Stomil – Sandecja 1:2 (koniec)
Stomil Olsztyn
1:2 (0:2)
Sandecja Nowy Sącz
Poniedziałek 25.10.2021, 18:00 • Stadion OSiR, Olsztyn • Fortuna 1 Liga • 14. kolejka

Tak prezentują się składy wyjściowe:

Stomil Olsztyn:
    Syldatk – Szabaciuk, Tecław, Straus, Simba, Remisz, Moneta, Fundambu, Pyrdoł, Reiman, Mikita

Sandecja Nowy Sącz:
    Pietrzkiewicz – Piter-Bućko (C), Boczek, Rudol, Słaby – Chmiel, Sovsić, Fall, Zych, Janicki – Dikov.

1

2
    Pierwsza akcja olsztynian zakończona niecelnym strzałem przez Monetę.

3
    Gol dla Sandecji!
    Ależ błyskawicznie obejmują prowadzenie goście! Już w trzeciej minucie golipera Stomilu pokonał MAISSA FALL!

6
    W środku pola faulowany jeden z zawodników Sandecji. Rzut wolny dla przyjezdnych.

8
    Próbowali odpowiedzieć na gola rywali miejscowi, ale ostatecznie bez strzału na bramkę strzeżoną przez Pietrzkiewicza.

10
    Tym razem to gospodarze od rzutu wolnego, blisko własnego pola karnego.

14
    Jeden z zawodników gospodarzy doznał jakiegoś urazu i mamy przerwę w grze.

15
    Dzieje się! Nie minął kwadrans, a przyjezdni prowadzą już 2:0! Na listę strzelców wpisał się DAMIR SOVSIĆ.

16
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Simba, na boisku pojawia się Czajka.

17
    Miejscowi od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

19
    Skutecznie powstrzymali atak rywali goście.

22
    Posiadanie piłki: 47% – 53%.

23
    Nieudana akcja przyjezdnych prawą stroną boiska.

24
    Pierwsza w tym spotkaniu żółta kartka. Upomniany strzelec pierwszego gola dla Sandecji – Maissa Fall.

26
    Dość łatwo stracili piłkę w środkowej strefie boiska przyjezdni.

27
    Kontra Stomilu zakończona strzałem Mikity wybronionym przez Pietrzkiewicza.

29
    Na własnej połowie boiska utrzymują się przy piłce przyjezdni.

31
    Pół godziny gry już za nami. Po znakomitym początku w wykonaniu gości Sandecja prowadzi 2:0.

32
    Niecelne uderzenie Pyrdoła na bramkę rywali. Z piątego metra wznowi grę Pietrzkiewicz.

33
    Zbyt ostro walczył o piłkę Tecław i słusznie został upomniany żółtym kartonikiem.

35
    Dziesięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Goście od rzutu wolnego w środku pola.

38
    Próbują w jakiś sposób odpowiedzieć na trafienia rywali miejscowi, ale póki co zupełnie im to nie wychodzi.

39
    Faulowany niedaleko własnego pola karnego jeden z defensorów Sandecji.

42
    Sporo przewinień w ostatnich minutach.

44
    Zablokowane uderzenie na bramkę Stomilu i korner dla przyjezdnych.

45+1
    Gramy trochę dłużej. W ofensywie goście.

45+3
    Rzut rożny dla miejscowych.

45+4

Pierwsza połowa za nami! Sandecja znakomicie weszła w mecz i do przerwy prowadzi ze Stomilem 2:0. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Fall, na boisku pojawia się Kasprzak.

46
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Szabaciuk, na boisku pojawia się Pawlak.
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Tecław, na boisku pojawia się Spychała.

48
    Przyjezdni od autu na połowie rywali.

49
    Od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska olsztynianie.

50
    Kolejna żółta kartka. Tym razem upomniany Janicki.

52
    Spokojnie wymieniają między sobą podania przyjezdni.

54
    Faul Rudola w środku pola i jest żółta kartka.

57
    Żółtą kartkę otrzymuje Fundambu (Stomil Olsztyn).

58
    Mają problem ze stworzeniem sobie groźniejszej okazji gospodarze.

60
    Kolejny atak Stomilu skutecznie przystopowany.

61
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Pyrdoł, na boisku pojawia się Zych.

63
    Lewym skrzydłem budują teraz swój atak przyjezdni.

65
    Żółtą kartkę otrzymuje Sovsić (Sandecja Nowy Sącz).

66
    Coraz częściej i dłużej są przy piłce miejscowi, ale nie ma to przełożenia na wynik.

69
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Fundambu, na boisku pojawia się Shibata.

70
    Dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Czy Stomil będzie w stanie powalczyć o choćby honorowego gola?

72
    Spokojnie grają przyjezdni, starają się obecnie nieco dłużej utrzymać przy piłce, zabierając czas rywalom.

73
    Korner dla gości.

75
    Groźnie pod bramką Stomilu. Kolejny rzut rożny dla przyjezdnych.

77
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez Sandecję grę z piątego metra wznowi Syldatk.

78
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Janicki, na boisku pojawia się Wolny.

80
    Rzut karny dla Stomilu Olsztyn!

81
    Patryk Mikita będzie wykonywał jedenastkę.

83
    Gol dla Stomilu!
    PATRYK MIKITA autorem kontaktowej bramki dla gospodarzy, szykuje nam się ciekawa końcówka!

84
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Dikov, na boisku pojawia się Osyra.

86
    Nieudana kontra Stomilu.

87
    W środkowej strefie boiska powalony na murawę jeden z olsztynian.

89
    Kolejny rzut wolny dla gospodarzy.

90
    Aż o pięć minut przedłużony został ten mecz!

90+1
    Rzut rożny wywalczyli gospodarze po akcji lewym skrzydłem.

90+2
    Mocno napierają miejscowi, chcąc wykorzystać ostatnie minuty do strzelenia wyrównującego gola.

90+4
    Skutecznie odpierają ataki rywali przyjezdni.

90+5
    Nieudanie w ofensywie gospodarze. Nie spieszy się ze wznowieniem gry od bramki Pietrzkiewicz.

90+6

Spotkanie w Olsztynie dobiegło końca! Kluczowy okazał się pierwszy kwadrans, w którym goście strzelili dwa gole. Z mojej strony to już wszystko, dziękuję za uwagę! (20:00:40)

Gole: 83. Mikita – 3. Fall, 15. Sovsić

Kartki:   33. Tecław (OLS), 57. Fundambu (OLS) – 24. Fall (SAN), 50. Janicki (SAN), 54. Rudol (SAN), 65. Sovsić (SAN)

Syldatk – Szabaciuk (46. Pawlak), Tecław (46. Spychała), Straus, Simba (16. Czajka), Remisz, Moneta, Fundambu (69. Shibata), Pyrdoł (61. Zych), Reiman, Mikita