25 25 25
Joker Świecie
0
17 21 17
Czwartek 11.03.2021, 18:00 • Hala im. Ignacego Łukasiewicza, Police • Tauron Liga • 19. kolejka

Joker Świecie jest na przedostatnim miejscu w tabeli i nie ma już możliwości poprawienia swojego położenia. Beniaminek wywalczył w 14 kolejkach 21 punktów. Bilans świecianek to cztery zwycięstwa oraz 17 porażek.

Chemik powraca do własnej hali po nieudanym tournee. Drużyna prowadzona przez Ferhata Akbasa przegrała z Developresem, a wcześniej poniosła porażkę 0:3 z VakifBankiem Stambuł. Niepowodzenie w Turcji równało się pożegnaniu z Ligą Mistrzyń.

Policzanki rozegrały poprzednie spotkanie w poniedziałek w Rzeszowie. Chemik poniósł porażkę 1:3 z Developresem SkyRes, choć rozpoczął mecz od wygrania pierwszego seta. Na Podkarpaciu stracił możliwość zostania wiceliderem przed końcem sezonu zasadniczego.

Mecz zakończy sezon zasadniczy Tauron Ligi. Chemik walczy o trzecie miejsce w tabeli na koniec tej fazy rozgrywek. Potrzebuje do osiągnięcia celu zwycięstwa za trzy punkty.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Tauron Ligi w Policach. Grupa Azoty Chemik zmierzy się w nim z Jokerem Świecie. Początek spotkania w czwartek o godzinie 18.

Szóstki:

Chemik: Bałdyga, Mędrzyk, Strantzali, Kąkolewska, Baijens, Łukasik, Żurawska (l.)

Joker: Gorzkiewicz, Kukulska, Urban, Jurczyk, Urbanowicz, Sikorska, Nowak (l.)

0:0

1:0
    Dłuższa wymiana podsumowana blokiem Agnieszki Kąkolewskiej.

2:0
    Po wideo weryfikacji piłka przyznana Chemiczkom.

3:0
    Natalia Mędrzyk zaserwowała asa.

4:0
    Agnieszka Kąkolewska swoim atakiem nie pozwoliła przeciwniczce na reakcję w obronie.

4:1
    Oliwia Urban i pierwszy punkt w meczu dla Jokera Świecie.

5:1
    Martyna Łukasik atakowała w pierwszym tempie.

6:1
    Adriana Kukulska zablokowana przez Martynę Łukasik.

6:2
    Magdalena Jurczyk nieposkromiona przez zawodniczki defensywne Grupy Azoty Chemika Police.

7:2
    Olga Strantzali atakiem w pierwszym tempie.

7:3
    Indy Baijens dotknęła siatki przy próbie blokowania przeciwniczki.

7:4
    Joanna Sikorska zaserwowała asa.

8:4
    Dwukrotnie próbowały przebić się gospodynie zanim zaatakowała skutecznie Olga Strantzali.

9:4
    Piłka wrzucona do Joanny Sikorskiej, która zepsuła swój atak.

10:4
    Tym razem piłka oddana policzankom wskutek błędu Adrianny Kukulskiej.

10:5
    Joanna Sikorska poprawiła się w elemencie ataku po niedawnym niepowodzeniu. Broniła bez efektu Aleksandra Żurawska.

11:5
    Adrianna Kukulska popełniła błąd serwisowy.

12:5
    Natalia Mędrzyk w kontrataku mistrza Polski.

12:6
    Joanna Sikorska atakowała z wykorzystaniem bloku podopiecznych Ferhata Akbasa.

12:7
    Kolejny punkt dla Jokera Świecie po kontrataku Oliwii Urban.

13:7
    Agnieszka Kąkolewska uruchomiona na środku przez Paulinę Bałdygę.

13:8
    Joanna Sikorska coraz skuteczniejsza w drużynie z województwa kujawsko-pomorskiego.

14:8
    Martyna Gorzkiewicz popełniła błąd serwisowy.

15:8
    Paulina Bałdyga zaserwowała asa.

15:9
    Oliwia Urban atakowała po tym razem udanym przyjęciu zagrywki Pauliny Bałdygi.

16:9
    Oliwia Urban popełniła błąd serwisowy.

17:9
    Martyna Łukasik efektownym blokiem na Adriannie Kukulskiej.

18:9
    Przedłużona akcja zepsuta na sam koniec przez Katarzynę Marcyniuk.

18:10
    Joanna Sikorska jest skuteczniejsza od partnerek z klubu.

19:10
    Indy Baijens wykorzystana na środku siatki.

20:10
    Grupa Azoty Chemik Police przybliża się dużymi krokami do odniesienia zwycięstwa w pierwszym secie.

21:10
    Pomogła swoim błędem w ataku Katarzyna Marcyniuk. Przerwa na żądanie szkoleniowca Jokera Świecie.

21:11
    Po powrocie na boisko atakowała Joanna Sikorska.

22:11
    Katarzyna Marcyniuk zmarnowała możliwość odrobienia cząstki strat w kontrataku.

23:11
    Paulina Bałdyga blokiem na Wiktorii Kowalskiej.

