Piast – Raków 2:3 (koniec) | Śląsk – Warta 2:2 (koniec) | Pogoń – Górnik Z. 2:0 (koniec)
Śląsk Wrocław
2:2 (0:1)
Warta Poznań
Niedziela 25.07.2021, 17:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 1. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

PKO BP Ekstraklasa wystartowała na dobre! W drugim niedzielnym meczu 1. kolejki Śląsk Wrocław na własnym stadionie podejmie Wartę Poznań.

Obie ekipy w zeszłym sezonie rywalizowały ze sobą o awans do europejskich pucharów. Ostatecznie to Wojskowi zajęli czwarte miejsce i awansowali do eliminacji Ligi Konferencji Europy. I idzie im dobrze – jak na razie wygrali wszystkie trzy mecze.

AVAR: Konrad Sapela.

Początek spotkania w niedzielę o godzinie 17:30. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Śląsk Wrocław: Szromnik – Bejger, Lewkot, Verdasca – Musonda, Mączyński, Schwarz, Stiglec – Sobota, Praszelik – Expósito.
    Rezerwowi: Putnocky – Poprawa, Garcia, Makowski, Pawłowski, Hyjek, Pich, Piasecki, Quintana.

Warta Poznań: Lis – Kiełb (C), Ławniczak, Ivanov, Grzesik – Jakóbowski, Kupczak, Czyz, Trałka, Corryn – Kuzimski.
    Rezerwowi: Prange – Kieliba, Rodriguez, Czyżycki, Sangowski, Matuszewski, Burman, Sopoćko, Zreľák.

1

4
    W środkowym sektorze boiska wymieniają się podaniami gospodarze.

5
    Niezłą okazję wypracował sobie Exposito, ale wykończenie okazało się zupełnie nieudane.

6
    Czujnie interweniował Szromnik i rzut rożny będą wykonywać przyjezdni.

9
    Nie spieszą się z wyprowadzeniem kolejnego ataku zawodnicy z Poznania.

10
    Rzut wolny dla Śląska w okolicach linii środkowej boiska.

11
    Bardzo dobra interwencja Lisa po strzale z dystansu jednego z rywali.

12
    Bardzo groźnie pod bramką Śląska! Podanie w pole karne otrzymał Kuzimski, ale przegrał pojedynek ze Szromnikiem!
    12. Szansa Kuzimskiego:

14
    Niecelne uderzenie Mączyńskiego zza pola karnego.

15
    Pierwszy kwadrans gry za nami. Jak na razie niezłe tempo spotkania, oby tak dalej!

17
    Od dłuższego czasu przy piłce na połowie rywali znajdują się poznaniacy. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

19
    Nie zdołał utrzymać piłki w boisku Mączyński. Z piątego metra wznawia grę golkiper Warty.

20
    Nie spieszą się ze wznowieniem gry od autu na własnej połowie goście.

21
    Posiadanie piłki 53% – 47%.

23
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez miejscowych od bramki rozpocznie Warta.

25
    Nieco spokojniejszy fragment spotkania. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

26
    Niezła wrzutka Musondy z prawego skrzydła, ale skutecznie przypilnowany został Praszelik.

27
    Gol dla Warty!
    Małe zamieszanie na połowie Śląska. Nie przejęli się tym rywale, dośrodkowanie Czyża z prawego skrzydła i świetny strzał głową JANA GRZESIKA!
    27. Jan GRZESIK - 0:1

29
    Na własnej połowie wymieniają się podaniami zawodnicy Jacka Magiery.

31
    Za mocne zagranie do Exposito, którego zdołał ubiec Ivanov.

33
    Poznaniacy od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

34
    Strzał głową Ławniczaka, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką.

36
    Nie mają pomysłu na rozmontowanie defensywy gości zawodnicy Śląska. Nie mają jak na razie powodów do optymizmu kibice Wojskowych.

38
    Niezły strzał Corryna, ale bardzo dobrze interweniował Szromnik! Tylko korner dla Warty.

38
    Żółtą kartkę otrzymuje Dino Stiglec (Śląsk Wrocław).

40
    Obiecująca okazja Śląska, ale nie trafił czysto w piłkę Stiglec!

42
    Coraz mocniej napierają gospodarze. Śląsk chce doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą.

43
    Nieźle złożył się do strzału głową Praszelik, ale posłał piłkę obok bramki!

45
    Niecelne uderzenie Musondy.

45

Przerwa! Jak na razie Warta prowadzi 1:0 po golu strzelonym przez Jana Grzesika. Miejmy nadzieję, ze w drugiej połowie doczekamy się większej liczby okazji podbramkowych. Zostańcie z nami!

46

46
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Lubambo Musonda, na boisku pojawia się Bartłomiej Pawłowski.

46
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Waldemar Sobota, na boisku pojawia się Róbert Pich.

