Sandecja – Resovia 0:0 (koniec) | Arka – Jastrzębie 3:2 (koniec) | Podbeskidzie – Miedź 1:1 (koniec)
Sandecja Nowy Sącz
0:0 (0:0)
Resovia
Czwartek 14.04.2022, 18:00 • Stadion im. Ojca Władysława Augustynka, Nowy Sącz • Fortuna 1 Liga • 28. kolejka

Kolejne spotkanie trenerów

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Nowym Sączu. Sandecja zmierzy się w nim z Resovią. Początek rywalizacji w czwartek o godzinie 18.
    Jedenastka Sandecji
    Ustawienie Resovii

Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz – Słaby, Boczek, Szufryn, Kobryń, Walski, Fall, Nawotka, Sovsić, Chmiel, Zjawiński.
    Rezerwowi: Tokarz – Osyra, Szczepanek, Koffie, Dikow, Rudol, Zych, Kasprzak, Kosakiewicz.
    Trener: Dariusz Dudek

Resovia: Pindroch – Jaroch, Komor, Kubowicz, Eizenchart, Wasiluk, Soljić, Pietraszkiewicz, Mróz, Mikulec, Wróbel.
    Rezerwowi: Łakota – Wojciechowski, Hilbrycht, Rębisz, Strózik, Antonik.
    Trener: Dawid Kroczek

Sędzia: Albert Różycki (Łódź).

1

2
    Pierwszy gwizdek w meczu i w kolejce na zapleczu PKO Ekstraklasy, która potrwa nietypowo od czwartku do wtorku.

3
    Piłka przechwycona przez podopiecznych Dariusza Dudka wewnątrz ich pola karnego.

4
    Szansa na zagrożenie bramce Dawida Pietrzkiewicza rozegraniem rzutu rożnego. Bronią się gospodarze.

6
    Sandecja Nowy Sącz odgryza się swoim przyspieszeniem z wykorzystaniem prawego skrzydła.

8
    Akcja podopiecznych Dariusza Dudka została przerwana w odpowiednim momencie w centrum boiska. Resovia skutecznie w działaniach obronnych.

9
    Przerwane rozegranie rzeszowian i musieli oni zadowolić się wrzutem z autu na wysokości koła środkowego boiska.

10
    Gospodarze nie przedostali się w pobliże bramki strzeżonej przez Branislava Pindrocha swoim atakiem z wykorzystaniem prawego skrzydła.

11
    Resovia od rzutu wolnego w pobliżu własnej bramki po przewinieniu Łukasza Zjawińskiego.

12
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Branislava Pindrocha.

14
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

14
    Damian Chmiel napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

15
    Bezbramkowy kwadrans spotkania.

18
    Kolejne próby przedostania się z piłką do bramki przeciwnika.

20
    Na razie sporo ostrych przewinień z obu stron.

21
    Dawid Kubowicz napomniany żółtą kartką za ostre potraktowanie przeciwnika.

24
    Dawid Szufryn kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką.

25
    Akcja Resovii zakończona groźnie zapowiadającym się, jednak zablokowanym uderzeniem na bramkę Dawida Pietrzkiewicza.

26
    Akcja przerwana przez sędziów z powodu spalonego.

27
    Próbowali niebezpiecznie zaatakować nowosądeczanie z wykorzystaniem prawego skrzydła. Połapali się w tym wszystkim podopieczni Dawida Kroczka.

28
    Wznowienie od bramki przyznane Branislavovi Pindrochowi.

29
    Przerwa w grze była spowodowana urazem napastnika nowosądeczan Łukasza Zjawińskiego.

30
    Dwa kwadranse meczu za zawodnikami i jak dotąd ani gospodarzom, ani gościom nie udało się strzelić pierwszego gola w meczu.

32
    Gra została wznowiona i od bramki Dawid Pietrzkiewicz.

33
    Rozegranie zawodników z Podkarpacia na własnej połowie boiska. Spokojnie krążyła między nimi futbolówka.

34
    Dla odmiany rozegranie proponowane przez pierwszoligowców z województwa małopolskiego.

36
    Coraz mniej czasu na rozpoczęcie zdobywania goli w pierwszej połowie meczu.

38
    Konfrontacje, których celem jest wykreowanie lepszego zespołu w środkowej części boiska. Piłkarze rywalizują agresywnie o każdy skrawek murawy.

38
    Niebezpiecznie wyglądające uderzenie zostało zatrzymane przez Branislava Pindrocha. Tylko korner dla zespołu z Nowego Sącza, a mogło być prowadzenie!

40
    Po nieudanym wykonaniu rzutu rożnego przez nowosądeczan wznowienie od bramki przyznane Branislavovi Pindrochowi.

42
    Jeszcze ostatnie szanse na poprawienie rezultatu przed zejściem na przerwę do szatni.

43
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

44
    Wrzutem z autu Sandecja Nowy Sącz.

45
    Doliczony czas.

45+5

Aż pięć doliczonych minut do pierwszej połowy meczu, ale również w nich żadnemu z zawodników nie udało się strzelić gola otwierającego wyniku. Po sporo ponad 45 minutach w konfrontacji Sandecji z Resovią jest bezbramkowo.
    Bezbramkowo w Nowym Sączu

46

46
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Pietraszkiewicz, na boisku pojawia się Strózik.

