GKS T. – Górnik Ł. 1:1 (2:4 po rz. karnych) | Arka – ŁKS 0:1 (koniec)
GKS Tychy
1:1 (1:0)
Górnik Łęczna
Środa 16.06.2021, 18:00 • Stadion Miejski, Tychy • Fortuna 1 Liga

Tyszanie w ostatniej kolejce mieli jeszcze szansę na bezpośredni awans do Ekstraklasy. Warunkiem była wygrana z ŁKS-em oraz porażka Radomiaka z Koroną Kielce lub Bruk-Betu Termaliki ze Stomilem Olsztyn. Ostatecznie GKS zremisował 1:1 po golach Sebastiana Stebleckiego oraz Ricardinho, przez co zagra w barażach, a do elity bezpośrenio awansowały ekipy z Radomia i Niecieczy. Dzięki temu, że zespół Artura Derbina zakończył sezon na 3. miejscu, półfinałowy mecz gra u siebie i jeśli pokona Górnika, to z Arką Gdynia lub ŁKS-em zagra również w Tychach.
    Kulisy zremisowanego meczu z tyszan z ŁKS-em.

Łęcznianie przed ostatnią kolejką nie byli pewni udziału w barażach o awans do Ekstraklasy, jednak wystarczył remis, aby zapewnić sobie niezależnie od wyniku Miedzi Legnica 6. miejsce. Ostatecznie Górnik pokonał na własnym boisku Sandecję Nowy Sącz 3:0 po 2 trafieniach z rzutów karnych Przemysława Banaszaka, a jedną bramkę dołożył Bartosz Śpiączka. Warto przypomnieć, że podopieczni Kamila Kieresia są beniaminkiem rozgrywek, a mają szansę po 4 latach wrócić do krajowej elity.
    Podopieczni Kamila Kieresia w świetnych nastrojach przed meczem w Tychach.

W zespole z Tychów zabraknie zawieszonego kapitana Łukasza Grzeszczyka oraz kontuzjowanego Damiana Nowaka. Za to do dyspozycji Kamila Kieresia powrócił Tomasz Tymosiak, który nie mógł zagrać z Sandecją z powodu pauzy za żółte kartki, ale też uraz leczy Marcin Stromecki, który nie zagra w półfinale barażu.

GKS Tychy: Jałocha – Mańka (C), Szymura, Nedić, Szeliga – J. Piątek, Żytek – K. Piątek, Steblecki, Biel – Lewicki.

Rezerwowi: Odyjewski – Sołowiej, Paprzycki, Kasprzyk, Wołkowicz, Moneta, Połap. Kargulewicz, Norkowski.

Górnik Łęczna: Gostomski (C) – Kukułowicz, Baranowski, Midzierski, Leandro – Krykun, Kalinkowski, Cierpka, Mak – Śpiączka, Banaszak.

Rezerwowi: Kostrzewski – Pajnowski, Tymosiak, Jagiełło, Matei, Struski, Goliński, Wojciechowski, Rozmus.

Sędziowie: Daniel Stefański (główny), Dawid Golis (asystent 1), Adam Kupsik (asystent 2), Sebastian Krasny (techniczny), Paweł Raczkowski (VAR), Arkadiusz Kamil Wójcik (asystent VAR).
    Tyszanie nadal bez swojego kapitana Łukasza Grzeszczyka.
    Jedenastka zespołu z Lubelszczyzny.

Oba zespoły wyszły na murawę Stadionu Miejskiego w Tychach. Piłkarze GKS-u zagrają w białych strojach, za to łęcznianie wystąpią w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i zielonych getrach.

1

1
    Od środka boiska rozpoczęli grę łęcznianie.

2
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sebastiana Stebleckiego zza pola karnego próbował uderzać Bartosz Szeliga, jednak Nemanja Nedić wcześniej zagrał ręką i od rzutu wolnego rozpoczął Maciej Gostomski.

3
    Gol dla GKS-u!
    Strzelcem bramki KACPER PIĄTEK.

Po stracie Bartłomieja Kalinkowskiego w środku pola Jakub Piątek zagrał w pole karne do nadbiegającego swojego brata, czyli Kacpra Piątka, który pewnym strzałem z kąta pokonał Macieja Gostomskiego! 1:0!
    Kacper Piątek otwiera wynik spotkania!

4
    Michał Mak po indywidualnej akcji zszedł z prawej strony w pole karne, oddał uderzenie z ostrego kąta, jednak dobrze interweniował Konrad Jałocha.

