Jelcz-Laskowice – Dreman 3:4 (koniec)
FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
3:4 (3:0)
Dreman Opole Komprachcice
Czwartek 22.04.2021, 19:00 • Centrum Sportu i Rekreacji, Jelcz-Laskowice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 26. kolejka

Brawo Orzeł, brawo Dreman, brawo Fil i Burduja. Za takie mecze kochamy futsal. Coś nieprawdopodobnego. Dziękuję za uwagę i do przeczytania w kolejnych relacjach! (20:44:04)

Dreman w wielkim stylu podnosi z parkietu w Jelczu-Laskowicach 3 punkty, choć tak naprawdę, to dzisiejsze zwycięstwo jest warte dużo, dużo, DUŻO więcej. Choćby w kontekście utrzymania.

TO JEST FUTSAL! Absolutnie NIEPRAWDOPODOBNA druga połowa meczu na Dolnym Śląsku. Orzeł prowadził do przerwy 3:0 i na luzie prowadził grę. Szalona pogoń gości, choć kosztowała ich dwa przedłużone rzuty karne, ostatecznie się opłaciła!

39:58
    Pautiak obija słupek!!!

39:45
    Pautiak wznawia grę

39:39
    Co tu się dzieje w Jelczu-Laskowicach...

39:39
    Żółtą kartkę otrzymuje Mozheiko (FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice).

39:39
    Pautiak w boczną siatkę

39:26
    Gol dla Dremanu Opole Komprachcice! Strzelcem bramki VINI.
    Matko jedyna! Orzeł bez bramkarza, Vini strzela z powietrza w kontrze!!!

39:05
    Gol dla Dremanu Opole Komprachcice! Bramkę z 10 metrów zdobywa FIL. Szalony mecz jeszcze się nie skończył, Fil wyrównuje z przedłużonego karnego!

39:05
    Pastars nadepnął Chuvę, będzie kolejny przedłużony karny!

38:30
    Dreman wyprowadza bramkarza

38:28
    Morozov z ostrego kąta, ale niecelnie

38:00
    Timeout dla gospodarzy. Dwie minuty do końca!

38:00
    Chuva popełnia prosty błąd, aut dla gospodarzy

37:42
    Broni Wiegels!!!

37:42
    Mozheiko fauluje Viniego, mamy przedłużony rzut karny dla Dremana!

37:22
    Żółtą kartkę otrzymuje Karnatowski (Dreman Opole Komprachcice).

37:22
    Chuva faulowany, ale sędzia nie używa gwizda!

37:02
    Szalone widowisko po przerwie w Jelczu-Laskowicach

37:02
    Długa przerwa w grze. Wycieramy rozlany napój z parkietu.

37:02
    Mozheiko pudłuje z przedłużonego karnego!!!

37:01
    Żółtą kartkę otrzymuje Vini (Dreman Opole Komprachcice).

36:45
    Kąkol niecelnie z woleja

36:43
    Kąkol z petardą z dystansu, ale genialnie broni Burduja!

36:28
    Vini świetnie w defensywie

36:14
    Broni Burduja! Szypczyński nie trafia z przedłużonego karnego!

36:13
    Żółtą kartkę otrzymuje Burduja (Dreman Opole Komprachcice).

35:55
    Robi się coraz ciekawiej. Kędra fauluje Karnatowskiego, 5:5 w przewinieniach!

35:43
    Chuva do Karnatowskiego, ale rywale przerywają akcję ofensywną gości!

35:15
    Co nam przyniesie ostatnie 5 minut tego meczu??

33:19
    Turkowyd przed genialną okazją, jak to zrobił Burduja?! Zatrzymany gracz Orła, brawo bramkarz Dremana!

30:52
    Niesamowicie otworzył nam się ten mecz! Chuva próbuje lobować, ale zbyt nerwowo.

30:32
    Dreman na uwolnienie

30:25
    Kędra z ostrego kąta, ale piłka mija bramkę

29:44
    Gorących rumieńców nabiera nam mecz w Jelczu-Laskowicach. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń!

28:54
    Gol dla Dremanu Opole Komprachcice! Strzelcem bramki FABIJANIAK.
    Łooooo Janek! Najpierw do piłki wybitej na ślepo dopadł Grzywa, uderzył z dystansu, broni Wiegels, piłka trafia na skrzydło do Fabijaniaka a ten bez namysłu uderza i trafia przy słupku! Co za bramka na kontakt!

