Skra – Arka 2:1 (koniec) | Polkowice – GKS K. 1:1 (koniec)
Skra Częstochowa
2:1 (1:0)
Arka Gdynia
Poniedziałek 20.09.2021, 18:00 • Stadion Miejski, Gdynia • Fortuna 1 Liga • 9. kolejka

Serdecznie zapraszam na relację z meczu 9. kolejki Fortuna 1. Ligi. W Gdyni pełniąca rolę gospodarza Skra zmierzy się z Arką.

Obie ekipy w podobny sposób spisują się w bieżącym sezonie. Gospodarzy mają osiem punktów i zajmują dwunaste miejsce. Arkowcy uzbierali o pięć "oczek" więcej i plasują się na dziewiątej lokacie. Warto jednak dodać, że ekipa z Częstochowy ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie.

Początek spotkania w poniedziałek o 18:00. Składy obu drużyn podamy kilka chwil wcześniej. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Skra Częstochowa:
    Kos – Winiarczyk, Mesjasz, Brusiło, Stromecki, Szymański, Napora, Kwietniewski, Nocoń, Mas, Krzyżak
    Rezerwowi:
    Sujecki – Arak, Lukoszek, Baranowicz, D. Wojtyra, Bronisławski, K. Wojtyra, Holik, Niedbała

Arka Gdynia:
    Krzepisz – Hiszpański, Marcjanik (C), Dobrotka, Kasperkiewicz, Deja, Adamczyk, Żebrowski, Aleman, Kobacki, Rosołek
    Rezerwowi:
    Kajzer – Danch, Memić, Sasis, Bednarski, Da Silva, Gordillo, Stępień, Czubak

Paweł Pskit (Łódź).

1

3
    Łatwo stracili piłkę na połowie rywali gdynianie.

5
    Dośrodkowanie Adamczyka w pole karne, ale pewnie łapie piłkę Kos.

6
    Od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska częstochowianie.

7
    Na spalonym złapany jeden z zawodników Arki.

10
    Zablokowane uderzenie na bramkę Skry, ale jeszcze rzut rożny dla ekipy z Gdyni.

11
    Przejęcie piłki przez częstochowian i chwila oddechu dla defensywy.

12
    Udane wyjście przed pole karne zanotował golkiper Skry.

14
    Niezła akcja Skry, ale znakomicie interweniował Krzepisz!

15
    W odpowiedzi gdynianie! Rykoszet po strzale Kobackiego, ale refleksem wykazał się Kos!

18
    Aleman do Adamczyka, jednak ten zbyt lekko, aby zaskoczyć golkipera rywali.

20
    Gol dla Skry!
    Sporo się działo w ostatnich minutach i mamy tego potwierdzenie – Skra obejmuje prowadzenie! Krzepisza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał SZYMON SZYMAŃSKI!

23
    Niezbyt udane rozegranie rzutu rożnego przez Arkowców.

24
    Kontra Skry zakończona strzałem Noconia wybronionym przez Krzepisza!

26
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne częstochowian i korner dla Arki.

28
    Kolejna akcja Skry, ale pudłuje w kluczowym momencie Stromecki.

30
    Niecelny strzał Rosołka po akcji gdynian lewym skrzydłem.

31
    Posiadanie piłki: 35% – 65%.

32
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Hiszpańskiego i łapie piłkę golkiper rywali.

34
    Niecelne uderzenie na bramkę Arki. Z piątego metra wznowi grę Krzepisz.

35
    Dziesięć minut pozostało do końca pierwszej połowy spotkania. Czy Arka odpowie na trafienie rywali?

36
    Rzut wolny dla gdynian z bardzo dogodnej odległości.

36
    Deja bezpośrednio z rzutu wolnego, ale nieudanie.

39
    Jakieogś urazu doznał Aleman i gdynianie przez chwilę w osłabieniu.

40
    Skutecznie radzą sobie z zażegnaniem niebezpieczeństwa Arkowcy po rzucie rożnym dla rywali.

43
    Kolejny korner dla częstochowian.

44
    Rzut wolny w środkowej strefie boiska dla Arki.

45
    Jedną minutę doliczył arbiter.

45+1
    Przycisnęli gdynianie, ale nieskutecznie zakończył ich akcję Kobacki.

