Szwajcaria – Hiszpania 1:1 (1:3 po rz. karnych) | Belgia – Włochy 1:2 (koniec)
Belgia
1:2 (1:2)
Włochy
Piątek 02.07.2021, 21:00 • Football Arena Munich (Monachium) • Mistrzostwa Europy • Ćwierćfinał

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (23:00:25)

Faule: 15:11.

Reprezentacja Włoch awansowała do półfinału Euro 2020 i zmierzy się w nim z Hiszpanami. Azzurri ponownie zaprezentowali energiczny futbol. Przede wszystkim w pierwszej połowie, w której strzałami pokonali Thibauta Courtoisa – Nicolo Barella oraz Lorenzo Insigne. Włosi zwyciężyli ostatecznie w Monachium 2:1, ponieważ Belgię było stać wyłącznie na trafienie kontaktowe Romelu Lukaku. Po przerwie nie padła już ani jedna bramka, choć były na to szanse po obu stronach stadionu. Z dwóch pięknych pass została przerwana ta zespołu z Beneluksu.

90+7

90+6
    Piękna interwencja po dośrodkowaniu z prawego skrzydła zaprezentowana przez Giorgio Chielliniego.

90+5
    Belgia ma problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych w ostatnich minutach doliczonych.

90+4
    Italia sprytna jak zawsze. Nie zamierza wcześnie podnieść się Gianluigi Donnarumma po zderzeniu z Giorgio Chiellinim oraz Axelem Witselem.

90+3
    Włosi coraz bardziej uradowani na trybunach w Monachium.

90+2
    Przewinienie na Gianluigim Donnarummie interweniującym w gąszczu po wrzutce z rzutu wolnego Kevina De Bruyne'a.

90+1
    Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Federico Chiesa, na boisku pojawia się Rafael Tolói.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

90
    Domenico Berardi napomniany żółtą kartką za przesunięcie jednoosobowego muru o kilka metrów.

90
    Duża szansa na wyrównanie.

88
    Andrei Belottiemu nie udało się przytrzymać piłki na desancie, natomiast Kevin De Bruyne sprowokował do faulu blisko pola karnego przeciwnika Domenico Berardiego.

87
    Reprezentacja Belgii szuka miejsca do oddania uderzenia w gąszczu stłoczonych przeciwników.

86
    Romelu Lukaku wzięty w kleszcze i nawet nie wyskoczył do futbolówki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.
    84. Jeremy Doku spudłował po rajdzie

84
    Jeremy Doku szarżował efektownie przed szesnastką przeciwnika. Zabrakło tylko podsumowania rajdu celnym uderzeniem. Po przedryblowaniu dwóch Włochów nie przymierzył w okienko w bramce Gianluigiego Donnarummy.

Gole: 45+2. Lukaku – 31. Barella, 44. L. Insigne

Kartki:   21. Tielemans (BEL) – 20. Verratti (ITA), 90. D. Berardi (ITA)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 2:7. Rzuty rożne: 9:5. Spalone: 1:2. Foule: 15:11.
    Belgia: Courtois – Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen (C) – Meunier (69. Chadli, 74. Praet), Witsel, Tielemans (69. D. Mertens), T. Hazard – De Bruyne, Lukaku, Doku.
    Zmiany: Sels, Kaminski – Boyata, Carrasco, D. Mertens, Denayer, Dendoncker, Ch. Benteke, Chadli, Batshuayi, Trossard, Praet.

Włochy: G. Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini (C), Spinazzola (79. Emerson) – Barella, Jorginho, Verratti (74. Cristante) – Chiesa (90+1. Tolói), Immobile (74. Belotti), L. Insigne (79. D. Berardi).
    Zmiany: Sirigu, Meret – Locatelli, Belotti, D. Berardi, Pessina, Emerson, Acerbi, Cristante, Bernardeschi, Bastoni, Tolói.

Sędziowie: Slavko Vincić (Słowenia)