Stomil – Sandecja 1:2 (koniec)
Stomil Olsztyn
1:2 (0:2)
Sandecja Nowy Sącz
Poniedziałek 25.10.2021, 18:00 • Stadion OSiR, Olsztyn • Fortuna 1 Liga • 14. kolejka

Spotkanie w Olsztynie dobiegło końca! Kluczowy okazał się pierwszy kwadrans, w którym goście strzelili dwa gole. Z mojej strony to już wszystko, dziękuję za uwagę! (20:00:40)

90+6

90+5
    Nieudanie w ofensywie gospodarze. Nie spieszy się ze wznowieniem gry od bramki Pietrzkiewicz.

90+4
    Skutecznie odpierają ataki rywali przyjezdni.

90+2
    Mocno napierają miejscowi, chcąc wykorzystać ostatnie minuty do strzelenia wyrównującego gola.

90+1
    Rzut rożny wywalczyli gospodarze po akcji lewym skrzydłem.

90
    Aż o pięć minut przedłużony został ten mecz!

89
    Kolejny rzut wolny dla gospodarzy.

87
    W środkowej strefie boiska powalony na murawę jeden z olsztynian.

86
    Nieudana kontra Stomilu.

84
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Dikov, na boisku pojawia się Osyra.

83
    Gol dla Stomilu!
    PATRYK MIKITA autorem kontaktowej bramki dla gospodarzy, szykuje nam się ciekawa końcówka!

81
    Patryk Mikita będzie wykonywał jedenastkę.

80
    Rzut karny dla Stomilu Olsztyn!

78
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Janicki, na boisku pojawia się Wolny.

77
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez Sandecję grę z piątego metra wznowi Syldatk.

75
    Groźnie pod bramką Stomilu. Kolejny rzut rożny dla przyjezdnych.

73
    Korner dla gości.

72
    Spokojnie grają przyjezdni, starają się obecnie nieco dłużej utrzymać przy piłce, zabierając czas rywalom.

70
    Dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Czy Stomil będzie w stanie powalczyć o choćby honorowego gola?

69
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Fundambu, na boisku pojawia się Shibata.

66
    Coraz częściej i dłużej są przy piłce miejscowi, ale nie ma to przełożenia na wynik.

65
    Żółtą kartkę otrzymuje Sovsić (Sandecja Nowy Sącz).

63
    Lewym skrzydłem budują teraz swój atak przyjezdni.

61
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Pyrdoł, na boisku pojawia się Zych.

60
    Kolejny atak Stomilu skutecznie przystopowany.

58
    Mają problem ze stworzeniem sobie groźniejszej okazji gospodarze.

57
    Żółtą kartkę otrzymuje Fundambu (Stomil Olsztyn).

54
    Faul Rudola w środku pola i jest żółta kartka.

52
    Spokojnie wymieniają między sobą podania przyjezdni.

50
    Kolejna żółta kartka. Tym razem upomniany Janicki.

49
    Od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska olsztynianie.

48
    Przyjezdni od autu na połowie rywali.

46
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Szabaciuk, na boisku pojawia się Pawlak.
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Tecław, na boisku pojawia się Spychała.

46
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Fall, na boisku pojawia się Kasprzak.

46

Pierwsza połowa za nami! Sandecja znakomicie weszła w mecz i do przerwy prowadzi ze Stomilem 2:0. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+4

45+3
    Rzut rożny dla miejscowych.

45+1
    Gramy trochę dłużej. W ofensywie goście.

44
    Zablokowane uderzenie na bramkę Stomilu i korner dla przyjezdnych.

42
    Sporo przewinień w ostatnich minutach.

39
    Faulowany niedaleko własnego pola karnego jeden z defensorów Sandecji.

38
    Próbują w jakiś sposób odpowiedzieć na trafienia rywali miejscowi, ale póki co zupełnie im to nie wychodzi.

35
    Dziesięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Goście od rzutu wolnego w środku pola.

33
    Zbyt ostro walczył o piłkę Tecław i słusznie został upomniany żółtym kartonikiem.

32
    Niecelne uderzenie Pyrdoła na bramkę rywali. Z piątego metra wznowi grę Pietrzkiewicz.

31
    Pół godziny gry już za nami. Po znakomitym początku w wykonaniu gości Sandecja prowadzi 2:0.

29
    Na własnej połowie boiska utrzymują się przy piłce przyjezdni.

27
    Kontra Stomilu zakończona strzałem Mikity wybronionym przez Pietrzkiewicza.

26
    Dość łatwo stracili piłkę w środkowej strefie boiska przyjezdni.

24
    Pierwsza w tym spotkaniu żółta kartka. Upomniany strzelec pierwszego gola dla Sandecji – Maissa Fall.

23
    Nieudana akcja przyjezdnych prawą stroną boiska.

22
    Posiadanie piłki: 47% – 53%.

19
    Skutecznie powstrzymali atak rywali goście.

17
    Miejscowi od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

16
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Simba, na boisku pojawia się Czajka.

15
    Gol dla Sandecji!
    Dzieje się! Nie minął kwadrans, a przyjezdni prowadzą już 2:0! Na listę strzelców wpisał się DAMIR SOVSIĆ.

14
    Jeden z zawodników gospodarzy doznał jakiegoś urazu i mamy przerwę w grze.

10
    Tym razem to gospodarze od rzutu wolnego, blisko własnego pola karnego.

8
    Próbowali odpowiedzieć na gola rywali miejscowi, ale ostatecznie bez strzału na bramkę strzeżoną przez Pietrzkiewicza.

6
    W środku pola faulowany jeden z zawodników Sandecji. Rzut wolny dla przyjezdnych.

3
    Ależ błyskawicznie obejmują prowadzenie goście! Już w trzeciej minucie golipera Stomilu pokonał MAISSA FALL!

2
    Pierwsza akcja olsztynian zakończona niecelnym strzałem przez Monetę.

1

Tak prezentują się składy wyjściowe:

Stomil Olsztyn:
    Syldatk – Szabaciuk, Tecław, Straus, Simba, Remisz, Moneta, Fundambu, Pyrdoł, Reiman, Mikita

Sandecja Nowy Sącz:
    Pietrzkiewicz – Piter-Bućko (C), Boczek, Rudol, Słaby – Chmiel, Sovsić, Fall, Zych, Janicki – Dikov.

Gole: 83. Mikita – 3. Fall, 15. Sovsić

Kartki:   33. Tecław (OLS), 57. Fundambu (OLS) – 24. Fall (SAN), 50. Janicki (SAN), 54. Rudol (SAN), 65. Sovsić (SAN)

Syldatk – Szabaciuk (46. Pawlak), Tecław (46. Spychała), Straus, Simba (16. Czajka), Remisz, Moneta, Fundambu (69. Shibata), Pyrdoł (61. Zych), Reiman, Mikita