Polkowice – Jastrzębie 1:0 (koniec) | Odra O. – Puszcza 1:2 (koniec) | Sandecja – Podbeskidzie 0:1 (koniec)
Stomil – GKS T. 2:1 (koniec)
Odra Opole
1:2 (1:0)
Puszcza Niepołomice
Czwartek 28.04.2022, 18:00 • Stadion Miejski, Opole • Fortuna 1 Liga • 30. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:56:44)

Faule: 16:21.

Odra Opole wcześnie wyszła w tym meczu na prowadzenie. Gospodarze zdobyli zaliczkę z rzutu karnego podyktowanego za przewinienie Konrada Stępnia na Dawidzie Czaplińskim. Druga połowa należała do Puszczy Niepołomice. Odwróciła ona wynik na 2:1 i zwiększyła szansę na utrzymanie się w lidze. Skuteczni w polu karnym Odry okazali się obrońcy Piotr Mroziński oraz Kamil Kościelny.

90+3

90+1
    Ponownie nie przebierali w środkach niepołomiczanie i zdecydowali się na zatrzymanie natarcia Odry Opole faulem.

90
    Doliczony czas do podstawowego.

89
    Jakub Serafin z żółtą kartką za wspomniany faul.

89
    Po przewinieniu od rzutu wolnego Odra Opole.

88
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice:
    z boiska schodzi Kobusiński, na boisku pojawia się Wojcinowicz.

88
    z boiska schodzi Tomalski, na boisku pojawia się Górski.

87
    Otworzyło się kilka możliwości przed środkowym pomocnikiem, tymczasem wykonał on podanie zgodnie z najgorszą opcją, przez co zamiast ciekawego ataku, był powrót na upatrzone pozycje obronne.

85
    Była krótka przerwa spowodowana urazem.

85
    Żółta kartka dla zespołu Odra Opole (Rafał Niziołek).

84
    Kacper Cichoń napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

83
    Puszcza Niepołomice ponownie na połowie przeciwnika i próbuje pozostawać jak najdłużej w posiadaniu piłki.

81
    Teraz to Odra Opole jest zagrożona zejściem z boiska bez jakiegokolwiek punktu.

79
    Gol dla Puszczy!
    Strzelcem bramki KAMIL KOŚCIELNY.

Ponownie piłka w bramce Odry Opole po strzale obrońcy Puszczy Niepołomice. Tym razem trafienie Kamila Kościelnego. Przyjezdni po przerwie odwrócili wynik na swoją korzyść!

79
    Kolejna niewykorzystana szansa na zagrożenie przeciwnikom z rzutu rożnego.

Gole: 6. Mikinic (kar.) – 49. Mroziński, 79. Kościelny

Kartki:   32. Tkocz (ODO), 85. Niziołek (ODO) – 3. Stępień (PSZ), 23. Bartosz (PSZ), 60. Hajda (PSZ), 84. Cichoń (PSZ), 89. Serafin (PSZ)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 3:4. Strzały niecelne: 4:10. Rzuty rożne: 3:8. Spalone: 1:3. Foule: 16:21.
    Odra Opole: Sapielak – Żemło, Kamiński, Kędziora, Spychała (76. Kostrzycki), Pawlik (53. Niziołek), Trojak, Tkocz, Mikinic (60. Hreben), Nowak (60. Janus), Czapliński.

Zmiany: Kuchta – Niziołek, Janus, Hreben, Kostrzycki, Maćkowiak, Szrek, Wróbel, Klimek.

Trener: Piotr Plewnia

Puszcza Niepołomice: Kobylak – Bartosz, Stępień, Kościelny, Mroziński, Hajda, Serafin, Kobusiński (88. Wojcinowicz), Tomalski (88. Górski), Thiakane (46. Cichoń), Kidrić.

Zmiany: Komar – Wojcinowicz, Pięczek, Aftyka, Boguski, Górski, Cichoń, Włodarczyk, Wroński.

Trener: Tomasz Tułacz

Sędziowie: Grzegorz Kawałko (Olsztyn)