Izrael U-21 – Polska U-21 2:2 (koniec)
Izrael U-21
2:2 (0:1)
Polska U-21
Czwartek 24.03.2022, 17:30 • Itztadion HaMoshava, Petah Tikva • Eliminacje Mistrzostw Europy

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu młodzieżowej reprezentacji Polski. Jej przeciwnikiem będzie Izrael. Początek rywalizacji w czwartek o godzinie 17:30.
    Skład Polski

Izrael U-21: Peretz – Jaber, Blorian, Cohen, Shahar, Gandelman – Podgoreanu, Leidner, Karzev, Kanaan – Abada.
    Rezerwowi: Nir On – Davida, Zargary, Ben Shabat, Elmkies, Levi, Zasno, Sade, Morgan.
    Trener: Alon Hazan

Polska U-21: Miszta – Gruszkowski, Piątkowski, Mosór, Kiwior, Zalewski – Kozłowski, Poręba, Karbownik, Kamiński – Benedyczak.
    Rezerwowi: Majchrowicz – Bejger, Żurawski, Marchwiński, Łęgowski, Białek, Lederman, Skóraś, Fornalczyk.
    Trener: Maciej Stolarczyk

Sędzia: Bram Van Driessche (Belgia).

1

2
    Gospodarze w błękitnych strojach, a Polska w białych koszulkach i getrach, a także czerwonych spodenkach.

3
    Na początku meczu nieodpowiedzialne zachowania Polaków przy próbie wyprowadzenia piłki, jednak bez poważnych konsekwencji.

4
    Adrian Benedyczak bez powodzenia próbował odebrać piłkę gospodarzom na ich połowie.

5
    Izrael odebrał piłkę dryblującemu Jakubowi Kamińskiemu, następnie zablokowane uderzenia Łukasza Poręby i Kacpra Kozłowskiego, a całe zamieszanie zostało wyjaśnione przez bramkarza.

6
    Na razie dużo niedokładności na boisku i trudno to uporządkować zawodnikom obu młodzieżowych reprezentacji.

8
    Przeciągnięte dośrodkowanie i nie sprawiło ono problemu reprezentantom Polski.

10
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki ADRIAN BENEDYCZAK.

Polska przeprowadziła ekspresowy atak po wrzucie z autu! Jest prowadzenie podopiecznych Macieja Stolarczyka. Kacper Kozłowski poradził sobie z przeciwnikiem i uruchomił płaskim dośrodkowaniem byłego kompana z Pogoni Szczecin. Adrian Benedyczak zaatakował piłkę wślizgiem i wepchnął ją z bliska do siatki.
    10. Adrian BENEDYCZAK - 0:1

12
    Izrael musi wcześnie organizować się do odrabiania strat po kompletnie nieudanym początku meczu.

14
    Polska pozostaje na połowie przeciwnika, ale ostatnie uderzenie z dystansu było niedopieszczone. Piłka przeleciała ponad poprzeczką w bramce Izraela.

15
    Nieudane dośrodkowanie Nicoli Zalewskiego nie nadawało się do zakończenia strzałem.

17
    Reprezentacja Izraela przeszła do ataku pozycyjnego.

18
    Piłka pod nogami Cezarego Miszty, który nieatakowany nie spieszył się z jej wykopaniem. Polska może próbować kontrolować mecz.

20
    Bardzo niebezpiecznie! Po wrzutce z głębi pola piłka trafiła do napastnika Izreala, ale uderzenie z bliska zostało instynktownie powstrzymane przez Cezarego Misztę.
    20.

23
    Leidner napomniany żółtą kartką za przewinienie na Nicoli Zalewskim.

24
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego. Również uderzenie zza pola karnego reprezentanta Izraela było bardzo niedokładne.

25
    Nieudane wykonanie rzutu rożnego przez Nicolę Zalewskiego. Kontratak gospodarzy został przerwany faulem.

27
    Jakub Kamiński sprytnie obrócił się z piłką i oddał uderzenie z linii pola karnego. Skuteczna interwencja bramkarza, a po dodatkowym rzucie rożnym Kamil Piątkowski nie zdołał zmieścić piłki w lustrze bramki.

