Zagłębie S. – Widzew 1:2 (koniec) | Jastrzębie – Stomil 1:0 (koniec) | ŁKS – Skra 3:2 (koniec)
ŁKS Łódź
3:2 (1:1)
Skra Częstochowa
Niedziela 08.08.2021, 18:00 • Stadion MOSiR, Łódź • Fortuna 1 Liga • 2. runda

Skra rozpoczęła sezon meczem na wyjeździe z Koroną Kielce. Nie strzeliła w nim gola i nie zapunktowała. O porażce beniaminka 0:2 zdecydowały uderzenia Marcina Szpakowskiego i Jakuba Łukowskiego w końcówce pierwszej połowy.

Skra postara się natomiast o sprawienie niespodzianki. W poprzednim sezonie zajęła szóste miejsce w eWinner II lidze, mimo to awansowała do Fortuna I ligi poprzez baraże. W półfinale okazała się lepsza niż Chojniczanka, a w finale zwyciężyła z KKS 1925 Kalisz.

Łodzianie znaleźli się w środku tabeli po umiarkowanie udanej inauguracji. W zestawieniu z częstochowianami będą faworytami, ponieważ dysponują zdecydowanie większym doświadczeniem w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych.
    Przygotowania łodzian

ŁKS rozegra pierwszy w sezonie Fortuna I ligi mecz na własnym stadionie. Rozpoczął rozgrywki w Tychach i zremisował 1:1 z Górniczym Klubem Sportowym. Prowadzenie zdobyte przez Antonio Domingueza wystarczyło ostatecznie do wywalczenia punktu.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Łodzi. ŁKS skonfrontuje się w nim ze Skrą Częstochowa. Pierwszy gwizdek sędziego Dominika Sulikowskiego w niedzielę o godzinie 18.

ŁKS Łódź: Kozioł – Bąkowicz, Dąbrowski, Marciniak, Szeliga, Rozwandowicz, Pirulo, Trąbka, Rygaard, Moreno, Jurić.

Rezerwowi: Arndt – Klimczak, Monsalve, Wolski, Gryszkiewicz, Ibe-Torti, Tosik, Gmosiński, Janczukowicz.

Skra Częstochowa: Sujecki – Mesjasz, Winiarczyk, Krzyżak, Niedbała, Napora, Stromecki, Nocoń, Brusiło, Szymański, Mas.

Rezerwowi: Neugebauer, Kos – Arak, D. Wojtyra, Kwietniewski, Lukoszek, Baranowicz, Krawczyk, K. Wojtyra.

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

1

3
    Pierwsze próby przedostania się z piłką do bramki przeciwnika okazały się nieskuteczne. ŁKS Łódź z przewagą pod względem posiadania futbolówki.

6
    Przewinienie taktyczne popełnione przez Maksymiliana Rozwandowicza na Macieju Masie. Od rzutu wolnego Skra Częstochowa.

8
    Beniaminek opanowuje sytuację na boisku i stopniowo przesuwa się z piłką z kierunku bramki strzeżonej przez Marka Kozioła.

10
    Podanie Mikkela Rygaarda do Pirulo, a ten poczęstował Nikodema Sujeckiego niebezpiecznym uderzeniem z lewej nogi. Bramkarz Skry Częstochowa wypluł futbolówkę, ale żaden z łodzian nie zorganizował się do dobitki.

12
    Druga szansa na sprawienie problemu łodzianom dośrodkowaniem z rzutu rożnego w ich pole karne.

12
    Gol dla Skry!
    Strzelcem bramki ADAM MESJASZ.

Beniaminek niespodziewanie na prowadzeniu w Łodzi! Doskonałe otwarcie meczu w wykonaniu Skry Częstochowa. Adam Mesjasz wykorzystał długo szybujące dośrodkowanie. Marek Kozioł oraz obrońcy gospodarzy wyłącznie przyglądali się lotowi piłki i teraz ŁKS będzie musiał gonić przeciwnika.

