Szwajcaria – Hiszpania 1:1 (1:3 po rz. karnych) | Belgia – Włochy 1:2 (koniec)
Belgia
1:2 (1:2)
Włochy
Piątek 02.07.2021, 21:00 • Football Arena Munich (Monachium) • Mistrzostwa Europy • Ćwierćfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Trudniej było Azzurrim w pierwszym meczu fazy pucharowej. W grze podopiecznych Roberto Manciniego było sporo nerwowości, przez co dopiero w dogrywce doprowadzili do wyniku 2:1 w walce z Austrią. Kluczowe okazało się wprowadzenie zmienników Federico Chiesy oraz Matteo Pessiny.
    Końcowe przygotowania w Bawarii

Również Włosi zaprezentowali już kawałek atrakcyjnego futbolu we wchodzącym w decydującą fazę turnieju. Przede wszystkim w fazie grupowej, w której pokonali kolejno reprezentacje Turcji, Szwajcarii oraz Walii.

Drużyna z Beneluksu w grupie odniosła komplet wygranych. Jej przeciwnikami byli kolejno Rosja, Dania oraz Finlandia. Zbudowana długą serią zwycięstw reprezentacja Belgii jest jednym z głównych kandydatów do wywalczenia mistrzostwa Europy.
    Przylot Belgów do Niemiec

Belgia wyeliminowała w poprzedniej rundzie Portugalię. Jej zwycięstwo 1:0 oznaczało detronizację zespołu z Półwyspu Iberyjskiego i to, że 11 lipca poznamy nowego mistrza Europy. Decydującego gola strzelił zza pola karnego Thorgan Hazard.

Zapraszamy na relację na żywo z drugiego ćwierćfinału Euro 2020. Będzie to hitowo zapowiadająca się konfrontacja Belgii i Włoch. Slavko Vincić rozpocznie mecz w piątek o godzinie 21.

Belgia: Courtois – Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen (C) – Meunier, Witsel, Tielemans, T. Hazard – De Bruyne, Lukaku, Doku.

Rezerwowi: Sels, Kaminski – Boyata, Carrasco, D. Mertens, Denayer, Dendoncker, Ch. Benteke, Chadli, Batshuayi, Trossard, Praet.

Włochy: G. Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini (C), Spinazzola – Barella, Jorginho, Verratti – Chiesa, Immobile, L. Insigne.

Rezerwowi: Sirigu, Meret – Locatelli, Belotti, D. Berardi, Pessina, Emerson, Acerbi, Cristante, Bernardeschi, Bastoni, Tolói.

Sędzia: Slavko Vincić (Słowenia).

1

2
    Reprezentacja Belgii w czerwonych koszulkach i spodenkach z żółtymi elementami, natomiast Włosi tym razem na biało z niebieskimi wstawkami.

3
    Pierwsze w meczu szarże Romelu Lukaku powstrzymane przez aktywnego Gianluigiego Donnarummę.
    3. Romelu Lukaku zatrzymany przez bramkarza

4
    Drużyna prowadzona przez Roberto Martineza poradziła sobie z pierwszą falą wysokiego pressingu Azzurrich.

5
    Federico Chiesa dostał możliwość zaprezentowania się w podstawowym składzie zamiast Domenico Berardiego. Akcja skrzydłowego reprezentacji Włoch zakończona zagraniem do Thibauta Courtoisa.

6
    Jeremy Doku również wykonał dośrodkowanie nieprzemyślane i prosto do bramkarza przeciwnika.

7
    Roberto Mancini nerwowo przygląda się pierwszym minutom konfrontacji na stadionie w Monachium. Selekcjoner reprezentacji Włoch już bez gustownej marynarki.

8
    Nieporozumienie Lorenzo Insigne oraz Ciro Immobile i wrzutka filigranowego neapolitańczyka poleciała poza boisko.
    Starcie napastników z Serie A

9
    Axel Witsel nie pozwolił Włochom na przedostanie się pod bramkę Thibauta Courtoisa z wykorzystaniem prawego skrzydła.