5
    Centrę z kornera Leandro wybił głową poza własną szesnastkę Kamil Szymura.

7
    Jak to nie wpadło do siatki?! Po kapitalnym zagraniu w szesnastkę Sebastiana Stebleckiego, Bartosz Biel zagrał na piąty metr, po czym z pierwszej piłki uderzał Kacper Piątek, ale uderzył nad poprzeczką! To mogło być 2:0!

9
    Po świetnym zagraniu Leandro w szesnastkę głową na 4 metr zgrał futbolówkę Bartosz Śpiączka, lecz nie zdążył do niej dojść Przemysław Banaszak, który nie oddał strzału.

11
    Bardzo dobry początek spotkania, zwłaszcza w wykonaniu gospodarzy, którzy mieli 2 świetne sytuacje, z czego jedną wykorzystali, choć łęcznianie też atakują, przez co mecz jest przyjemny dla oka.

14
    Po centrze z rzutu rożnego Sebastiana Stebleckiego doszło do małego zamieszania w polu karnym gości, lecz ostatecznie piłka odbiła się od jednego z zawodników GKS-u, wyszła poza boisko i od bramki zaczął Maciej Gostomski.

16
    Bartłomiej Kalinkowski próbował pójść akcją prawą stroną, lecz zgarnął piłkę, gdy już wyszła całym obwodem za linię końcową boiska i od autu rozpoczęli gospodarze.

18
    Nemanja Nedić faulował 30 metrów od bramki Bartosza Śpiączkę i od rzutu wolnego zacznie Leandro.

19
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Leandro Paweł Baranowski oddał strzał głową z około 8 metrów, lecz niedokładnie i obok bramki Konrada Jałochy.

20
    Wiktor Żytek zdecydował się na uderzenie z około 30 metrów, zrobił to jednak za lekko i pewnie interweniował Maciej Gostomski.

22
    Tym razem Sebastian Steblecki po indywidualnej akcji huknął z ponad 25 metrów, ale piłka poszybowała minimalnie nad bramką!

23
    Sebastian Steblecki zagrał prostopadle do Szymona Lewickiego, ten doszedł do sytuacji sam na sam z Maciejem Gostomskim i pewnym strzałem trafił do siatki, lecz był na spalonym i Daniel Stefański słusznie nie uznał trafienia.

25
    Widać przewagę tyszan, którzy częściej atakują i to oni są bliżsi podwyższenia wyniku spotkania niż goście wyrównania.

26
    Po dośrodkowaniu z prawej strony Kacpra Piątka próbował uderzać Bartosz Biel, lecz Bartłomiej Kukułowicz świetnie go uprzedził, czysto zagarniając piłkę spod nóg pomocnika GKS-u.

27
    Bartosz Biel po starciu z Bartłomiejem Kukułowiczem ucierpiał i była potrzebna pomoc medyczna, na szczęście po interwencji lekarzy może kontynuować grę.

29
    Bartłomiej Kukułowicz faulował na boku boiska Bartosza Biela i od rzutu wolnego zacznie Sebastian Steblecki.

30
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sebastiana Stebleckiego pogubił się we własnym polu karnym Bartosz Śpiączka i po jego niepewnej interwencji piłka opuściła plac gry.

31
    Po centrze z kornera Sebastiana Stebleckiego z piłkę przedłużył Kamil Szymura, uderzył z pierwszej piłki Wiktor Żytek, lecz wysoko nad poprzeczką.

32
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Bartłomieja Kukułowicza głową uderzał Bartosz Śpiączka z około 12 metrów, jednak minimalnie obok słupka!

34
    Bartosz Biel po indywidualnej akcji zszedł z lewej strony w pole karne, lecz świetnie znów go powstrzymał Bartłomiej Kukułowicz, który zablokował atak.

35
    Żółtą kartkę za symulowanie faulu w polu karnym otrzymuje Michał Mak (Górnik Łęczna).

37
    Bartosz Biel po indywidualnej akcji zszedł z lewej strony przed pole karne, uderzył z około 20 metrów, ale za lekko i spokojnie złapał futbolówkę Maciej Gostomski.

38
    Po świetnym dośrodkowaniu z prawej strony Michała Maka głową uderzał Przemysław Banaszak, jednak kapitalnie interweniował Konrad Jałocha! Znów dobra okazja ekipy z Lubelszczyzny!

40
    Po świetnym podaniu od Bartosza Śpiączki do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszedł Przemysław Banaszak, lecz znów fenomenalnie obronił Konrad Jałocha!

42
    Michał Mak próbował po akcji na prawej stronie zagrać w pole karne, lecz świetnie ubiegł go Bartosz Biel, który zapobiegł zagrożeniu.