14
    Przewinienie na Pirlo i rzut wolny dla byłego ekstraklasowicza na połowie Skry Częstochowa.

15
    Wrzutka z rzutu wolnego Michała Trąbki powstrzymana przez Nikodema Sujeckiego, a następnie interweniowali obrońcy beniaminka. ŁKS Łódź domagał się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką.

16
    Sędzia konsultuje się z pomocnikami zasiadającymi przed monitorami. Nie będzie rzutu karnego.

18
    Przerwa w grze spowodowana urazem jest szansą na porozmawianie z podopiecznymi dla Kibu Vicuni.

19
    Gol dla ŁKS-u!
    Strzelcem bramki STIPE JURIĆ.

ŁKS Łódź nie potrzebował dużo czasu na dogonienie przeciwnika i na doprowadzenie do remisu! Stipe Jurić oddał interesujące uderzenie piętą po płaskim dośrodkowaniu Mateusza Bąkowicza. Akcja gospodarzy przeprowadzona w odpowiednim tempie i pogubiła się w defensywie Skra Częstochowa.

21
    Po dwóch mocnych ciosach pora na przeorganizowanie się drużyn.

22
    Dawid Niedbała napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Mateuszu Bąkowiczu.

24
    ŁKS starał się niezgodnie z przepisami odzyskać futbolówkę, przez co sędzia Dominik Sulikowski zdecydował się na przyznanie beniaminkowi rzutu wolnego.

25
    Pomruk niezadowolenia na trybunach po bardzo niedokładnym strzale Michała Trąbki.
    Stipe Jurić doprowadził do remisu!

27
    Podopieczni Kibu Vicuni w posiadaniu futbolówki. Akcja rozegrana z wykorzystaniem Adama Marciniaka. Dośrodkowanie Javiego Moreno zostało wybite.

28
    Podanie do Maksymiliana Rozwandowicza, którego przeciwnik sprowadził do parteru przewinieniem.

30
    Na podsumowanie drugiego kwadransa spotkania uderzenie z dystansu oddane przez Piotra Noconia. Piłka nie poszybowała w bramkę strzeżoną przez Marka Kozioła.

31
    Kolejne rozegranie gospodarzy z udziałem środkowych obrońców Macieja Dąbrowskiego oraz Adama Marciniaka.

32
    Michał Trąbka nie wybrał odpowiedniego rozwiązania po dośrodkowaniu. Pozycja nadawała się do oddania strzału, tymczasem pomocnik jeszcze szukał dogrania w centrum szesnastki.

33
    Szansa z rzutu wolnego dla Skry Częstochowa po przewinieniu Maksymiliana Rozwandowicza.

34
    Skra Częstochowa nie potrafiła wykorzystać rzutu wolnego w dogodnym miejscu boiska. Poradzili sobie gospodarze z dośrodkowaniem.

36
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

38
    Ostatnie minuty bez dogodnych sytuacji podbramkowych. Skra Częstochowa jest aktualnie na połowie przeciwnika i sposobi się do wprowadzenia piłki wrzutem z autu.

39
    Mateusz Bąkowicz rozprawił się ze strzałem z ostrego kąta. Wyręczył stojącego w bramce Marka Kozioła.

40
    Szymon Szymański napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na sposobiącym się do przeprowadzenia kontrataku Maksymilianie Rozwandowiczu.

42
    Dwie zablokowane próby łodzian i ostatecznie futbolówka znalazła się w rękawicach Nikodema Sujeckiego.

43
    W ostatnim momencie dośrodkowanie Mikkela Rygaarda w kierunku Stipe Juricia zostało wyekspediowane przez defensora Skry Częstochowa na korner.

45
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

45+3
    Stipe Jurić napomniany żółtą kartką za ratowanie zespołu faulem po stracie Mikkela Rygaarda.

