Resovia – Puszcza 1:1 (koniec) | Miedź – Skra 1:1 (koniec) | Podbeskidzie – GKS T. 0:0 (koniec)
Miedź Legnica
1:1 (1:0)
Skra Częstochowa
Wtorek 17.08.2021, 18:00 • Stadion im. Orła Białego, Legnica • Fortuna 1 Liga • 4. kolejka

Drużyna z województwa śląskiego zachowała czyste konto w meczu z Resovią, co również jest dla niej optymistycznym sygnałem. Skra jest na 12. miejscu w trzema punktami. Konfrontacja w Legnicy jest szansą na oddalenie się od lokat spadkowych.

Skra Częstochowa również dobrze wspomina swój poprzedni mecz. Po dwóch porażkach beniaminek zapunktował i od razu wywalczył pełną pulę. O zwycięstwie na terenie Resovii zdecydowało uderzenie Macieja Masa w kwadransie po przerwie.
    Miedź zagra na własnym stadionie

Legniczanie postarają się pójść za ciosem w konfrontacji z beniaminkiem. W poprzednim spotkaniu zaprezentowali się bardzo dobrze i pokonali 3:0 GKS Tychy. Do dwóch goli Krzysztofa Drzazgi jednego dołożył Patryk Makuch.

Miedź rozpoczęła sezon bardzo pomyślnie. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego zdobyli komplet dziewięciu punktów w trzech kolejkach otwierających rozgrywki. W ten sposób zainstalowali się na górze tabeli.

Zapraszamy na relację z meczu Fortuna I ligi w Legnicy. Miedź zmierzy się w nim ze Skrą Częstochowa. Pierwszy gwizdek wyznaczono na godzinę 18 we wtorek.
    Jedna zmiana w jedenastce Miedzi

Miedź Legnica: Lenarcik – Garuch, Mijusković, Matuszek, Aurtenetxe, Śliwa, Dominguez, Carolina, Tront, Zapolnik, Drzazga.

Rezerwowi: Abramowicz – Bednarski, Kaczmarek, Stróżyński, Pojasek, Garcia, Lehaire, Bahaid, Hoogenhout.

Skra Częstochowa: Kos – Winiarczyk, Mesjasz, Krzyżak, Brusiło, Stromecki, Szymański, Niedbała, Kwietniewski, Nocoń, Mas.

Rezerwowi: Sujecki – Arak, D. Wojtyra, Lukoszek, Baranowicz, Napora, Bronisławski, Sajdak, Krawczyk.

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).

1

2
    Pierwszy gwizdek wybrzmiał na stadionie. Pierwsza odpowiedź, którą poznamy, będzie na pytanie, czy drużyny zdecydują się na frontalny atak czy rozpoczną rywalizację rozważnie.

4
    Premierowa szarża Miedzi Legnica wyglądała niebezpiecznie, ale skończyła się lądowaniem piłki poza boiskiem i w tych okolicznościach od bramki Mateusz Kos.

6
    Konfrontacje, których celem jest wykreowanie lepszego zespołu w środkowej części boiska. Piłkarze rywalizują agresywnie o każdy skrawek murawy.

7
    Wznowienie wrzutem z autu w centralnej części boiska zostało przyznane zawodnikom Skry Częstochowa.

10
    Drużyna z województwa śląskiego pozostaje w posiadaniu piłki.

10
    Nieudane rozegranie Skry Częstochowa i gra zostanie za moment wznowiona wybiciem od bramki przez Pawła Lenarcika.

12
    Przewinienie w centrum boiska i od rzutu wolnego podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego.

12
    Oskar Krzyżak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

13
    Najpierw uderzenie celne stanowiące wyzwanie dla Mateusza Kosa, a po chwili niedokładna poprawka w wykonaniu Krzysztofa Drzazgi. Zapachniało prowadzeniem Miedzianki.

15
    Bezbramkowy kwadrans otwierający konfrontację. Miedź Legnica postraszyła dwoma niebezpiecznymi atakami, jednak Mateusz Kos nie pozwala sobie na kapitulację.

17
    Długie podanie w pole karne Skry Częstochowa zostało powstrzymane przez środkowych obrońców.

18
    Niecelna próba i futbolówka przeleciała poza lustrem bramki Pawła Lenarcika. Tylko ostrzeżenie dla Miedzi Legnica od Piotra Noconia.