10
    Ciro Immobile nie zdołał utrzymać się w posiadaniu piłki pod naporem broniących reprezentantów Belgii.

11
    Drugi korner dla Belgii. Tym razem wywalczony przez szalejącego na prawej stronie boiska Thomasa Meuniera. Poradzili sobie po stałym fragmencie gry podopieczni Roberto Manciniego.

12
    Dla odmiany stały fragment gry dla Azzurrich.

13
    Leonardo Bonucci zamknął wrzutkę z rzutu wolnego Lorenzo Insigne i oddał uderzenie z bliska do bramki reprezentacji Belgii. Nie ma gola z powodu spalonego. Drużyna z Beneluksu odetchnęła po wideo weryfikacji!
    13. Nieuznany gol Leonardo Bonucciego

16
    Youri Tielemans strzelił zza pola karnego. Obita rykoszetem futbolówka nie poszybowała w bramkę Gianluigiego Donnarummy.

17
    Teraz to podopieczni Roberto Martineza pressują agresywnie na połowie rywala z Półwyspu Apenińskiego.

18
    Bardzo wyrównana jest ta konfrontacja w Monachium.

19
    Akcja tworzona przez środkowych obrońców reprezentacji Włoch. Wymiana krótkich podań Leonardo Bonucciego oraz Giorgio Chielliniego.

20
    Marco Verratti napomniany żółtą kartką za ratowanie sytuacji faulem po stracie.

21
    Youri Tielemans napomniany żółtą kartką za przewinienie na Marco Verrattim.

22
    Dobre uderzenie i po prostu rewelacyjna interwencja jedną ręką Gianluigiego Donnarummy. Wysoki zawodnik wyciągnął się jak struna i poradził sobie ze sparowaniem na korner piłki po strzale Kevina De Bruyne'a.
    22. Kevin De Bruyne strzelił, ale Gianluigi Donnarumma na posterunku

23
    Beznadziejne dośrodkowanie z prawego skrzydła zaproponowane przez Thorgana Hazarda.

24
    Bardzo skutecznie interweniowali Leonardo Bonucci oraz Giorgio Chiellini w kolejnej konfrontacji na własnej połowie boiska z Romelu Lukaku.
    To trafienie nie zostało uznane

26
    Szaleje we własnej bramce Gianluigi Donnarumma! Ponownie wyszedł on górą z konfrontacji z Belgiem. Tym razem odbił futbolówkę kopniętą przez Romelu Lukaku.
    26. Romelu Lukaku nie pokonał Gianluigiego Donnarummy

27
    Rajd na lewej stronie boiska Federico Chiesy. Jego wstrzelenie przyblokowane i zakończyło lot w rękawicach Thibauta Courtoisa.

28
    Energicznie, cios za cios.

29
    Wstrzelenie Federico Chiesy w kierunku bramki reprezentacji Belgii powstrzymane przez gąszcz obrońców.

30
    Thomas Vermaelen interweniował przy bliższym słupku po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lorenzo Insigne.

31
    Gol dla Włoch!
    Strzelcem bramki NICOLÓ BARELLA.

Italia na prowadzeniu! Tym razem nie ma wątpliwości, że jej trafienie powinno być uznane. Piłka została przechwycona blisko linii pola karnego przez pazernego Marco Verrattiego. Trafiła ona do Nicolo Barelli, a ten po wymanewrowaniu defensora oddał uderzenie w kierunku dalszego narożnika w bramce Thibauta Courtoisa!
    31. Nicoló Barella (ITA) - 0:1

33
    Ciro Immobile zabrał piłkę Thibautowi Courtoisowi, ale sędzia Slavko Vincić odgwizdał przewinienie napastnika Lazio.

