Garbarnia – KKS 1:2 (koniec) | Hutnik – Polkowice 0:3 (koniec) | Błękitni – Motor 1:1 (koniec)
Olimpia E. – Bytovia 0:1 (koniec) | Skra – Wigry 3:2 (koniec) | Znicz – Chojniczanka 0:2 (koniec)
Olimpia G. – Stal Rz. 2:1 (koniec) | Lech II P. – GKS K. 1:2 (koniec)
Hutnik Kraków
0:3 (0:1)
Górnik Polkowice
Środa 17.03.2021, 14:00 • Stadion Miejski Hutnika, Kraków • 2. Liga • 22. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Drużyna z Polkowic jest liderem rozgrywek. W poprzedniej kolejce wykorzystała pauzę GKS Katowice, a także sensacyjną porażkę Wigier Suwałki z Błękitnymi Stargard. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia postarają się pójść za ciosem i przywieźć komplet punktów z drugiego wyjazdu z rzędu.

Górnik potrzebował trzech spotkań na odniesienie pierwszego zwycięstwa w rundzie wiosennej. Polkowiczanie wrócili z kompletem punktów z Ostródy. Konfrontacja z Sokołem zakończyła się rezultatem 1:0, a rozstrzygnął ją swoim uderzeniem Mateusz Piątkowski.

Drużyna z Krakowa przegrała poprzednie spotkanie 0:2 z Lechem II Poznań. Na Suchych Stawach pierwszoplanowe role odegrali zawodnicy sprowadzeni do drugiego zespołu Kolejorza w zimowym oknie transferowym. Przy trafieniu Łukasza Szramowskiego asystował Adrian Laskowski, a wynik ustalił Siergiej Kriwiec z rzutu karnego.

Hutnik znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli i rywalizuje o utrzymanie na szczeblu centralnym. Beniaminek odżył pod wodzą trenera Szymona Szydełko, ale potrzebuje regularnego punktowania, żeby utrzymać status drugoligowca.

Drugoligowcy rozegrają najbliższe mecze w środku tygodnia. Hutnik Kraków powalczy o punkty z Górnikiem Polkowice. Marcin Kochanek rozpocznie rywalizację w środę o godzinie 14.

Hutnik Kraków: Smug – Wojcinowicz, Stawarczyk, Kędziora, Ozimek, Świątek, Drąg, Bernal, Zmorzyński, Bełczowski, Sobala.

Rezerwowi: Dul – Jaklik, Tetych, Gajda, Handzlik, Kieliś, Zgierski, Olszewski, Jodłowski.

Górnik Polkowice: Kopaniecki – Ratajczak, Kowalski-Haberek, Opałacz, Radziemski, Terpiłowski, Baranowski, Wacławczyk, Danilczyk, Szuszkiewicz, Piątkowski.

Rezerwowi: Malec – Kucharczyk, Żołądź, Borkowski, Mazurowski, Sobków, Korzępa, Fryzowicz.

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole).

1

2
    Krótko po pierwszym gwizdku premierowa interwencja sędziego Marcina Kochanka z powodu faulu jednego z gospodarzy.

4
    Wymiana podań w wykonaniu podopiecznych Janusza Niedźwiedzia w pobliżu koła środkowego. Kontrolują to zawodnicy Hutnika Kraków.

5
    Niebezpiecznie w polu karnym podopiecznych Szymona Szydełki i musieli oni odrobinę rozpaczliwie chronić się przed przyspieszeniem Górnika Polkowice.

7
    Gospodarze liczą na możliwość wykorzystania wzrostu po dośrodkowaniach. Rywale muszą być skoncentrowani, zdyscyplinowani oraz czujni, żeby nie dopuścić do oddania strzału z powietrza.

10
    Początek meczu ze wskazaniem na Górnika Polkowice, a Hutnik Kraków, po przetrwaniu początkowego szturmu przeciwnika, próbuje zaprezentować swoje możliwości w ofensywie.