48
    Ruszył prawym skrzydłem Pawłowski i wywalczył rzut wolny.

49
    Niezła centra Mączyńskiego na bliższy słupek, ale czujnie wybił piłkę Lis.

50
    Gol dla Śląska!
    Wejście smoka! Zagranie do ROBERTA PICHA, który wparował w pole karne rywali i mimo asysty obrońców zdołał pokonać Lisa!
    50. Róbert PICH - 1:1

52
    Od rzutu wolnego na połowie rywali zawodnicy Jacka Magiery.

54
    Huknął z dystansu Stiglec, ale zabrakło precyzji.

56
    Bardzo dużo miejsca miał Exposito, ale zdecydował się na strzał z linii pola karnego i spudłował!

57
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie Pawłowskiego z prawej strony boiska.

58
    Kolejne dośrodkowanie Pawłowskiego, tym razem zablokowane przez Czyża.

60
    Faulowany na własnej połowie boiska Exposito.

61
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Milan Corryn, na boisku pojawia się Konrad Matuszewski.

63
    Wojskowi obejmują prowadzenie! Dalekie zagranie ERIKA EXPOSITO, który oszukał dwóch obrońców, a następnie płaskim strzałem tuż przy słupku zaskoczył Lisa!
    63. Erik EXPÓSITO - 2:1

64
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Dino Stiglec, na boisku pojawia się Victor Garcia.

66
    Jakiegoś urazu doznał Łąwniczak, ale na szczęście podniósł się już z murawy.

67
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Szymon Czyz, na boisku pojawia się Mateusz Czyżycki.

69
    Verdasca sfaulował jednego z rywali na własnej połowie boiska. Rzut wolny dla Warty.

70
    Niezłe dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry, ale ostatecznie żaden z poznaniaków nie zdołał przeciąć toru lotu piłki.

71
    Dobra interwencja Lisa po szybkiej akcji Śląska.

73
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Mateusz Praszelik, na boisku pojawia się Caye Quintana.

74
    Za spóźniony wślizg żółtą kartką upomniany został Lewkot.

75
    Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, ale ostatecznie wybijają piłkę wrocławianie.

75
    Taktyczne przewinienie Trałki i zasłużona kartka.

76
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Mateusz Kuzimski, na boisku pojawia się Adam Zreľák.
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Jakub Kiełb, na boisku pojawia się Mario Rodriguez.

76
    Wyrównują goście! Z dystansu uderzał MATEUSZ CZYŻYCKI, a tor lotu piłki zmienił jeszcze interweniujący Lewkot, co zmyliło Szromnika!
    76. Mateusz CZYŻYCKI - 2:2

78
    Próbują odpowiedzieć na trafienie rywali wrocławianie. Zapowiada nam się ciekawa końcówka!

80
    W środkowej strefie boiska wymieniają się podaniami zawodnicy Jacka Magiery.

81
    Za mocne dośrodkowanie Matuszewskiego z lewego skrzydła, ale utrzymują się przy piłce miejscowi.

83
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Warty, ale znakomicie interweniował Lis po uderzeniu Picha!

84
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Erik Expósito, na boisku pojawia się Fabian Piasecki.

85
    Faul Pawłowskiego na Trałce w środkowej strefie boiska.

87
    Zbyt lekkie dośrodkowanie w pole karne przyjezdnych.

88
    Od autu na własnej połowie boiska miejscowi.

89
    Posłał piłkę ponad bramką strzałem z dystansu Pich.

90+1
    O cztery minuty przedłużony został mecz we Wrocławiu!

90+2
    Mocny strzał Piaseckiego z okolic dwudziestego metra, ale bardzo dobrze interweniował Lis!

90+3
    Poprzeczka uchroniła Śląsk przed utratą bramki po strzale Grzesika!

Faule: 9:13.

Bardzo ciekawy mecz we Wrocławiu dobiegł końca! Ostatecznie Śląsk podzielił się punktami z Wartą po remisie 2:2. Dziękuję za uwagę! (19:23:04)

Gole: 50. Pich, 63. Expósito – 27. Grzesik, 76. Czyżycki

Kartki:   38. Stiglec (SLA), 74. Lewkot (SLA) – 75. Trałka (WAR)

Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 14:4. Rzuty rożne: 1:4. Spalone: 0:0. Foule: 9:13.
    Śląsk Wrocław: Szromnik – Bejger, Lewkot, Verdasca – Musonda (46. Pawłowski), Mączyński, Schwarz, Stiglec (64. Garcia) – Sobota (46. Pich), Praszelik (73. Quintana) – Expósito (84. Piasecki).
    Zmiany: Putnocky – Poprawa, Garcia, Makowski, Pawłowski, Hyjek, Pich, Piasecki, Quintana.

Warta Poznań: Lis – Kiełb (C) (76. Rodriguez), Ławniczak, Ivanov, Grzesik – Jakóbowski, Kupczak, Czyz (67. Czyżycki), Trałka, Corryn (61. Matuszewski) – Kuzimski (76. Zreľák).
    Zmiany: Prange – Kieliba, Rodriguez, Czyżycki, Sangowski, Matuszewski, Burman, Sopoćko, Zreľák.

AVAR: Konrad Sapela