45+3

Pierwsza połowa na remis 1:1. Zaczęło się to wszystko niespodziewanie, ponieważ Adam Mesjasz zdobył prowadzenie dla beniaminka. Skra Częstochowa nie nacieszyła się długo zaliczką. Dzięki uderzeniu Stipego Juricia łodzianie nie muszą w szatni zastanawiać się nad sposobem odrobienia strat. Po przerwie oba kluby postarają się o rozstrzygnięcie pojedynku.
    Remis do przerwy

46

46
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Dąbrowski, na boisku pojawia się Monsalve.

47
    Pierwsza akcja po przerwie i ŁKS podrywa publiczność do głośnego dopingu. Uderzenie Maksymiliana Rozwandowicza z linii pola karnego odbiło się rykoszetem i tylko korner.

49
    Idą do przodu gospodarze, ale niezmiennie nie są na prowadzeniu. Pirulo powinien strzelić do bramki z kilkunastu metrów, jednak nie przymierzył w królestwo strzeżone przez Nikodema Sujeckiego.

50
    Mikkel Rygaard zatrzymany wewnątrz pola karnego beniaminka.

51
    Nacho Monsalve interweniował z dużym wyczuciem i nie pozwolił Skrze Częstochowa na wykreowanie sytuacji podbramkowej.

53
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

55
    Po interwencji Adama Marciniaka możliwość zaszkodzenia przeciwnikom z Łodzi po wrzucie z autu.

57
    Javi Moreno zdecydował się na oddanie uderzenia z dystansu. Piłka została zatrzymana przez ustawionego w odpowiednim miejscu w bramce Nikodema Sujeckiego.

58
    Przewinienie atakującego zawodnika Łódzkiego Klubu Sportowego na połowie przeciwnika i po nim od rzutu wolnego na własnej połowie boiska Skra Częstochowa.

60
    Godzina konfrontacji za drużynami, a kompromisowy rezultat jest zdecydowanie korzystniejszy z perspektywy grającego ostrożnie zespołu z Częstochowy.

61
    Goście wymienili podania i wymanewrowali zagubionych przeciwników. Otworzyła się możliwość pokonania bramkarza strzałem z czystej pozycji, ale nie została ona wykorzystana. Zabrakło pewności siebie strzelcowi.

62
    Mateusz Bąkowicz wykonał nieudane zagranie prosto w rękawice ustawionego w odpowiednim miejscu Nikodema Sujeckiego.

63
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Rozwandowicz, na boisku pojawia się Tosik.

63
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Rygaard, na boisku pojawia się Wolski.

65
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Napora, na boisku pojawia się Kwietniewski.

66
    Michał Trąbka świetnym przyjęciem zdobył przestrzeń, ale później nie potrafił uruchomić prostopadłym podaniem Stipego Juricia.

67
    ŁKS niemal nieustannie w posiadaniu piłki.

69
    Łodzianie mieli możliwość wykorzystania wolnej przestrzeni po przechwyceniu futbolówki. Podanie do Pirulo, którego zamiar uruchomienia będącego na desancie zawodnika został przeczytany przez Skrę Częstochowa.

71
    Strzelcem bramki PIRULO.

ŁKS odwrócił wynik na swoją korzyść! Pirulo strzelił drugiego gola Skrze Częstochowa. Hiszpan miał nadspodziewanie dużo miejsca w szesnastce przeciwnika, spojrzał w kierunku bramkarza i pokonał go mocnym uderzeniem. Skra Częstochowa już nie ma czego bronić na terenie przeciwnika.

73
    Gra w ataku pozycyjnym. Poszukiwanie miejsca do zrobienia przewagi w bocznych sektorach boiska. Gospodarze starają się tworzyć przewagę na skrzydłach szarżami indywidualnymi.

74
    Pozostało zaledwie kilkanaście minut na reakcję przyjezdnym.

76
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Jurić, na boisku pojawia się Janczukowicz.

77
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Mas, na boisku pojawia się K. Wojtyra.

77
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Szymański, na boisku pojawia się D. Wojtyra.