12
    Przewinienie na próbującym przedostać się w pole karne Hutnika zawodniku Górnika Polkowice.

13
    Po rozegraniu rzutu wolnego kandydat do awansu ma jeszcze możliwość wykonania niebezpiecznego dośrodkowania z rzutu rożnego.

15
    Długo zabierali się polkowiczanie do wykonania rzutu rożnego. Również tym razem nie zaszkodzili Hutnikowi Kraków swoim rozegraniem stałego fragmentu gry. Za drużynami bezbramkowy kwadrans.

16
    Wybijali odrobinę na oślep podopieczni Szymona Szydełki, a wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane zawodnikom z województwa dolnośląskiego.

18
    Rozegranie podopiecznych Janusza Niedźwiedzia na własnej połowie boiska i poszukiwanie miejsca na przedostanie się pod bramkę Dawida Smuga.

20
    Dotąd trzy uderzenia celne Górnika Polkowice i zaledwie jedno Hutnika Kraków. Widać przewagę przyjezdnych, jednak nie ma ona dotąd odzwierciedlenia w rezultacie.

22
    Tomasz Wojcinowicz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

24
    Akcja przeprowadzona z wykorzystaniem prawego skrzydła. Wyglądała ona obiecująco. Piłka sprawnie krążyła między zawodnikami, jednak zabrakło strzału po dośrodkowaniu.

26
    Od rzutu rożnego Górnik Polkowice. Dośrodkowanie spod chorągiewki zostało poskromione przez dobrze ustawionego Piotra Stawarczyka.

28
    Hutnik Kraków wyekspediował piłkę, a mający przewagę pod względem posiadania podopieczni Janusza Niedźwiedzia musieli od nowa szukać sposobu na przedostanie się pod bramę Dawida Smuga.

30
    Dwa kwadranse meczu za drużynami i Hutnik Kraków znajduje sposoby na odpieranie ataków lidera. Beniaminek poszuka również swoich szans w ofensywie.

32
    Dużo dośrodkowań, a defensywa kierowana przez Piotra Stawarczyka nie pozwala na podsumowanie jakiegokolwiek z nich strzałem przez również dobrze zbudowanego fizycznie Mateusza Piątkowskiego.

34
    Krążyła piłka po obwodzie pola karnego. Atakująca drużyna nie znalazła sposobu na wykreowanie sytuacji podbramkowej i wkrótce została złapana przez przeciwnika. Faul i po nim krótka przerwa spowodowana urazem.

36
    Górnik Polkowice w posiadaniu piłki, jednak na własnej połowie boiska i tym samym daleko od bramki klubu z województwa małopolskiego.

40
    Gol dla Górnika Polkowice! Strzelcem bramki ERNEST TERPIŁOWSKI.

Górnik na prowadzeniu. Gospodarze napierali od początkowych minut spotkania i odetchnęli, ponieważ szturm przyniósł efekt nieznacznie przed zakończeniem pierwszej połowy meczu. Futbolówka do Ernesta Terpiłowskiego, a ten pokonał Dawida Smuga.

42
    Piłka powędrowała z jednej połowy boiska na drugą. Ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się oddać niebezpiecznego strzału, choć poruszali się stosunkowo blisko pola karnego przeciwnika.

43
    Hutnik jeszcze organizuje się do ataku w minutach poprzedzających przerwę, żeby nie schodzić do szatni z niekorzystnym rezultatem oraz samopoczuciem.

45
    Doliczone cztery minuty.

45+2
    Przekombinowane rozegranie w wykonaniu będącego na prowadzeniu zespołu, a całe zamieszanie na połowie przeciwnika zostało wyjaśnione chwytem przez jego bramkarza.

45+4
    Pierwsza połowa dla Górnika

Pierwsza połowa z jednym golem. Górnik Polkowice nie patyczkował się ze swoim przeciwnikiem, a efektem jego ataku przeprowadzanego od początku spotkania jest prowadzenie 1:0 po nieco ponad 45 minutach. Na razie jedynym skutecznym zawodnikiem na boisku jest Ernest Terpiłowski. Hutnik Kraków odpowiedział dotąd jednym strzałem celnym na pięć takich prób przyjezdnych.