48
    Goście wymienili podania i wymanewrowali zagubionych przeciwników. Otworzyła się możliwość pokonania bramkarza strzałem z czystej pozycji, ale nie została ona wykorzystana. Zabrakło pewności siebie strzelcowi.

50
    Sandecja w ataku pozycyjnym na połowie przeciwnika.

52
    Wznowienie wrzutem z autu przyznane gospodarzom.

54
    Raz jeszcze futbolówka została wyekspediowana przez broniących rzeszowian poza boisko.

55
    Rwane tempo rywalizacji nie odpowiada coraz częściej gestykulującym szkoleniowcom.

57
    Gra w ataku pozycyjnym. Poszukiwanie miejsca do zrobienia przewagi w bocznych sektorach boiska. Gospodarze starają się tworzyć przewagę na skrzydłach szarżami indywidualnymi.

58
    Zarysowała się przewaga Bianconerich pod względem posiadania piłki.

60
    Na zakończenie kwadransa po przerwie odgryzła się Resovia, ale jej akcja była pozbawiona dokładności i wznowienie od bramki zostało przyznane Dawidowi Pietrzkiewiczowi.

61
    Rzut wolny dla Sandecji blisko pola karnego przeciwnika.

63
    Niecelne uderzenie jednego z podopiecznych Dariusza Dudka. Piłka została odprowadzona wzrokiem przez przyjezdnych poza boisko.

64
    To już przedostatni kwadrans podstawowego czasu.

65
    Rozegranie daleko od bramki Branislava Pindrocha.

66
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Wróbel, na boisku pojawia się Wojciechowski.

68
    Zbyt duży rozmach miało rozegranie miejscowych zawodników. Do zdobycia gola starali się wykorzystać prawe skrzydło, ale przeciwnik nie pozwolił na kontynuowanie ataku i kontrolowana przez niego piłka opuściła boisko.

68
    Aleksander Komor napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

70
    Coraz mniej czasu na rozstrzygnięcie tego spotkania.

76
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Chmiel, na boisku pojawia się Szczepanek.

76
    Błażej Szczepanek napomniany żółtą kartką krótko po pojawieniu się na boisku.

78
    Od bramki Dawid Pietrzkiewicz po nieudanym ataku szukających swoich szans przyjezdnych.

79
    Akcja jedenastki z Podkarpacia została zahamowana na skrzydle. Ustawieni w odpowiednich miejscach byli gospodarze.

80
    Josip Soljić napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

83
    Bartłomiej Wasiluk napomniany żółtą kartką za kolejne przewinienie.

84
    Drużyny organizują się do ostatnich ataków w meczu.

85
    Piłka po dośrodkowaniu spod chorągiewki została wybita przed linię pola karnego. Stamtąd uderzenie, ale raczej na uwolnienie. Szansa, że futbolówka zaliczy lądowanie w siatce była niewielka.

86
    Kolejne niecelne uderzenie i od bramki Branislav Pindroch.

88
    Niecelne uderzenie Łukasza Zjawińskiego. Gospodarze marnują coraz to kolejne sytuacje podbramkowe.

90

90+1
    Podobnie jak w pierwszej połowie dorzucone pięć minut.

90+3
    Ostatnie przyspieszenia w meczu.

90+5

Sandecja nie wykorzystuje atutu własnego boiska na miarę oczekiwań. Gra bez udziału publiczności nie służy w rundzie wiosennej podopiecznym Dariusza Dudka. Tym razem podjęli Resovię i w pierwszej połowie posypały się żółte kartki zamiast goli. Ostro było również po przerwie. Sandecja zaznaczyła przewagę pod względem posiadania piłki, ale to goście oddali aż dziewięć uderzeń celnych przy zaledwie jednym gospodarzy. Dlatego nowosądeczanie nie powinni narzekać na remis 0:0.

Podział punktów w Nowym Sączu

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:01:43)

Gole:

Kartki:   14. Chmiel (SAN), 24. Szufryn (SAN), 76. Szczepanek (SAN) – 21. Kubowicz (RES), 68. Komor (RES), 80. Soljić (RES), 83. Wasiluk (RES)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 1:9. Strzały niecelne: 9:4. Rzuty rożne: 8:5. Spalone: 1:1. Foule: 14:8.
    Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz – Słaby, Boczek, Szufryn, Kobryń, Walski, Fall, Nawotka, Sovsić, Chmiel (76. Szczepanek), Zjawiński.

Zmiany: Tokarz – Osyra, Szczepanek, Koffie, Dikow, Rudol, Zych, Kasprzak, Kosakiewicz.

Resovia: Pindroch – Jaroch, Komor, Kubowicz, Eizenchart, Wasiluk, Soljić, Pietraszkiewicz (46. Strózik), Mróz, Mikulec, Wróbel (66. Wojciechowski).

Zmiany: Łakota – Wojciechowski, Hilbrycht, Rębisz, Strózik, Antonik.

Sędziowie: Albert Różycki (Łódź)