79
    Strzelcem bramki MACIEJ WOLSKI.

Trzecie uderzenie do bramki Skry Częstochowa i wygląda na to, że ŁKS ma komplet punktów w kieszeni. Elegancka akcja zespołowa gospodarzy została zakończona przez Macieja Wolskiego. Beniaminek nie poradził sobie z upilnowaniem zmiennika.

81
    Gospodarze już bezpieczni i bawią się futbolówką między zdezorientowanymi przeciwnikami.

83
    Maciej Wolski zamierzał strzelić kolejnego gola przyjezdnym. Tym razem zabrakło mu odrobiny dokładności.

83
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Niedbała, na boisku pojawia się Lukoszek.

85
    Zbyt duży rozmach miało rozegranie miejscowych zawodników. Do zdobycia gola starali się wykorzystać prawe skrzydło, ale przeciwnik nie pozwolił na kontynuowanie ataku i kontrolowana przez niego piłka opuściła boisko.

85
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Pirulo, na boisku pojawia się Ibe-Torti.

87
    Strzelcem bramki KAMIL WOJTYRA.

Nie rezygnują z walki o punkty przyjezdni! Kamil Wojtyra musiał wykorzystać szansę na gola. Zmiennik uniknął spalonego i uderzeniem z niewielkiej odległości zdobył gola kontaktowego.

88
    Zablokowani gospodarze blisko pola karnego Skry Częstochowa.

89
    Bartosz Szeliga napomniany żółtą kartką za przewinienie w centrum boiska i zatrzymanie kontrataku.

90

90+1
    Jeszcze szansa na wyrównanie z rzutu rożnego.

90+2
    W zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego sędzia Dominik Sulikowski odgwizdał przewinienie na jednym z łodzian.

90+3

ŁKS z kompletem punktów. Konfrontacja rozpoczęła się dla niego niefortunnie, ponieważ stracił gola po uderzeniu Adama Mesjasza. To podziałało jednak mobilizująco na podopiecznych Kibu Vicuni. W pierwszej połowie Stipe Jurić doprowadził do remisu, a po przerwie Pirulo oraz Maciej Wolski swoimi strzałami zapewnili faworytowi zwycięstwo 3:2. Łodzianie przeważali i sprawili sobie nagrodę za wysiłek. Beniaminek ma problem po awansie na zaplecze PKO Ekstraklasy.

Posiadanie piłki: 65% : 35%.
    Strzały na bramkę: 7:2.
    Strzały niecelne: 4:2.
    Rzuty rożne: 8:7.
    Spalone: 0:4.
    Faule: 21:10.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relace. (19:56:39)

Gole: 19. Jurić, 71. Pirulo, 79. Wolski – 12. Mesjasz, 87. K. Wojtyra

Kartki:   45+3. Jurić (LKS), 89. Szeliga (LKS) – 22. Niedbała (SKC), 40. Szymański (SKC)

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
    Strzały celne: 7:2. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 8:7. Spalone: 0:4. Foule: 21:10.
    ŁKS Łódź: Kozioł – Bąkowicz, Dąbrowski (46. Monsalve), Marciniak, Szeliga, Rozwandowicz (63. Tosik), Pirulo (85. Ibe-Torti), Trąbka, Rygaard (63. Wolski), Moreno, Jurić (76. Janczukowicz).

Zmiany: Arndt – Klimczak, Monsalve, Wolski, Gryszkiewicz, Ibe-Torti, Tosik, Gmosiński, Janczukowicz.

Skra Częstochowa: Sujecki – Mesjasz, Winiarczyk, Krzyżak, Niedbała (83. Lukoszek), Napora (65. Kwietniewski), Stromecki, Nocoń, Brusiło, Szymański (77. D. Wojtyra), Mas (77. K. Wojtyra).

Zmiany: Neugebauer, Kos – Arak, D. Wojtyra, Kwietniewski, Lukoszek, Baranowicz, Krawczyk, K. Wojtyra.

Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk)