GKS T. – Puszcza 3:1 (koniec) | Widzew – Resovia 1:4 (koniec) | GKS K. – Jastrzębie 3:1 (koniec)
GKS Tychy
3:1 (2:1)
Puszcza Niepołomice
Sobota 07.05.2022, 12:40 • Stadion Miejski, Tychy • Fortuna 1 Liga • 32. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:42:08)

Faule: 23:19.

Po przerwie długo było bezbramkowo, a to oznaczało, że GKS Tychy utrzymuje prowadzenie wywalczone w pierwszej połowie meczu z Puszczą Niepołomice. W końcówce gospodarze wybronili się w dziesięciu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Krzysztofa Wołkowicza. Gra w osłabieniu nie przeszkodziła im ustalić wyniku na 3:1.

90+4

90+4
    Gol dla GKS-u!
    Strzelcem bramki SEBASTIAN STEBLECKI.

Osłabienie nie przeszkodziło tyszanom przeprowadzić jeszcze jednego ataku bramkowego w doliczonym czasie. 3:1 i pozamiatane!

90+2
    Oskar Paprzycki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90
    Doliczony czas.

89
    Ostatnie ataki w meczu.

88
    Krążyła piłka po obwodzie pola karnego. Atakująca drużyna nie znalazła sposobu na wykreowanie sytuacji podbramkowej i wkrótce została złapana przez przeciwnika. Faul i po nim krótka przerwa spowodowana urazem.

86
    Zmiana w drużynie GKS Tychy:
    z boiska schodzi Biel, na boisku pojawia się Kozina.

85
    z boiska schodzi Rumin, na boisku pojawia się Jaroch.

85
    GKS Tych długo celebrował wznowienie od rzutu wolnego.

84
    Łukasz Sołowiej napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

83
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice:
    z boiska schodzi Mroziński, na boisku pojawia się Wojcinowicz.

83
    Grająca z przewagą zawodnika w polu drużyna praktycznie nie opuszcza obrzeży pola karnego przeciwnika.

81
    Puszcza Niepołomice wywalczyła dla siebie wznowienie od rzutu rożnego.

80
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Możliwość zaskoczenia przeciwnika dalekim posłaniem piłki w pobliże bramki. Nie dopuścili do większego zamieszania broniący.

Gole: 18. Rumin, 41. Malec, 90+4. Steblecki – 38. Kobusiński (kar.)

Kartki:   37. Wołkowicz (GKT), 45+3. Szymura (GKT), 90+2. Paprzycki (GKT) – 44. Thiakane (PSZ), 84. Sołowiej (PSZ)   72. Wołkowicz (GKT)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 1:7. Rzuty rożne: 8:7. Spalone: 1:3. Foule: 23:19.
    GKS Tychy: Jałocha – Mańka (63. Połap), Nedić, Szymura, Wołkowicz, Biel (86. Kozina), Czyżycki (64. Paprzycki), Żytek, Wachowiak, Malec (71. Steblecki), Rumin (85. Jaroch).

Zmiany: Dana – Paprzycki, Greszczyk, Steblecki, Jaroch, Janiak, Kargulewicz, Kozina, Połap.

Trener: Jarosław Zadylak

Puszcza Niepołomice: Kobylak – Bartosz, Sołowiej, Kościelny, Mroziński (83. Wojcinowicz), Cichoń (67. Pięczek), Kobusiński, Hajda (67. Stępień), Serafin, Thiakane (67. Wroński), Kidrić.

Zmiany: Komar – Wojcinowicz, Stępień, Pięczek, Aftyka, Boguski, Górski, Włodarczyk, Wroński.

Trener: Tomasz Tułacz

Sędziowie: Patryk Gryckiewicz (Toruń)