Warta – Śląsk 2:3 (koniec) | Stal M. – Legia 0:0 (koniec)
Stal Mielec
0:0 (0:0)
Legia Warszawa
Niedziela 09.05.2021, 17:30 • Stadion MOSiR, Mielec • PKO Ekstraklasa • 29. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Stołeczna drużyna traci mało bramek, ale w ostatnich tygodniach również nie imponuje skutecznością. Na potwierdzenie Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo w poprzednim spotkaniu z Wisłą Kraków. Poprawić skuteczność zamierza na Podkarpaciu.

Legia od pewnego czasu delektuje się wywalczeniem mistrzostwa Polski. Żaden klub nie ma możliwości wyprzedzenia podopiecznych Czesława Michniewicza. Znajdują się oni na pierwszym miejscu w tabeli z 60 punktami wywalczonymi w 28 spotkaniach.

Mielczanie mieli również możliwość zapunktowania w środku tego tygodnia, ale nie została ona wykorzystana. Stal poniosła porażkę 0:1 z Rakowem Częstochowa, a zdecydowała o tym bramka stracona z rzutu karnego w doliczonym czasie.

Stal Mielec złapała wiatr w żagle i wykonuje kroki w kierunku utrzymania w PKO Ekstraklasie. W poprzednich czterech kolejkach zapunktowała trzy razy i między innymi odniosła zwycięstwa z Pogonią Szczecin oraz Lechem Poznań.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Mielcu. Stal zmierzy się w nim z Legią Warszawa. Łukasz Kuźma da sygnał do rozpoczęcia rywalizacji w niedzielę o godzinie 17:30.

Stal Mielec: Strączek – Dadok, de Amo, Flis, Getinger (C) – Żyro – Domański, Matras, Forsell, Tomasiewicz – Zjawiński.

Rezerwowi: Gliwa – Granlund, Čorbadžijski, Prokić, Mateusz Mak, Sadłocha, Jankowski, Kolev.

Legia Warszawa: Miszta – Jędrzejczyk (C), Wieteska, Hołownia – Juranović, Kapustka, Slisz, Martins, Gwilia, Mladenović – R. Lopes.

Rezerwowi: Boruc – Yakshibaev, Cholewiak, Muci, Wszołek, Vesović, Kostorz, Skibicki.

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok).
    Ustawienie Stali Mielec
    Propozycja Czesława Michniewicza

1

2
    Gospodarze w białych koszulkach oraz getrach, a także niebieskich spodenkach. Legia Warszawa w zielono-czarnych strojach.

3
    Rafael Lopes nie opanował piłki po podaniu z połowy Legii Warszawa. Napastnik przyjezdnych miał szczęście, że przeciwnik spanikował i ratował się wyekspediowaniem futbolówki poza boisko.

5
    Płaskie zagranie Josipa Juranovicia w kierunku ustawionego przy dalszym słupku Filipa Mladenovicia. Nie bez problemu wybronili się gospodarze.

6
    Miejscowa drużyna stara się odpowiadać atakami, a nie statystować wobec kolejnych szarż przeciwników. Zakończenie któregoś z nich strzałem jest jednak skomplikowane.

7
    W rozegraniu na własnej połowie boiska drużyna prowadzona przez Włodzimierza Gąsiora.

7
    Opanowali sytuację Legioniści, a FIlip Mladenović zatrudnił zbyt anemicznym uderzeniem Rafała Strączka po kolejnym podaniu w wykonaniu Josipa Juranovicia.

9
    Stal Mielec zatrzymała w centrum boiska leniwe rozegranie Legii Warszawa. Podanie Petteriego Forsella w kierunku Roberta Dadoka zostało przechwycone przez czujnego Bartosza Slisza.

10
    Mateusz Hołownia napomniany żółtą kartką za przewinienie na Robercie Dadoku.

12
    Długo wymieniane podania, ale w dużym dystansie od bramek strzeżonych przez Rafała Strączka oraz Cezarego Miszty.

12
    Bartosz Kapustka przedzierał się na linii pola karnego beniaminka. Dobrze blokowany były reprezentant Polski i jego uderzenie zostało poskromione przez Roberta Dadoka.