28:35
    Kędra sprytnie uderzał po przypadkowym przechwycie, ale niecelnie

28:25
    Czwarte przewinienie Orła, ucierpiał Karnatowski

28:16
    Jeden z graczy drużyny gości strzelił przez całe boisko. Wiegels wyszedł daleko od własnej bramki. Strzał minimalnie niecelny. To było groźne!

27:49
    Ładnie wychodzi Wiegels przed własne pole karne. Kontra Dremana powstrzymana.

27:20
    Pautiak blokowany przez Fernandesa

27:10
    Szypczyński w kontrze, podaje do Kędry, ale fenomenalnie interweniuje Burduja

26:47
    Kąkol z lewej strony, ale trafia w aluminium!

26:41
    Małek fauluje Pautiaka. Piąty faul Dremana w tej połowie!

26:19
    Już 7 przewinień po przerwie. Oj, tu jeszcze będą przedłużone karne..

26:19
    Żółtą kartkę otrzymuje Morozov (FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice).

26:12
    Grzywa mocno pograł ciałem z przodu

26:02
    Mozheiko z autu na środku

25:49
    Dreman grał tak czysto w pierwszej połowie, a teraz już 4 faule w nieco ponad 5 minut drugiej części meczu.

25:30
    Vini fauluje Morozova

25:22
    Karnatowski z dystansu. Mocno i niecelnie.

25:13
    Fabijaniak z kolejnym faulem

25:05
    Ładnie poszedł Karnatowski lewym skrzydłem, chciał rozciągać na drugą stronę, ale nabił po drodze Pastarsa, który o mało co, a pokonałby Wiegelsa!

22:15
    Gol dla Dremanu Opole Komprachcice! Bramkę z rzutu karnego zdobywa FIL. Pewne wykonanie rzutu karnego.

22:15
    Fil podchodzi do piłki

22:15
    Będzie karny dla Dremana. Faulowany Vini!

22:15
    Żółtą kartkę otrzymuje Pautiak (FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice).

21:55
    Vini w prosty sposób pozbywa się piłki. To nie wygląda optymistycznie dla fanów opolskiej drużyny.

21

Nic nie wskazuje na to, by nagle Dreman przechylił wynik na swoją korzyść, ale poczekajmy. To jest futsal, to się jeszcze (prawie) wszystko może zdarzyć! Do przeczytania po krótkiej przerwie :)

Orzeł prowadzi 3:0 do przerwy i jest to prowadzenie zasłużone. Dreman, póki co, bez pomysłu, bez woli walki, bez... Elsnera i Ivanowa, którzy zwykli napędzać grę opolan.

19:09
    Kilian dostaje piłkę na połowie rywali, ale gubi ją pod naciskiem defensywy Orła

18:46
    Dreman nadal bez faulu

18:26
    Ładne rozegranie rożnego, strzela Karnatowski, świetnie broni Wiegels!

18:26
    Bardzo ładnie powalczył z przodu Fil, będzie róg dla gości

18:00
    Orzeł z autu

17:57
    Dreman przy piłce, ale Orzeł w pressingu. Goście gubią futsalówkę.

16:50
    Ładna kontra Orła, Morozov mocno bije z prawego skrzydła, ale Burduja na posterunku

Strzelcem bramki KĘDRA.
    Błyskawiczna kontra Acany, podanie na prawo do niepilnowanego Kędry i ten wykańcza ładną akcję swoją szóstą bramką w tym sezonie!

13:31
    Kąkol schodzi do środka, odpala petardę z prawej nogi, ale trafia tuż obok słupka.. po zewnętrznej!

13:05
    Dreman w tej połowie bez faulu. Zmiany w ekipie gospodarzy.

10:00
    Pastars przed szansą, ale Burduja ofiarnie (i skutecznie) broni, rzucając się Łotyszowi pod nogi

09:30
    Mozheiko w prosty sposób gubi piłkę przy linii bocznej

09:07
    Kontra 3 na 1, Vini popędził środkiem, podał na prawo do wolnego Fernandesa, ale młody Portugalczyk fatalnie kiksuje

08:36
    Zamieszanie w polu karnym Dremana, sędzia nie używa gwizdka, defensywa gości wybija na uwolnienie

07:52
    Świetny strzał Fernandesa, ale Wiegels jeszcze lepiej broni tuż przy słupku!