46

46
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Smug, na boisku pojawia się Dul.

46
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Bełczowski, na boisku pojawia się Kieliś.

47
    Pora na drugą połowę spotkania. Piłkarze powrócili do rywalizacji po kwadransie spędzonym w szatniach w towarzystwie szkoleniowców. Ciekawe, czy doszło do zasadniczej zmiany strategii na mecz.

49
    Czas pokaże, czy Hutnikom uda się przejąć inicjatywę po powrocie z szatni na boisko. W pierwszej połowie gospodarze koncentrowali się na odpieraniu ataków przeciwnika, co udawało się tylko do 40. minuty.

50
    Polkowiczanie spokojnie na własnej połowie boiska i nie chcą dopuścić do podobnej nerwówki jak w poprzednim meczu z Sokołem Ostróda.

52
    Przegrywająca drużyna stara się odpowiadać atakami. Dośrodkowanie zostało wybite przez czujnych obrońców przeciwnika.

53
    Miłosz Drąg napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie. To drugi kartonik dla zawodnika z Krakowa.

55
    Wymiana podań z udziałem najbardziej wysuniętego zawodnika. Napastnik już szykował się do zatrudnienia swoim strzałem bramkarza przeciwnika, a najlepiej pokonanie go, ale interweniował defensor.

58
    Gol dla Górnika Polkowice! Strzelcem bramki MATEUSZ PIĄTKOWSKI.

Doświadczony napastnik szukał tego trafienia od początku spotkania i konsekwencja została nagrodzona. Mateusz Piątkowski podwoił prowadzenie Górnika Polkowice swoim uderzeniem. Tym razem nie zdążyli z powstrzymaniem go Piotr Stawarczyk oraz pozostali piłkarze defensywni Hutnika Kraków.

60
    Po godzinie spotkania lider jest już blisko zdobycia kompletu puntów. Dwubramkowa strata jest już pokaźna i mocno ogranicza możliwości gospodarzy.

60
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Ozimek, na boisku pojawia się Olszewski.

60
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Drąg, na boisku pojawia się Handzlik.

62
    Nieco ponad godzina meczu i aż cztery zmiany przeprowadzone w drużynie z Krakowa. To jasno pokazuje, że trener Szymon Szydełko jest niezadowolony z postawy podopiecznych w trwającym spotkaniu.

65
    Górnik czeka na przeciwnika na własnej połowie boiska. Nie szarpią podopieczni Janusza Niedźwiedzia, ponieważ wypracowali już sobie pokaźny kapitał.

67
    Nie zmienia się zasadniczo sytuacja na boisku w ostatnich minutach. Tylko w statystyce posiadania piłki mogło dojść do diametralnych modyfikacji, ponieważ w żadnej innej.

69
    Piłka na połowie przyjezdnych, a tam Hutnik Kraków stara się zagrażać swoim przeciwnikom.

70
    Ostatnia akcja zaprezentowana przez zawodników z Krakowa przyniosła im korner.

71
    Nieudane wykonanie rzutu rożnego i bez problemu oddalili zagrożenie zawodnicy Górnika Polkowice.

73
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Zmorzyński, na boisku pojawia się Tetych.

73
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Baranowski, na boisku pojawia się Borkowski.

73
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Piątkowski, na boisku pojawia się Sobków.

73
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Danilczyk, na boisku pojawia się Żołądź.

75
    Trzy zmiany przeprowadzone za jednym zamachem przez szkoleniowca Górnika Polkowice. Jego przetasowana drużyna musi przetrwać ze swoim korzystnym wynikiem już wyłącznie przez kwadrans podstawowego czasu.

77
    Przerwane przez skoncentrowanych polkowiczan rozegranie zawodników Hutnika Kraków.

78
    Piłka przechwycona przez kandydata do awansu, którego każda minuta przybliża do zdobycia kompletu punktów.

78
    Eryk Sobków napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

80
    Gospodarze muszą wykorzystać wszystkie możliwe środki i zaatakować. Ich szkoleniowiec przeprowadził już wszystkie dozwolone przepisami zmiany personalne.