13
    Poradzili sobie gospodarze z miękkim dośrodkowaniem skierowanym z lewego skrzydła w pobliże bramki strzeżonej przez Rafała Strączka.

15
    Kwadrans spotkania za drużynami i nieśmiałe próby zaatakowania bramki przeciwnika nie zaowocowały sytuacjami podbramkowymi.

16
    Nieudane podanie Bartosza Slisza do Filipa Mladenovicia i piłka znalazła się w rękawicach wysuniętego na przedpole Rafała Strączka.

17
    Żadnemu z zawodników Legii Warszawa nie udało się zamknąć strzałem dośrodkowania z rzutu wolnego Filipa Mladenovicia. Najbliżej był prawdopodobnie Artur Jędrzejczyk.

19
    Ogromne zamieszanie po przyspieszeniu oraz dośrodkowaniu Roberta Dadoka! Po chwili ponowienie wrzutki i dwa uderzenia na bramkę Cezarego Miszty. Pokonać bramkarza przyjezdnych nie potrafili Łukasz Zjawiński oraz Maciej Domański. Stal Mielec ma czego żałować.
    19. Łukasz Zjawiński nie pokonał bramkarza

20
    Trafił swój na swego. Ani jeden zawodnik, ani drugi nie zamierzał doprowadzić do przedostania się przeciwnika z piłką w niebezpieczne miejsce. Ostatecznie sędzia uznał, że w tej walce zostały przekroczone przepisy piłkarskie. Faul.

22
    Jeszcze jedno niebezpieczne uderzenie. Tym razem po dośrodkowaniu Petteriego Forsella piłka spadła pod nogami Mateuszowi Żyrze, któremu nie udało się oddać precyzyjnego dośrodkowania. Legia Warszawa z problemami!

23
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika z Mielca.

23
    Jonathan de Amo napomniany żółtą kartką za odrzucenie buta.

24
    Konfrontacje w centralnej części boiska. Piłkarze nie przebierali w środkach, mimo to sędzia nie zdecydował się tym razem na użycie gwizdka. Arbiter pozwala pograć zawodnikom.

25
    Uderzenie Rafaela Lopesa zza pola karnego zostało przytomnie zablokowane przez ustawionego w odpowiednim miejscu Mateusza Matrasa.

26
    Walerian Gwillia sfaulował przeciwnika, kiedy starał się dojść do futbolówki po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia z rzutu rożnego.

28
    Robert Dadok radzi sobie jak profesor w konfrontacjach w pobliżu narożnika pola karnego z Filipem Mladenoviciem.

30
    Za drużynami dwa kwadranse rywalizacji na stadionie w Mielcu. Przewaga pod względem posiadania mistrza Polski, ale to walcząca o utrzymanie drużyna była bliżej zdobycia prowadzenia w dotychczasowej części meczu.

31
    Mateusz Matras wywalczył rzut wolny blisko linii pola karnego w konfrontacji z Bartoszem Sliszem.

32
    Petteri Forsell starał się zdobyć prowadzenie dla Stali Mielec strzałem z rzutu wolnego. Jego płaska próba została podręcznikowo sparowana do boku przez czujnego Cezarego Misztę!
    32. Petteri Forsell mierzył z rzutu wolnego

33
    Przyspieszenie ataku. Piłka powędrowała do skrzydłowego ustawionego blisko pola karnego i została opanowana po crossowym podaniu. Na obieg defensor i dośrodkowanie. Po nim twarda walka o możliwość oddania strzału.

34
    Poskromione przez mielczan dośrodkowanie z rzutu wolnego wykonane przez Filipa Mladenovicia.

35
    Interweniował na przedpolu Rafał Strączek i wyśmienicie antycypował podanie wykonane przez Waleriana Gwilię w kierunku Rafaela Lopesa.

37
    Jeszcze jedno ostre starcie i tym razem od rzutu wolnego wznowią grę wyżej notowani piłkarze. Ich przeciwnicy potwierdzają, że bronią twardo i nieustępliwie.

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie i w ostatnim czasie niewiele działo się pod bramkami.

41
    Pojedynek szybkościowy blisko linii bocznej boiska. Piłkarze starli się ze sobą i ostatecznie razem z futbolówką wylądowali poza placem. Sędziowie przyznali wznowienie gospodarzom.