34
    Pogubili się Włosi i podarowali Belgii korner. Na szczęście dla nich bez przykrych konsekwencji.

35
    Strata zespołu z zachodu kontynentu. Stara się on zorganizować do odrabiania strat po uderzeniu do bramki Nicolo Barelli.

36
    Utrata futbolówki przez bezproduktywnego na skrzydle Jeremy'ego Doku.

37
    Uskrzydleni prowadzeniem podopieczni Roberto Manciniego odbierają przeciwnikom warianty rozegrania ataku pozycyjnego.

39
    Giovanni Di Lorenzo interweniował z powodzeniem we własnym polu karnym i nie pozwolił na strzał po dośrodkowaniu.
    Italia na prowadzeniu dzięki Nicolo Barelli

41
    Korner dla reprezentacji Włoch wypracowany przez Ciro Immobile. Za jego wykonanie zabrał się Marco Verratti. Dośrodkowanie wybite pod nogi Federico Chiesy, którego techniczne uderzenie było nieznacznie niedokładne.

42
    Bez tempa rozegranie zespołu z Beneluksu.

43
    Pod naporem przeciwników Ciro Immobile koniecznie strzelał i zrobił to w nogi defensorów. Była opcja uruchomienia podaniem Federico Chiesy.

44
    Strzelcem bramki LORENZO INSIGNE.

Ponownie piłka w bramce Thibauta Courtoisa! Pięknie to wszystko zrobił Lorenzo Insigne. Jego akcja indywidualna zakończyła się uderzeniem technicznym w okienko bramki. Reprezentanci Belgii byli za daleko od "Lolo" i dostali za to następną karę jeszcze w pierwszej połowie.
    44. Lorenzo Insigne (ITA) - 0:2

45
    Przewinienie na Jeremym Doku. Rzut karny po faulu Giovanniego Di Lorenzo!
    45. Jeremy Doku faulowany w polu karnym

45+2
    Gol dla Belgii!
    Strzelcem bramki ROMELU LUKAKU.

W doliczonym czasie trafienie kontaktowe. Romelu Lukaku nie miał problemu z pokonaniem Gianluigiego Donnarummy i wykorzystaniem rzutu karnego przyznanego za przewinienie Giovanniego Di Lorenzo na Jeremym Doku.
    45+2. Romelu Lukaku (BEL) - 1:2

45+2

Żywiołowa pierwsza połowa konfrontacji na stadionie w Monachium. W pewnym momencie drużyny poszły na wymianę cios za cios. Reprezentacja Włoch jest na prowadzeniu dzięki pierwszemu trafieniu w turnieju Nicolo Barelli, a także cudownemu uderzeniu Lorenzo Insigne. Gol na 1:2 Romelu Lukaku w czasie doliczonym dodał Belgom wiary w możliwość odwrócenia rezultatu po przerwie.
    Italia na prowadzeniu do przerwy

46

47
    Poderwali się Włosi po powrocie z szatni na boisko, jednak podanie Lorenzo Insigne za plecy wszystkich zainteresowanych kompanów.

48
    Belgia ratowała się wybiciem na korner po krótkiej wymianie podań podopiecznych Roberto Manciniego.

49
    Nieudane wykonanie rzutu rożnego reprezentacji Włoch, ale samo przełożenie piłki oraz przeciwnika w wykonaniu Jorginho było efektowne.

50
    Pięć minut po przerwie, w których drużyna z Półwyspu Apenińskiego nie pozwoliła Belgii na rozegranie ani jednego ataku.

51
    Zdenerwowany Kevin De Bruyne odepchnął wygranego w pojedynku Jorginho. Pomocnik reprezentacji Belgii ma pretensje do prowadzącego spotkanie Slavko Vincicia.

52
    Nieczyste uderzenie Ciro Immobile po mocnym wstrzeleniu Federico Chiesy. Brakuje wykończenia napastnikowi Lazio.

53
    Thomas Meunier nie potrafił kontynuować natarcia pod naporem Lorenzo Insigne.

55
    Reprezentacja Belgii wychodzi z kolejnego szoku i zaatakowała z wykorzystaniem prawego skrzydła. Dośrodkowanie skierowane w kierunku Romelu Lukaku zostało wyekspediowane przez Giovanniego Di Lorenzo.