45
    Leandro faulował na boku boiska Kacpra Piątka i od rzutu wolnego z własnej połowy zacznie Wiktor Żytek.

45+1
    Co najmniej 120 sekund doliczonych do pierwszej połowy rywalizacji.

45+2

Po bardzo dobrej pierwszej połowie GKS Tychy prowadzi z Górnikiem Łęczna 1:0 po trafieniu Kacpra Piątka. Widać lekką przewagę gospodarzy, którzy oddali więcej strzałów, więcej celnych oraz wykreowali więcej sytuacji, jednak goście też stworzyli kilka naprawdę groźnych sytuacji i mają przewagę w posiadaniu piłki. Oglądaliśmy bardzo dobre widowisko, podczas którego nie wiało nudą, oby tak samo dobrze było po przerwie.
    Na ten moment bliżej awansu do finału baraży jest tyski zespół.

Oba zespoły powróciły po przerwie na murawę Stadionu Miejskiego w Tychach.

46

46
    Obie ekipy rozpoczęły drugą połowę bez roszad w składach.

47
    Serhij Krykun po indywidualnej akcji wszedł w pole karne i próbował oddać strzał, jednak kapitalnie zblokował Ukraińca w ostatniej chwili Kamil Szymura.

49
    Serhij Krykun zagrał prostopadle w stronę nadbiegającego w pole karne Przemysława Banaszaka, lecz za mocno i zdążył z interwencją przed polem karnym Konrad Jałocha.

51
    Sebastian Steblecki po indywidualnej akcji zszedł przed pole karne i oddał strzał z 18 metrów, świetnie obronił Maciej Gostomski, jeszcze próbował dobijać Bartosz Biel, lecz niedokładnie i obok bramki.

53
    Bartosz Biel zszedł z lewej strony w szesnastkę, oddał płaski strzał, ale za lekki i spokojnie złapał futbolówkę Maciej Gostomski.

55
    Michał Mak źle dośrodkował z prawej strony w pole karne i spokojnie złapał piłkę Konrad Jałocha.

56
    Na boisku leży Szymon Lewicki i będzie potrzebna napastnikowi pomoc medyczna.

57
    Ostatecznie Szymon Lewicki podniósł się bez pomocy lekarzy i od rzutu wolnego zaczął Maciej Gostomski.

59
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Bartłomiej Kalinkowski, na boisku pojawia się Tomasz Tymosiak.

60
    Tomasz Tymosiak zagrał prostopadle do Bartosza Śpiączki, a ten oddał płaski strzał z około 15 metrów, ale obok słupka.

62
    Sebastian Steblecki zagrał na prawą stronę do Macieja Mańki, ten zagrał w pole karne w stronę Bartosza Biela, lecz pochodzący z Wałbrzycha pomocnik nie sięgnął piłki, która opuściła plac gry.

64
    Bartosz Śpiączka zagrał na prawą stronę szesnastki do Michała Maka, który odddał strzał po długim rogu, jednak piłkę sprzed linii bramkowej wybił Nemanja Nedić!

64
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Kacper Piątek, na boisku pojawia się Kamil Kargulewicz.

65
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Jakub Piątek, na boisku pojawia się Oskar Paprzycki.

66
    Po kapitalnym dośrodkowaniu z lewej strony Leandro głową uderzał z 11 metrów Bartosz Śpiączka, lecz futbolówka znów minimalnie minęła słupek!

67
    Centrę z prawej strony Michała Maka bardzo pewnie złapał Konrad Jałocha.

69
    Serhij Krykun faulował na połowie rywala Oskara Paprzyckiego i od rzutu wolnego zaczęli obrońcy GKS-u.

71
    Po stracie Bartłomieja Kukułowicza na strzał z 20 metrów zdecydował się Bartosz Szeliga, lecz piłka minęła bramkę Górnika.

72
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Przemysław Banaszak, na boisku pojawia się Paweł Wojciechowski.

73
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Serhij Krykun, na boisku pojawia się Aleksander Jagiełło.

74
    Po podaniu od Pawła Wojciechowskiego lewą nogą z 17 metrów uderzał Michał Mak, jednak nad poprzeczką bramki tyszan.

75
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Sebastian Steblecki, na boisku pojawia się Łukasz Norkowski.

76
    Po dośrodkowaniu z prawej strony Bartłomieja Kukułowicza głową uderzał Paweł Baranowski, ale obok bramki.

78
    Widać większą przewagę przyjezdnych w drugiej połowie, jednak razi bardzo nieskuteczność w ich wykonaniu, przez co nadal przegrywają.

