AZS UŚ – Jelcz-Laskowice 1:1 (koniec) | Clearex – Jagiellonia 2:4 (koniec) | Nova Gliwice – FC Reiter 2:5 (koniec)
PA Nova Gliwice
2:5 (0:2)
FC Reiter Toruń
Sobota 20.03.2021, 17:00 • Hala Jasna, Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 25 • 25. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:27:18)

Nie doszło do niespodzianki w gliwickiej hali. FC Toruń potwierdził wyższość z tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy i odniósł zwycięstwo 5:2 w meczu z PA Nova. W pewnym momencie zrobiło się interesująco po szybkim dublecie Patrika Zatovicia. Najważniejszym zawodnikiem spotkania został jednak Remigiusz Spychalski, który swoimi uderzeniami zamknął rywalizację i skompletował hat-tricka.

40:00

39:50
    Gol dla FC KJ Toruń! Bramkę z 10 metrów zdobywa REMIGIUSZ SPYCHALSKI.

Zaledwie kilka sekund do końca czasu i za wykonanie przedłużonego rzutu karnego zabrał się Remigiusz Spychalski. Już bez większego obciążenia związanego z rezultatem skompletował hat-tricka.

39:25
    Przedłużony rzut karny przyznany torunianom!

38:53
    Gol dla FC KJ Toruń! Strzelcem bramki REMIGIUSZ SPYCHALSKI.

FC Toruń wyczuł odpowiedni moment do podsumowania spotkania golem. Nie ma w przedostatniej minucie podstawowego czasu wyrównania, natomiast jest odbudowanie dwubramkowej przewagi przez przyjezdnych.

37:10
    Jednego gola potrzebują gospodarze do zapunktowania. Dużo to i mało. Pozostały mniej niż trzy minuty do końca meczu.

36:05
    Przerwa na żądanie szkoleniowca przyjezdnych.

35:19
    Gol dla PA Nova Gliwice!
    Strzelcem bramki PATRIK ZATOVIĆ.

Dzieje się! Konfrontacja wyglądała na rozstrzygniętą, tymczasem dzięki Patrikowi Zatoviciowi będzie jeszcze bardzo interesująco. Nie minęła minuta od poprzedniego gola, a oddał on drugie uderzenie do siatki.

34:38

Jeszcze może być bardzo interesująco w ostatnich minutach meczu. Po uderzeniu Patrika Zatovicia gospodarze powinni nabrać wiatru w żagle i postarać się jeszcze zagrozić FC Toruń. Odrobinę zszokowani są przyjezdni.

33:30
    Szukają gola gospodarze. Huraganowa nawałnica w kierunku bramki torunian.

32:15
    Musieli popracować w defensywie gracze w jaśniejszych koszulkach. Ciasno ustawieni oraz skoncentrowani nie pozwolili przeciwnikom na wypracowanie sobie pozycji do oddania uderzenia.

31:10
    Druga połowa za półmetkiem i FC Toruń może pilnować bezpiecznego prowadzenia. Do końca ambitnie gospodarze.

30:15
    Gol dla FC KJ Toruń! Strzelcem bramki MARCIN MRÓWCZYŃSKI.

FC Toruń skuteczniejszy od przeciwnika również po powrocie z szatni na boisko. Po tym trafieniu trudno już gospodarzom liczyć na zapunktowanie. Kolejna porażka PA Nova Gliwice wisi w powietrzu po uderzeniu Marcina Mrówczyńskiego.

28:40
    Zakotłowało się w pobliżu bramki przyjezdnych. Akcja z wykorzystaniem lewego skrzydła zakończona dośrodkowaniem. Bramkarz musiał uważać, żeby nie popełnić żadnego błędu w komunikacji ze swoimi defensorami.

27:30
    Były krótkie spory między zawodnikami, które opóźniły wznowienie rywalizacji z autu. Wszystko zostało już wyjaśnione przez sędziego i futsalówka ponownie sunie po hali.

26:20
    Mocne uderzenie i żeby tylko było w nim równie dużo precyzji, to byłaby zmiana wyniku w hali. Futsalówka przeleciała jednak obok spojenia słupka z poprzeczką, a gra została już żwawo wznowiona od bramki.

25:10
    Już trzy faule popełnione po przerwie przez drużynę z województwa śląskiego.

Gole: 35. Zatović, 36. Zatović – 8. Spychalski, 11. Żebrowski, 31. Mrówczyński, 39. Spychalski, 40. Spychalski (10 m rzut karny)

Kartki:   11. Hiszpański (GLI) – 16. Wojciechowski (FCT)

PA Nova Gliwice: Hremza, Barteczka – Zdrahal, Borkowski, Marton, Hiszpański, Pasierb, Borkowski, Małek, Moises, Widuch, Zaczkowski, Zatović.

FC Reiter Toruń: Iwański, Naparło, Iwanek – Wojciechowski, Głodowski, Waszak, Spychalski, Lewandowski, Machałowski, Żebrowski, Mrówczyński.

Sędziowie: Potępa, Wałęga – Bąk, Konieczny