45+2

Do przerwy Skra prowadzi z Arką 1:0! Jedynego jak na razie gola strzelił w 20. minucie Szymański. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46
    `

46
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Żebrowski, na boisku pojawia się Stępień.

48
    Niecelne uderzenie Szymańskeigo.

50
    Korner dla Arki.

51
    Nie musiał interweniować Kos po zagraniu rywali z rzutu rożnego.

52
    Nieźle rozpoczęli drugą połowę gdynianie. Atakują, walczą, jednak cały czas brakuje wykończenia.

54
    W środku pola w nieprzepisowy sposób powstrzymywany był jeden z Arkowców.

57
    Kolejny atak gdynian. Interwencja Kosa i będzie jeszcze rzut rożny.

58
    Częstochowianie od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

60
    Godzina gry w Gdyni za nami. Póki co utrzymuje się rezultat sprzed przerwy. Przewaga Arki w drugiej połowie jest jednak wyraźna.

61
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Kwietniewski, na boisku pojawia się Niedbała.

62
    Przeciągnięte dośrodkowanie Adamczyka i piłkę przechwycił golkiper rywali.

63
    Ucierpiał w jednym ze starć Deja, ale jest już w stanie kontynuować grę.

65
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Czubak, na boisku pojawia się Rosołek.
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Hiszpański, na boisku pojawia się Da Silva.

66
    Żółtą kartkę otrzymuje Kasperkiewicz (Arka Gdynia).

69
    Przyblokowany Kobacki i jeszcze jeden korner dla gdynian.

70
    Zza pola karnego uderzał Deja, ale posłał piłkę ponad poprzeczką.

71
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Mas, na boisku pojawia się Wojtyra.

73
    Posiadanie piłki: 29% – 71%.

75
    Kobacki ostro sfaulowany przez Naporę. Żółta kartka dla zawodnika Skry.

77
    Podwyższają prowadzenie częstochowianie! Wprowadzony przed sześcioma minutami KAMIL WOJTYRA skutecznie wykończył kontrę swojego zespołu!

78
    Niecelny strzał Adamczyka z dystansu.

80
    Dziesięć minut do końca regulaminowego czasy gry. W bardzo dobrej sytuacji jest Skra.

82
    Gdynianie od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

83
    Gol dla Arki!
    A jednak, jest bramka kontaktowa, nie poddają się gdynianie! Po zagraniu Adamczyka w pole karne rywali piłkę do siatki skierował KAROL CZUBAK!

84
    W dalszym ciągu napierają gdynianie. Arka ma zamiar powalczyć o gola wyrównującego.

86
    Jedna z nielicznych akcji Skry po zmianie stron. Rzut rożny dla ekipy z Częstochowy.

87
    Dośrodkowanie Stromeckiego, ale bez kłopotów przejmują piłkę gdynianie.

89
    Starają się oddalić grę od własnej bramki częstochowianie.

90
    Aż o cztery minuty przedłużony został ten mecz!

90+1
    Zamieszanie w polu karnym Skry, ale ostatecznie akcja zakończona została niecelnym strzałem.

90+3
    Korner dla gdynian.

90+5

Spotkanie w Gdyni dobiegło końca! Skra dokonała niespodzianki i pokonała Arkę 2:1. Dziękuję za uwagę! (19:52:09)

Gole: 20. Szymański, 77. Wojtyra – 83. Czubak

Kartki:   75. Napora (SKC) – 66. Kasperkiewicz (ARK)

Kos – Winiarczyk, Mesjasz, Brusiło, Stromecki, Szymański, Napora, Kwietniewski (61. Niedbała), Nocoń, Mas (71. Wojtyra), Krzyżak