Środa 16.06.2021, 18:00 • Stadion Miejski, Tychy • Fortuna 1 Liga

Strzały niecelne: 8:9.
    Rzuty rożne: 4:11.
    Spalone: 3:2.
    Faule: 11:14. (20:46:36)

Koniec!!! Górnik Łęczna pokonuje w Tychach miejscowy GKS po rzutach karnych 4:2 (po 120 minutach było 1:1) i to dość niespodziewanie beniaminek awansuje do finału baraży awans do ekstraklasy!!! Wydaje się, że z przebiegu drugiej połowy i dogrywki jest to zasłużony awans i teraz czekamy na to, czy Górnik zagra w finale w Gdyni z Arką, czy w Łodzi z ŁKS-em!

5. serie
    2:4
    Aleksander JAGIEŁŁO trafia. Pewnie trafił i Górnik jest w finale barażu o awans do ekstraklasy!!!

4. serie
    2:3
    Oskar PAPRZYCKI nie trafia. Źle wykonany rzut karny, bardzo dobra interwencja Macieja Gostomskiego!

4. serie
    2:3
    Gabriel MATEI trafia. Pewnie płasko, nie wyczuł intencji strzelca Konrad Jałocha.

3. serie
    2:2
    Nemanja NEDIĆ trafia. Bardzo podobnie jak Tomasz Midzierski i mamy 2:2!

3. serie
    1:2
    Tomasz MIDZIERSKI trafia. Pewnie mocno w środek bramki!

2. serie
    1:1
    Łukasz MONETA trafia. W samo okienko! Bez szans Maciej Gostomski!

2. serie
    0:1
    Leandro trafia. Pewny strzał Brazylijczyka i mamy pierwszego gola w konkursie jedenastek!

1. serie
    0:0
    Szymon LEWICKI nie trafia. Napastnik GKS-u trafia w poprzeczkę! Nadal 0:0 w rzutach karnych!

1. serie
    0:0
    Paweł WOJCIECHOWSKI nie trafia. Kapitalna interwencja Konrada Jałochy, idealnie wyskoczył! Pierwsze pudło!

Rozpoczynają się rzuty karne.

Po 120 minutach rywalizacji mamy rzuty karne w półfinale baraży o awans do ekstraklasy. W poprzednim sezonie w walce o awans do elity nie było jeszcze rzutów karnych, więc mamy po raz pierwszy. Dopiero za mniej więcej kwadrans okaże się, kto zagra w finale z Arką Gdynia lub ŁKS-em Łódź w finale.

120
    Druga połowa dogrywki skończona.

120
    Żółtą kartkę za taktyczne przewinienie na Łukaszu Monecie otrzymuje Tomasz Tymosiak (Górnik Łęczna).

118
    Po raz drugi w dogrywce na spalonym znalazł się Aleksander Jagiełło.

116
    Po centrze z kornera Łukasza Monety głową uderzał Wiktor Żytek, jednak piłka minęła bramkę.

114
    Tomasz Tymosiak zdecydował się na uderzenie z okolic 25 metra, lecz futbolówka poszybowała nad bramką GKS-u.

Radosław Radczak

Gole: 3. Piątek – 87. Mak

Kartki:   35. Mak (LCZ), 120. Tymosiak (LCZ)

2:4   Aleksander Jagiełło (LCZ)

Strzały celne: 7:8. Strzały niecelne: 8:9. Rzuty rożne: 4:11. Spalone: 3:2. Foule: 11:14.
    GKS Tychy: Jałocha – Mańka (C), Szymura, Nedić, Szeliga (91. Połap) – J. Piątek (65. Paprzycki), Żytek – K. Piątek (64. Kargulewicz), Steblecki (75. Norkowski), Biel (91. Moneta) – Lewicki.
    Zmiany: Odyjewski – Sołowiej, Paprzycki, Kasprzyk, Wołkowicz, Moneta, Połap. Kargulewicz, Norkowski.

Górnik Łęczna: Gostomski (C) – Kukułowicz (83. Struski), Baranowski, Midzierski, Leandro – Krykun (73. Jagiełło), Kalinkowski (59. Tymosiak), Cierpka (83. Matei), Mak – Śpiączka, Banaszak (72. Wojciechowski).
    Zmiany: Kostrzewski – Pajnowski, Tymosiak, Jagiełło, Matei, Struski, Goliński, Wojciechowski, Rozmus.

Sędziowie: Daniel Stefański (główny), Dawid Golis (asystent 1), Adam Kupsik (asystent 2), Sebastian Krasny (techniczny), Paweł Raczkowski (VAR), Arkadiusz Kamil Wójcik (asystent VAR).

Widownia: 3550.