42
    Katastrofalne wykonanie rzutu wolnego w wykonaniu Krystiana Getingera.

44
    Najpierw lewym skrzydłem, następnie prawym zaatakowali gospodarze. Skoncentrowani boczni obrońcy nie pozwolili na wykonanie dośrodkowania i skończyło się to wszystko wywalczeniem wrzutu z autu na wysokości pola karnego przeciwnika.

45
    Doliczona minuta.

45+1
    Jeszcze korner dla Legii Warszawa przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania po rajdzie Andrego Martinsa. Dośrodkowanie zostało poskromione.

45+2

Pierwsza połowa w przyzwoitym tempie, ale z powodu braku goli nie ma też powodu do piania z zachwytu. Stal Mielec stwarzała sobie bardziej dogodne sytuacje podbramkowe, ale Cezary Miszta nie pozwolił beniaminkowi na zdobycie prowadzenia uderzeniami Łukasza Zjawińskiego czy Petteriego Forsella.
    Za chwilę wznowienie meczu

46

46
    Nie minęła minuta gry po przerwie i była ogromna szansa na zdobycie gola przez Legię Warszawa. Filip Mladenović spudłował z bardzo dogodnej pozycji po dośrodkowaniu przedłużonym odrobinę przypadkowo przez Andrego Martinsa.
    46. Filip Mladenović nie trafił z bliska

47
    Petteri Forsell odpowiedział również niecelnym strzałem na próbę Filipa Mladenovicia. Fin huknął z dystansu nieznacznie obok słupka w bramce strzeżonej przez Cezarego Misztę.

48
    Szukał napastnik miejsca do oddania uderzenia zza pola karnego. Ciasno ustawieni jednak broniący przeciwnicy nie pozwolili na zatrudnienie bramkarza, a co dopiero pomyśleć o jego pokonaniu.

49
    Walerian Gwilia nie sprawił problemu Rafałowi Strączkowi swoim uderzeniem zza linii pola karnego.

50
    Dynamiczne otwarcie drugiej części meczu zapowiada duże emocje.

52
    Krystian Getinger za długo przekładał sobie futbolówkę, przez co oddał niedokładne i nieprzygotowane uderzenie.

54
    Piłka przeleciała wyraźnie ponad bramką po uderzeniu z dystansu. Golkiper gospodarzy nie musiał robić nic ponad odprowadzenie jej wzrokiem poza boisko. Wznowienie z pola bramkowego.

55
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Walerian Gwilia, na boisku pojawia się Kacper Kostorz.

57
    Ostra konfrontacja pod oczami sędziego. Ten natychmiast nabrał powietrza w płuca i gwizdnął. Obyło się bez kartki, ale następna taka konfrontacja może zakończyć się napomnieniem ostrzejszym niż słowne.

58
    Przygotowuje się do wejścia na boisko z ławki rezerwowych również Aleksandar Kolew.

60
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Łukasz Zjawiński, na boisku pojawia się Alexandar Kolev.

61
    Bartosz Kapustka nie oddał dokładnego strzału po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Josipa Juranovicia.

63
    Również uderzenie oddane przez Macieja Domańskiego pozostawiało trochę do życzenia i Cezaremu Miszcie pozostało odprowadzić futbolówkę wzrokiem poza boisko.

65
    Ostre starcie Kacpra Kostorza w polu karnym Stali Mielec z Rafałem Strączkiem. Nie ma jednak jedenastki z powodu wcześniejszego spalonego.

66
    Potwierdzenie nadeszło od sędziów zasiadających przed monitorami.

68
    Rafael Lopes narzeka na stan mieleckiego boiska, które rzekomo utrudniło mu wywalczenie czegoś więcej niż korner dla Legii Warszawa.

70
    Przerwa w grze spowodowana urazami przedstawicieli obu drużyn.

71
    Gra wznowiona, ale dynamiczne otwarcie drugiej połowy jednak nie było zapowiedzią wypełnionej sytuacjami podbramkowymi rywalizacji.

72
    Żwawo ruszyli środkiem pola gospodarze. Zabrakło ostatniego podania. Za długo czekał pomocnik, choć miał szansę uruchomienia lepiej ustawionych partnerów na desancie.

