21:11
    Po powrocie na boisko atakowała Joanna Sikorska.

21:10
    Pomogła swoim błędem w ataku Katarzyna Marcyniuk. Przerwa na żądanie szkoleniowca Jokera Świecie.

20:10
    Grupa Azoty Chemik Police przybliża się dużymi krokami do odniesienia zwycięstwa w pierwszym secie.

19:10
    Indy Baijens wykorzystana na środku siatki.

18:10
    Joanna Sikorska jest skuteczniejsza od partnerek z klubu.

18:9
    Przedłużona akcja zepsuta na sam koniec przez Katarzynę Marcyniuk.

17:9
    Martyna Łukasik efektownym blokiem na Adriannie Kukulskiej.

16:9

15:9
    Oliwia Urban atakowała po tym razem udanym przyjęciu zagrywki Pauliny Bałdygi.

15:8
    Paulina Bałdyga zaserwowała asa.

14:8

13:8
    Joanna Sikorska coraz skuteczniejsza w drużynie z województwa kujawsko-pomorskiego.

13:7
    Agnieszka Kąkolewska uruchomiona na środku przez Paulinę Bałdygę.

12:7
    Kolejny punkt dla Jokera Świecie po kontrataku Oliwii Urban.

12:6
    Joanna Sikorska atakowała z wykorzystaniem bloku podopiecznych Ferhata Akbasa.

12:5
    Natalia Mędrzyk w kontrataku mistrza Polski.

11:5
    Adrianna Kukulska popełniła błąd serwisowy.

10:5
    Joanna Sikorska poprawiła się w elemencie ataku po niedawnym niepowodzeniu. Broniła bez efektu Aleksandra Żurawska.

10:4
    Tym razem piłka oddana policzankom wskutek błędu Adrianny Kukulskiej.

9:4
    Piłka wrzucona do Joanny Sikorskiej, która zepsuła swój atak.

8:4
    Dwukrotnie próbowały przebić się gospodynie zanim zaatakowała skutecznie Olga Strantzali.

7:4
    Joanna Sikorska zaserwowała asa.

7:3
    Indy Baijens dotknęła siatki przy próbie blokowania przeciwniczki.

7:2
    Olga Strantzali atakiem w pierwszym tempie.

6:2
    Magdalena Jurczyk nieposkromiona przez zawodniczki defensywne Grupy Azoty Chemika Police.

6:1
    Adriana Kukulska zablokowana przez Martynę Łukasik.

5:1
    Martyna Łukasik atakowała w pierwszym tempie.

4:1
    Oliwia Urban i pierwszy punkt w meczu dla Jokera Świecie.

4:0
    Agnieszka Kąkolewska swoim atakiem nie pozwoliła przeciwniczce na reakcję w obronie.

3:0
    Natalia Mędrzyk zaserwowała asa.

2:0
    Po wideo weryfikacji piłka przyznana Chemiczkom.

1:0
    Dłuższa wymiana podsumowana blokiem Agnieszki Kąkolewskiej.

0:0

Szóstki:

Chemik: Bałdyga, Mędrzyk, Strantzali, Kąkolewska, Baijens, Łukasik, Żurawska (l.)

Joker: Gorzkiewicz, Kukulska, Urban, Jurczyk, Urbanowicz, Sikorska, Nowak (l.)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Tauron Ligi w Policach. Grupa Azoty Chemik zmierzy się w nim z Jokerem Świecie. Początek spotkania w czwartek o godzinie 18.

Mecz zakończy sezon zasadniczy Tauron Ligi. Chemik walczy o trzecie miejsce w tabeli na koniec tej fazy rozgrywek. Potrzebuje do osiągnięcia celu zwycięstwa za trzy punkty.

Policzanki rozegrały poprzednie spotkanie w poniedziałek w Rzeszowie. Chemik poniósł porażkę 1:3 z Developresem SkyRes, choć rozpoczął mecz od wygrania pierwszego seta. Na Podkarpaciu stracił możliwość zostania wiceliderem przed końcem sezonu zasadniczego.

Chemik powraca do własnej hali po nieudanym tournee. Drużyna prowadzona przez Ferhata Akbasa przegrała z Developresem, a wcześniej poniosła porażkę 0:3 z VakifBankiem Stambuł. Niepowodzenie w Turcji równało się pożegnaniu z Ligą Mistrzyń.

Joker Świecie jest na przedostatnim miejscu w tabeli i nie ma już możliwości poprawienia swojego położenia. Beniaminek wywalczył w 14 kolejkach 21 punktów. Bilans świecianek to cztery zwycięstwa oraz 17 porażek.

Czas meczu: 1:15