Resovia – Puszcza 1:1 (koniec) | Miedź – Skra 1:1 (koniec) | Podbeskidzie – GKS T. 0:0 (koniec)
Miedź Legnica
1:1 (1:0)
Skra Częstochowa
Wtorek 17.08.2021, 18:00 • Stadion im. Orła Białego, Legnica • Fortuna 1 Liga • 4. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:54:05)

Faule: 13:15.

Miedź Legnica straciła pierwsze w sezonie punkty. Konfrontacja z beniaminkiem na własnym stadionie wyglądała na dobrą szansę na przedłużenie serii zwycięstw do czterech, ale nic bardziej mylnego. Po przerwie Marcin Stromecki odpowiedział swoim golem na trafienie Krzysztofa Drzazgi i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

90+3

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

88
    Gospodarze w posiadaniu futbolówki i na połowie przeciwnika.

86
    Pozostało kilka minut podstawowego czasu. Miedź Legnica mocno rozwścieczona tym, co wydarzyło się w drugiej połowie spotkania.

84
    Energiczne podejście wysokim pressingiem. Próba wywarcia presji na przeciwniku i dzięki temu odebrania piłki w pobliżu jego pola karnego. Posiadająca futbolówkę drużyna musi mieć się na baczności przy wykonywaniu każdego podania.

82
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Tront, na boisku pojawia się Bahaid.

79
    Damian Tront napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

78
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Nocoń, na boisku pojawia się Bronisławski.

77
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Zapolnik, na boisku pojawia się Bednarski.

75
    Miedź Legnica atakuje już przeciwnika bez Krzysztofa Drzazgi w podstawowym składzie.

73
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Niedbała, na boisku pojawia się Napora.

70
    Już tylko 20 minut podstawowego czasu i wynik wydaje się być korzystniejszy z perspektywy częstochowian.

69
    Wymiana podań w bocznym sektorze boiska. Goście nie znaleźli tam miejsca na wykonanie dośrodkowania, ani oddanie strzału, dlatego przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło.

67
    Otworzyło się kilka możliwości przed środkowym pomocnikiem, tymczasem wykonał on podanie zgodnie z najgorszą opcją, przez co zamiast ciekawego ataku, był powrót na upatrzone pozycje obronne.

65
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Drzazga, na boisku pojawia się Lehaire.

Gole: 45. Drzazga – 58. Stromecki

Kartki:   79. Tront (MLE) – 12. Krzyżak (SKC), 54. Nocoń (SKC)

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 3:0. Spalone: 2:1. Foule: 13:15.
    Miedź Legnica: Lenarcik – Garuch, Mijusković, Matuszek, Aurtenetxe, Śliwa (65. Stróżyński), Dominguez, Carolina, Tront (82. Bahaid), Zapolnik, Drzazga (65. Lehaire).

Zmiany: Abramowicz – Bednarski, Kaczmarek, Stróżyński, Pojasek, Garcia, Lehaire, Bahaid, Hoogenhout.

Skra Częstochowa: Kos – Winiarczyk, Mesjasz, Krzyżak, Brusiło, Stromecki, Szymański (46. Sajdak), Niedbała (73. Napora), Kwietniewski, Nocoń (78. Bronisławski), Mas.

Zmiany: Sujecki – Arak, D. Wojtyra, Lukoszek, Baranowicz, Napora, Bronisławski, Sajdak, Krawczyk.

Sędziowie: Paweł Malec (Łódź)