28
    Dynamicznie na boisku, gotuje się po obu stronach boiska.

28
    Gandelman napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

30
    Elegancka kombinacja reprezentacji Polski zakończona celnym uderzeniem z kilkunastu metrów Adriana Benedyczaka! Na posterunku bramkarz gospodarzy i Biało-Czerwoni pozostają na skromnym prowadzeniu.

32
    Izrael w natarciu, a ma jeszcze około kwadrans na poprawienie wyniku przed zejściem na przerwę do szatni.

34
    Przewinienie w centrum boiska, ale tym razem bez kartonika.

35
    Niecelne uderzenie z dystansu. Piłka odprowadzona wzrokiem poza boisko przez bramkarza.

36
    Podgoreanu wystartował do piłki skierowanej w pole karne reprezentacji Polski. Mocne, ale przewidywalne uderzenie zostało powstrzymane przez Cezarego Misztę.

39
    Sporo strzałów i też sporo celnych. Kacper Kozłowski nie zaskoczył swoją próbą skoncentrowanego bramkarza Izraela.

41
    Akcja Izraela z wykorzystaniem prawego skrzydła. Dośrodkowanie nie doczekało się zakończenia strzałem.

42
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem.

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

45+1
    Akcje po obu stronach stadionu w czasie doliczonym. Obie powstrzymane przed polem karnym.

45+2
    Trzecia żółta kartka dla zawodnika gospodarzy. Napomniany za faul Karzev.

45+2

Całkiem dynamiczna pierwsza połowa meczu z jednym golem. Dzięki wrzutce Kacpra Kozłowskiego i strzałowi Adriana Benedyczaka podopieczni Macieja Stolarczyka zeszli na przerwę do szatni z prowadzeniem 1:0.

46

46
    Davida za Cohena.

48
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła zostało wyekspediowane w pola karnego strzeżonego przez reprezentantów Polski.

50
    Gol dla Izraela!
    Strzelcem bramki LIEL ABADA.

Gospodarze doprowadzili do remisu po przerwie. Polska nie radziła sobie z dośrodkowaniami, które były niezdarnie wybijane. Nadeszła za to kara w postaci uderzenia z linii pola karnego do bramki Liela Abady. Biało-Czerwoni stracili zaliczkę.
    50. Liel ABADA - 1:1

52
    Polska musi ponownie zastanawiać się nad skutecznym sposobem zaatakowania.

53
    Nie doszło dośrodkowanie Nicoli Zalewskiego posłane w kierunku ustawionego na desancie Adriana Benedyczaka.

55
    Posypała się nieco gra reprezentacji Polski po pobycie w szatni.

57
    Reprezentanci Izraela spędzają więcej czasu na połowie przeciwnika. Ostatnie uderzenie Karzeva zostało zablokowane.

59
    Polska ma z kolei problem z utrzymaniem się w posiadaniu piłki i transportowaniem jej w pobliże bramki przeciwnika.

60
    Przerwa w grze spowodowana urazem po przewinieniu reprezentanta Polski.

61
    Ogromna szansa Polski na odzyskanie prowadzenia! Po wrzutce z rzutu wolnego piłka spadła na głowie Ariela Mosóra, który co prawda przelobował nieostrożnego bramkarza, ale minimalnie przestrzelił.
    61.

63
    Morgan za Bloriana.

65
    Na razie Maciej Stolarczyk nie zdecydował się na wprowadzenie jakiegokolwiek zawodnika z ławki rezerwowych na boisko.

67
    Szansa na zagrożenie gospodarzom rozegraniem rzutu rożnego.

67
    Dobre dośrodkowanie Kacpra Kozłowskiego do Ariela Mosóra, któremu w oddaniu soczystego uderzenia przeszkodził kompan z reprezentacji Polski.