56
    Za wykonanie rzutu rożnego zabrał się Lorenzo Insigne. Po dochodzącym dośrodkowaniu nie udało się oddać uderzenia Federico Chiesie.

58
    Reprezentacja Włoch absolutnie nie ogranicza się do zasłaniania dostępu do własnej bramki.

59
    Lorenzo Insigne oddał uderzenie wyraźnie ponad poprzeczką, a na dodatek był na wyraźnym spalonym w momencie podania z głębi pola.

60
    Minęła godzina pojedynku na stadionie w Monachium i niezmiennie na prowadzeniu jest drużyna prowadzona przez Roberto Manciniego.

61
    Rewelacyjna szansa na doprowadzenie do remisu! Leonardo Spinazzola interweniował jak profesor nadzwyczajny i nie pozwolił na wykorzystanie sytuacji podbramkowej Romelu Lukaku z podania Kevina De Bruyne'a.
    61. Romelu Lukaku zatrzymany przez Leonardo Spinazzolę!

62
    Nicolo Barella uruchomił podaniem Ciro Immobile, a ten nie potrafił wypracować sobie miejsca do oddania strzału.

63
    Dośrodkowanie Federico Chiesy zostało oddalone przez Thibauta Courtoisa.

64
    Kolejne pretensje Kevina De Bruyne'a do sędziego Slavko Vincicia po odgwizdaniu przewinienia na Leonardo Bonuccim.

66
    Leonardo Spinazzola miał możliwość odzyskania dwubramkowego prowadzenia dla Italii. Jego strzał po dośrodkowaniu z lewego skrzydła okazał się niedokładny i piłka przeleciała po nim obok bramki Thibauta Courtoisa!

68
    Kevin De Bruyne nie przeprowadził kontrataku wskutek interwencji świetnie wyglądającego Leonardo Spinazzoli.

69
    Thibault Courtois poradził sobie z mocnym strzałem Lorenzo Insigne. Zabrakło odpowiedniej rotacji autorowi dotychczas ostatniego gola dla reprezentacji Włoch.

69
    Zmiana w drużynie Belgia: z boiska schodzi Youri Tielemans, na boisku pojawia się Dries Mertens.

69
    Zmiana w drużynie Belgia: z boiska schodzi Thomas Meunier, na boisku pojawia się Nacer Chadli.

70
    Piłka niebezpiecznie przecięła powietrze blisko bramki Gianluigiego Donnarummy, ale nie wpadła do sieci.
    70. Romelu Lukaku nie domknął ataku

72
    Konieczne będzie wprowadzenie zmiennika za kontuzjowanego Nacera Chadliego.

74
    Zmiana w drużynie Belgia: z boiska schodzi Nacer Chadli, na boisku pojawia się Dennis Praet.

74
    Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Marco Verratti, na boisku pojawia się Bryan Cristante.

74
    Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Ciro Immobile, na boisku pojawia się Andrea Belotti.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu i to oznacza, że reprezentacja Belgii ma coraz mniej czasu na uratowanie się przed odpadnięciem. Uderzenie Romelu Lukaku zahamowało po kontakcie z Włochem.

76
    Tym razem konieczność przeprowadzenia zmiany zgłosił po potknięciu Leonardo Spinazzola.

79
    Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Leonardo Spinazzola, na boisku pojawia się Emerson.

79
    Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Lorenzo Insigne, na boisku pojawia się Domenico Berardi.

80
    Leonardo Spinazzola zniesiony z boiska na noszach. Dramat znakomicie prezentującego się dotąd obrońcy reprezentacji Włoch.

81
    Gra wznowiona po przerwie spowodowanej urazem Leonardo Spinazzoli. Zapewne te minuty zostaną dołożone do podstawowego czasu przez Slavko Vincicia.