82
    Futbolówka znalazła się na skraju pola karnego. Blisko szukającego miejsca do wykonania dośrodkowania zawodnika było dwóch przyjezdnych, którzy nie pozwolili na dokładne dostarczenie piłki do centralnie ustawionych zawodników.

83
    Hutnik nie ma łatwego zadania między ustawionymi w odpowiednich miejscach obrońcami Górnika Polkowice.

83
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Ratajczak, na boisku pojawia się Kucharczyk.

84
    Bruno Żołądź napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

85
    Pozostało pięć minut do końca podstawowego czasu i to absolutnie ostatni gwizdek dla krakowian.

87
    Ponownie piłkarze w jaśniejszych strojach, jednak bramkarz rywala wmieszał się w to wszystko. Czujnie interweniował na przedpolu i przeciął prostopadłe podanie. Futbolówka w jego objęciach.

88
    Powoli dogorywa to spotkanie. Jakub Kopaniecki dostał możliwość wznowienia gry swoim wykopem.

88
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Terpiłowski, na boisku pojawia się Korzępa.

89
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Tomasz Wojcinowicz (Hutnik Kraków) i gospodarze są zmuszeni do dokończenia meczu w dziesięciu.

90
    Gol dla Górnika Polkowice! Strzelcem bramki ERYK SOBKÓW.

Jeszcze jedno trafienie do bramki beniaminka i to już podsumowanie spotkania. Górnik Polkowice nie pozostawia swoim golem na 3:0 wątpliwości, czy to jemu należy się komplet punktów w środowe popołudnie.

90
    Doliczony przez Marcina Kochanka czas.

90+2
    Konfrontacja na skrzydle i górą wyszedł z niej obrońca gospodarzy. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

90+3

Górnik Polkowice nie rozczarował w konfrontacji z ostatnim zespołem w tabeli. Drużyna z województwa dolnośląskiego odniosła zwycięstwo 3:0 na stadionie Hutnika Kraków. Rozbrajanie obrony beniaminka trwało 40 minut. Pierwszego gola strzelił gospodarzom Ernest Terpiłowski, a później prowadzenie Górnika powiększali Mateusz Piątkowski i Eryk Sobków. Hutnik miał niewiele do powiedzenia, a spotkanie zakończył w osłabieniu z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Tomasza Wojcinowicza.

Posiadanie piłki: 42% : 58%.
    Strzały na bramkę: 4:7.
    Strzały niecelne: 2:5.
    Rzuty rożne: 4:6.
    Spalone: 3:1.
    Faule: 19:17.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:01:15)

Gole: 40. Terpiłowski, 58. Piątkowski, 90. Sobków

Kartki:   22. Wojcinowicz (HUT), 53. Drąg (HUT) – 78. Sobków (PLK), 84. Żołądź (PLK)   89. Wojcinowicz (HUT)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 4:7. Strzały niecelne: 2:5. Rzuty rożne: 4:6. Spalone: 3:1. Foule: 19:17.
    Hutnik Kraków: Smug (46. Dul) – Wojcinowicz, Stawarczyk, Kędziora, Ozimek (60. Olszewski), Świątek, Drąg (60. Handzlik), Bernal, Zmorzyński (73. Tetych), Bełczowski (46. Kieliś), Sobala.

Zmiany: Dul – Jaklik, Tetych, Gajda, Handzlik, Kieliś, Zgierski, Olszewski, Jodłowski.

Górnik Polkowice: Kopaniecki – Ratajczak (83. Kucharczyk), Kowalski-Haberek, Opałacz, Radziemski, Terpiłowski (88. Korzępa), Baranowski (73. Borkowski), Wacławczyk, Danilczyk (73. Żołądź), Szuszkiewicz, Piątkowski (73. Sobków).

Zmiany: Malec – Kucharczyk, Żołądź, Borkowski, Mazurowski, Sobków, Korzępa, Fryzowicz.

Sędziowie: Marcin Kochanek (Opole)