Polkowice – Jastrzębie 1:0 (koniec) | Odra O. – Puszcza 1:2 (koniec) | Sandecja – Podbeskidzie 0:1 (koniec)
Stomil – GKS T. 2:1 (koniec)
Stomil Olsztyn
2:1 (1:0)
GKS Tychy
Czwartek 28.04.2022, 20:30 • Stadion OSiR, Olsztyn • Fortuna 1 Liga • 30. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:26:49)

Posiadanie piłki: 46% : 54%.
    Strzały na bramkę: 7:4.
    Strzały niecelne: 6:5.
    Rzuty rożne: 3:8.
    Spalone: 2:2.
    Faule: 8:16.

Stomil Olsztyn pozostaje poważnym kandydatem do utrzymania dzięki pokonaniu 2:1 GKS-u Tychy. Pierwszego gola strzelił Hubert Sobol przed przerwą. Trener Piotr Jacek zdecydował się na wymienienie tego zawodnika na Patryka Mikitę. Najskuteczniejszy gracz Stomilu poprawił wynik uderzeniem z rzutu karnego za zagranie ręką Nemanji Nedicia. GKS Tychy odpowiedział dopiero jednym trafieniem w doliczonym czasie.

90+8

90+7
    Gol dla GKS-u!
    Strzelcem bramki MATEUSZ CZYŻYCKI.

Trochę późno, ale GKS Tychy znalazł sposób na umieszczenie piłki w bramce przeciwnika. Mateusz Czyżycki poprawił wynik!

90+4
    Stomil Olsztyn z powodzeniem zarządza korzystnym rezultatem.

90+2
    Maciej Mańka kolejnym kolekcjonerem kartek w tyskim zespole.

90
    Doliczony czas.

89
    Kacper Janiak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

88
    Bardzo już skomplikowana jest sytuacja Trójkolorowych.

86
    Kolejna przerwa spowodowana urazem, zaczyna się to wszystko nieco ciągnąć w czasie.

85
    Gol dla Stomilu!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa PATRYK MIKITA.

Egzekutor jedenastki nie szukał skomplikowanego rozwiązania i pokonał Konrada Jałochę płaskim uderzeniem. Golkiper czekał do końca, co nie było najszczęśliwszym rozwiązaniem.

83
    Nemanja Nedić napomniany żółtą kartką za sprokurowanie rzutu karnego.

83
    Rzut karny dla Stomilu Olsztyn za blokowanie strzału ręką! Nemanja Nedić zachował się źle.

82
    Podanie w pole karne przyjezdnych do aktywnego Shuna Shibaty. Uderzenie Japończyka zostało zablokowane rozpaczliwym wślizgiem. Tylko korner dla Stomilu Olsztyn.

81
    Sporo już zmienników po obu stronach boiska.

80
    Zmiana w drużynie GKS Tychy:
    z boiska schodzi Wachowiak, na boisku pojawia się Janiak.

80
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Dominika Budzyńskiego, co nie podoba się Gracjanowi Jarochowi.

79
    Piotr Jacek żywiołowo namawia podopiecznych do wysiłku w ostatnich kilkunastu minutach meczu.

Gole: 24. Sobol, 85. Mikita (kar.) – 90+7. Czyżycki

Kartki:   39. Lafrance (OLS), 59. Żwir (OLS) – 27. Szymura (GKT), 42. Kozina (GKT), 45. Biel (GKT), 83. Nedić (GKT), 89. Janiak (GKT), 90+2. Mańka (GKT)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 7:4. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 3:8. Spalone: 2:2. Foule: 8:16.
    Stomil Olsztyn: Jałocha – Biel (72. Malec), Nedić, Szymura, Mańka, Czyżycki, Żytek, Grzeszczyk (46. Steblecki), Wachowiak (80. Janiak), Kozina (46. Jaroch), Rumin.

Zmiany: Odyjewski – Paprzycki, Piątek, Steblecki, Jaroch, Janiak, Kargulewicz, Malec, Połap.

Trener: Piotr Jacek

GKS Tychy: Budzyński – Czajka, Spychała (78. Reiman), Lafrance, Dampc (64. Straus), Tecław, Żwir, Shibata, Moneta (78. Szabaciuk), Wójcik (55. Toporkiewicz), Sobol (55. Mikita).

Zmiany: Syldatk – Reiman, Straus, Szabaciuk, Szramka, Toporkiewicz, Kisiel, Fundambu, Mikita.

Trener: Jarosław Zadylak

Sędziowie: Jacek Małyszek (Lublin)