82
    Przewinienie Driesa Mertensa na umiejętnie zastawiającym dostęp do futbolówki Emersonie Palmierim.

83
    Zablokowane przez Leonardo Bonucciego dośrodkowanie Axela Witsela.

84
    Jeremy Doku szarżował efektownie przed szesnastką przeciwnika. Zabrakło tylko podsumowania rajdu celnym uderzeniem. Po przedryblowaniu dwóch Włochów nie przymierzył w okienko w bramce Gianluigiego Donnarummy.
    84. Jeremy Doku spudłował po rajdzie

86
    Romelu Lukaku wzięty w kleszcze i nawet nie wyskoczył do futbolówki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

87
    Reprezentacja Belgii szuka miejsca do oddania uderzenia w gąszczu stłoczonych przeciwników.

88
    Andrei Belottiemu nie udało się przytrzymać piłki na desancie, natomiast Kevin De Bruyne sprowokował do faulu blisko pola karnego przeciwnika Domenico Berardiego.

90
    Duża szansa na wyrównanie.

90
    Domenico Berardi napomniany żółtą kartką za przesunięcie jednoosobowego muru o kilka metrów.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

90+1
    Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Federico Chiesa, na boisku pojawia się Rafael Tolói.

90+2
    Przewinienie na Gianluigim Donnarummie interweniującym w gąszczu po wrzutce z rzutu wolnego Kevina De Bruyne'a.

90+3
    Włosi coraz bardziej uradowani na trybunach w Monachium.

90+4
    Italia sprytna jak zawsze. Nie zamierza wcześnie podnieść się Gianluigi Donnarumma po zderzeniu z Giorgio Chiellinim oraz Axelem Witselem.

90+5
    Belgia ma problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych w ostatnich minutach doliczonych.

90+6
    Piękna interwencja po dośrodkowaniu z prawego skrzydła zaprezentowana przez Giorgio Chielliniego.

90+7

Reprezentacja Włoch awansowała do półfinału Euro 2020 i zmierzy się w nim z Hiszpanami. Azzurri ponownie zaprezentowali energiczny futbol. Przede wszystkim w pierwszej połowie, w której strzałami pokonali Thibauta Courtoisa – Nicolo Barella oraz Lorenzo Insigne. Włosi zwyciężyli ostatecznie w Monachium 2:1, ponieważ Belgię było stać wyłącznie na trafienie kontaktowe Romelu Lukaku. Po przerwie nie padła już ani jedna bramka, choć były na to szanse po obu stronach stadionu. Z dwóch pięknych pass została przerwana ta zespołu z Beneluksu.

Włosi grają dalej!

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (23:00:25)

Gole: 45+2. Lukaku – 31. Barella, 44. L. Insigne

Kartki:   21. Tielemans (BEL) – 20. Verratti (ITA), 90. D. Berardi (ITA)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 2:7. Rzuty rożne: 9:5. Spalone: 1:2. Foule: 15:11.
    Belgia: Courtois – Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen (C) – Meunier (69. Chadli, 74. Praet), Witsel, Tielemans (69. D. Mertens), T. Hazard – De Bruyne, Lukaku, Doku.
    Zmiany: Sels, Kaminski – Boyata, Carrasco, D. Mertens, Denayer, Dendoncker, Ch. Benteke, Chadli, Batshuayi, Trossard, Praet.

Włochy: G. Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini (C), Spinazzola (79. Emerson) – Barella, Jorginho, Verratti (74. Cristante) – Chiesa (90+1. Tolói), Immobile (74. Belotti), L. Insigne (79. D. Berardi).
    Zmiany: Sirigu, Meret – Locatelli, Belotti, D. Berardi, Pessina, Emerson, Acerbi, Cristante, Bernardeschi, Bastoni, Tolói.

Sędziowie: Slavko Vincić (Słowenia)