Wisła K. – Stal M. 0:1 (koniec) | Radomiak – Raków 0:1 (koniec) | Lech P. – Termalica 5:0 (koniec)
Lech Poznań
5:0 (3:0)
Bruk-Bet Termalica
Sobota 12.02.2022, 20:00 • INEA Stadion, Poznań • PKO Ekstraklasa • 21. kolejka

Ani minuty nie doliczył arbiter! Lech Poznań rozbił Termalikę aż 5:0 i zasłużenie sięgnął po komplet punktów. Dziękuję za uwagę! (21:53:31)

90

89
    Miał swoją szansę Antczak, ale przegrał pojedynek z Loską!

87
    Nie spieszą się ze wznowieniem gry od autu gospodarze.
    85. Dawid KOWNACKI - 5:0

85
    Gol dla Lecha!
    No i jest piąta bramka! Daleka piłka w pole karne Termaliki, Ba Loua zgrał piłkę do środka, a tam ze spokojem akcję wykończył DAWID KOWNACKI!

84
    Długo utrzymują się teraz przy piłce na połowie rywali zawodnicy z Niecieczy.

83
    Bardzo aktywny jest Kocyła. Tym razem nie zdołał się jednak przedrzeć pod bramkę rywali.

81
    Ba Loua faulował Kocyłę niedaleko własnego pola karnego. Żółta kartka dla zawodnika Kolejorza.

80
    Dziesięć minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Lech nie rezygnuje z walki o piątego gola.

78
    Zagranie Kownackiego do Kamińskiego przerwane przez jednego z rywali.

76
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Kacper Śpiewak, na boisku pojawia się Dawid Kocyła.

75
    Jeszcze jeden korner dla ekipy z Wielkopolski.

74
    Rzut rożny wywalczony przez Kvekveskiriego.

72
    Ogromne zamieszanie w polu karnym gości! Najpierw udanie interweniował Loska, chwilę później przyblokowany został Kownacki.

70
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Dani Ramirez, na boisku pojawia się Jakub Antczak.
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Antonio Milić, na boisku pojawia się Ľubomír Šatka.

68
    Kownacki świetnie zagrał do Kamińskiego, jednak ten w porę został powstrzymany przez jednego z defensorów drużyny gości.

67
    Niespiesznie wymieniają się teraz podaniami zawodnicy Macieja Skorży na własnej połowie boiska.

66
    Ależ to zepsuł Ramirez! Znakomicie zapowiadała się kontra Lecha, ale Hiszpan niepotrzebnie wdał się w drybling!

64
    Niedokładnie teraz w ofensywie miejscowi i z kontratakiem rusza Termalica.

63
    Gospodarze od wrzutu z autu na połowie rywali.

62
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Sebastian Bonecki, na boisku pojawia się Muris Mešanović.

62
    Faulowany we własnym polu karnym był Pereira i akcji Termaliki została przerwana przez arbitra.

60
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Jesper Kalstrom, na boisku pojawia się Pedro Tiba.
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Kristoffer Velde, na boisku pojawia się Adriel D´Avila Ba Loua.

58
    Na strzał z dystansu zdecydował się Kownacki, ale wyraźnie spudłował.
    55. Bartosz SALAMON - 4:0

55
    Znakomicie rozegrany rzut wolny i jest 4:0! Asystował Kamiński, a z kilkudziesięciu metrów piłkę do bramki wpakował BARTOSZ SALAMON!

54
    Faulowany rozpędzony Kalstrom i będzie rzut wolny dla Kolejorza.

53
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Wiktor Biedrzycki, na boisku pojawia się Marcin Wasielewski.
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Adam Radwański, na boisku pojawia się Marcin Grabowski.

52
    Groźnie pod bramką Lecha! Wlazło uderzał zza pola karnego, ale posłał piłkę ponad poprzeczką!

50
    Korner dla Termaliki, choć wydaje się, że od bramki powinni wznowić grę miejscowi.

48
    Ależ niewiele brakowało! Urwał się z piłką Kownacki, ale jego strzał wybronił Loska! Tylko korner dla Lecha.

46
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Samuel Stefanik, na boisku pojawia się Michal Hubínek.

46

Pewne prowadzenie Lecha do przerwy! Kolejorz jest w bardzo komfortowej sytuacji i wydaje się, ze tylko kataklizm mógłby gospodarzom odebrać komplet punktów. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+3

45+2
    Na spalonym złapany Kamiński.

45
    O dwie minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania.
    44. Dani RAMIREZ - 3:0

44
    Podwyższają prowadzenie tuż przed przerwą miejscowi! Świetnie odnalazł się w polu karnym rywali DANI RAMIREZ i płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał Loskę!

43
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Mikael Ishak, na boisku pojawia się Dawid Kownacki.

42
    Korner dla gości.

40
    Wywołany wilk z lasu! Płaski strzał Grzybka, ale czujnie interweniował Bednarek!

39
    Próbują w jakiś sposób odpowiedzieć przyjezdni na trafienia rywali, ale brakuje strzałów na bramkę strzeżoną przez Bednarka.