07:51
    Jeszcze jeden rożny dla gości

07:49
    Mocny strzał Grzywy, ładnie broni Wiegels

07:04
    Burduja przytomnie wychodzi przed pole karne, uprzedzając Szypczyńskiego w dojściu do bezpańskiej piłki

06:39
    Kędra fatalnie przestrzelił w wybitnie korzystnej sytuacji! Pudło z najbliższej odległości

05:48
    Poza jednym strzałem Suchodolskiego (który patent na Orła z pewnością ma), Dreman nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Wiegelsa

05:37
    Morozov z autu na połowie Dremana, ale tracą piłkę zawodnicy Orła

04:58
    Opatowski strzela, świetnie broni Burduja, ale potrzebuje chwili przerwy mołdawski bramkarz. Chyba w czułe miejsce...

04:15
    Strzelcem bramki MOZHEIKO. Asysta Morozov.
    Morozov pokręcił się ładnie pod bramką Dremana, położył Burduję, wycofał na przedpole do Mozheiki, a ten z dystansu strzela do niemal niestrzeżonej bramki.

03:43
    Pierwszy faul w tym meczu, Morozov autorem przewinienia

03:30
    Suchodolski przed świetną okazją! Ładnie odwraca się z piłką na pozycji pivota, ale Orzeł skutecznie się broni

02:49
    Opolanie próbują grać przez Suchodolskiego, w końcu jesteśmy na połowie gospodarzy

01:56
    Kąkol chciał przejść Kiliana, ale kapitan Dremana na to nie pozwolił. Orzeł z autu.

01:33
    Pautiak leży na parkiecie, ale faulu nie było

01:30
    Dreman zamknięty na własnej połowie

01:15
    Świetna podwójna interwencja mołdawskiego bramkarza. Najpierw próbował Kędra, potem Pautiak z dystansu.

00:39
    Strzelcem bramki SZYPCZYŃSKI.
    Pautiak kompletnie niepilnowany dostaje podanie sam na sam z Burdują, podaje altruistycznie na lewo do równie niepilnowanego Szypczyńskiego, a napastnik reprezentacji Polski pakuje piłkę do pustej bramki. Defensywa gości została w szatni.

1

Rozpoczną goście. Cali na biało.

FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Wiegels (Goliński)- Kąkol, Kędra, Pautiak, Szypczyński – Pastars, Opatowski, Morozov (K), Mozheiko, Makowski, Turkowyd

Dreman Opole Komprachcice: Burduja (Lach) – Grzywa, Fil, Kilian (K), Małek – Karnatowski, Suchodolski, Chuva, Fabijaniak, Fernandes, Teixeira

Sędziowie: Tomasz Frąk, Andrzej Śliwa, Kamil Struski – Sebastian Kwaśny.

Historia (ta pierwszoligowa) pamięta niezwykle emocjonujące boje między tymi dwiema ekipami i na taki liczymy również w czwartek. Czy kolejne trafienia dopisze do swojego konta Arkadiusz Szypczyński? Czy defensywę rywali po raz kolejny rozmontuje duet stranierich – MM&MM? Czy Nuno Chuva znów stworzy sobie sam konkurencję do bramki sezonu? Widowisko z potencjałem na prawdziwy hit, więc niech sypią się iskry! Odpalamy wrotki w czwartkowy wieczór, bądźcie z nami :)

Pierwszy mecz między tymi ekipami, to jednostronne widowisko i jeden z najsłabszych pojedynków w wykonaniu Dremana w tym sezonie. Czas wziąć rewanż!

Zawodnicy trenera Patałucha w meczu z LSSS Lębork przyjęli natomiast postawę torunian ze wspomnianego starcia z Orłem – choć to oni rozpoczęli strzelanie na swojej hali, to w pewnym momencie uznali, że "im strzelać nie kazano", więc pozwolili dojść do głosu drugiemu beniaminkowi.

Podopieczni Chusa Lopeza w ostatnim ligowym starciu pokazali klasę w mieście Kopernika, niczym doświadczony bokser zadając pięć celnych ciosów, przy czym pierwsze trzy – jako odpowiedzi na trafienia torunian.

Czas na odrabianie ligowych zaległości. Na skutek tragedii, jaka ponad miesiąc temu dotknęła klub z Komprachcic, przełożony został wyjazdowy mecz z Orłem.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Rafał Słociak

Gole: 1. Szypczyński, 5. Mozheiko (Morozov), 16. Kędra – 23. Fil (kar.), 29. Fabijaniak, 40. Fil (10 m rzut karny), 40. Vini

Kartki:   23. Pautiak (JLA), 27. Morozov (JLA), 40. Mozheiko (JLA) – 37. Burduja (OKO), 38. Vini (OKO), 38. Karnatowski (OKO)

Sędziowie: Tomasz Frąk, Andrzej Śliwa, Kamil Struski – Sebastian Kwaśny