81
    Bartłomiej Kukułowicz dośrodkował z prawej flanki w szesnastkę, lecz za mocno i futbolówka minęła bramkę.

82
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 3550 widzów.

83
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Bartłomiej Kukułowicz, na boisku pojawia się Karol Struski.

83
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Adrian Cierpka, na boisku pojawia się Gabriel Matei.

85
    Dwa dośrodkowania z lewej strony Leandro wybili najpierw Kamil Szymura, a następnie Nemanja Nedić.

86
    Michał Mak zagrał z prawą stronę do Gabriela Mateia, ten dośrodkował w szesnastkę, lecz wprost w ręce Konrada Jałochy.

87
    Gol dla Łęcznej!
    Strzelcem bramki MICHAŁ MAK.

Po dośrodkowaniu Leandro z prawej strony z pierwszej piłki z 14 metrów kapitalnie uderzył Michał Mak, który nie dał szans na skuteczną interwencję Konradzie Jałosze i mamy wyrównanie! 1:1!
    Michał Mak wyrównuje rezultat!

89
    Po centrze z kornera Aleksandra Jagiełły głową uderzał Bartosz Śpiączka i piłka dosłownie o centymetry minęła słupek!

90
    Co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej części spotkania!

90+1
    Centrę z kornera Aleksandra Jagiełły wypiąstkował poza własną szesnastkę Konrad Jałocha.

90+2
    Po dośrodkowaniu z prawej strony Gabriela Mateia głową z 10 metrów uderzał Bartosz Śpiączka, jednak znów fantastyczną paradą popisał się Konrad Jałocha!

90+4
    Druga połowa skończona.

Po drugiej połowie mamy remis 1:1 po tym, jak wyrównał Michał Mak i będziemy mieć dogrywkę! Zespół z Lubelszczyzny zdecydowanie przeważał po przerwie, stworzyli mnóstwo sytuacji i gdyby nie koszmarny brak skuteczności – zwłaszcza Bartosza Śpiączki – to prawdopodobnie Górnik byłby już w finale baraży, a tak mamy dogrywkę.
    Będziemy mieć dogrywkę w Tychach.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

91
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Bartosz Biel, na boisku pojawia się Łukasz Moneta.

91
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Bartosz Szeliga, na boisku pojawia się Dominik Połap.

92
    Dośrodkowanie Kamila Szymury z lewej strony bardzo pewnie złapał Maciej Gostomski.

93
    Tym razem wrzutkę z prawego skrzydła Macieja Mańki złapał Maciej Gostomski.

95
    Łukasz Norkowski zagrał do Szymona Lewickiego przed pole karne, lecz napastnik GKS-u źle sobie przyjął piłkę i ją stracił.

96
    Łukasz Moneta faulował na połowie Górnika Leandro i od rzutu wolnego zaczął Maciej Gostomski.

97
    Po podaniu od Dominika Połapa w świetnej sytuacji znalazł się Szymon Lewicki, który wszedł w pole karne i oddał strzał, ale nad bramką, a w dodatku był na spalonym.

99
    Po podaniu od Kamila Kargulewicza Łukasz Moneta uderzył z bardzo ostrego kąta, ale pewnie interweniował Maciej Gostomski.

100
    Oskar Paprzycki faulował Bartosza Śpiączkę i od rzutu wolnego zaczną obrońcy Górnika.

101
    Bartosz Śpiączka nadal leży na boisku i udzielana jest mu pomoc medyczna, jednak będzie mógł prawdopodobnie kontynuować grę.

102
    Oskar Paprzycki zagrał na prawą stronę do Dominika Połapa, ten dograł w szesnastkę, jednak znów wprost w ręce kapitana Górnika Łęczna.

105
    Aleksander Jagiełło zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, jednak w ostatniej chwili zdążył z interwencją Maciej Mańka.

105+1
    Co najmniej 60 sekund doliczonych do pierwszej części dogrywki.

105+1
    Paweł Wojciechowski wszedł w pole karne, oddał strzał z kąta z 5 metrów, jednak nad bramką Konrada Jałochy.

105+1
    Pierwsza połowa dogrywki skończona.

Po pierwszej połowie dogrywki mamy nadal remis 1:1, czekamy na następne 15 minut rywalizacji. Jeśli wynik się nie zmieni – będziemy mieć rzuty karne podobnie jak w półfinale barażu o awans do I ligi miedzy Wigrami Suwałki a KKS-em Kalisz.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

107
    Aleksander Jagiełło dośrodkował z lewej stronny w pole karne w stronę Bartosza Śpiączki, jednak napastnika Górnika ubiegł Kamil Szymura.