37
    Rzut wolny dla Lecha w środkowej strefie boiska.

37
    Żółtą kartkę otrzymuje David Domgjoni (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).
    36. Świetna akcja gości:

36
    Wlazło znakomicie zagrał w pole karne do Grzybka, ten zwiódł jednego z rywali, ale chwilę później nie trafił w piłkę!

35
    Jeden z nielicznych momentów gdy nieco na dłużej przy piłce znajdują się przyjezdni.

33
    Strzał Kvekveskiriego i Loska sparował piłkę na rzut rożny.

32
    Nieudane dośrodkowanie Kvekve.

30
    Dobra interwencja Loski, ale rywale cały czas w natarciu.

29
    Szukają kolejnych okazji strzeleckich zawodnicy Macieja Skorży.
    27. Jakub KAMIŃSKI - 2:0

27
    Rozkręca się Kolejorz! Ramirez dość szczęśliwie dostarczył piłkę do JAKUBA KAMIŃSKIEGO, a ten potężnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie!

26
    Dobry przechwyt Kvekveskiriego i ruszają z atakiem miejscowi.

24
    Lechici od wrzutu z autu na wysokości pola karnego ekipy z Niecieczy.

22
    Groźne dośrodkowanie w pole karne Lecha, ale wybił piłkę Salomon.

21
    W dość łatwy sposób gubią się teraz na własnej połowie poznaniacy.

20
    Nieudane uderzenie jednego z zawodników gości.
    18. Mikael ISHAK - 1:0

18
    Miejscowi wychodzą na prowadzenie! Velde miękką wrzutką obsłużyć MIKAELA ISHAKA, a ten strzałem głową z pięciu metrów pokonał Loskę!

17
    Niezły strzał Kalstroma z ostrego kata, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką.

16
    Ucierpiał w tym starciu Biedrzycki, ale jest już w stanie kontynuować grę.

14
    Ishak w ostatniej chwili uprzedzony w polu karnym rywali przez Biedrzyckiego.

13
    Niezła akcja Termaliki! Dośrodkowanie w pole karne, gdzie do strzału głową złożył się Radwański, jednak chybił!

12
    Znów zabrakło dokładnie w ofensywie zawodnikom Kolejorza.

11
    Zbyt mocne zagranie do Ishaka i futbolówkę przechwytuje golkiper rywali.

9
    Brzydko potraktowany przez Domgjoniego Velde. Nie decyduje się na razie na kartkę arbiter.

7
    Spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska gospodarze.

5
    Zakręcił się w dryblingu Velde i stracił okazję na oddanie strzału.

4
    Zbyt mocna wrzutka Pereiry, ale utrzymują się w ataku miejscowi.

3
    Od autu na wysokości linii środkowej boiska przyjezdni.

1
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w szesnastkę Termaliki, ale ostatecznie wyłapał piłkę Loska.

1

Tak prezentują się składy wyjściowe:

Lech Poznań: Bednarek – Pereira, Salamon, Milić, Rebocho – Kalstrom, Kvekveskiri – Velde, Ramirez, Kamiński – Ishak (C).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Biedrzycki, Putiwcew, Domgjoni, Hybš – Wlazło – Grzybek, Bonecki, Radwański, Stefanik – Śpiewak.

Obsada sędziowska:

Główny: Sebastian Jarzębak
    Asystenci: Bartosz Heinig, Dariusz Bohonos
    Techniczny: Leszek Lewandowski
    VAR: Bartosz Frankowski
    AVAR: Arkadiusz Kamil Wójcik.

Serdecznie zapraszam na relację z meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W Poznaniu tutejszy Lech podejmie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Gole: 18. Ishak, 27. Kamiński, 44. Ramirez, 55. Salamon, 85. Kownacki

Kartki:   81. Ba Loua (LPO) – 37. Domgjoni (BRK)

Lech Poznań: Bednarek – Pereira, Salamon, Milić (70. Šatka), Rebocho – Kalstrom (60. Tiba), Kvekveskiri – Velde (60. Ba Loua), Ramirez (70. Antczak), Kamiński – Ishak (C) (43. Kownacki).
    Zmiany: van der Hart – Antczak, Ba Loua, Douglas, Kownacki, Marchwiński, Šatka, Skóraś, Tiba.

Bruk-Bet Termalica: Loska – Biedrzycki (53. Wasielewski), Putiwcew, Domgjoni, Hybš – Wlazło – Grzybek, Bonecki (62. Mešanović), Radwański (53. Grabowski), Stefanik (46. Hubínek) – Śpiewak (76. Kocyła).
    Zmiany: Pawluczenko – Bezpalec, Gergel, Grabowski, Hubínek, Kocyła, Kukułowicz, Mešanović, Wasielewski.

AVAR: Arkadiusz Kamil Wójcik