Sandecja – Resovia 0:0 (koniec) | Arka – Jastrzębie 3:2 (koniec) | Podbeskidzie – Miedź 1:1 (koniec)
Sandecja Nowy Sącz
0:0 (0:0)
Resovia
Czwartek 14.04.2022, 18:00 • Stadion im. Ojca Władysława Augustynka, Nowy Sącz • Fortuna 1 Liga • 28. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:01:43)

Faule: 14:8.

Sandecja nie wykorzystuje atutu własnego boiska na miarę oczekiwań. Gra bez udziału publiczności nie służy w rundzie wiosennej podopiecznym Dariusza Dudka. Tym razem podjęli Resovię i w pierwszej połowie posypały się żółte kartki zamiast goli. Ostro było również po przerwie. Sandecja zaznaczyła przewagę pod względem posiadania piłki, ale to goście oddali aż dziewięć uderzeń celnych przy zaledwie jednym gospodarzy. Dlatego nowosądeczanie nie powinni narzekać na remis 0:0.

90+5

90+3
    Ostatnie przyspieszenia w meczu.

90+1
    Podobnie jak w pierwszej połowie dorzucone pięć minut.

90
    Doliczony czas.

88
    Niecelne uderzenie Łukasza Zjawińskiego. Gospodarze marnują coraz to kolejne sytuacje podbramkowe.

86
    Kolejne niecelne uderzenie i od bramki Branislav Pindroch.

85
    Piłka po dośrodkowaniu spod chorągiewki została wybita przed linię pola karnego. Stamtąd uderzenie, ale raczej na uwolnienie. Szansa, że futbolówka zaliczy lądowanie w siatce była niewielka.

84
    Drużyny organizują się do ostatnich ataków w meczu.

83
    Bartłomiej Wasiluk napomniany żółtą kartką za kolejne przewinienie.

80
    Josip Soljić napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

79
    Akcja jedenastki z Podkarpacia została zahamowana na skrzydle. Ustawieni w odpowiednich miejscach byli gospodarze.

78
    Od bramki Dawid Pietrzkiewicz po nieudanym ataku szukających swoich szans przyjezdnych.

76
    Błażej Szczepanek napomniany żółtą kartką krótko po pojawieniu się na boisku.

76
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Chmiel, na boisku pojawia się Szczepanek.

70
    Coraz mniej czasu na rozstrzygnięcie tego spotkania.

68
    Aleksander Komor napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

68
    Zbyt duży rozmach miało rozegranie miejscowych zawodników. Do zdobycia gola starali się wykorzystać prawe skrzydło, ale przeciwnik nie pozwolił na kontynuowanie ataku i kontrolowana przez niego piłka opuściła boisko.

66
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Wróbel, na boisku pojawia się Wojciechowski.

65
    Rozegranie daleko od bramki Branislava Pindrocha.

64
    To już przedostatni kwadrans podstawowego czasu.

63
    Niecelne uderzenie jednego z podopiecznych Dariusza Dudka. Piłka została odprowadzona wzrokiem przez przyjezdnych poza boisko.

61
    Rzut wolny dla Sandecji blisko pola karnego przeciwnika.

60
    Na zakończenie kwadransa po przerwie odgryzła się Resovia, ale jej akcja była pozbawiona dokładności i wznowienie od bramki zostało przyznane Dawidowi Pietrzkiewiczowi.

58
    Zarysowała się przewaga Bianconerich pod względem posiadania piłki.

57
    Gra w ataku pozycyjnym. Poszukiwanie miejsca do zrobienia przewagi w bocznych sektorach boiska. Gospodarze starają się tworzyć przewagę na skrzydłach szarżami indywidualnymi.

55
    Rwane tempo rywalizacji nie odpowiada coraz częściej gestykulującym szkoleniowcom.

54
    Raz jeszcze futbolówka została wyekspediowana przez broniących rzeszowian poza boisko.

52
    Wznowienie wrzutem z autu przyznane gospodarzom.

50
    Sandecja w ataku pozycyjnym na połowie przeciwnika.

48
    Goście wymienili podania i wymanewrowali zagubionych przeciwników. Otworzyła się możliwość pokonania bramkarza strzałem z czystej pozycji, ale nie została ona wykorzystana. Zabrakło pewności siebie strzelcowi.

46
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Pietraszkiewicz, na boisku pojawia się Strózik.

46
    Bezbramkowo w Nowym Sączu

Aż pięć doliczonych minut do pierwszej połowy meczu, ale również w nich żadnemu z zawodników nie udało się strzelić gola otwierającego wyniku. Po sporo ponad 45 minutach w konfrontacji Sandecji z Resovią jest bezbramkowo.

45+5

45

44
    Wrzutem z autu Sandecja Nowy Sącz.

43
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

42
    Jeszcze ostatnie szanse na poprawienie rezultatu przed zejściem na przerwę do szatni.

40
    Po nieudanym wykonaniu rzutu rożnego przez nowosądeczan wznowienie od bramki przyznane Branislavovi Pindrochowi.

38
    Niebezpiecznie wyglądające uderzenie zostało zatrzymane przez Branislava Pindrocha. Tylko korner dla zespołu z Nowego Sącza, a mogło być prowadzenie!