108
    Na spalonym złapany został Aleksander Jagiełło.

110
    Kamil Kargulewicz faulował na połowie rywala Leandro i od rzutu wolnego zaczęli obrońcy Górnika.

112
    Paweł Baranowski przewinił na Szymonie Lewickim i od rzutu wolnego wznowili tyszanie.

113
    Nemanja Nedić po indywidualnej akcji uderzył z 20 metrów, ale obok bramki Górnika.

114
    Tomasz Tymosiak zdecydował się na uderzenie z okolic 25 metra, lecz futbolówka poszybowała nad bramką GKS-u.

116
    Po centrze z kornera Łukasza Monety głową uderzał Wiktor Żytek, jednak piłka minęła bramkę.

118
    Po raz drugi w dogrywce na spalonym znalazł się Aleksander Jagiełło.

120
    Żółtą kartkę za taktyczne przewinienie na Łukaszu Monecie otrzymuje Tomasz Tymosiak (Górnik Łęczna).

120
    Druga połowa dogrywki skończona.

Po 120 minutach rywalizacji mamy rzuty karne w półfinale baraży o awans do ekstraklasy. W poprzednim sezonie w walce o awans do elity nie było jeszcze rzutów karnych, więc mamy po raz pierwszy. Dopiero za mniej więcej kwadrans okaże się, kto zagra w finale z Arką Gdynia lub ŁKS-em Łódź w finale.

Rozpoczynają się rzuty karne.

1. serie
    0:0
    Paweł WOJCIECHOWSKI nie trafia. Kapitalna interwencja Konrada Jałochy, idealnie wyskoczył! Pierwsze pudło!

1. serie
    0:0
    Szymon LEWICKI nie trafia. Napastnik GKS-u trafia w poprzeczkę! Nadal 0:0 w rzutach karnych!

2. serie
    0:1
    Leandro trafia. Pewny strzał Brazylijczyka i mamy pierwszego gola w konkursie jedenastek!

2. serie
    1:1
    Łukasz MONETA trafia. W samo okienko! Bez szans Maciej Gostomski!

3. serie
    1:2
    Tomasz MIDZIERSKI trafia. Pewnie mocno w środek bramki!

3. serie
    2:2
    Nemanja NEDIĆ trafia. Bardzo podobnie jak Tomasz Midzierski i mamy 2:2!

4. serie
    2:3
    Gabriel MATEI trafia. Pewnie płasko, nie wyczuł intencji strzelca Konrad Jałocha.

4. serie
    2:3
    Oskar PAPRZYCKI nie trafia. Źle wykonany rzut karny, bardzo dobra interwencja Macieja Gostomskiego!

5. serie
    2:4
    Aleksander JAGIEŁŁO trafia. Pewnie trafił i Górnik jest w finale barażu o awans do ekstraklasy!!!

Koniec!!! Górnik Łęczna pokonuje w Tychach miejscowy GKS po rzutach karnych 4:2 (po 120 minutach było 1:1) i to dość niespodziewanie beniaminek awansuje do finału baraży awans do ekstraklasy!!! Wydaje się, że z przebiegu drugiej połowy i dogrywki jest to zasłużony awans i teraz czekamy na to, czy Górnik zagra w finale w Gdyni z Arką, czy w Łodzi z ŁKS-em!

Gole: 3. Piątek – 87. Mak

Kartki:   35. Mak (LCZ), 120. Tymosiak (LCZ)

2:4   Aleksander Jagiełło (LCZ)

Strzały celne: 7:8. Strzały niecelne: 8:9. Rzuty rożne: 4:11. Spalone: 3:2. Foule: 11:14.
    GKS Tychy: Jałocha – Mańka (C), Szymura, Nedić, Szeliga (91. Połap) – J. Piątek (65. Paprzycki), Żytek – K. Piątek (64. Kargulewicz), Steblecki (75. Norkowski), Biel (91. Moneta) – Lewicki.
    Zmiany: Odyjewski – Sołowiej, Paprzycki, Kasprzyk, Wołkowicz, Moneta, Połap. Kargulewicz, Norkowski.

Górnik Łęczna: Gostomski (C) – Kukułowicz (83. Struski), Baranowski, Midzierski, Leandro – Krykun (73. Jagiełło), Kalinkowski (59. Tymosiak), Cierpka (83. Matei), Mak – Śpiączka, Banaszak (72. Wojciechowski).
    Zmiany: Kostrzewski – Pajnowski, Tymosiak, Jagiełło, Matei, Struski, Goliński, Wojciechowski, Rozmus.

Widownia: 3550.