20
    Zaczyna zarysowywać się coraz wyraźniejsza przewaga podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego pod względem posiadania futbolówki.

20
    Na prawej stronie boiska nabrał rozpędu Marcin Garuch, którego dośrodkowanie nadawało się do oddania strzału. Krzysztof Drzazga na razie nie zna sposobu na pokonanie skoncentrowanego Mateusza Kosa.

21
    Rozegranie lidera zaplecza PKO Ekstraklasy na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

23
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

25
    Jeszcze raz strzelił Piotr Nocoń, jednak na razie nie wychodzi mu przymierzenie w bramkę Miedzi Legnica. Jest jeszcze czas na wyregulowanie celownika.

26
    Przyjezdni od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.

27
    Skra Częstochowa również próbuje zaprezentować swoje możliwości w ataku pozycyjnym.

29
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

30
    Minął drugi kwadrans rywalizacji w Legnicy i niezmiennie żadnemu zawodnikowi nie udało się zmienić wyniku zero do zera. Największa liczba sytuacji podbramkowych to dzieło Krzysztofa Drzazgi oraz Piotra Noconia.

30
    Wrzutka Marcina Garucha z rzutu wolnego trafiła do Nemanji Mijuskovicia, ale ten swoim uderzeniem trafił w boczną siatkę w bramce strzeżonej przez Mateusza Kosa.

33
    Goście wymienili podania i wymanewrowali zagubionych przeciwników. Otworzyła się możliwość pokonania bramkarza strzałem z czystej pozycji, ale nie została ona wykorzystana. Zabrakło pewności siebie strzelcowi.

35
    Ostre przewinienie i od rzutu wolnego piłkę wprowadzi ponownie do walki Skra Częstochowa.

37
    Coraz mniej czasu mają obie jedenastki na poprawienie rezultatu przed zejściem na przerwę do szatni.

38
    Gra w ataku pozycyjnym. Poszukiwanie miejsca do zrobienia przewagi w bocznych sektorach boiska. Gospodarze starają się tworzyć przewagę na skrzydłach szarżami indywidualnymi.

40
    Drugi korner w meczu i ponownie za jego wykonanie zabrała się Miedzianka.

41
    Wybronili się po rozegraniu rzutu rożnego piłkarze Skry Częstochowa i oddalili grę od bramki strzeżonej przez Mateusza Kosa.

43
    Akcja legniczan z wykorzystaniem lewego skrzydła i ustawionego tam Kamila Zapolnika. Została ona przerwana przez ciasno ustawionych rywali.

44
    Na zakończenie podstawowego czasu w pierwszej połowie trzeci korner dla Miedzi Legnica.

45
    Gol dla Miedzi!
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF DRZAZGA.

Nie zatrzymuje się Krzysztof Drzazga. Najskuteczniejszy pierwszoligowiec początku sezonu zdobył piątego gola. Trafienie do szatni i Skra Częstochowa nie wytrzymała z czystym kontem do ostatniego gwizdka Pawła Malca w pierwszej połowie.

45
    Doliczone dwie minuty.
    Ponownie Krzysztof Drzazga

45+2

Miedź Legnica w drodze po czwarte zwycięstwo w sezonie. Po pierwszej połowie rywalizacji ze Skrą Częstochowa jest na prowadzeniu 1:0. Zapewnił tę zaliczkę niezawodny od początku rozgrywek Krzysztof Drzazga. Beniaminek postara się o poprawienie wyniku w drugiej części.
    Pierwsza połowa dla Miedzi

46

46
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Szymański, na boisku pojawia się Sajdak.
    Obrazki z Legnicy

47
    Wznowienie przez będącą na prowadzeniu drużynę na wysokości koła środkowego.

49
    Zbyt duży rozmach miało rozegranie miejscowych zawodników. Do zdobycia gola starali się wykorzystać prawe skrzydło, ale przeciwnik nie pozwolił na kontynuowanie ataku i kontrolowana przez niego piłka opuściła boisko.

50
    Natarcie Miedzi Legnica, którą najwyraźniej nie satysfakcjonuje posiadanie jednobramkowej przewagi.

52
    Piłka po dośrodkowaniu spod chorągiewki została wybita przed linię pola karnego. Stamtąd uderzenie, ale raczej na uwolnienie. Szansa, że futbolówka zaliczy lądowanie w siatce była niewielka.

