Warta – Śląsk 2:3 (koniec) | Stal M. – Legia 0:0 (koniec)
Stal Mielec
0:0 (0:0)
Legia Warszawa
Niedziela 09.05.2021, 17:30 • Stadion MOSiR, Mielec • PKO Ekstraklasa • 29. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:33:45)

Legia Warszawa ponownie na zero

Pierwsza połowa z lepszymi sytuacjami podbramkowymi Stali Mielec, a po przerwie przycisnęła mocniej Legia Warszawa. Ostatecznie sprawiedliwy remis i tylko szkoda, że 0:0. Gospodarze zrobili kroczek w kierunku utrzymania w PKO Ekstraklasie, ale jeszcze go sobie nie zagwarantowali. Mistrz Polski ponownie na zero z tyłu, ale zarazem na zero z przodu.

90+5

90+3
    Skuteczne zachowanie na przedpolu skoncentrowanego przez całe spotkanie Rafała Strączka.

90+1
    Rywalizacja o każdy centymetr w centrum boiska. Zawodnicy nie zamierzają odpuścić sobie. Walka rozgorzała na dobre i tego oczekują kibice do końca widowiska.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

89
    Bramkarz gospodarzy głośno dyryguje swoimi obrońcami i stara się ich zmobilizować do odparcia ataku rozgrywanego przez przeciwnika na obrzeżach pola karnego.

87
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Rafael Lopes, na boisku pojawia się Mateusz Cholewiak.

85
    Krótka przerwa w grze po ostrym zderzeniu. Piłkarze podnieśli się w boiska, a wcześniej odpowiedzieli negująco na pytanie sędziego, czy jest niezbędne wezwanie pomocy medycznej.

83
    Bartosz Slisz napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

83
    Grzegorz Tomasiewicz napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

83
    Aleksandar Kolew napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

82
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Mateusz Matras, na boisku pojawia się Božidar Čorbadžijski.

82
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Maciej Domański, na boisku pojawia się Andreja Prokić.
    80. Kacper Kostorz nie ominął bramkarza

80
    Rafał Strączek! Znakomita reakcja na linii bramkowej. Golkiper Stali Mielec poradził sobie z uderzeniem głową Kacprem Kostorzem po akcji przeprowadzonej na skraju pola karnego przez Bartosza Kapustkę oraz Rafaela Lopesa.

Gole:

Kartki:   23. de Amo (SMI), 83. Kolev (SMI), 83. Tomasiewicz (SMI) – 10. Hołownia (LEG), 78. Mladenović (LEG), 83. Slisz (LEG)

Posiadanie piłki: 35 % : 65 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 3:7. Rzuty rożne: 2:4. Spalone: 0:4. Foule: 11:14.
    Stal Mielec: Strączek – Dadok, de Amo, Flis, Getinger (C) – Żyro – Domański (82. Prokić), Matras (82. Čorbadžijski), Forsell (76. Mateusz Mak), Tomasiewicz – Zjawiński (60. Kolev).
    Zmiany: Gliwa – Granlund, Čorbadžijski, Prokić, Mateusz Mak, Sadłocha, Jankowski, Kolev.

Legia Warszawa: Miszta – Jędrzejczyk (C), Wieteska, Hołownia – Juranović, Kapustka, Slisz, Martins, Gwilia (55. Kostorz), Mladenović – R. Lopes (87. Cholewiak).
    Zmiany: Boruc – Yakshibaev, Cholewiak, Muci, Wszołek, Vesović, Kostorz, Skibicki.

Sędziowie: Łukasz Kuźma (Białystok)