Widzew – Chrobry 2:0 (koniec) | Polkowice – Zagłębie S. 2:4 (koniec) | Odra O. – Sandecja 1:2 (koniec)
Górnik Polkowice
2:4 (2:2)
Zagłębie Sosnowiec
Niedziela 15.08.2021, 15:00 • Stadion Miejski, Polkowice • Fortuna 1 Liga • 3. runda

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:57:50)

Faule: 18:24.

Interesująca konfrontacja na stadionie Górnika Polkowice. Zagłębie Sosnowiec trzy razy wychodziło w niej na prowadzenie. Pierwszego gola na terenie przeciwnika strzelił Joao Oliveira, a późniejsze trafienia były dziełem Szymona Sobczaka oraz Quentina Seedorfa. Po przerwie beniaminek nie potrafił już odpowiedzieć przyjezdnym i mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla bardziej doświadczonego pierwszoligowca.

90+4

90+3
    Vedran Dalić napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne w doliczonym czasie.

90+2
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki QUENTIN SEEDORF.

Pograli szybkim atakiem przyjezdni na połowie beniaminka. Triumfuje trener Zagłębia Sosnowiec, ponieważ wprowadzony przez niego z ławki rezerwowych Quentin Seedorf praktycznie gwarantuje swoim uderzeniem komplet punktów.

90
    Doliczony czas.

90
    Kamil Wacławczyk napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie w ostatniej minucie podstawowego czasu.

88
    Sylwester Rasmus zastanawia się, o ile minut przedłużyć spotkanie w Polkowicach.

86
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Galić, na boisku pojawia się Duriska.

86
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Sobczak, na boisku pojawia się Tanque.

85
    Na pięć minut przed końcem podstawowego czasu Dorian Krakowski strzelił, ale nie zmieścił piłki w lustrze bramki Zagłębia Sosnowiec.

84
    Górnik Polkowice od wrzutu z autu na połowie przeciwnika. Przesuwają się wyżej gospodarze.

82
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Sobków, na boisku pojawia się Karmelita.

80
    Wyglądało to interesująco, ponieważ piłka toczyła się po boisku między zawodnikami w szybkim tempie. Znalazło się miejsce do oddania strzału, ale jak spod ziemi wyrósł defensor i popisał się blokiem. Wyłącznie korner, a to rozczarowanie dla zespołu atakującego.

78
    Dominik Radziemski napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

77
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Szmyt, na boisku pojawia się Krakowski.

Gole: 26. Sobków, 45+3. Pałaszewski – 10. Oliveira, 45. Sobczak (kar.), 59. Sobczak, 90+2. Seedorf

Kartki:   44. Opałacz (PLK), 45+4. Purzycki (PLK), 78. Radziemski (PLK), 90. Wacławczyk (PLK) – 33. Ambrosiewicz (SOS), 52. Oliveira (SOS), 90+3. Dalić (SOS)

Posiadanie piłki: 63 % : 37 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 6:6. Spalone: 3:0. Foule: 18:24.
    Górnik Polkowice: Szymański – Magdziak, Biernat, Radziemski, Purzycki (46. Piątkowski), Opałacz (68. Kucharczyk), Wacławczyk, Szuszkiewicz, Szmyt (77. Krakowski), Bancewicz (68. Żołądź), Sobków (82. Karmelita).

Zmiany: Furtak – Karmelita, Kucharczyk, Żołądź, Pałaszewski, Piątkowski, Ratajczak, Krakowski, Korzepa.

Zagłębie Sosnowiec: Bielikow – Galić (86. Duriska), Dalić, Jończy, Gojny, Ambrosiewicz, Bryła (66. Seedorf), Kamiński, Oliveira (70. Szumilas), Banaszewski, Sobczak (86. Tanque).

Zmiany: Frankowski – Machała, Duriska, Korzeniecki, Seedorf, Tanque, Troc, Szumilas.

Sędziowie: Sylwester Rasmus (Toruń)