Polkowice – GI Malepszy 4:4 (koniec) | Lubawa – Lębork 6:2 (koniec) | Clearex – AZS Darkomp 2:2 (koniec)
Red Dragons – FC Reiter 2:5 (koniec) | Piast – Jagiellonia 6:4 (koniec) | Dreman – AZS Gdańsk 4:3 (koniec)
Piast Gliwice
6:4 (3:0)
Jagiellonia Białystok
Niedziela 10.10.2021, 18:00 • Arena Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 5

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:37:14)

Po przerwie zrobiło się interesująco, ponieważ Słoneczny Stok Białystok podjął rękawicę i zlikwidował większość strat do Piasta Gliwice. Wyżej notowana drużyna nie spanikowała i odparła wściekły atak przyjezdnych. Ostatecznie nie doszło do niespodzianki i faworyt odniósł zwycięstwo 6:4.

40

40
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki MATEUSZ MROWIEC.

Gliwiczanie dają do zrozumienia, że na nic starania przeciwnika, są nie do dopadnięcia. W ostatniej minucie Mateusz Mrowiec poprawił wynik na 6:4. 10 trafień w Arenie Gliwice!

40
    Gol dla MOKS-u Słoneczny Stok!
    Strzelcem bramki KRYSTIAN BELZYT.

Walka do końca i o to właśnie chodzi w futsalu. To już trzecie w meczu trafienie kontaktowe i zarazem drugie Krystiana Belzyta.

39
    Długo krążyła piłka po obrzeżach pola bramkowego. Tak jakby zawodnikom brakowało zdecydowania. Wreszcie w pewnym momencie pojawiło się uderzenie, ale już z kompletnie nieprzygotowanej pozycji.

38
    Są waleczni białostoczanie tego wieczoru, ale chyba zabraknie im czasu oraz sposobu na zapunktowanie.

37
    Przerwa na żądanie szkoleniowca przyjezdnych.

35
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia meczu.

34

W tym meczu już absolutnie nikt nie broni. Mateusz Mrowiec odbudował dwubramkowe prowadzenie Piasta Gliwice. Gospodarze nie dają się dopaść!

33
    Strzelcem bramki MATEUSZ ŁABIENIEC.

Ponownie trafienie kontaktowe. Mateusz Łabieniec przypomniał sobie poprzednie, udane dla siebie spotkanie i swoim strzałem wywarł presję na zawodnikach Piasta Gliwice.

32
    Wznowienie z linii bocznej boiska białostoczan, których nieco zdeprymowało odzyskanie dwubramkowego prowadzenia przez Piasta Gliwice.

31
    Ostra konfrontacja w centrum boiska. Przyjezdni starali się odebrać piłkę. Dwóch zawodników doskoczyło w jednym momencie do osamotnionego przeciwnika.

30
    Hubert Stachurski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

27
    Rozstrzelali się futsaliści w minutach po przerwie.

26
    Strzelcem bramki DOMINIK ŚMIAŁKOWSKI.

Jest reakcja gliwiczan w trudniejszych dla nich okolicznościach. Identycznie jak w pierwszej połowie premierowego gola dla Piasta strzelił Dominik Śmiałkowski.

25

Białostoczanie strzelili gola kontaktowego. Świetne przyspieszenie przyjezdnych po powrocie z szatni na boisko i robi się interesująco w Arenie Gliwice!

24
    Pierwsze przewinienie po przerwie popełnione przez zawodników Piasta Gliwice.

23
    Strzelcem bramki ADRIAN CITKO.

Nie zamierzają się poddawać futsaliści z Białegostoku. Pierwsze ich trafienie w meczu, a jego autorem doświadczony Adrian Citko. Piast Gliwice dał się zaskoczyć tym atakiem.

Gole: 2. Śmiałkowski, 13. Dasajew, 15. Czech, 26. Śmiałkowski, 34. Mrowiec, 40. Mrowiec – 23. Citko, 25. Belzyt, 33. Łabieniec, 40. Belzyt

Kartki:   30. Stachurski (SSB)

Piast Gliwice: Widuch, Hiram, Janiszewski – Bakłanow, Śmiałkowski, Wilk, Mazur, Bugański, Mrowiec, Zatović, Nunes Cadini, Dasajew, Szadurski, Czech.

Jagiellonia Białystok: Dobreńko, Danilewicz – Citko, Stachurski, Kożuszkiewicz, Belzyt, Łabieniec, Prolejko, Osypiuk, Aleksandrowicz, Skiepko.

Sędziowie: Szczołko, Woliński – Złomańczuk, Cieślok