38
    Konfrontacje, których celem jest wykreowanie lepszego zespołu w środkowej części boiska. Piłkarze rywalizują agresywnie o każdy skrawek murawy.

36
    Coraz mniej czasu na rozpoczęcie zdobywania goli w pierwszej połowie meczu.

34
    Dla odmiany rozegranie proponowane przez pierwszoligowców z województwa małopolskiego.

33
    Rozegranie zawodników z Podkarpacia na własnej połowie boiska. Spokojnie krążyła między nimi futbolówka.

32
    Gra została wznowiona i od bramki Dawid Pietrzkiewicz.

30
    Dwa kwadranse meczu za zawodnikami i jak dotąd ani gospodarzom, ani gościom nie udało się strzelić pierwszego gola w meczu.

29
    Przerwa w grze była spowodowana urazem napastnika nowosądeczan Łukasza Zjawińskiego.

28
    Wznowienie od bramki przyznane Branislavovi Pindrochowi.

27
    Próbowali niebezpiecznie zaatakować nowosądeczanie z wykorzystaniem prawego skrzydła. Połapali się w tym wszystkim podopieczni Dawida Kroczka.

26
    Akcja przerwana przez sędziów z powodu spalonego.

25
    Akcja Resovii zakończona groźnie zapowiadającym się, jednak zablokowanym uderzeniem na bramkę Dawida Pietrzkiewicza.

24
    Dawid Szufryn kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką.

21
    Dawid Kubowicz napomniany żółtą kartką za ostre potraktowanie przeciwnika.

20
    Na razie sporo ostrych przewinień z obu stron.

18
    Kolejne próby przedostania się z piłką do bramki przeciwnika.

15
    Bezbramkowy kwadrans spotkania.

14
    Damian Chmiel napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

14
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

12
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Branislava Pindrocha.

11
    Resovia od rzutu wolnego w pobliżu własnej bramki po przewinieniu Łukasza Zjawińskiego.

10
    Gospodarze nie przedostali się w pobliże bramki strzeżonej przez Branislava Pindrocha swoim atakiem z wykorzystaniem prawego skrzydła.

9
    Przerwane rozegranie rzeszowian i musieli oni zadowolić się wrzutem z autu na wysokości koła środkowego boiska.

8
    Akcja podopiecznych Dariusza Dudka została przerwana w odpowiednim momencie w centrum boiska. Resovia skutecznie w działaniach obronnych.

6
    Sandecja Nowy Sącz odgryza się swoim przyspieszeniem z wykorzystaniem prawego skrzydła.

4
    Szansa na zagrożenie bramce Dawida Pietrzkiewicza rozegraniem rzutu rożnego. Bronią się gospodarze.

3
    Piłka przechwycona przez podopiecznych Dariusza Dudka wewnątrz ich pola karnego.

2
    Pierwszy gwizdek w meczu i w kolejce na zapleczu PKO Ekstraklasy, która potrwa nietypowo od czwartku do wtorku.

1

Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz – Słaby, Boczek, Szufryn, Kobryń, Walski, Fall, Nawotka, Sovsić, Chmiel, Zjawiński.
    Rezerwowi: Tokarz – Osyra, Szczepanek, Koffie, Dikow, Rudol, Zych, Kasprzak, Kosakiewicz.
    Trener: Dariusz Dudek

Resovia: Pindroch – Jaroch, Komor, Kubowicz, Eizenchart, Wasiluk, Soljić, Pietraszkiewicz, Mróz, Mikulec, Wróbel.
    Rezerwowi: Łakota – Wojciechowski, Hilbrycht, Rębisz, Strózik, Antonik.
    Trener: Dawid Kroczek

Sędzia: Albert Różycki (Łódź).
    Ustawienie Resovii
    Jedenastka Sandecji

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Nowym Sączu. Sandecja zmierzy się w nim z Resovią. Początek rywalizacji w czwartek o godzinie 18.
    Kolejne spotkanie trenerów

Gole:

Kartki:   14. Chmiel (SAN), 24. Szufryn (SAN), 76. Szczepanek (SAN) – 21. Kubowicz (RES), 68. Komor (RES), 80. Soljić (RES), 83. Wasiluk (RES)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 1:9. Strzały niecelne: 9:4. Rzuty rożne: 8:5. Spalone: 1:1. Foule: 14:8.
    Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz – Słaby, Boczek, Szufryn, Kobryń, Walski, Fall, Nawotka, Sovsić, Chmiel (76. Szczepanek), Zjawiński.

Zmiany: Tokarz – Osyra, Szczepanek, Koffie, Dikow, Rudol, Zych, Kasprzak, Kosakiewicz.

Resovia: Pindroch – Jaroch, Komor, Kubowicz, Eizenchart, Wasiluk, Soljić, Pietraszkiewicz (46. Strózik), Mróz, Mikulec, Wróbel (66. Wojciechowski).

Zmiany: Łakota – Wojciechowski, Hilbrycht, Rębisz, Strózik, Antonik.

Sędziowie: Albert Różycki (Łódź)