23:12
    Olga Strantzali popełniła błąd serwisowy.

23:13
    Katarzyna Marcyniuk zaserwowała asa.

23:14
    Weronika Kowalska z piłki przechodzącej po kolejnym błędzie w przyjęciu Natalii Mędrzyk.

23:15
    Przedłużona akcja i Olga Strantzali pomyliła się w ataku.

24:15
    Piłki setowe dla gospodyń po ataku Indy Baijens.

24:16
    Indy Baijens popełniła błąd serwisowy.

24:17
    Katarzyna Urbanowicz zaserwowała asa.

25:17
    Katarzyna Urbanowicz popełniła błąd serwisowy.

Początek wyraźnie dla faworyta z Polic, ale rywalizacja wyrównała się w drugiej fazie seta. Na odrobienie strat do podopiecznych Ferhata Akbasa było jednak zdecydowanie za późno.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

1:0
    Martyna Łukasik blokiem na Joannie Sikorskiej.

1:1
    Paulina Bałdyga popełniła błąd serwisowy.

2:1
    Natalia Mędrzyk przytomnie wybiła piłkę po dłoniach Katarzyny Marcyniuk.

2:2
    Katarzyna Marcyniuk zrewanżowała się gospodyniom odpowiednim atakiem.

3:2
    Agnieszka Kąkolewska w pierwszym tempie po zbyt banalnym serwisie przeciwniczki.

4:2
    Długa wymiana w Policach i ponownie blokiem Martyna Łukasik.

5:2
    Z przechodzącej piłki Chemik po serwisie Agnieszki Kąkolewskiej.

5:3
    Agnieszka Kąkolewska popełniła błąd serwisowy.

6:3
    Olga Strantzali atakowała i nie podbiła już tej piłki Oliwia Urban.

7:3
    Martyna Gorzkiewicz swoim błędem pomaga wypracować przewagę podopiecznym Ferhata Akbasa.

7:4
    Katarzyna Marcyniuk poradziła sobie przy siatce z Indy Baijens.

7:5
    Długa rywalizacja i Katarzyna Marcyniuk okazała się w niej najskuteczniejszą zawodniczką.

7:6
    Joanna Sikorska w kontrataku po kompletnie nieudanym kiwnięciu Pauliny Bałdygi.

7:7

7:8

7:9
    Paulina Bałdyga nie poradziła sobie ponownie na siatce i rewelacyjna seria Jokera Świecie trwa.

7:10
    Indy Baijens dotknęła siatki i po raz siódmy z rzędu zapunktowały przyjezdne.

7:11

8:11
    Przełamanie Chemika, a atakowała w jego szeregach Indy Baijens.

8:12
    Paulina Bałdyga dotknęła siatki, kiedy próbowała blokować Oliwię Urban.

9:12
    Indy Baijens musiała poprawiać po nieskutecznej Natalii Mędrzyk.

10:12
    Natalia Mędrzyk poczekała na przechodzącą piłkę po serwisie Indy Baijens.

11:12
    Agnieszka Kąkolewska atakowała z następnej przechodzącej piłki. Przerwa na żądanie szkoleniowca zespołu ze Świecia.

11:13

11:14
    Po wideo weryfikacjach piłka przyznana Jokerowi Świecie.

12:14
    Agnieszka Kąkolewska atakowała bez zarzutu na środku siatki.

13:14
    Katarzyna Marcyniuk nie wystawiała piłki zgodnie z siatkarskimi przepisami.

13:15
    Oliwia Urban atakowała z powodzeniem po dłoniach Natalii Mędrzyk.

13:16
    Martyna Łukasik popełniła błąd dotknięcia siatki i pierwsza przerwa na żądanie trenera Ferhata Akbasa.

14:16
    Po powrocie na boisko skuteczna w ataku Natalia Mędrzyk.

15:16
    Piłka po bloku, co pokazała wideo weryfikacja. Przyda się więcej czujności sędziom w tym drugim secie.

16:16
    Wyrównanie blokiem Olgi Strantzali na Magdalenie Jurczyk.

17:16
    Na prowadzeniu mistrz Polski, a blokiem popisała się ponownie Olga Strantzali.

17:17
    Natalia Mędrzyk popełniła błąd serwisowy.

18:17
    Agnieszka Kąkolewska i pytanie, czy Chemikowi uda się uciec w tej fazie drugiego seta.

18:18
    Joanna Sikorska przypomniała o sobie w elemencie ataku.

19:18
    Martyna Łukasik również musi pomóc swoim koleżankom z zespołu.

19:19
    Indy Baijens koncertowo zepsuła szansę na wypracowanie dwupunktowej zaliczki policzankom.

20:19
    Chemik ma 20. punkt jako pierwszy w drugim secie po poprawce Indy Baijens.

20:20

21:20

22:20
    Natalia Mędrzyk w kontrze po nieudanej próbie zakończenia akcji przez Magdalenę Jurczyk.

23:20
    Katarzyna Marcyniuk zepsuła atak po stronie Jokera Świecie. Przerwa na żądanie szkoleniowca przyjezdnych.

