GKS K. – Resovia 2:2 (koniec) | Jastrzębie – Puszcza 0:2 (koniec) | Arka – Zagłębie S. 1:1 (koniec)
Arka Gdynia
1:1 (0:0)
Zagłębie Sosnowiec
Sobota 31.07.2021, 20:30 • Stadion Miejski, Gdynia • Fortuna 1 Liga • 1. runda

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:29:06)

Arka straciła prowadzenie

Żwawy pojedynek na inaugurację sezonu w Gdyni. Arka zremisowała 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Gospodarze objęli prowadzenie po nieco ponad godzinie rywalizacji, a do bramki przymierzył Michał Bednarski. Drużyna z województwa śląskiego nie poddała się i odpowiedziała trafieniem z rzutu karnego przyznanego za przewinienie Mateusza Stępnia. Ostatecznie kompromisowy wynik, który nie krzywdzi żadnej ze stron.

90+6

90+4
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Machała, na boisku pojawia się Duriska.

90+3
    Nikolas Korzeniecki napomniany żółtą kartką za przewinienie w doliczonym czasie.

90+1
    Dominik Jończy napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

90
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

85
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Bednarski, na boisku pojawia się Vinicius.

85
    Martin Dobrotka napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

84
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Banaszewski, na boisku pojawia się Seedorf.

84
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Szumilas, na boisku pojawia się Korzeniecki.

75
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Stępień, na boisku pojawia się Skóra.

72
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki z rzutu karnego ALEX TANQUE.

Zagłębie Sosnowiec nie dało za wygraną i odpowiedziało własnym skutecznym atakiem na bramkę zdobytą przez Michała Bednarskiego! Jeszcze ciekawiej po przerwie niż przed nią. Alex Tanque okazał się dobrym egzekutorem rzutu karnego.

71
    Mateusz Stępień napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie. Na dodatek będzie rzut karny dla Zagłębia Sosnowiec i tym samym duża szansa na doprowadzenie do remisu!

64
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Sobczak, na boisku pojawia się Tanque.

63
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Oliveira, na boisku pojawia się Kamiński.

62
    Gol dla Arki!
    Strzelcem bramki MICHAŁ BEDNARSKI.

Nieco ponad godzina meczu za zawodnikami i na prowadzenie wyszli gospodarze. Piłka trafiła do bramkostrzelnego Michała Bednarskiego, któremu nie sprawiło dużego problemu pokonanie golkipera Zagłębia Sosnowiec. Przyjezdni muszą gonić przeciwnika!

58
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Gordillo, na boisku pojawia się Adamczyk.

54
    Przerwa w grze była spowodowana urazem Joao Oliveiry.

53
    Joao Oliveira napomniany żółtą kartką za ostry atak w przeciwnika.

51
    Przyspieszenie ataku. Piłka powędrowała do skrzydłowego ustawionego blisko pola karnego i została opanowana po crossowym podaniu. Na obieg defensor i dośrodkowanie. Po nim twarda walka o możliwość oddania strzału.

48
    W przerwie szkoleniowcy nie zdecydowali się na wymienienie zawodników w swoich jedenastkach.

46

Czekamy na wznowienie spotkania po przerwie.
    Do przerwy bezbramkowo

Pierwsza połowa bezbramkowa, ale ofensywna i interesująca. Zagłębie Sosnowiec podjęło rękawice na terenie Arki Gdynia, przez co podnosi się temperatura pod obiema bramkami. Na przełom trzeba poczekać do drugiej części.

45+1

45
    Piłka przeleciała ponad poprzeczką gospodarzy po uderzeniu z dystansu Dawida Gojnego.

42
    Przycisnęła Arka Gdynia w minutach zamykających pierwszą połowę spotkania. Kamil Bielikow nie pozwolił na otwarcie wyniku, ponieważ poradził sobie w starciu z Mateuszem Żebrowskim.

39
    Adam Deja zabrał się za wykonanie rzutu rożnego i niewiele brakowało mu do pokonania strzałem bramkarza Zagłębia Sosnowiec. Futbolówka zatrzymała się na poprzeczce!

37
    Ruszyli przyjezdni z kontratakiem i wyglądał on obiecująco. Szymon Sobczak dostał podanie od Macieja Abrosiewicza, ale swoim strzałem nie przymierzył w bramkę Arki Gdynia.