54
    Skra Częstochowa wrzutem z autu w środkowej części boiska.

54
    Piotr Nocoń napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

56
    Miedź Legnica nie dopuszcza przeciwnika do głosu i kontroluje wydarzenia w ataku pozycyjnym.

58
    Od autu Skra Częstochowa, a gospodarze przynajmniej zyskali czas na zwarcie szyków obronnych.

58
    Gol dla Skry!
    Strzelcem bramki MARCIN STROMECKI.

Trafienie do bramki gospodarzy i spotkanie rozpoczyna się od początku, tylko czasu na rozstrzygnięcie pozostaje coraz mniej. Umiejętne rozegranie na połowie Miedzi Legnica, a egzekutorem jest Marcin Stromecki.

60
    Po godzinie starcia obu drużynom tak samo blisko i daleko do odniesienia zwycięstwa.

63
    Bardzo dobra okazja na odzyskanie prowadzenia dla Miedzi Legnica i ponownie w centrum wydarzeń Krzysztof Drzazga. Jego uderzenie z ostrego kąta zostało zablokowane przez zapracowanego Mateusza Kosa!

65
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Śliwa, na boisku pojawia się Stróżyński.

65
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Drzazga, na boisku pojawia się Lehaire.

67
    Otworzyło się kilka możliwości przed środkowym pomocnikiem, tymczasem wykonał on podanie zgodnie z najgorszą opcją, przez co zamiast ciekawego ataku, był powrót na upatrzone pozycje obronne.

69
    Wymiana podań w bocznym sektorze boiska. Goście nie znaleźli tam miejsca na wykonanie dośrodkowania, ani oddanie strzału, dlatego przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło.

70
    Już tylko 20 minut podstawowego czasu i wynik wydaje się być korzystniejszy z perspektywy częstochowian.

73
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Niedbała, na boisku pojawia się Napora.

75
    Miedź Legnica atakuje już przeciwnika bez Krzysztofa Drzazgi w podstawowym składzie.

77
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Zapolnik, na boisku pojawia się Bednarski.

78
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Nocoń, na boisku pojawia się Bronisławski.

79
    Damian Tront napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

82
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Tront, na boisku pojawia się Bahaid.

84
    Energiczne podejście wysokim pressingiem. Próba wywarcia presji na przeciwniku i dzięki temu odebrania piłki w pobliżu jego pola karnego. Posiadająca futbolówkę drużyna musi mieć się na baczności przy wykonywaniu każdego podania.

86
    Pozostało kilka minut podstawowego czasu. Miedź Legnica mocno rozwścieczona tym, co wydarzyło się w drugiej połowie spotkania.

88
    Gospodarze w posiadaniu futbolówki i na połowie przeciwnika.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

90+3

Miedź Legnica straciła pierwsze w sezonie punkty. Konfrontacja z beniaminkiem na własnym stadionie wyglądała na dobrą szansę na przedłużenie serii zwycięstw do czterech, ale nic bardziej mylnego. Po przerwie Marcin Stromecki odpowiedział swoim golem na trafienie Krzysztofa Drzazgi i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Podział punktów w Legnicy

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:54:05)

Gole: 45. Drzazga – 58. Stromecki

Kartki:   79. Tront (MLE) – 12. Krzyżak (SKC), 54. Nocoń (SKC)

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 3:0. Spalone: 2:1. Foule: 13:15.
    Miedź Legnica: Lenarcik – Garuch, Mijusković, Matuszek, Aurtenetxe, Śliwa (65. Stróżyński), Dominguez, Carolina, Tront (82. Bahaid), Zapolnik, Drzazga (65. Lehaire).

Zmiany: Abramowicz – Bednarski, Kaczmarek, Stróżyński, Pojasek, Garcia, Lehaire, Bahaid, Hoogenhout.

Skra Częstochowa: Kos – Winiarczyk, Mesjasz, Krzyżak, Brusiło, Stromecki, Szymański (46. Sajdak), Niedbała (73. Napora), Kwietniewski, Nocoń (78. Bronisławski), Mas.

Zmiany: Sujecki – Arak, D. Wojtyra, Lukoszek, Baranowicz, Napora, Bronisławski, Sajdak, Krawczyk.

Sędziowie: Paweł Malec (Łódź)