23:21
    Po powrocie zawodniczek z przerwy na boisko zapunktowała atakiem Wiktoria Kowalska. Przerwa na żądanie szkoleniowca Chemika.

24:21
    Piłki setowe dla gospodyń po ataku Natalii Mędrzyk.

25:21
    Natalia Mędrzyk wykorzystana w kontrataku i podsumowała drugiego seta.

Ta partia odrobinę trudniejsza dla zespołu z województwa zachodniopomorskiego. Stracił osiem punktów z rzędu i żeby zwyciężyć 25:21 musiał odrabiać stratę do przeciwnika.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

1:0
    Katarzyna Sokół dała sygnał zawodniczkom do rozpoczęcia rywalizacji w trzecim secie. Na prowadzeniu Chemik.

1:1
    Piłka przyznana przyjezdnym po błędzie nieczystego odbicia Pauliny Bałdygi.

2:1
    Atakowała z powodzeniem Martyna Łukasik.

2:2
    Zadowolone Chemiczki po ataku w wykonaniu Olgi Strantzali. Po wideo weryfikacji okazało się, że Greczynka nie przymierzyła w boisko.

3:2
    W pierwszym tempie nieskuteczne gospodynie, jednak dostała możliwość poprawienia się Indy Baijens.

3:3
    Joanna Sikorska atakowała nie do obrony na stronę Chemika.

4:3
    Olga Strantzali prosto w boisko w pierwszym tempie.

4:4
    Indy Baijens zmarnowała piłkę przechodzącą po serwisie Olgi Strantzali.

5:4
    Indy Baijens dostała żwawo możliwość zrehabilitowania się w ataku.

5:5
    Katarzyna Urbanowicz atakowała i Joker Świecie nie daje swoim przeciwniczkom za wygraną.

6:5
    Natalia Mędrzyk atakowała po dłoniach Martyny Gorzkiewicz.

6:6
    Natalia Mędrzyk próbowała uratować drużynę z Polic nieczystym odbiciem.

6:7
    Martyna Gorzkiewicz zaserwowała asa.

7:7
    Tym razem przyjęły gospodynie, a Natalia Mędrzyk po raz 10. w meczu atakowała skutecznie.

7:8
    Joker Świecie znajduje się na skromnym prowadzeniu po błędzie technicznym Agnieszki Kąkolewskiej. Pomaga Chemik swoimi pomyłkami.

7:9
    Martyna Łukasik katastrofalnie w ataku.

8:9
    Agnieszka Kąkolewska blokiem na Katarzynie Marcyniuk.

8:10
    Joanna Sikorska atakowała po dłoniach skaczącej w bloku Olgi Strantzali.

9:10
    Martyna Łukasik poprawiła się po niedawnym niepowodzeniu.

9:11
    Joanna Sikorska ciągnie wózek po stronie powoli ustępującego beniaminka.

10:11
    Indy Baijens skuteczna po stronie Chemika.

10:12
    Katarzyna Urbanowicz swoim atakiem nie pozwala na przeprowadzenie pościgu gospodyniom.

11:12
    Joanna Sikorska również nie jest nieomylna w ofensywie.

12:12
    Wyrównanie atakiem Agnieszki Kąkolewskiej.

12:13
    Oliwia Urban na zakończenie przedłużonej akcji po dłoniach Pauliny Bałdygi.

12:14
    Magdalena Jurczyk blokiem na Natalii Mędrzyk.

13:14
    Agnieszka Kąkolewska konsekwentnie w większości akcji.

13:15
    Ponownie skierowanie piłki do Oliwii Urban okazało się fortunnym rozwiązaniem.

14:15

15:15
    Natalia Mędrzyk w kontrataku po nieudanym ataku Magdaleny Jurczyk.

15:16

16:16

17:16
    Grupa Azoty Chemik Police na prowadzeniu dzięki blokowi Olgi Strantzali.

18:16
    Jeszcze raz blokiem gospodynie. W nim dłonie Indy Baijens. Przerwa na żądanie szkoleniowca Jokera Świecie.

18:17
    Po wideo weryfikacji utrzymana decyzja i piłka po stronie świecianek.

19:17
    Indy Baijens potwierdza wyższość na środku siatki Chemika.

20:17
    Po wideo weryfikacji piłka przyznana gospodyniom. Olga Strantzali co prawda atakowała niedokładnie, ale skacząca w bloku zawodniczka Jokera Świecie dotknęła siatki.

21:17
    Atakowała z powodzeniem Natalia Mędrzyk. Być może ostatnia w meczu przerwa na żądanie szkoleniowca Jokera Świecie.

22:17
    Po powrocie zawodniczek na boisko kiwnęła Paulina Bałdyga.

23:17
    Olga Strantzali efektownym blokiem na Joannie Sikorskiej.

24:17
    Piłki meczowe po ataku Indy Baijens.

25:17
    Indy Baijens zamknęła mecz blokiem.

Koniec meczu

Przyspieszenie w odpowiednim momencie trzeciego seta zagwarantowało Chemikowi zwycięstwo 25:17 oraz 3:0 w meczu. MVP spotkania została wskazana Natalia Mędrzyk z Chemika.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:28:17)

Czas meczu: 1:15