34
    Tylko pięć minut trzeba było poczekać na jeszcze jedno uderzenie Wojciecha Szumilasa, ale tym razem nie podniosło się ciśnienie zawodnikom oraz kibicom Arki Gdynia.

29
    Wojciech Szumilas prowadzi bombardowanie bramki Arki Gdynia. Kolejna próba i jest coraz bliżej zdobycia prowadzenia. Kopnięta przez niego futbolówka zatrzymała się na poprzeczce!

25
    Poderwał się Szymon Sobczak wewnątrz pola karnego przeciwnika. W ostatnim momencie interweniowali gospodarze i nie pozwolili doświadczonemu napastnikowi na zmianę wyniku.

22
    Piłka przeleciała wyraźnie ponad bramką po uderzeniu z dystansu. Golkiper gospodarzy nie musiał robić nic ponad odprowadzenie jej wzrokiem poza boisko. Wznowienie z pola bramkowego.

19
    Strzelił Wojciech Szumilas i niewiele brakowało zawodnikowi Zagłębia Sosnowiec, żeby przymierzyć w bramkę i zorganizować poważne wyzwanie Danielowi Kajzerowi.

17
    Krótka przerwa w grze po ostrym zderzeniu. Piłkarze podnieśli się w boiska, a wcześniej odpowiedzieli negująco na pytanie sędziego, czy jest niezbędne wezwanie pomocy medycznej.

15
    Michał Marcjanik wykazał się we własnym polu karnym i interweniował po dośrodkowaniu Dawida Gojnego. Za drużynami bezbramkowy kwadrans konfrontacji.

10
    Dominik Jończy ustawił się w odpowiednim miejscu i wyekspediował na korner futbolówkę po strzale tradycyjnie wysoko ustawionego Luisa Valcarce.

6
    Piłka po niebezpiecznym uderzeniu Martina Dobrotki przeleciała nieznacznie obok słupka w bramce Zagłębia Sosnowiec.

3
    Przyspieszenie zawodników z Sosnowca. Ich akcja zakończyła się niedokładnym dośrodkowaniem Patryka Bryły w kierunku centralnie ustawionych zawodników Zagłębia.

1

Arka Gdynia: Kajzer – Kasperkiewicz, Marcjanik, Dobrotka, Bednarski, Deja, Stępień, Valcarce, Gordillo, Aleman, Żebrowski.

Rezerwowi: Krzepisz – Memić, Vinicius, Siemaszko, Adamczyk, Hiszpański, Sasin, Skóra, Danch.

Zagłębie Sosnowiec: Bielikow – Machała, Dalić, Jończy, Gojny, Szumilas, Ambrosiewicz, Oliveira, Bryła, Sobczak, Banaszewski.

Rezerwowi: Frankowski – Kamiński, Duriska, Korzeniecki, Seedorf, Tanque, Popczyk.

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).
    Jedenastka Arki Gdynia
    Ustawienie Zagłębia Sosnowiec

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Gole: 62. Bednarski – 72. Tanque (kar.)

Kartki:   71. Stępień (ARK), 85. Dobrotka (ARK) – 53. Oliveira (SOS), 90+1. Jończy (SOS), 90+3. Korzeniecki (SOS)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 8:7. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 3:1. Foule: 12:16.
    Arka Gdynia: Kajzer – Kasperkiewicz, Marcjanik, Dobrotka, Bednarski (85. Vinicius), Deja, Stępień (75. Skóra), Valcarce, Gordillo (58. Adamczyk), Aleman, Żebrowski.

Zmiany: Krzepisz – Memić, Vinicius, Siemaszko, Adamczyk, Hiszpański, Sasin, Skóra, Danch.

Zagłębie Sosnowiec: Bielikow – Machała (90. Duriska), Dalić, Jończy, Gojny, Szumilas (84. Korzeniecki), Ambrosiewicz, Oliveira (63. Kamiński), Bryła, Sobczak (64. Tanque), Banaszewski (84. Seedorf).

Zmiany: Frankowski – Kamiński, Duriska, Korzeniecki, Seedorf, Tanque, Popczyk.

Sędziowie: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)