74
    Legia Warszawa starała się zagrozić gospodarzom crossowym podaniem. Filipowi Mladenoviciowi nie udało się kontynuować ataku pod naporem Roberta Dadoka.

76
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Petteri Forsell, na boisku pojawia się Mateusz Mak.

76
    Rafał Strączek podręcznikowo na przedpolu po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Bartosza Kapustki.

77
    Grzegorz Tomasiewicz poczęstował młodego bramkarza Legii Warszawa uderzeniem zza pola karnego.

78
    Filip Mladenović napomniany żółtą kartką za przewinienie na skrzydle.

80
    Pozostało 10 minut podstawowego czasu i niezmiennie jest bezbramkowo na mieleckim stadionie. Zobaczymy, która z drużyn żwawiej zabierze się do ataku na finiszu spotkania.

80
    Rafał Strączek! Znakomita reakcja na linii bramkowej. Golkiper Stali Mielec poradził sobie z uderzeniem głową Kacprem Kostorzem po akcji przeprowadzonej na skraju pola karnego przez Bartosza Kapustkę oraz Rafaela Lopesa.
    80. Kacper Kostorz nie ominął bramkarza

82
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Maciej Domański, na boisku pojawia się Andreja Prokić.

82
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Mateusz Matras, na boisku pojawia się Božidar Čorbadžijski.

83
    Aleksandar Kolew napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

83
    Grzegorz Tomasiewicz napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

83
    Bartosz Slisz napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

85
    Krótka przerwa w grze po ostrym zderzeniu. Piłkarze podnieśli się w boiska, a wcześniej odpowiedzieli negująco na pytanie sędziego, czy jest niezbędne wezwanie pomocy medycznej.

87
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Rafael Lopes, na boisku pojawia się Mateusz Cholewiak.

89
    Bramkarz gospodarzy głośno dyryguje swoimi obrońcami i stara się ich zmobilizować do odparcia ataku rozgrywanego przez przeciwnika na obrzeżach pola karnego.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

90+1
    Rywalizacja o każdy centymetr w centrum boiska. Zawodnicy nie zamierzają odpuścić sobie. Walka rozgorzała na dobre i tego oczekują kibice do końca widowiska.

90+3
    Skuteczne zachowanie na przedpolu skoncentrowanego przez całe spotkanie Rafała Strączka.

90+5

Pierwsza połowa z lepszymi sytuacjami podbramkowymi Stali Mielec, a po przerwie przycisnęła mocniej Legia Warszawa. Ostatecznie sprawiedliwy remis i tylko szkoda, że 0:0. Gospodarze zrobili kroczek w kierunku utrzymania w PKO Ekstraklasie, ale jeszcze go sobie nie zagwarantowali. Mistrz Polski ponownie na zero z tyłu, ale zarazem na zero z przodu.

Stal Mielec dopisuje punkt

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:33:45)

Gole:

Kartki:   23. de Amo (SMI), 83. Kolev (SMI), 83. Tomasiewicz (SMI) – 10. Hołownia (LEG), 78. Mladenović (LEG), 83. Slisz (LEG)

Posiadanie piłki: 35 % : 65 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 3:7. Rzuty rożne: 2:4. Spalone: 0:4. Foule: 11:14.
    Stal Mielec: Strączek – Dadok, de Amo, Flis, Getinger (C) – Żyro – Domański (82. Prokić), Matras (82. Čorbadžijski), Forsell (76. Mateusz Mak), Tomasiewicz – Zjawiński (60. Kolev).
    Zmiany: Gliwa – Granlund, Čorbadžijski, Prokić, Mateusz Mak, Sadłocha, Jankowski, Kolev.

Legia Warszawa: Miszta – Jędrzejczyk (C), Wieteska, Hołownia – Juranović, Kapustka, Slisz, Martins, Gwilia (55. Kostorz), Mladenović – R. Lopes (87. Cholewiak).
    Zmiany: Boruc – Yakshibaev, Cholewiak, Muci, Wszołek, Vesović, Kostorz, Skibicki.

Sędziowie: Łukasz Kuźma (Białystok)