69
    Gubią się w obronie Polacy i musieli dostać wsparcie powracającego na własną połowę boiska Nicoli Zalewskiego.

69
    Skóraś za Karbownika, a Fornalczyk za Zalewskiego.

71
    Beznadziejne rozegranie zaproponowane przez podopiecznych Macieja Stolarczyka.

73
    Strzelcem bramki OMRI GALDELMAN.

Izrael na prowadzeniu po odwróceniu wyniku. Ogromna radość na trybunach stadionu. Omri Galdelman wykorzystał mierzone dośrodkowanie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego.
    73. Omri GALDELMAN - 2:1

75
    Pozostał kwadrans gościom na poprawienie wyniku.

76
    Polska wyraźnie zagubiona i po przerwie nie zaproponowała w ofensywie nic interesującego poza stałymi fragmentami gry. Z kolei Izrael postraszył piękną akcją indywidualną Podgoreanu zakończoną strzałem obok bramki.

78
    Strzelcem bramki JAKUB KAMIŃSKI.

Polska nareszcie odpowiedziała skutecznym atakiem i jest wyrównanie, a zarazem szansa na zwycięstwo. Jakub Kamiński przymierzył z ostrego kąta po podaniu prostopadłym wykonanym w idealnym momencie przez Adriana Benedyczaka. Teraz trzeba iść za uderzeniem!
    78. Jakub KAMIŃSKI - 2:2

79
    Przed golem rewelacyjnie interweniował w bramce Cezary Miszta i to on utrzymał Polskę na powierzchni w tym spotkaniu.

80
    Morgan napomniany żółtą kartką za przewinienie na Mariuszu Fornalczyku.

80
    Żurawski za Kozłowskiego i Białek za Kozłowskiego.

81
    Dodatkowy napastnik wprowadzony na boisko przez selekcjonera młodzieżowej reprezentacji Polski.

84
    W ostatnim momencie bramkarz zmieszał się z granie Mariusza Fornalczyka w kierunku napastników po dośrodkowaniu Jakuba Kamińskiego.

85
    Pięć minut podstawowego czasu pozostało na rozstrzygnięcie interesującego i ważnego meczu.

87
    Elmkies za Kanaana.

89
    Lederman za Porębę.

90+1
    Wyłapana piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykonywanego przez Bena Ledermana.

90+2
    Kamil Piątkowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+4
    Gra przerwana z powodu spalonego. Ostatnie szanse na rozstrzygnięcie pojedynku.

90+5

Pierwsza połowa była poprawna w wykonaniu reprezentantów Polski. Biało-Czerwoni zeszli do szatni na przerwę z prowadzeniem dzięki strzałowi Adriana Benedyczaka. Później gra podopiecznych Macieja Stolarczyka rozsypała się i na szczęście przynajmniej odpowiedzieli golem na 2:2 Jakuba Kamińskiego na dwa trafienia Izraela.

Posiadanie piłki: 55% : 45%.
    Strzały na bramkę: 9:6.
    Strzały niecelne: 6:6.
    Rzuty rożne: 6:7.
    Spalone: 0:2.
    Faule: 16:10.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:27:52)

Gole: 50. Liel Abada, 73. Omri Galdelman – 10. Adrian Benedyczak, 78. Jakub Kamiński

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 9:6. Strzały niecelne: 6:6. Rzuty rożne: 6:7. Spalone: 0:2. Foule: 16:10.
    Izrael U-21: Peretz – Jaber, Blorian (63. Morgan), Cohen (46. Davida), Shahar, Gandelman – Podgoreanu, Leidner, Karzev, Kanaan (87. Elmkies) – Abada.

Zmiany: Nir On – Davida, Zargary, Ben Shabat, Elmkies, Levi, Zasno, Sade, Morgan.

Polska U-21: Miszta – Gruszkowski (80. Białek), Piątkowski, Mosór, Kiwior, Zalewski (69. Fornalczyk) – Kozłowski (80. Żurawski), Poręba (89. Lederman), Karbownik (69. Skóraś), Kamiński – Benedyczak.

Zmiany: Majchrowicz – Bejger, Żurawski, Marchwiński, Łęgowski, Białek, Lederman, Skóraś, Fornalczyk.

Sędziowie: Bram Van Driessche (Belgia)